magnesy neodymowe

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

magnesy neodymowe

Post autor: Asgard »

no wlasnie wiem ze sporo osob uzywa:) ja mam taki problem ze mam magnesy neodymowe z niklowana powierzchnia i nie moge na zaden klej ich przykleic pod podstawke tzn przyklejaja sie ale po kilku "uzyciach" pozostaja na podstawce:/ ma moze ktos z tym jakies doswiadczenie?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Faktycznie, na kleju cyjanopanowym lubią się odkleić.
Mi się sprawdza klej cyjanopanowy, ale gęsty - jak ten WAMODu, w dużych buteleczkach 20g.
Szafa polecił mi jeszcze klej żywiczny i polimerowy - będę musiał sprawdzić, przynajmniej ten pierwszy (w ten drugi nie wierzę, na Pikniku Naukowym musieliśmy nadprzewodnik do styropianu co chwilę doklejać :? )
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

ja magnesy kleilem zwyklym super glue. zaznaczam, ze do ciezkich, metalowych czesci (jak chocby wiezyczka czolgu). nic mi nie odpadlo do tej pory.
klej polimerowy jest jednym z najlepszych rodzajow kleju stosowanym w modelarstwie. nie wiem, co bym bez niego zrobil - przy makietach niezastapiony. trzebe jednak swoje odczekac, to nie jest super glue...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

moze trzeba uzyc poxipolu ??? jak juz zlapie to watpie zeby posci :D:D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

szczurek pisze:moze trzeba uzyc poxipolu ??? jak juz zlapie to watpie zeby posci :D:D
poxipol jest na duze powierzchnie - im wieksze tym lepiej (no chyba ze ktos chce skleic wieze Eifla) nie trzyma juz przy ok 2cm powierzchniach za dobrze

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Wybaczcie off topic, ale gdzie można dostać małe magnsey neodymowe?

Awatar użytkownika
Jarek
Mudżahedin
Posty: 276
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Jarek »

Na Allegro, albo zgłos sie do mnie, mam jeszcze kilka.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

http://magnesy.tanio.net/
Na allegro większość z bandyckim przebiciem sprzedaje...
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Dzięki za info.

radaner
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39

Post autor: radaner »

A jakie wymiary są najlepsze? grubość 1mm? kwadratowe czy kołowe? Chociaz to ostatnie chyba bez różnicy. :wink:

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Witam!

Przymierzam się do zakupu takich magnesów tylko mam jeszcze pytanie.
Większość figurek metalowych ma sloty, w tym momencie maksymalny rozmiar takiego magnesu pod podstawkę wynosi połowę podstawki, czyli około:
10mm x 5mm x 2mm

Czy mając taki magnes podklejony figurka będzie stabilna? Czy to wystarczy? :)


Tutaj mam taki fajny:
MPL 10*4*1.5 [N 50] za 20 groszy/sztuka.



Pozdrawiam!

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Grubość 2mm idealnie wchodzi w podstawkę, ja używam tylko takich.
Aczkolwiek Swingu woli 3mm, żeby mu magnes z podstawki wystawał.

Co do rozmiaru:
- kołowe (walcowe) o średnicy 5mm są najbardziej uniwersalne, nadają się na lekkich żołnierzy (plastiki, wychudzone metalowe elfy czy undeady) i są jedynymi, które wchodzą w podstawki 40x40 i 50x50 - co wynika z odciśniętych "klocków lego", co uniemożliwia włożenie większych magnesów
- kołowe (walcowe) o średnicy 10mm są diablo mocne i używam ich tylko do pakernych metalowych typów - jak np. metalowi space marines (bohaterowie czy devastatorzy)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Dzisiaj dostałem przesyłkę z magnesami. Zamówiłem 150, czyli mniej więcej na 100 - 120 modeli wystarczy, co przy mojej armii DE będzie to na dłuuuuugo. Zdziwiony mocą takiego małego magnesiku od razu go podkleiłem pod figurkę. Efekt niesamowity! Wywracałem, trzęsłem pudełkiem i nic! Figurka jak stała tak stoi :) Koniec walizek, waty, czy miękkich serwetek - teraz wszystko mi się mieści w dwóch pudełkach, bez obawy, że się coś poobija. A modele podkleiłem w 15 minut :)

Także wszystkim, którzy przymierzają się do kupna czegoś do przenoszenia figurek polecam te magnesy!! :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nic dodać, nic ująć :)

Chociaż, jednak coś dodam.
Na magnesy.tanio.net (polecam!) nie ma magnesów walcowych 10x2 (średnica x wysokość, w mm). Dokładnie takie kupowałem tam rok temu i są idealne do ciężkich metalowych herosów (marinesowi terminatorzy czy HQ).
Właściciel sklepu na pytanie o te magnesy odpisał mi, że będą od 10-go stycznia. Także stay tuned :)
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

magnesy.tanio.net
Również zamawiałem z tej strony, przesyłka natychmiastowa + dobry kontakt. Także również polecam :)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

To pytanie może jest głupie, ale muszę je zadać. Czy figurki z podklejonymi magnesami, podstawione blisko siebie, nie odpychają się?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

To ja głupio odpowiem: kolega ma już może za sobą szkołę podstawową? Bo tam na fizyce na pewno było o magnetyźmie i o kształcie linii pola magnetycznego wytwarzanego przez magnesy.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

Kolega ma już dużo szkół za sobą, ale do fizyki nigdy zbytnio się nie przykładał ;).

Wnioskuję jednak, że się nie odpychają :D.

Awatar użytkownika
misiekbeer
Warzywo
Posty: 10

Post autor: misiekbeer »

Plastikowi boyzi spokojnie trzymają się na walcowych magnesach o średnicy 2mm, i długości 4mm.

Montaż poprzez nawiercenie otworu na środku podstawki i wklejenie cyjanopanem magnesu.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

A nie prościej walcowy o grubości 2mm najzwyczajniej w świecie nakleić w "komorę" w podstawce?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

ODPOWIEDZ