Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Morsereg »

impakty sa zadawane wszystkie jednoczesnie, przed walka (s.71 - impact hits - resolving impact hits).

s.99 - combined units - shooting
"... shooting attacks (...) cannot hit a character in a combined unit if there are five or more rank and file models from the same troop type (including musican and standard bearer, but not the champion) left in the unit. (...) All hits are allocated onto the unit's rank and file models."

s.71 - impact hits - resolving impact hits
"... The hits are distributed exactly as if they were shooting attacks..."

tak wiec jesli nie bylo championa to wszystkie ataki z dwoch rydwanow ida w jednostki R&F.

co do drugiego pytania z KB. rzucaj osobno albo koscmi o innym kolorze za rydwan ktory ma KB - inaczej sie nie da.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2013, o 22:02 przez Morsereg, łącznie zmieniany 1 raz.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Oki. Czyli bohater bezpieczny. Wszystkie Impacty go omijaja. Tak mi sie wlasnie wydawalo. Dzieki wielkie za pomoc i cytaty. W wolnej chwili poczytam te strony.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Morok

Post autor: Morok »

na 400 zombie ile można mieć proxów tzn pół zombiaka lub ręka głowa :P

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Tyran pisze:na 400 zombie ile można mieć proxów tzn pół zombiaka lub ręka głowa :P
Jak wyjaśnisz troszkę to być może będę mógł Ci pomóc :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Tyran pisze:na 400 zombie ile można mieć proxów tzn pół zombiaka lub ręka głowa :P
Jeśli zrobisz to estetycznie to pewnie wliczając jakieś małe mauzoleum, cmentarzyk, wychodzenie spod ziemi i jakieś drzewo wisielców pewnie ze 150 można by zastąpić :>.
Life's a game with save and load features disabled.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Tyran pisze:na 400 zombie ile można mieć proxów tzn pół zombiaka lub ręka głowa :P
mowisz o fillerach :P prox w rozumieniu ogolnym to jakbys chcial zombie zastapic szkieletami czy grave guardami
zreszta tak jak fazik :) zrobisz to schludnie to sie nikt nie bedzie czepial
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Jeżeli deklaruje szarżę na oddział A, a on wykonuje w reakcji ucieczkę i uciekając przeskakuje przez oddział B, ja goniąc oddział A wbiegam w oddział B to liczy się jako szarża i wchodzę w combat z oddziałem B, czy muszę zatrzymać się cal przed nim?
Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

Jeśli dokańczasz szarżę na oddział A i nie dogonisz (i nie redirectujesz w B) to jest spalona szarża. Jeśli dotknąłbyś oddziału B na który nie szarżowałeś to zatrzymujesz się 1" od niego gdyż nie był celem szarży.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Obrazek

Jak tutaj obliczyć CR ? W sumie mamy zawsze taki kłopot gdy dojdzie do mnogich walk. W podręczniku opisane jest tylko 2 vs 1 i co się dzieje tak łopatologicznie. Ja nie gram długo, jest parę osób które zawsze tłumaczą mi to tak aby ich tok myślenia pozwolił wygrać walkę
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

hmmm :-k Wydaje mi się, że normalnie oblicza się (szarże flanki etc.) i dodatkowo wszystkie rany z kombatu, ale nie jestem pewien
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Bardziej chodzi mi kto o ile przegrał walkę i kto ucieka jeśli nie zdam ld. Jaki wynik CR dany oddział ujmuje od ld itd.
Obrazek

ślivek
Kretozord
Posty: 1672

Post autor: ślivek »

drużynami:
czerwoni mają w sumie 14 (8 ran, 2 za tył, sztandar, 3 za dodatkowe szeregi)
niebiescy 9 (6 z ran, sztandar, 2 flanki (dwa różne oddziały), oraz 0 za dodatkowe szeregi - dezorganizacja)

Każdy oddział niebieskich musi zdać test złamania na -6. Chyba że oddział w środku niebieskich po zdjęciu rannych okaże się że ma więcej szeregów (min 5 modeli) niż wszystkie inne - steadfast przysługuje niezależnie od dezorganizacji. Wtedy sprawdzając test złamania tego jednego oddziału używasz niemodyfikowanej liderki.

Jak będą uciekać to od tego czerwonego który ma więcej szeregów.

Mam nadzieję że nic nie pokręciłem o tak wczesnej porze.
Obrazek

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

Czy aby uchować Slana w drugim szeregu Saurusów to mogę zrobić 5 osobowy szereg z FCG i pieszym Herosem? Podobnie przy Epidemiusie i Plagusach z Heroldem?
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1823
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

ślivek pisze:2 flanki (dwa różne oddziały)
Bonus za flankę liczy się tylko raz.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

ślivek
Kretozord
Posty: 1672

Post autor: ślivek »

Zajrzyj do RB. Liczy się raz na każdy flankowany oddział. Jest ładny przykład na str 59 małego booka.
Obrazek

Awatar użytkownika
FAZIK
Oszukista
Posty: 861

Post autor: FAZIK »

ślivek ma rację z tym że test będzie z -5 (14-9=5). Chyba że była jakaś szarża ze strony niebieskich, to trzeba będzie to uwzględnić. Generalnie niebiescy są w plecy na -5 (albo -4 przy szarży).
Kubaf16 pisze:hmmm :-k Wydaje mi się, ,ale nie jestem pewien
To nie pisz. Przeczytaj dodatkowo zasady tego działu. Zresztą przeczytaj wszystkie zasady jak wpadną ci w rękę. Potem je cytuj.
Life's a game with save and load features disabled.

Awatar użytkownika
Brat_Kruger
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108
Lokalizacja: Kanzas

Post autor: Brat_Kruger »

gdzieś już widziałem takie pytanie - ale przeszukałem trochę i nie znalazłem:

DE mają hate (high elves) - czy to dotyczy również frosta/great eagla w armii HE? moim zdanie nie.

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Wg 7ed kodeksu (i wykładni) nie było przerzutu na orła. Zapis jest taki sam, więc IMO nie ma.

Awatar użytkownika
TomashWwl
Chuck Norris
Posty: 367
Lokalizacja: BeefTown / WaWa

Post autor: TomashWwl »

TomashWwl pisze:Czy aby uchować Slana w drugim szeregu Saurusów to mogę zrobić 5 osobowy szereg z FCG i pieszym Herosem? Podobnie przy Epidemiusie i Plagusach z Heroldem?
podbijam
Remo pisze: Ja bym tabelkę miscasta też usunął bo czasem komuś Wampira wsysnie i jest to smutne i niesprawiedliwe i w ogóle brak balansu... :roll:

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

TomashWwl pisze:Czy aby uchować Slana w drugim szeregu Saurusów to mogę zrobić 5 osobowy szereg z FCG i pieszym Herosem? Podobnie przy Epidemiusie i Plagusach z Heroldem?
Tak. Sprytnie to wymyśliłeś. Powinieneś jechać na jakiś turniej albo coś :D

ODPOWIEDZ