Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

wy chlopaki powinniscie caly fluff do warhamca pisac :D
Szczegolnie podoba mi sie pomysl TruePanka z mlodymi zwinnymi swinkami hehe

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Przepraszam z gory Nerull ,ze sie wcinam, ale nie znam odpowiedzi na pytanie c. a inne pytanka chcialem jescio zadac, wiec zamieszczam twoje pytanko ponownie w moim poscie na poczatku. Jezeli chodzi o pytanie a. i b. to so one zawarte w moich pytaniach: wydaje mi sie jednak, ze jezeli nie jestes w kontakcie ze zwyklymi to mozesz walic tylko w champa, a nie w zwyklych.

Pytanie Narull'a:
c. walcząc z klocem samych giant slayersów nie idzie bić po klocu? (bo nie ma zwykłych), jak wygląda w strzelanie w mieszanego kloca 2 rzedy giant 2 rzedy troll z np balisty która przebija wszyskie szeregi? spadną 4x troll?)

1. Jezeli mamy combata gdzie szarzujemy wiecej niz jedna jednostka i te jednostki maja rozna inicjatywe to atakujemy w kolejnosci tej wlasnie inicjatywy czy wsie oddzialy wala naraz, czy tez po prostu sobie wybieramy kto pierwszy uderza.

2. Kontynuujac te mysl - wyobrazcie sobe, ze oddzial jakis ludkow zaatakowaly Gobliny z frontu, a orki z flanki. Odzial ludkow jest silny 15 w liczbie (5x3). Jezeli gobliny zaatakuja pierwsze i wybija np. 6 ludkow. to czy liczba orkow walczacych z flanki moze sie zmiejszyc z uwagi na to, ze odzial ludkow jest biedniejszy o szereg? Cala ta mysl sprowadza sie znowu do pytania: w jakiej kolejnosci bijemy jezeli atakuje wiecej niz jeden oddzial?

3. Wlekac dalej juz i tak zaplatane moje pytanie - przyklad: Gigant i trolle atakuja sobie kawalerie imperium z Lordem w oddziale. Trolle stykaja sie z wszystkimi modelami, Gigant z Lordem i Czampem.
a. Czy Gigant moze walnac po zwyklych w klocek, czy ma tylko do wyboru zabic czampa lub zgniesc lorda?
b. Czy Trolle i Gigancior musza deklarowac przed rozpoczeciem bitwy w kogo beda bily, czy musza to zrobic wtedy kiedy nadejdzie ich kolej ataku? (Bo moglbym np najpierw zaatakowac Giganciorem Lorda, wbic mu 2 woundy i wtedy dobic go tym jednym trollem co sie z nim styka)
c. Jezeli wsie jednostki uderzaja jednoczesnie (pyt. 1) to czy jesli zdecyduje sie zaatakowac najpierw Gigantem i wyrzuce 'Yell and Bowl' to trolle nie moga juz zaatakowac? Jesli tak to oczywiste jest, ze najpierw rzygnalbym trolami, a dopiero potem zaatakowac Gigusiem.

4. Czy macie juz mnie (i moich pytan) dosyc :D?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

a. bić po zwykłych (a w konsekwencji np wytłuc champa nadmiarem ran) mogą tylko ci którzy są btb z zwykłymi?
b. champ nie jest liczony jako zwykły (tzn jeżeli model ma kontakt tylko z champem/champami/charem to nie może bić po klocu)?
c. walcząc z klocem samych giant slayersów nie idzie bić po klocu? (bo nie ma zwykłych), jak wygląda w strzelanie w mieszanego kloca 2 rzedy giant 2 rzedy troll z np balisty która przebija wszyskie szeregi? spadną 4x troll?)
a)zasada nadrzedna-uderzyc mozesz tylko taki model z ktorym sie stykasz(jestes w BtB)
b)tak,nie moze bo jest BtB tylko z championem/herosem i tylko jego moze walnac
c)jak caly pierwszy szereg to gianty to zabijesz najpierw gianta a potem juz samych zwyklakow(bo champion/heros w 2gim szeregu to tak jakby zwyklak...a balista tylko po takich strzela)

sytuacja inna
ZBZZZ
i strzelasz od lewej z bolca(strefa boczna),Z=zwyklak,B=bohater,i to jest caly oddzial
zabijasz zwyklaka,potem ranisz herosa-jak go stukniesz to potem leci dalej po zwyklakach
1. Jezeli mamy combata gdzie szarzujemy wiecej niz jedna jednostka i te jednostki maja rozna inicjatywe to atakujemy w kolejnosci tej wlasnie inicjatywy czy wsie oddzialy wala naraz, czy tez po prostu sobie wybieramy kto pierwszy uderza.
zawsze wg inicjatywy...i dwurak nie spowalnia!!
2. Kontynuujac te mysl - wyobrazcie sobe, ze oddzial jakis ludkow zaatakowaly Gobliny z frontu, a orki z flanki. Odzial ludkow jest silny 15 w liczbie (5x3). Jezeli gobliny zaatakuja pierwsze i wybija np. 6 ludkow. to czy liczba orkow walczacych z flanki moze sie zmiejszyc z uwagi na to, ze odzial ludkow jest biedniejszy o szereg? Cala ta mysl sprowadza sie znowu do pytania: w jakiej kolejnosci bijemy jezeli atakuje wiecej niz jeden oddzial?
wszystkie orcasy uderza,choc w przyszlej turze bedzie ich walic juz mniej
i odp sie nie zmienia-wg inicjatywy
ma to znaczenie np w przypadku proby zabicia modelu z cursed bookiem
3. Wlekac dalej juz i tak zaplatane moje pytanie - przyklad: Gigant i trolle atakuja sobie kawalerie imperium z Lordem w oddziale. Trolle stykaja sie z wszystkimi modelami, Gigant z Lordem i Czampem.
a. Czy Gigant moze walnac po zwyklych w klocek, czy ma tylko do wyboru zabic czampa lub zgniesc lorda?
b. Czy Trolle i Gigancior musza deklarowac przed rozpoczeciem bitwy w kogo beda bily, czy musza to zrobic wtedy kiedy nadejdzie ich kolej ataku? (Bo moglbym np najpierw zaatakowac Giganciorem Lorda, wbic mu 2 woundy i wtedy dobic go tym jednym trollem co sie z nim styka)
c. Jezeli wsie jednostki uderzaja jednoczesnie (pyt. 1) to czy jesli zdecyduje sie zaatakowac najpierw Gigantem i wyrzuce 'Yell and Bowl' to trolle nie moga juz zaatakowac? Jesli tak to oczywiste jest, ze najpierw rzygnalbym trolami, a dopiero potem zaatakowac Gigusiem.
a)ciekawy przypadek
ma znaczenie tylko przy palowaniu/skakaniu
ale tam pisze ze jest allocated as shoting hits
b-c)dokladnie to sie odbywa tak:
masz 3 inicjatywy-uderza gigant i reszta
potem 2 inicjatywy-uderzaja np orcasy
potem 1-uderzaja trolle(wybierajac rodzaj ataku)
ma to znaczenie bo np gigant mogl krzyknac konczac ten HtH

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

czy mogę z jednego modelu (np boss) rozdać ataki na kilka celów w btb?

reasumując moje pytania o hth rozumiem, że jednynie modele które mają btb z zwyklakami są w stanie wbić nadmiarowe wondy w kloca, w pozostałych przypadkach nadmiar przepada [poza challange] (dodatkowo champ to NIE jest zwykły) - racja?

a właśnie - takie pytanie odnośnie inicjatywy - jest 2ga tura hth kawaleria na krasnale (niech będzie, że one wygrały, ja ustałem) kolejność jest taka: moje wilki, jego warriory, moje goby na wilkach?

i mam pytanie o generała co drze papę - na co działa okrzyk? na orki i goby to jasne (o dowolnej liczebności? czy na takie co nie zdają już aminosity już nie?) na obsługę maszyn? a może na całe maszyny? na rydwany? na herdzik/hopersów? fanatyków? trole? giganty? single charaktersy? snoty? :) uff to chyba wszystko hehe

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

1 możesz
2 dokładnie tak
3 również tak
4 na wszystko co zdaje animozję i wszystkie black orki (charakterów też)

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

to teraz podrążę darcie papy :) na wszystko co zdaje animozję ze względu na przynależność rasową, czy na wszystko, za co na początku tej tury musiałbym rzucić? tzn czy
klocek z mniej niż 5 modelami
załoga maszyny
rydwan
fanole
herd z mniej niż 5 herderami

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

stary
kup sobie army booka i rulebooka
bo to powaznie meczace jest juz - co dziennie wchodze do tematu liczac na jakies ciekawe kruczki dzieki ktorym wygram 43 mastery z rzedu i codziennie widze takie cudaki.

Awatar użytkownika
Nerull
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nerull »

:( nio pomóż i będzie o jedno głupie pytanie z mej strony mniej

DaBoss
Chuck Norris
Posty: 604
Lokalizacja: rezydent Zadu Trolla w Trójmieście

Post autor: DaBoss »

a czy rydwan, zaloga maszyny, fanole maja opisane w zasadach ze zdaja animozje?? :roll: Z tego co pamietam to nie, wiec nie mozesz ich popchnac z "darcia papy"

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

darcie papy nie dziala na maszynki, rydwany, trolle, gigusie, snotlingi bo one normalnie w ogole nie testuja. Wyjatkiem sa tu klocki black orkow i pojedynczy BO bohaterowie, ktorzy w turze Waaagh!, tak jak klocek z generalem (lub sam general) ida automatycznie D6" do przodu. Te automatycznie idace na przod jednostki moga miec nawet mniej niz 5 modeli, a i tak pojda do przodu (mam na mysli BO i klocek generalski). Jednostki, ktore maja mniej niz 5 modeli przestaja testowac na animozje - dlatego bardzo fajnie jest kiedy przeciwnik zestrzeli ci np. jednego wolf ridera z 5-modelowej jednostki fasta, bo nie musisz sie juz bac ze chlopaki znowu sie pokloca.

TruePank ma absolutna racje - kup sobie qmpel Orcowskiego AB i Rulebooka, przeczytaj (najlepiej kilka razy) i zobaczysz jak ci sie wiele rzeczy rozjasni. Swoja droga to wsytd, ze jescio sie w ten ekwipunek nie zaopatrzyles - bo to podstawa. Zalozylem ten temat z mysla o bardziej 'ciekawych pytaniach', o rzeczy ktore nie zawsze sa jasno wyjasnione w zasadach, azeby weterani mogli udzielic swojej wiedzy takim plewom jak ja dla przykladu :P .

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

rydan tez moze pojechac z darcia papy jesli jedzie na nim BO

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

1. Czy jesli bohater odmawia challenga i na jego miejsce wskakuje zwyklak, to czy ten zwyklak moze walczyc w tej turze?

2. Powracam do starego tematy big 'unsow. Jak to wreszcie jest? Moim zdaniem nie mozna wziac wiecej niz jeden oddzial w calej armii (chyba ze armia rzadzi Gorbadzior), bo w AB jest napisane przy kazdym oddziale to samo zdanie: "One unit in the army may be upgraded to Big 'Uns...", przy czym przy innych opcjach jednostki sa juz konkretnie nazwane, np. : "One unit of Boar Boyz in the army may carry a Magic Standard..." Pytam sie, bo w wielu rozpiskach widze kilka odzialow Big 'Unsow. Co myslicie?

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)tak,moze
2)mozesz miec 4 oddzialy big uns w armii
po 1 na kazdy typ jednostki ktora moze miec takowy upgrade

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

Mozesz mi powiedziec skad to wiesz? Chodzi mi o drugie pytanie. Moim zdaniem okreslonie 'one unit in the army' znaczy jedna jednostka w armii, wiec nie jest to dla mnie tak oczywiste, wrecz przeciwnie - uwazam, ze dozwolona jest tylko jedna jednostka big 'unsow w armii. Rzeczownik 'one unit' jest nieokreslony - nie jest napisane np. 'one unit of boar boyz' tylko 'ONE UNIT' i tyle. GW powinien zamiescic jakas wzmianke o tym w erracie moim zdaniem. Temat ten uwazam za otwarty.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

A po co sie klocisz tej? ^^ Juz dosyc mamy armie obcieta i w ogole a ty jeszcze takiego czegos sie doszukujesz:P mozna 4 i tyle :D Waaagh z toba!

Awatar użytkownika
Crimsoner
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Athlone, IRL

Post autor: Crimsoner »

sie nie kloce tylko wnikliwy jestem :D a poza tym lubie Waaagh! :)

Awatar użytkownika
Reaper
Chuck Norris
Posty: 413
Lokalizacja: Bytom-Vendetta

Post autor: Reaper »

wiadomo ze mozna miec 4 big uny bo ta opcja jest napisana przy kazdej jednostce .... i nie ma nigdzie zapisane ze jest ograniczenie do jednego odzdzialu big uns :p po za tym to jest wypisane w zasadach dotyczacych TEGO konkretnego odzdzialu ... :P

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

Crimsoner pisze:Mozesz mi powiedziec skad to wiesz? Chodzi mi o drugie pytanie. Moim zdaniem okreslonie 'one unit in the army' znaczy jedna jednostka w armii, wiec nie jest to dla mnie tak oczywiste, wrecz przeciwnie - uwazam, ze dozwolona jest tylko jedna jednostka big 'unsow w armii. Rzeczownik 'one unit' jest nieokreslony - nie jest napisane np. 'one unit of boar boyz' tylko 'ONE UNIT' i tyle. GW powinien zamiescic jakas wzmianke o tym w erracie moim zdaniem. Temat ten uwazam za otwarty.
temat zamkniety
przy kazdej jednoste pisze ze jeden taki oddzial mozna upgrade wykonac
a ze mozesz miec na stole kazdy z tych typow jednostek?

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Błagam, dajcie spokój z durnymi tematami w dyskusji. Tego sie nie da czytać :? A taki mój obowiązek :P
Książki kupować i czytać!
Pozatym odpowiedzi na 99% Waszych pytań są już na forum i to często w kilku miejscach. Włóżcie trochę wysiłku w zdobywanie wiedzy bez zaśmiecania forum.
Bo w końcu zacznę masową eksterminację śmieciopostów.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8173
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

mam pytanie do doom divera. jego dorzut D3 cale.
czy mozna przesunac trafienie w dowolnym kierunku - czy dzieki temu przesunieciu mozna trafic jednostke, w ktora nie mozna było strzelac (nie było LoS) ? (np w sytuacji gdy pierwszy stoi screen a za nim jakis oddział)

pozdrawiam.

ps. wiem ze to pewnie jest napisane w booku, ale ja graczem orkowym nie jestem i booka nie posiadam :)
Obrazek

ODPOWIEDZ