Nowy Kodeks DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Re: Nowy Kodeks DE

Post autor: Murmandamus »

a feast of bones wchodzi tylko wtedy jak wszystkie ataki wejdą w jeden model a nie unit a zatem to ogranicza użytek.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Przy oddziałach R&F ataki rany adane w jeden model przenosza sie na oddział (gdy np. stykasz sie corner to corner zabijasz tyle modeli ile zadałeś ran a nie tylko ten jeden).

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja tam spróbuje monster trucka jako alternatywę dla exeków. 2 harybdis, 3 hydry lotna czarka do boostowania plus zajazd dr i coldów. Może nie jest to najmocniejsze złożenie ,zwłaszcza na niektóre paringi ale ja bym go jeszcze nie skreślał. Myślę nawet nad zamianą jednej hydry na wózek z meduzą w niewielkim klocku wiedźm, bo te jej bonusy i kary do ld fajnie się łączą z monsterami. Największym problemem w tym złożeniu jest mało punktów na herosów, a przydała by się mała czarka oprócz BSB. Tylko pytanie jaki life czy light na dużą.

Awatar użytkownika
Lubin
Calineczka
Posty: 2178
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Lubin »

hypnotic pisze:Ja tam spróbuje monster trucka jako alternatywę dla exeków. 2 harybdis, 3 hydry lotna czarka do boostowania plus zajazd dr i coldów. Może nie jest to najmocniejsze złożenie ,zwłaszcza na niektóre paringi ale ja bym go jeszcze nie skreślał. Myślę nawet nad zamianą jednej hydry na wózek z meduzą w niewielkim klocku wiedźm, bo te jej bonusy i kary do ld fajnie się łączą z monsterami. Największym problemem w tym złożeniu jest mało punktów na herosów, a przydała by się mała czarka oprócz BSB. Tylko pytanie jaki life czy light na dużą.
Szkoda, że grand battle nie jest grane na turniejach ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

:) :) :)
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A ja sie zastanawiam gdzie jest Dark elficki latajacy Black Arc rydwan z 3ma harpiami jako zaprzeg ?! :-)

Czyzby Wiedzmi Krol nie podpatrzyl tego niesamowitego rozwiazania u Wysokich Elfow ? :-P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Lubin pisze:
hypnotic pisze:Ja tam spróbuje monster trucka jako alternatywę dla exeków. 2 harybdis, 3 hydry lotna czarka do boostowania plus zajazd dr i coldów. Może nie jest to najmocniejsze złożenie ,zwłaszcza na niektóre paringi ale ja bym go jeszcze nie skreślał. Myślę nawet nad zamianą jednej hydry na wózek z meduzą w niewielkim klocku wiedźm, bo te jej bonusy i kary do ld fajnie się łączą z monsterami. Największym problemem w tym złożeniu jest mało punktów na herosów, a przydała by się mała czarka oprócz BSB. Tylko pytanie jaki life czy light na dużą.
Szkoda, że grand battle nie jest grane na turniejach ;)
Faktycznie szkoda ale nie przejmuj się bo to co pisałem wchodzi na 2400. Tylko bez małej czarki a taki cloud of despair z tome of furion byłby do tego akurat.

Awatar użytkownika
Lubin
Calineczka
Posty: 2178
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Lubin »

hypnotic pisze:
Lubin pisze:
hypnotic pisze:Ja tam spróbuje monster trucka jako alternatywę dla exeków. 2 harybdis, 3 hydry lotna czarka do boostowania plus zajazd dr i coldów. Może nie jest to najmocniejsze złożenie ,zwłaszcza na niektóre paringi ale ja bym go jeszcze nie skreślał. Myślę nawet nad zamianą jednej hydry na wózek z meduzą w niewielkim klocku wiedźm, bo te jej bonusy i kary do ld fajnie się łączą z monsterami. Największym problemem w tym złożeniu jest mało punktów na herosów, a przydała by się mała czarka oprócz BSB. Tylko pytanie jaki life czy light na dużą.
Szkoda, że grand battle nie jest grane na turniejach ;)
Faktycznie szkoda ale nie przejmuj się bo to co pisałem wchodzi na 2400. Tylko bez małej czarki a taki cloud of despair z tome of furion byłby do tego akurat.
A to wtedy luzik :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

diuk pisze:A ja sie zastanawiam gdzie jest Dark elficki latajacy Black Arc rydwan z 3ma harpiami jako zaprzeg ?! :-)

Czyzby Wiedzmi Krol nie podpatrzyl tego niesamowitego rozwiazania u Wysokich Elfow ? :-P
No weźcie :roll: Już wystarczającym gwałtem na fluffie są mężczyźni DE bawiący się w magów. Oprócz bycia zdegustowanym Helifickimi machinami z koszmaru Einsteina Mal najwyraźniej przestał obawiać się Maga Chosena który go obali :evil:

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

diuk pisze:A ja sie zastanawiam gdzie jest Dark elficki latajacy Black Arc rydwan z 3ma harpiami jako zaprzeg ?! :-)

Czyzby Wiedzmi Krol nie podpatrzyl tego niesamowitego rozwiazania u Wysokich Elfow ? :-P
pomysl pierwsza klasa, juz wyobrazilem sobie model :)

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

wrzucam nasze ceny drugiej partii modeli DE :)

http://jaskiniatrolla.megaserwis.com/pr ... -c-87.html

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Swoją drogą ceny egzeków od GW to jest jakieś grube chamstwo.
Nawet z tymi zniżkami zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić ich z bleakswordów. I tak muszę podmienić główki na ładne, więc wystarczy wykminić fajne topory skądś i wychodzi 240 zł zamiast 360 za klocek.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

To jak nazwiesz cenę wiedźm? :)

Z nowych modeli to najbardziej mnie zastanawia ilu obsługantów scourgerunnerów zginęło przez wkręcenie się tych pięknych płaszczy w równie piękne koła...
DR natomiast bardziej mi się podobają z dokładniejszych zdjęć. Szkoda że nogi razem z koniem są ale jednak ten box to dobry deal. 2 komplety torsów, głów i rąk za tę kasę aż dziwi. Wystarczy konie i nogi skołować żeby mieć 5 DR i 5 locków.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Podobaja mi sie te nowe figurki DR/Warlocks i podobaja mi sie nowe rydwany.Najprawde ladne figsy.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Barbarossa pisze:Swoją drogą ceny egzeków od GW to jest jakieś grube chamstwo.
Nawet z tymi zniżkami zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić ich z bleakswordów. I tak muszę podmienić główki na ładne, więc wystarczy wykminić fajne topory skądś i wychodzi 240 zł zamiast 360 za klocek.
Możesz podrzucić do nich linka?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Bleakswordzi to nowi warriorzy DE. Na stronie GW, nazywają się teżdarkshards / dreadspears.

A tak na serio:

Executioner ma paskudną główkę, zbyt duży/gruby miecz i pancerz, który niby ładnie wygląda, ale wydaje się zbyt ciężki jak na elfa. Ogólne to pasowałby do chaosu ten figs, albo jako grave guard, ale jakoś zupełnie nie kojarzy mi się ze zwinnością i drapieżnością - bardziej z czołgiem. Dodatkowo na minus jest monotonia - cały oddział ma podobne pozy.
Obrazek

Z drugiej strony nowy warrior ma nieco lżejszy, ale nadal ładny pancerz - szczególnie, jeśli maźnąć go na srebrno-złoto, by uwydatnić elementy. Ponieważ główka i tak jest do wymiany, zostaje kwestia broni oraz drugiej ręki (żeby nie wisiała gdzieś z boku, tylko podtrzymywała dwuraka). Czyli sporo roboty konwersyjnej, ale w plastiku

Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Ten box katów/guardów to jakieś wielkie nieporozumienie. Atak klonów okropny, powrót do 5ed. (ktoś pamięta łuczników WE :?: :lol2: ). Jak się weźmie 5 katów, ustawi ich obok siebie, wyglądają super, nawet te maski są znośne. Schody się zaczynają gdy dostawi się modele po bokach, a każdy kolejny szereg to katusze dla oczu. To samo się tyczy BG. Nie mogę zroumieć kroku GW w kierunku plastiku, który miał dawać większą dowolność w składaniu modeli. Nie dość, że dali plastik, to jeszcze opcji złożenia modeli jest mniej niż gotowych póz w starych metalach. No i o ile pojedyncze modele są na + (champion katów jest super) to jak się poskłada cały regiment do kupy..... to te 6 ed wyglądają o niebo lepiej.

Koniec biadolenia - rydwan i DR są super. Dużo części, spora dowolność, warlocków można zrobić z podrasowanych DR - tu łysa głowka, tam mieczyk zamiast speara, będzie ok. Modele DR generalnie mi się bardzo podobają..... a to będzie chyba zalążek kazdej armii - 2-3 fasty w sensownej cenie punktowej. Jakby dobrze przykombinować to z zestawu z rydwanem można złożyć dwa - jeden z końmi, jeden z jaszczurkami. Fajnie się będą uzupełniały z zestawem z COK.

Aha - kolejny plusik - składanie kowbojów z połaczenia DR(koniki)/COK(bron, akcesoria, główki itd.)/rydwanu (płaszcze) to będzie łatwizna :D Jeden set DR + śmieci z innych zestawów i cała kadra na konikach gotowa.

....a skoro nasi kowboje są tacy super, to czy tylko mi się lore of beast tak podoba? obszarowe boostowanie herosów?
Ostatnio zmieniony 26 paź 2013, o 11:49 przez wrogu, łącznie zmieniany 1 raz.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Dokladnie, z DR I COK i innych bitzow (korsarze itp) mozna zrobic herosow na koniach.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Te nowe rydwany wyglądają na tyle inaczej (coldowy jest dużo masywniejszy, ma kosy i błotnik :lol2: ) że wygląda to trochę tak jakby się dało oba rydwany z tego zestawu machnąć...
Prawdopodobnie tak nie jest, bo by się tak GW nie machnęło,ale może z odrobiną dodatkowej pracy.
Obrazek

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Z tego co widze, to brakuje podłogi i dyszla. To akurat da sie dosyc latwo dorobic. Tzn. podłoga to pikuś, 2 kółka dorobic to nie problem, ładny dyszel moze już być wyzwaniem.

ODPOWIEDZ