Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Re: Szybkie pytania

Post autor: Kubaf16 »

Jak rozjaśniać np. niebieski, magiczny miecz? Dzisiaj próbowałem ale wyszło to jak pasta do zębów :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

Ja na niebieski kolor nakładam dużo Niebieskiego Washa i rozjaśniam Ice Blue krawędzie.Nie wiem dokładnie o jaki efekt by ci chodziło ale ten wychodzi całkiem nieźle.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Obrazek
O to takie białe na ostrzu.
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Robert.P
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Racibórz"Wataha"

Post autor: Robert.P »

No to tak jak pisałem Cały miecz malujesz na Niebiesko 1-2 razy washujesz na niebiesko i potem Ice Blue cienka linia po krawędziach malujesz.
"Nie pytaj cóż za Istota Krzyczy nocą.Nie pytaj kto czeka na ciebie w cieniu.
To mój krzyk budzi cie nocą.I to ja skrywam sie w cieniu.Jestem Tzeentch a ty jesteś marionetką,tańczącą do mojej melodi..."

REŻIM.DYKTATURA,TOTALITARYZM
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubaf16
Chuck Norris
Posty: 570
Lokalizacja: Kraków "Vanaheim"

Post autor: Kubaf16 »

Ok, dzięki :)
kubencjusz pisze:Że stronic zapisanych ilość, o jakości areny nie świadczy uświadomić sobie musisz, młody padawanie. Hmmmm.
Naviedzony pisze: A po co pomagać ludziom? Ludzie są niegodni elfiej pomocy. :P

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

Zakupiłem abominacje, pewnie część osób widziała ją, wygląda tak: http://img11.allegroimg.pl/photos/orygi ... 3626364804 (zdjęcie z aukcji, na żywo wygląda lepiej). Gdybym chciał malować na ciemne kolory, ala sierść to by się ją dało łatwo zrobić oraz wyróżnić te blizny itp.

Chciałbym przemalować ją na podobnie jak GW wersja czarno biała z łapami jak skóra, mimo że normalnie nie maluje na standardowe kolory, bo lubię jak np clanrat'y maja szmaty zamiast uniformów :P lecz ta kolorystyka abominacji mi się najbardziej podoba.

Pytanie:
Opłaca się próbować nakładać warstwy farby (bo biały raczej będzie słabo widać na ciemnym), czy lepiej będzie zmyć ją jakimś lekko ekstremalnym sposobem lub namęczyć się parę godzin bez obawy o figurkę zmazać część kolorów zmywaczem do paznokci?
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Jak już zmywać to bym całą wrzucił do dota i zmył, Zawsze możesz ją spróbować teraz pomalować tak jak chcesz a potem zmyć.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

Spróbuje przemalować i jak coś to wtedy zmyje, tak będzie chyba najlepiej. Dziękuję.
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Zmyj dotem, jak przemalujesz to bedzie slabo to wygladalo.

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Tylko nie używaj zmywacza do paznokci, bo on niszczy plastik.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

jaką farbę powinienem dodać i w jakich proporcjach do Hormagaunt purple aby wyszło mi coś zbliżonego do nasyconego Liche purple? Bardziej interesuje mnie nasycenie barwy niż faktyczny podobny kolor

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

Może to nie odpowie na Twoje pytanie, ale może Ci się przyda.
http://volomir.blogspot.nl/2012/01/cita ... -pots.html
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Świetne dzieki, przy okazji może banalne pytanie ale jakie macie sposoby na odmierzanie dokładnej ilości farby ? Mam problemy z tym, żeby uzyskać taki sam kolor po kilku dniach przerwy w malowaniu.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Ja, i wydaje mi sie ze kazdy podobnie odmierzam iloscmzanurzen pedzla w farbie z lekka poprawka na oko, i tyle...
Obrazek

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Witam, pomalowałem moje figurki i mam dylemat. Nałożyć lakier w spreju teraz i zacząć robić podstawki czy zrobić podstawki i dopiero potem lakier, czy lakier nie zniszczy posypek trawki elektrostatycznej i mchu ?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Najpierw lakier, potem trawka...

Awatar użytkownika
Gucio
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: Gucio »

Pytanko, używam washy Citadela, czy można je rozjaśnić jakoś? Jeśli tak to czy zwykła farba będzie ok, czy zainwestować lepiej w jasny wash?

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Niestety, nie rozjasnisz go. Mozesz rozwodnic, zeby efekt byl mniej ordynarny, to wszystko

Ostatnio odstepuje od fabrycznych washy. Farbka plus woda plus medium akrylowe i hajda :)
To ostatnie to np "lahmian " od GW, albo "Glaze medium" Vallejo

A jak zastapisz wode vallejo airbrush thinnerem to juz w ogole szalowo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Jakie wiertło i drucik do pionowania aby nie było luzów ? Kupiłem ostatnio 0.8 i to i to ale jakoś za chudy był drut. Może wina sklepu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

wiertła 1mm a drucik to wyprostowany spinacz biurowy
Obrazek

ODPOWIEDZ