Bretoński wernisaż Matijjosa [Niemcy]

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Re: Bretoński wernisaż Matijjosa [Damselka pieszo]

Post autor: Legion »

O, czyli są jeszcze na tym forum ludzie, którzy malują Bretonnię ;)

Czarodziejka super i w przeciwieństwie do wcześniejszej, konnej koleżanki twarz jest delikatnie pomalowana, wygląda świetnie =D>
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

dzikki pisze:Jestem pod wrażeniem rycerza. Robiłeś sobie siatkę czy romby malowałeś jak leci?
dzięki, bez siatki to by się kupy nie trzymało i jedne wchodziłyby na drugie. Najpierw zrobiłem na białym podkładzie plan-siatkę ołówkiem, potem pędzelkiem siatkę na czerwono, no i potem po siatce romby czerwone, potem zamalowywanie białych rombów, wyrównywanie krawędzi parę razy i ostatecznie rozjaśnienia. Roboty było przy tym od cholery

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Bardzo ładne i czyste malowanie. Brawo =D> =D>
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Nareszcie skończyłem przemalowywanie trebusza- jego dawny wygląd można zobaczyć na samym początku galerii. Praca nad nim wiązała się ze zmyciem starej farby, a co za tym idzie rozklejeniem modelu. Sklejanie okazało się makabryczne. Model jest krzywy jak cholera i bardzo trudno było go poskładać do kupy. Nie dość, że elementy ze sobą nie pasują, to jeszcze trzeba sklejać kilka jednocześnie. Ostatecznie trzeba było użyć sporo gs'u, do zalepiania dziur, czego nie zrobiłem kiedyś. Malowanie było już o wiele przyjemniejsze. Postanowiłem zrobić podstawkę, która sprawia, że model ładnie się prezentuje, a przenoszenie jest łatwiejsze. Zdjęcia są robione przed chwilą, w kiepskim świetle, no i jestem kiepskim fotografem, więc kolory, zwłaszcza drewna i ziemi są inne. Trebusz wystawiam także na PMotM, zdjęcie pierwsze

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Naprawdę szacun za malowanie. Podziwiam biel w twoim wykonaniu.
Jeszcze raz =D> =D>
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7593

Post autor: smiejagreg »

Obsługa wygląda bardzo fajnie, natomiast sam trebusz jest jakiś taki... bez wyrazu. Na pewno można by jeszcze porozjaśniać przeciwwagę i trochę zróżnicować drewno... A może to tylko wina fotek - zrób lepsze, wtedy można będzie stwierdzić coś pewniejszego... Całość wygląda miodnie =D> ...

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Wydaję mi się, , że to wina fotek. Drewno ma dobry miodowo-brązowy kolor. Całość robi wrażenie.
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Świetna praca. =D> Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to wspomniany przez grega kamulec na froncie trebusza. Jakieś rozjaśnienia jeszcze mołyby się przydać :)

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Świetny:D Jak malowałeś drewno?
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

dzięki, drewno to: nowy odpowiednik scorched brown, potem bestial brown, graveyard earth, bleached bone- sporo mieszania, proporcje to już według własnego gustu, nie można zbyt mocno dodać bleached bona bo będzie słabo wyglądać. Na początek suchy pędzel, potem już normalne rozjaśnianie. Do tego washe- gryphone sepia i domowej roboty wash zrobiony z dark angelses green, odpowiednika scorched brown i czarnego. Dzięki temu, czego nie widać na zdjęciach deski są raczej stare, a nie takie jasne, miodowe

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Podziękował;) Dasz radę zrobić lepsze zdjęcia?:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

proszę bardzo:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Post autor: Cookie Monster »

Od razu lepiej, teraz już wiem,że skorzystam z tego sposobu na drewno:D
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Aż mam ochotę zbierać bretkę =D>
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Super trebusz, bardzo mi się podoba zarówno maszyna, obsługa jak i podstawka :) Jak możesz zdradź przepis na białą i niebieską szatę obsługanta :) Jedno ale... przeciwwaga powinna zwisać pionowo w dół a u ciebie jest jakby trochę przekrzywiona - niby drobiazg ale trochę trochę przeczy prawu ciążenia :D mimo wszystko świetna praca =D>

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

no na tą przeciwwagę to nic nie poradzę- tak odlane. Biała koszula obsługanta to graveyard earth rozjaśniany bleached bonem i później trochę białym. W międzyczasie rozwodniony wash gryphone sepia, jakoś po drugiej warstwie. Niebieski to ultramarines blue+ odpowiednik scorched brown, tu już samemu trzeba ustalić proporcje, czy bardziej chcemy niebieski czy ciemny i brązowawy, rozjaśniany powoli bleached bonem

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

bardzo ładne drewno i fajnie dobrane i wymalowane kolory obsługi :)

do tego ta podstawka bardzo ładna i praktyczna =D>

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Po króciutkiej przerwie wracam z nowymi siłami: paladyn z toporem, kiedyś wyglądał jak na pierwszej stronie galerii, teraz odmalowany na nowo. Na kropierzu nie ma nalepek, tylko freehandy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Zdjęęęęcia - para lampek biurowych lub najlepiej porządne słońce i jak trzeba naświetlanie fotki nawet przez pół sekundy by się przydało ;)

To co widać wygląda obiecująco, tylko widać niewiele :)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

Zrobiłem też jaśniejsze zdjęcia, tylko wtedy kolory nie odzwierciedlają rzeczywistości i nie widać cieniowania. Te zdjęcia które tu wstawiłem najbardziej oddają kolorystykę

ODPOWIEDZ