TEMAT OGÓLNY

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Re: TEMAT OGÓLNY

Post autor: Nijlor »

Wprawdzie 1:72 ale Szkot pełną gębą ;) Nada się na kometę?
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Pomysł z pajacem mi sie podoba jest z jajem :), myślałem tez o ktoryms z familiarow
Obrazek

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Fajny filmik, może kogoś zaciekawi:

http://vod.pl/zagadki-ludzkosci-poszuki ... 883,w.html

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

25albo 26ego bo raczej dwudniowego lokala robić nie będziemy, ale zadziałamy turniej. Najnowsze Etc jakie tylko wtedy będzie. Miejscowka to Kopalnia w Zgierzu. Więcej info bliżej nowego roku, ale jak coś to już zapraszam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Podzielę się swoją radością :D Uwielbiam go! Nie ma bata, muszę choć raz go wystawić po skończeniu malowania, jest szansa na zawał serca u zaskoczonego przeciwnika :) Model jest świetny, sam sobie się dziwię, czemu dopiero teraz zacząłem go składać :)

Obrazek
Marcet sine adversario virtus

Minas Kolmar

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ciekawa rzecz wyniknęła dzisiaj na turnieju otóż shino zapytany czy bestia nurgla może odmówić challenge paladynowi z Gauntlet of the Duel stwierdził następująco – „Champion nie odmawia challenge tylko po prostu go nie przyjmuje”. Zastanawiam się czy podzielacie tę pokrętną logikę ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... a&start=60
Było wałkowane.
Gaundlet działa na championów i tyle. Działa też na bestie nurgla, blood knightów i gralowców.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

No ciekawe sam siebie oszukiwalem i utwierdzałem też przeciwników w tym że grale muszą przyjmować czelkę bo inaczej stracą blessa.
Szkoda że np Furion był innego zdania bo przykladowo na jakimś masterze sedziowanym przez niego mogę bić głową w mur, a jego decyzja będzie jasna z tym że tracę blessa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Utrata blessingu przez grali nie ma tu nic do rzeczy.
Furion nie pisze przecież o gralach tylko o kwestii championa a wymuszonego challenga przez gaundlet. Na grali też gaundlet działa i to jest oczywiste.
W kwestii samych grali.
W AB do brety jest napisane, że tracimy blessing jak challenga odmówi knightly character albo champion of unit of knights. Grale nie są charakterami i nie są championami. To drugie przesądza FAQ dotyczący bonusu za underdog challenge, którego grale nie zyskują.
Reasumując, grale blessingu nie tracą gdy sami odmówią challenge.
Gaundlet działa na wszystkie modele, które mogą przyjmować challenge. Odmawianie, nieprzyjmowanie to jeden czort.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ja zgadzam się z Wujkiem ponieważ w opisie rękawiczek nie użyto ani słowa champion ani słowa character tylko 'Any challanage iussed by the bearer cannot be refused' nie mniej uważam że należy to uściślić ponieważ jak widać sprawa wydaje się wcale nie taka oczywista
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Co do rekawiczek to nie ma wątpliwości.
Chodziło mi o samych grali i ich utratę blessa przez odmowienie pojedynku.
Przykład. Parkuje lancą grali w smoku przykladowo he. I słyszę czelendż. Dawniej najzwyklej w świecie bym pewnie musiał przyjmować, a teraz mogę bez bulu dupy olać temat czelki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Co do grali.
W AB do brety jest napisane, że tracimy blessing jak challenga odmówi knightly character albo champion of unit of knights. Grale nie są charakterami i nie są championami. To drugie przesądza FAQ dotyczący bonusu za underdog challenge, którego grale nie zyskują.
Reasumując, dlatego właśnie grale blessingu nie tracą gdy sami odmówią challenge. Nie ma to nic wspólnego z teoriami na temat odmawiania i nieprzyjmowania.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin z Bretonnii
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Marcin z Bretonnii »

Zgadza się. Rycerz Graala może przyjąć i wydać pojedynek tak jakby był championem. Championem jednak dalej nie jest.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

A jeszcze z takich ciekawostek które warto wiedzieć - jeżeli rzucamy czar z Lore of Heaven na unit np. Piechoty, kawalerii w którym znajduje sie character na pegazie to unit dostaje z sygnaturki d6s4 mimo ze nie lata :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Tu chyba się mylisz. Celem czaru jest unit nielatający więc atrybut nie działa.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Shino chyba miał zły dzień w sobotę w takim razie
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dębek pisze:Tu chyba się mylisz. Celem czaru jest unit nielatający więc atrybut nie działa.

Jak jest w oddziale ziomek co lata, atrybut działa. Jako, że nie może dostać on sam to po prostu pokutuje jego unit :P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Jagal pisze:
Dębek pisze:Tu chyba się mylisz. Celem czaru jest unit nielatający więc atrybut nie działa.

Jak jest w oddziale ziomek co lata, atrybut działa. Jako, że nie może dostać on sam to po prostu pokutuje jego unit :P
Jagal to jest gdzieś uściślone ? Przyda sie np z DE :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Nie widziałem nigdzie uściślenia, natomiast tak miałem sędziowane na masterze, hmm chyba kudłaty tak mówił, podpytam się go jeszcze :)

Opis mówi, " when a spell (...) targets an enemy flying unit or a model with fly special rule(...)"

IMO celem czaru jest również ziomek w oddziale co lata a więc hity są zadawane.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jesli jest podstawa do wypłacania hitów to oczywiście idzie w unit, bo rozdzielamy według zasad strzelania. Pytanie tylko czy tak jest. Ja mam pewne wątpliwości.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ