Kilka pytań początkującego v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Re: Kilka pytań początkującego v 2.0

Post autor: Janus »

I broń skavenow w cc ze slavami :D
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Jak na HE z przerzutem z ASF, rzucimy czar na przerzuty 6 to hit, to wound i AS. To jak jest z hitem? Nie ma żadnych przerzutów? Czy przerzucane są tylko te z pierwszego rzutu 1, 2 i 6?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Brygu pisze:Jak na HE z przerzutem z ASF, rzucimy czar na przerzuty 6 to hit, to wound i AS. To jak jest z hitem? Nie ma żadnych przerzutów? Czy przerzucane są tylko te z pierwszego rzutu 1, 2 i 6?
Przerzucasz wszystko co nie trafiło z zasady ASF i każdą 6. Kość przerzucasz tylko raz.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

czy w PKS jest limit dispel dice?
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

czy jest taka zasada że trzeba być 1" od impassiblów i krawędzi stołu? coś nie mogę znaleźć tego w rulebooku (zasadę 1" od jednostek znalazłem)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morog pisze:czy w PKS jest limit dispel dice?
Sprawdź PKS.
esgaroth pisze:czy jest taka zasada że trzeba być 1" od impassiblów i krawędzi stołu? coś nie mogę znaleźć tego w rulebooku (zasadę 1" od jednostek znalazłem)
1" zachowujemy od jednostek, impasów, budynków.* Nie ma przymusu zachowania 1" od krawędzi stołu. Na początku rulebooka jest to napisane.

pozdrawiam
Furion

*chyba, że szarżujemy - wtedy zgodnie z zasadami olewamy wymóg zachowania 1"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Immune to Psychology nie zapobiega ucieczce z combatu, nie? Pytam, bo według mnie tak jest w podręczniku, a grałem z dwoma bardziej doświadczonymi graczami i nie zdawali testu LD po przegranej walce, mówiąc że mają ITP.

Awatar użytkownika
Misiek_LF
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków/Mielec

Post autor: Misiek_LF »

Wyraźnie w podręczniku jest "they have to take break tests normally", więc Cię zwałowali.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

ajt pisze:Immune to Psychology nie zapobiega ucieczce z combatu, nie? Pytam, bo według mnie tak jest w podręczniku, a grałem z dwoma bardziej doświadczonymi graczami i nie zdawali testu LD po przegranej walce, mówiąc że mają ITP.
Immune to Psychology czy Unbreakable? :)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

No właśnie mówili, że ItP. OK, dzięki, to będę teraz pilnował;)

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

To mógł być skrót myślowy - oddziały z unbreakable zwykle są też immune to psychology. Możesz sprecyzować o jakie jednostki chodziło?
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Niestety nie wiem co to było, ale coś z armii WoChu. Ale chyba na skaveńskim doomwheelu też.

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

1 czy bedac w zasiegu bsb oddzial posiadajacy gleaming pedant musi go uzyc? poprostu robi przerzut dzieki bsbkowi?
2 w combacie mamy hero z the other trickster's shard i woh hero z third eye of tzeenth, kiedy woh hero przerzuca 1 na warda? Czy najpierw rzuca ward save'y (uwzgledniajac ze musi przerzucic 1), a potem przerzuca zdane przez TOTS (i czy ma prawo wtedy znowu przerzucic rzucone 1 na warda?), czy moze inaczej to rozpatrujemy?

pozdr

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

ad.2 Zakładają, że ma Wsv 3+ to:
- 2-ki oznaczają, że dostał ranę
- 1,3,4,5,6 -ki przerzuca i na 1 i 2 -ach dostaje ranę.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

rychu022 pisze:1 czy bedac w zasiegu bsb oddzial posiadajacy gleaming pedant musi go uzyc? poprostu robi przerzut dzieki bsbkowi?
2 w combacie mamy hero z the other trickster's shard i woh hero z third eye of tzeenth, kiedy woh hero przerzuca 1 na warda? Czy najpierw rzuca ward save'y (uwzgledniajac ze musi przerzucic 1), a potem przerzuca zdane przez TOTS (i czy ma prawo wtedy znowu przerzucic rzucone 1 na warda?), czy moze inaczej to rozpatrujemy?
U
pozdr
1. Gleaming pendant sie zuzywa.
2. Przerzucasz 13456, na 2 masz rane. Z przerzuconego rzutu na 12 masz rane.

wertex
Chuck Norris
Posty: 359

Post autor: wertex »

Dire wolves z armii VC są fastami czy mają tylko zasadę vanguard?
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Tylko vanguard.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Uciekający czarodziej może rozpraszać? I czy może chanellować?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie i nie.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Spodkałym się ostatnio z taką sytuacją: mamy klasyczny wężyk z championem na przedzie. Przeciwnik twierdzi że może bić po oddziale ponieważ champion jest częścią oddziału.
Moim zdaniem champion jest traktowany jak postać i można bić tylko w niego ale z czego to wynika bo taka sytuacja jest opisana tylko przy postaciach?
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

ODPOWIEDZ