Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cookie Monster
Łysy oszukista
Posty: 1710

Re: Szybkie pytania

Post autor: Cookie Monster »

Jeśli chcesz bez cięcia to wywierć dziure w nodze, w podstawke daj pin i na tym go mocuj. Ale to i tak będzie słabo wyglądało jak będzie stał na okrak.
Komentuję to co widzę na zdjęciach. Jeśli chcesz żeby ludzie oceniali Twoje prace to licz się z krytyką.
Więcej wszystkiego:http://lysymaluje.blogspot.com/

Grabz
Kretozord
Posty: 1540
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Grabz »

Posadzić wampira na beczce, głazie, murku, ruinach, zwalony pień. Brak dobrych rozwiązań z uwagi na dolne partie modelu + wielkość podstawki.

Awatar użytkownika
Pizar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48

Post autor: Pizar »

Używacie lupy stojącej?Przydaje się?

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Pizar pisze:Używacie lupy stojącej?Przydaje się?
Ja nie używam.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Pizar pisze:Używacie lupy stojącej?Przydaje się?
Ta z trzymałką na figurki? Marne cudo. Użyłem dwa razy i leży w szafie.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Miscatonic
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Miscatonic »

Na wielu filmach ludzie malujący farbami GW biorą je prosto ze słoiczka i malują. Czy Farby GW sa gotowe do użycia czy również wymagają rozcieńczania z wodą? Do tej pory malowałem pactrami i one są gęste jak diabli więc mieszanie z wodą to w ich przypadku mus.
Czy kolor screaming bell z nowej palety to zwykły złoty porównywalny z innymi złotymi innych firm? Czy jeśli ktoś z was malował dzwona to właśnie tym kolorem czy kombinowaliście innymi? Pytam bo niedługo przyjdzie kolej na dzwona i nie chciałbym spierniczyć kluczowego elementy armi :D

Awatar użytkownika
Khelthrai
Chuck Norris
Posty: 552

Post autor: Khelthrai »

czołem,
co użyć zeby rozkleić plastik sklejony klejem modelarskim firmy womad?
ma ktos jakis pomysł?

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Chyba Wamod. Była już o tym mowa 20 razy, więc jeszcze raz: klej do plastiku nadtapia go i można tylko to rozciąć.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

jedrush
Wałkarz
Posty: 62

Post autor: jedrush »

Jeśli nie był mocno ściśnięty podczas klejenia, to wystarczy nożyk włożyć pomiędzy szparę i podważyć. Jak zrobi się to we właściwy sposób, a powierzchnia łączenia nie jest specjalnie skomplikowania, to figurka nie powinna ucierpieć, a łączenie puści.
Edit: Mój kolega twierdzi, że po DOTowaniu figurki mu się rozklejały, ale nie wiem jakim klejem były klejone.

Awatar użytkownika
seawolf
Plewa
Posty: 6

Post autor: seawolf »

jak przywrócić do życia garść zaschniętych farbek gamesworkshopowych? Są mocno zaschnięte :| . Z góry dziękuje za pomocną radę.
seafruitloot

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Woda chyba tylko, niestety, jak nie rozrobisz - do wywalenia raczej...

Awatar użytkownika
seawolf
Plewa
Posty: 6

Post autor: seawolf »

Czyli nie próbować z rozpuszczalnikiem? Czy można kupić dobry pędzelek do malowania miniaturek w sklepie papierniczym? czym się sugerować? oraz jakim klejem sklejać najlepiej duże metalowe figurki? kiedyś chyba używałem poxipolu, może być? Dziekuje koledze wyżej za szybką pomoc :P
seafruitloot

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Zacząć od wody - jak nie da rady to możesz próbować z czymkolwiek, a nuż coś da jakiś efekt, ale na zbyt wiele bym nie liczył. Pędzel - jest dział Pędzle - polecam lekturę. W papierniczym to kupowałem tylko pędzel, który używam do rozprowadzania wikolu po podstawkach :wink: ... Klej - Ja uzywam też Poxipolu, wg mnie jest ok...

Awatar użytkownika
Stachu
Kradziej
Posty: 929

Post autor: Stachu »

Pytanie do osób malujących aero.

Mam około 100 szczurów do pomalowania na szybko.
Wstępnie pomalowałem je podkładem GW. Teraz chciałbym spodkładować je razem z podstawkami na ciemny brąz.

Jakiej farby użyć aby uzyskać najlepsze krycie i najdłuższy czas schnięcia farby?

farba GW+ vallejo thinner czy od razu vallejo air?

mohomor
Pseudoklimaciarz
Posty: 31
Lokalizacja: Poznan

Post autor: mohomor »

witam, przymierzam się do malowania White Lionów od HE, jeszcze nie zdecydowałem jak pomalować futra. Moja opcja na teraz to: white scar, na to seraphim sephia i pozniej drybrush white scarem. Czy to da w miarę dobry efekt?

Futra mają być utrzymane w podręcznikowej stylistyce, używam farb citadel więc jeśli można to proszę o propozycje z tej palety.

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Mam pytanko, macie jakieś porady co do zmywania farb z figurek rozpuszczalnikiem Wamod? Chodzi mi głównie o to na jaki czas wrzucić figurki plastikowe i metalowe, oraz czy trzeba go rozcieńczyć?
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ja nigdy nie rozcienczam...plastik to zalezy ile bylo farby i jaki podklad. Ogolnie to wsadzam na godzinke, przejezdzam figsa szczoteczka by grube zdjac i nastepnie jeszcze raz do rozpuszczalnika by reszta puscila... Co do metali to o samo jest. Metal możesz wrzucić do Nitro :) wtedy zje ci ladnie wszystko a figs bedzie jak nowy. Tyle że też należy szczotkować.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
jawor
Oszukista
Posty: 867
Lokalizacja: Animosity Szczecin, Poznań

Post autor: jawor »

Dzięki wielkie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Czego najlepiej używać do przyklejania trawki i kamyczków na podstawki. Wikol??
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Heretic pisze:Czego najlepiej używać do przyklejania trawki i kamyczków na podstawki. Wikol??
Do trawki i kamyczków używam zawsze wikolu i sprawdza się świetnie :)

ODPOWIEDZ