Bazyl Chaos

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Bazyl Chaos

Post autor: Relosu »

No wiec to moja 2 powazniejsza rozpa chaosem i to na dodatek dosyc wazna bo na bazyla(czyli musze nie byc ostatni =P)

Chaos Lord 623
Chaos Dragon
Sword of Might
Gaze of the Gods
Shield
Mark of Chaos Undivided

Sorcerer of Chaos 186
Chaos Steed
Dispel Scrollx2

Sorcerer of Chaos 186
Chaos Steed
Dispel Scrollx2

5 Knights of Chaos 285
FCG
Warbanner
Mark of Khorne

5 Knights of Chaos 325
FCG
Chosen
Banner of Wrath

5 Marauder Horsemen 81
Flails
Musician

5 Warhounds of Chaos 30

5 Warhounds of Chaos 30

6 Chaos Furies 90

Spawn of Chaos 75
Fiend of Slanesh

Spawn of Chaos 75
Fiend of Slanesh

3 Minotaurs 138
Great Weapon

4 Screamers of Tzeentch 132

I tutaj nie wiem co leprze gigus czy dragon ogry =P

3 Dragon Ogres 237
Great Weapon
Light Armor

czy

Chaos Giant 205

Niby giant co rozkimni mi tanka jak trafie na imperium jednak moze byc szybko zdjety z armat czy moze dragon ogry co mogo zrobic to samo i bez zadnych niespodzianek jak yell and bawl lub 6 hitow z d6 sila(gdzie przy moim pechu wypadnie 1) no i 1 strzal z armaty raczej nie zdejmie odrazu calego oddzialu a w hth jak przeciwnik zaszarzuje lub 2 tura walki to chociasz ten AS na 4+ no ale jednak ten gigant... Jak wszyscy go uzywaja to chyba jest dobry.


Casting Pool: 6 (+ 1 bound 4lvl)

Dispel Pool: 5

Models in Army: 46


Total Army Cost: 2493

Narazie wstawilem dragon ogry chyba ze przekonacie mnie do giganta i powiecie jak mozna rozkrecic nim tanka.
Magowie siedza w chosenach gdzie jest to glowny pkt magiczny(magowie i bound) gdzie sie nie pojawi to zamaguje i zmieli szarza. Reszta jak zwykle dragon ogry czaja sie na cos ciezkiego(tank/lord na smoku/treeman) minost staraja sie zajsc cos z flanki 1 pieski zaslaniaja frienzy i strzelanie w kornikow 2 zajmuja/blokuja cwiartki. Furie hop siup do przodu na maszynki/blokowac marsze. Marudezy jakasz szarza w bok dla klocka zeby sciac mu CR za ranki. Scremary wystawiam po raz 1 i nie wiem jak nimi grac licze na wasze porady. Lord jak to lord lata i szarzuje jak moze i zaslania sie od strzeanie. btw jak przekonacie mnie do gigusia to bede mial dodatkowe 30 pkt i zrobie tych chosenow chosenami slaanesh'a i dam im Rapturous Standard i beda calkiem niezli.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2007, o 19:28 przez Relosu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

mi sie dogry bardzo cieniutko sprawdzały zawsze , weź jeszcze 2 spawny (; imo zrezygnuj z magowiania albo dopakuj magie zeby byla silniejsza

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

jak mam ja dopakowac bo bardziej na lordzie z smokiem i 2 magach + bound to sie chyba nie da. Pozatym jak zalatwisz mi na bazyla 2 spawny dodatkowe to ok chetnie wpisze je do rozpy ale wtedy zostaje w kij pkt ktore nie mam jak wladowac =P chyba ze w ta ksiazke co robi z lorda 1lvl maga
btw kogo polecacie na bazyliszka myslalem nad wykopywujacym sie ratogrem ktory mogl by zrobic male kuku dla maszynek przeciwnika.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no nie wiem, ja bym jednego maga zrobil szamanem z power failiarem albo lepiej ze spell familiarem z power stonem , ale ogólnie jestem wrogiem magi w chaosie na smoku ;)

nadmiar pkt to faktycznie tragedia :) w zjadaniu pkt to akurat Dogry to najlepszy wybór wiec w takim razie zostaw je

ja biore Thyriona , jest w pytke całkiem ale mysle ze do twojej rospy to tom-ash bedzie lepszy bo dodatkowy bound który raczej sie dispelować powinno :)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ok co to ten spell familiar bo jakos nie mgoe znalezc w podreczniku do beastow. Co do tom-ash to nawet fajne by bylo jak by wlazl a dodatkowe PD lub scrole zmarnowane na to to inne czary wchodzace.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

jest w podręczniku do chaosu i daje dodatkowy czar

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Obetnij rycerzy i zostaw im tylko muzyka, tak masz tone punktow w nich utopinych jak padna to palcz i zgrzytanie zebow. Za tak zaoszcedzone punkty wrzucasz ench. shield na lorda i cos tam jeszcze. D. ogry sa fajne pod warunkeim ze nie uciekna od jakies glupiej paniki :( . Zawsze mozna wrzucic helka z giftem co dziala jak dispell za d. ogry i spawny i wtedy jednego maga przerabiasz na chempiona khrona np.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

nie no eshield na lordzie to nie jest mega pomysł imo :) ja go wogle bez tarczy wole wystawiac

a knightom faktycznie championów obetnij :) nie zauwazylem tego , taka abstrakcja troche :) 20pkt za 1 atak i przeklęta mozliwosc challenga

Awatar użytkownika
Siemek
Chuck Norris
Posty: 479
Lokalizacja: :P

Post autor: Siemek »

ja go wogle bez tarczy wole wystawiac
mi sie czesciej zdarza sejwowac jakiegos wounda wyrzucajac wlasnie 2,3(czyli wynik ktory ratuje go tylko z ench.shld)niz dostawac z kuzni

a co do rozpy to po co wydajesz tyle pt. na ch..wa magie?co d6 s4 ci wejdzie na ture,w chaosie na smoku to jak chcesz sie bawic w magie to tylko na czinczu,tak ladujesz 265 pt(180 za jednego maga+35pt na level na drugim magu ktory normalnie bylby kadim +50 za banner
pzdr

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Magie zamiezam miec shadow na obu magach i licze ze trafi sie popychaczka. Btw mozna rzucic popychaczke na oddzial w ktorym znajduje sie mag rzucajacy ten czar ??

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

mozna..

ale nie wiem czy sie nie przeliczysz.. na takie duze punkty kazdy bedzie mial dosc dobra obrone magiczna.. a ty placisz ponad 250 pkt za cos co moze byc powstrzymane przez dwoch caddich przeciwnika.

wywalajac championów z oddziałów rycerzy i obcinajac magie - mozesz wystawic 5 rycerzy korna wiecej - ktorzy napewno zrobia wiecej niz Ci magowie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

to statystycznie 1 mag bedzie mial popychaczke która tez nie wejdzie ci co ture na 100% :)

Asassello : myslalem ze mowiles ze chaos na magi jest przegiety :wink:

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jasiuuu pisze:Asassello : myslalem ze mowiles ze chaos na magi jest przegiety :wink:
jest przegiety.. na 4 magach i chołzenach khorna..ale tylko wtedy gdy moje 4 bolce zdejmuja 2 rycerz przez 2 tury strzelania :P
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ok to moze powiecie mi jak grac screamerami ??

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

asekuracyjnie :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

2 magiczne sztandary na rycerzach... ehh ;]

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

Niby giant co rozkimni mi tanka jak trafie na imperium jednak moze byc szybko zdjety z armat czy moze dragon ogry co mogo zrobic to samo i bez zadnych niespodzianek jak yell and bawl lub 6 hitow z d6 sila(gdzie przy moim pechu wypadnie 1)

Co ty wymyślasz jaka siła? Gigant zawsze ma siłę 6, losujesz tylko ilość hitów a nie ich siłę, gigant jak się przewraca też zadaje hity S6 (D3 woundy wtedy)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

nawet jesli to i tak wypadnie 1 =P Trikk a co w tym zlego ze jedni maja warbannera a 2 maja boundspella ??
Jasiuuu pisze:asekuracyjnie :)
czyli jak ?

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Trikk a co w tym zlego ze jedni maja warbannera a 2 maja boundspella ??
Bo tylko jeden oddzial moze miec .... :lol2:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

ale lipa =P rzeczywiscie nie zauwazylem no to zmienia postac. Zaraz dam edita.
Chaos Lord 623
Chaos Dragon
Sword of Might
Gaze of the Gods
Shield
Mark of Chaos Undivided

Sorcerer of Chaos 186
Chaos Steed
Dispel Scrollx2

Sorcerer of Chaos 186
Chaos Steed
Dispel Scrollx2

5 Knights of Chaos 260
FCG
Mark of Khorne

5 Knights of Chaos 345
FCG
Chosen
Mark of Slaanesh
Rapturous Standard


5 Marauder Horsemen 81
Flails
Musician

5 Warhounds of Chaos 30

5 Warhounds of Chaos 30

6 Chaos Furies 90

Spawn of Chaos 75
Fiend of Slanesh

Spawn of Chaos 75
Fiend of Slanesh

3 Minotaurs 138
Great Weapon

4 Screamers of Tzeentch 132


3 Dragon Ogres 237
Great Weapon
Light Armor

ODPOWIEDZ