Pare noobowskich pytań v2

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Re: Pare noobowskich pytań v2

Post autor: Sevi »

First Blood pisze: ostatnio dostają od wszystkich wpierdziel i nie mówię o moich ale też o doświadczonych graczach
Maryś na masterze 88 punktów na 5 bitew, Kudłaty 80.

Dobrze złożone, i dobrze prowadzone to top-5 jak napisał Rafixator.

Hmm, co by Ci doradzić. Trzeba dużo grać i patrząc na własne doświadczenia zmieniać swoją rozpę.
Podaj maila to wyślę Ci rozpiski z mastera to sobie obczaisz.
Wisła Kraków.

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Sevi pisze: Lenczek - jeżeli dajesz maneaterom poison + sniper to musisz im dać parę pistoletów, a nie tylko jeden (wtedy oddają dwa razy więcej strzałów). Jeżeli jest ograniczenie działo lub mournangi to zrezygnuj z mournów. Działo jest super! Rune Maw na BSB. No i drugi kotek obowiązkowo.
Dzięki tak zrobię :)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Aha, i jeszcze odnośnie ataków manów.

Bazowo 4.
Z AHW pierwszy szereg ma 5 ataków.
Z pistoletem pierwszy szereg ma 5 ataków. (działa jak AHW)
Z parą pistoletów pierwszy szereg ma 5 ataków. (działa jak AHW)

Drugi szereg zgodnie z zasadami piechoty potworów bije zawsze 3 atakami.
Wisła Kraków.

Lenczek
Mudżahedin
Posty: 316
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: Lenczek »

Sevi pisze:Aha, i jeszcze odnośnie ataków manów.

Bazowo 4.
Z AHW pierwszy szereg ma 5 ataków.
Z pistoletem pierwszy szereg ma 5 ataków. (działa jak AHW)
Z parą pistoletów pierwszy szereg ma 5 ataków. (działa jak AHW)

Drugi szereg zgodnie z zasadami piechoty potworów bije zawsze 3 atakami.
Dzięki wielkie :D

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Uczysz się na błędach.
BTW - Afro przenieś te kilka postów - to nie ten temat :P

BTW secundo - Sevi - coś mi się wydaje, że może mieć Magiczną Szmate i Imię, chyba w jakimś FAQ było.
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

Silvestro pisze: BTW secundo - Sevi - coś mi się wydaje, że może mieć Magiczną Szmate i Imię, chyba w jakimś FAQ było.
Tak, sprawdziłem Faq, może.
Wisła Kraków.

Morok

Post autor: Morok »

zastanawiam się czy nie spróbować na 1200 ptk zagrać bez maga za to na 2 brusah jeden bsb a 2 na klepacza na save 5+ w 4+

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

super, ale możesz to pisać w pogawędkach na przykład? bo to nijak nie pasuje do noobowych pytań ;)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Siemano jak coś zaszarżuje w bok fangow to może bić w bok mournfang?
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

w rydwanach potwory nie mogą bić w bok/tył, w monstrous cavalry z tego co mi wiadomo nie ma takiego ograniczenia, ale niech ktoś potwierdzi
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Może
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Morok

Post autor: Morok »

właśnie ostatnio koleś wpadł mi na tył Iron Blastera lekką jazdą i gdy miałem oddawać to niby nie mogę oddać rhinoxem?

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie można, bo to chariot
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Mam pytanie do was ogrowi gracze, w imieniu mojego kumpla, który właśnie zaczyna zbieranie i granie w młotka, ze względu na brudny i rubaszny klimat wybrał ogry, mamy jednak pare wątpliwości, które mam nadzieje uda się rozwiązać, pytań pewnie narodzi się więcej im więcej będzie grał, obecnie mamy dwa, oba mniej lub bardziej dotyczące ogrowych kotów.
1)Czy legalne jest wystawianie chaosowych psów, ew z lekkimi przeróbkami modelarskimi, w charakterze ogrowych kotów ? Kumpel jest odstraszony finecastem, ceną a do tego jest raczej fanem psów niż kociarzem.

2)Pytanie bardziej gameplayowe, nie znam się na ograch ale nie udalo mi się przekonać kumpla że pkt na bohaterach może wydać lepiej niż na huntera, którym koniecznie chce grać, siepacz z balistą na plecach, do tego latający z chmarą psów/kotów strasznie przypadł mu do gustu i na dobrą sprawę nie mam zamiaru go przekonywać, niech gra czym sobie wymyśli póki sam się nie przekona, właściwe pytanie jest inne - co was ogrowi gracze powstrzymuje przed wystawianiem większych ilości kotów/psów ? Jedyny spory minus jaki w nich widze to niskie LD, a poza tym wyglądają na świetną siłę do odwrocenia uwagi a docelowo zaatakowania jakiejs maszyny/strzelcow czy nawet wbicie się w czyjąś flankę, jednak jak przeglądam ogrowe rozpiski, najczęściej widzę pojedyncze koty, zapewne do blokowania marszu i odginania szarż. Czy jest z nimi coś nie tak czego nie łapie ? (Kumpel ma zamiar grać z dwoma oddzialami po 4 koty i chcielibysmy wiedziec czy jest to jakkolwiek oplacalne).

Morok

Post autor: Morok »

1) Jest legalne bo sam gram mam z 6 edycji Warhoundsy i mówią ludzie że bardzo spoko pasują i wyglądają bo moim zdaniem tuski to porażka i zabija klimat tak jak yeti

2) Hunter za dużo punktów za mało robi lepiej wystawić maga co wesprze Ci armię lub brusa klepacza, chodź sam mam ochotę na nim zagrać bo jest klimatyczny ale zawsze brak punktów na niego. Co do kotków sam się zastanawiam czy nie zagrać tak na turnieju takie 3 kotki to 9 ataków z siłą 4 trafiają większości na 3+ lekką kawkę jadą łuczników itp też oraz machiny ale tu jest pies pogrzebany 4 ld jeden ginie i oddział ucieka ;/ chociaż mi się udało wyrzucić nie raz 2 pałki. Co to subków jedyne co jest nie tak to ta nieszczęsna liderka Dlatego graczom szkoda stracić więcej niż 21 ptk

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Gbob pisze:Mam pytanie do was ogrowi gracze, w imieniu mojego kumpla, który właśnie zaczyna zbieranie i granie w młotka, ze względu na brudny i rubaszny klimat wybrał ogry, mamy jednak pare wątpliwości, które mam nadzieje uda się rozwiązać, pytań pewnie narodzi się więcej im więcej będzie grał, obecnie mamy dwa, oba mniej lub bardziej dotyczące ogrowych kotów.
1)Czy legalne jest wystawianie chaosowych psów, ew z lekkimi przeróbkami modelarskimi, w charakterze ogrowych kotów ? Kumpel jest odstraszony finecastem, ceną a do tego jest raczej fanem psów niż kociarzem.

2)Pytanie bardziej gameplayowe, nie znam się na ograch ale nie udalo mi się przekonać kumpla że pkt na bohaterach może wydać lepiej niż na huntera, którym koniecznie chce grać, siepacz z balistą na plecach, do tego latający z chmarą psów/kotów strasznie przypadł mu do gustu i na dobrą sprawę nie mam zamiaru go przekonywać, niech gra czym sobie wymyśli póki sam się nie przekona, właściwe pytanie jest inne - co was ogrowi gracze powstrzymuje przed wystawianiem większych ilości kotów/psów ? Jedyny spory minus jaki w nich widze to niskie LD, a poza tym wyglądają na świetną siłę do odwrocenia uwagi a docelowo zaatakowania jakiejs maszyny/strzelcow czy nawet wbicie się w czyjąś flankę, jednak jak przeglądam ogrowe rozpiski, najczęściej widzę pojedyncze koty, zapewne do blokowania marszu i odginania szarż. Czy jest z nimi coś nie tak czego nie łapie ? (Kumpel ma zamiar grać z dwoma oddzialami po 4 koty i chcielibysmy wiedziec czy jest to jakkolwiek oplacalne).
1) jeśli chodzi o modele robiące za Sabertuski, to widziałem tutaj już chyba wszystko (konie, krokodyle, psy, całe zoo ;) ). Jeśli gracie w domu to kwestia dogadania się między sobą, na turniejach też widziałem dopuszczane psy chaosu, albo jakieś wilki, które robiły za nasze kotki. Tym bardziej jeśli kumpel to jakoś zgrabnie wymodeluje to nie powinno być jakichkolwiek zastrzeżeń.

2) oddziały są o tyle słabym pomysłem, że mają 4 ld, jeśli Twój kumpel ma plan na granie na 4 kotkowych to śmierć jednego powoduje panikę, a z ld4 to marne szanse na zdanie ;) druga sprawa, że pojedyncze są duużo bardziej łatwe do manewrowania na polu bitwy no i właśnie używamy ich jako odginaczki, blokerzy marszu, jakieś tam zagrożenie dla maszym. 4 sztuki kosztują 84 punkty, za to jest już klocek gnoblarów, które jeśli patrzeć na to pod kątem oddziału, raczej bardziej się opłacą. A minusy huntera to to, że nie może być generałem (bo ma 9ld ;) ), ma tylko 50pkt do wykorzystania, ma większą podstawkę niż ogry.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Gbob
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35

Post autor: Gbob »

Rozumiem że możliwość wlozenia go do oddzialu kotow i "vanguardniecia" nim razem z nimi nie jest aż tak sycącą opcją żeby o nim pomyśleć ?

PS. Musiało mi/nam umknąć że hunter nie może być generałem, a to faktycznie kluczowe, szczegolnie na mniejsze pkt...

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

IMO Huntera najlepiej wystawiać na Krowie, wtedy ma największe pierdyknięcie ;)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
dziczek
Mudżahedin
Posty: 301
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziczek »

A ja lubię grać na Hunterach i to w dodatku 2 sztukach. 50 pkt. starcza akurat na AD ward na 4+ a drugiemu na prezerwatywe i charmed shilda. Do tego każdy ma dużą pałę. Wyskakuja z kotami w vanguardzie po czym rozdzielaja sie i robia sporo zamieszania. Sa do tego klimatyczni. Charmed shild daje rade w przypadku gdyby ktos chcial go odstrzelic. Do twgo są mega klimatyczni :mrgreen:
Nie jestem leszczem, jestem sandaczem :P

Awatar użytkownika
lahire12
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Pisz

Post autor: lahire12 »

Każdy gra czym lubi ja gram na 3 kotach i tak się ustawiam by z oweranu nie mógł przeciwnik dobrać się do ,,skarbonki'' i przeciwnik koncentruje się na zlikwidowaniu ich jak najszybciej a q tym czasie lecę do przodu glownimi odzialami.:)
Czy to żer, czy to wróg.
Żelazobrzuchy dadzą radę.
Najpierw pobijemy,
A potem to zjemy.

ODPOWIEDZ