Rozpiski Szczurze

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: Rozpiski Szczurze

Post autor: Deus »

Jestem za wariantem, nr 1, najstabilniejszy i w miarę ok :)
Obrazek

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

A co można zmienić by był lepszy, niż w miarę ok?;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Jezeli chcesz wygrac to na male puntky jest jeden unit ktory niszczy system - sa to gutersi w liczbie maxymalnie dopuszczonej przez draft :) z flamingiem jezeli spodziewasz sie na turnieju VC (goly chieftain general bsb z flamingiem) - chyba ze nie ma amgicznych szmat to zapomnij ze cos pisalem :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

No właśnie myślałem o guttersach, jak by było wesoło, gdyby wyskoczyli zaraz po rozstawieniu i sobie potruli trochę;) Szczególnie, jak będzie niewiele jednostek;) Jedna, druga i koniec;) Tylko nie mam ich, aż tylu, ale może uzbieram;)

Szmaty raczej można. Ale chyba Generała i BSB w jednym już nie, więc na nim szmatka odpada;) Wydaje mi się też, że nie można BSB zamiast generała brać, chyba że jest jakiś wyjątek dla tego draftu:)

Jest w zasadach jakiś limit na liczebność oddziału guttersów, skirmisherów, czy tylko w armybuilderze jest jakiś błąd? Nie puszcza mi powyżej 15.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

max 15 moze ich byc. starczy :)

Do tego dobierz co lubisz i wygrywaj :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

A jest, rzeczywiście, znalazłem;)

Stormów bym dodał do nich;) Może z szmatką +1 do LD i inżyniera ze scrollem, żeby jak co zrzucić czar, jakby ktoś niecnie, chciał kanalarzom złego zrobić;)
1 Warlock Engineer @ 125.0 Pts
General; Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]

22+1 Stormvermin @ 201.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician; Fangleader
Standard of Discipline [15.0]

15 Gutter Runners @ 270.0 Pts
2ndWeapon; Poisoned Attacks; Sling; Throwing Stars

Models in Army: 37

Total Army Cost: 596.0

Awatar użytkownika
Opos
Falubaz
Posty: 1196
Lokalizacja: KGB Tarnów

Post autor: Opos »

Zabawne, ale co zrobisz z czymś takim?:
Mage @ 145.0 Pts General; Magic Level 2; Lore of High Magic; Ruby Ring of Ruin
5 Ellyrian Reavers @ 95.0 Pts Spear; Normal Bow
5 Ellyrian Reavers @ 95.0 Pts Spear; Normal Bow
14 Archers @ 140.0 Pts
Eagle Claw Bolt Thrower @ 70.0 Pts
Great Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army:
27
Total Army Cost: 595.0
Guttersi zlecą w pierwszej turze a stormy najpóźniej w 3 :lol2:
Let the River of Blood flow...

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Orła i bolta nie można razem, ale w sumie pewnie nie tu sens tej kontrrozpiski;)
No ładna do rozstrzelania przeciwnika;) Tylko pytanie, kto zacznie wcześniej;) Bo jak guttersi, to szanse się im zwiększają;) A szanse, by zacząć pierwszym mają większe, bo rozstawią się szczurki szybciej;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Eh stary - gutersi w ture pacyfikuja ze strzelania dowolny wybrany oddzial. wychodza od krawedzi i od razu zamiataja bolca, znajac zycie tak ustawieni ze potem grzecznie po kolej reszte, nie mowiac o tym ze w CC klada kazdy element tej rozpiski HE poza arczerami od przodu - ktorych dobija sztromy ktore grzecznie wyjda w 3-4 turze :P Imo - łatwo :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Skaven 1700 na WE

1) Szary Prorok- 310pkt
- skalam
- Opal amulet
- e. rod
2) Wodzu BSB - 122pkt
- Storm Banner
- hala

3) Assassin - 170pkt
- pot. str.
- płaczące ostrze

4) Inżynier (1lvl) - 110pkt
- skraplacz
- DS

6) 42x slave - 86pkt
- muz

7) 30x ClanR - 139pkt
- muz
- shield

8 ) 20x Posłańcy nocy - 200pkt
- kruszarka

9) 2x5 g.rats + 2x p.master - 46pkt

10) WLC - 90pkt

11) Abomka + spike - 250pkt

12) 2x5 G. runners - 180pkt
- poison
- proce

Wyszło troszkę ponad 1700pkt. Nie ma to znaczenia, gdyż gramy relaksującą domówkę :]
Przeciwnik bd dysponować:
- babolem na 4lvl LoLife
- 30/40 łuczników
- min. 6xtreekin (moja zmora >.<)
- orzeł lub 2
- 16 / 20 driad
Jakieś pomysły na treekiny? Nie korzystałem jeszcze z usług assassina, więc nie wiem ile może zdziałać. Plan zakłada wjechanie assassem na flankę albo tył treekinów w asyście slavów i g. ratów

Kas
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Kas »

Na treekiny to warpfire thrower aż się prosi. Punkty bym na to brał za wywalenie abomki a zabraniu doomwheela, elfy tak czy siak w cc giną od tej dwójki aż miło patrzeć.

Awatar użytkownika
daszkowy10
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: daszkowy10 »

Teamy jakoś mnie nie przekonują. Sama konieczność trzymania ich przy regimencie i ruch lub strzał nie zapewni im przetrwania choć jednej tury :( Ostatnio wystawiłem ww ekipę właśnie w tym celu i niestety, poszła się...
Bras Orb + skok też odpada. Przeciwniczka jest uczulona na skaczących Inżynierów :p
Dlatego pomyślałem o Assassinie.
Co do samego combatu: Assasin vs treekin - jeśli assassin jest w kontakcie z 1 treekinem i zada np 3 rany, to mogę je rozdzielić po całym oddziale przeciwnika (chodzi o sytuację w której assass jest wyposażony w weeping blade)? Jeśli nie to nie wiem czy branie tego itemu jest opłacalne na monstery.

Awatar użytkownika
Goglem
Wodzirej
Posty: 773
Lokalizacja: Koszali, Klub Zad Trola

Post autor: Goglem »

szczerze to jakikolwiek weapon team przy wood elfach jest wyjątkowo nieskuteczny generalnie 10 łuków za śmieszne punkty wyciaga dowolne jednomodelowce w turę, max 2

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Rozpa na 1200, co o niej sądzicie? Postawiłem na trzy zestawiki kanalarzy;) Trzymać na verminach storm banner, jeśli może też zaszkodzić mojemu oddziałowi specjalnemu?;) A na BSBku flame, czy inaczej?

1 Grey Seer @ 265.0 Pts
General; Magic Level 4; Miscast Table
Dispel Scroll [25.0]

1 Chieftain @ 88.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
Warplock Pistol [8.0]
Banner of Eternal Flame [10.0]

3x5 Gutter Runners @ 90.0 Pts
2ndWeapon; Poisoned Attacks; Sling; Throwing Stars

1 Hellpit Abomination @ 250.0 Pts
Warpstone Spikes

22+1 Stormvermin @ 229.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician; Fangleader
Storm Banner [50.0]

33 Skavenslaves @ 74.0 Pts
Slave Musician

5 Giant Rats @ 23.0 Pts
1 Packmasters


Models in Army: 78


Total Army Cost: 1200.0

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Jest Ciebie za mało, a 3x5 guttersów, to nie jest najmocniejsza siła uderzeniowa.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wex 1x15 a nie 3x5
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

i dorzuc assassina z korona:)
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Janus pisze:i dorzuc assassina z korona:)
Przegrywanie CC nie jest szczurza domena! :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

-Qc- pisze:wex 1x15 a nie 3x5
Czemu 1x15? Nie lepiej jak będą bardziej mobilni i zwiększoną szanse, że choć jeden oddział się od razu pojawi w drugiej turze?

Assasina właśnie wyeliminowałem, a dałem w jego miesce chłopaków;)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

paniki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ