Nowe Kraśki 8ed

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: Nowe Kraśki 8ed

Post autor: Shino »

wokrze pisze:
Grichalk pisze:Wcześniej, wszystko co działało na ruch (spowolniało, itp.) nie działało na jednostki z random movement.
Dlaczego nie działało? Znaczy te dwarfickie, tak? Bo jak rzucisz miasmę movementową (-k3 Mv) na coś co ma random movement (np. 2k6), to zasięg ruchu ma 2k6-1k3. Dlatego tu powinno mieć szarżę xk6-efekt runy sztandarowej.
I wydaje mi się, że FAQ GW to za długo - chyba chłopaki z LS będą coś musieli wykombinować. Ten sztandar to całkiem fajna opcja, żeby samemu szarżować :) (+1S, +1 do wyniku, negacja impactów, a przeciwnik ponosi dodatkowe ryzyko stanięcia jak d... na środku stołu...). Aha - bardzo dobrze się wpasowuje w Irondrake'i (drogi oddział jak cholera, ale dzięki temu może zaliczy dwie salwy więcej: reakcja na spaloną szarżę + dodatkowa własna tura).
miasma nie dziala na random movement.

random movement nie ma statystyki mv (a nawet jesli ma to z niej nie korzysta)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

runa spowolnienia nie ma zadnej informacji, ze wplywa na statystyke M tylko, ze oddzial szarzujacy odejmuje sobie D6. co wiecej, odejmuje sie juz po okresleniu odleglosci szarzy.
nie widze sprzecznosci z random movementem.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

O ile sie nie mylę, przy random movement jest napisane, że taki oddział nie deklaruje szarży. Po prostu rzuca ile leci, jak się zetknie to jest walka jak nie to nie ma. Czy więc w tym wypadku można mówić o szarży? Skoro nawet nie można na nią zareagować?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Morsereg pisze:runa spowolnienia nie ma zadnej informacji, ze wplywa na statystyke M tylko, ze oddzial szarzujacy odejmuje sobie D6. co wiecej, odejmuje sie juz po okresleniu odleglosci szarzy.
nie widze sprzecznosci z random movementem.
bo slowness dziala. To jasno wynika z jego opisu przeciez.
O ile sie nie mylę, przy random movement jest napisane, że taki oddział nie deklaruje szarży
mylisz sie.

Awatar użytkownika
meiss
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą

Post autor: meiss »

Shino pisze:
O ile sie nie mylę, przy random movement jest napisane, że taki oddział nie deklaruje szarży
mylisz sie.
Shino wywnioskowałeś to może z tego zdania ze strony 74 małego booka?
"Modele o Losowym Dystansie Ruchu nie mogą deklarować szarży i poruszają się zawsze w podfazie ruchów przymusowych"
#-o

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Shino pisze:miasma nie dziala na random movement.

random movement nie ma statystyki mv (a nawet jesli ma to z niej nie korzysta)
Hmm.. To albo mi się pogmerało z lataniem/hover (bo na nie działa), albo z jakąś inną zasadą zmniejszającą randoma (?)...

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Shino pisze: mylisz sie.
"Models with Random Movement cannot declare charge.." RB str. 74

To jak? Rulebook się myli?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tam troszke dalej masz, ze jest to szarza jesli rm dojdzie do przeciwnika.

deklarowac szarz nie moze
Hmm.. To albo mi się pogmerało z lataniem/hover (bo na nie działa), albo z jakąś inną zasadą zmniejszającą randoma (?)...
w orkowej magii jest, ze zmniejsza rm o kostki. poza tym nie dizala.

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1103
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Danrakh pisze:Czy ktoś ze szczęśliwych posiadaczy :mrgreen: mógłby podać dokładne wymiary (długość i szerokość modelu) najnowszej krasnoludzkiej armaty?

Chodzi o ten model:
Obrazek

Informacja potrzebna do ustalenia, czy podstawki 50mm x 50mm to wałek.
Z uwagi na ogromny odzew wszystkich zainteresowanych musiałem sam sprawdzić.

49 mm długości, 46 mm szerokości.

Ktoś jeszcze uważa, że 50mm kwadrat pod krasiowe działa nie jest ok?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Czy breath weapon z Rune of Fire i Fiery Ring of Thori to magiczne ataki?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Bearded Unclean 'Un pisze:Czy breath weapon z Rune of Fire i Fiery Ring of Thori to magiczne ataki?
Pochodzą z runicznych przedmiotów , wiec tak.

Wiem, że swego czasu jajko w DE mialo inne uściślenie, ale chodziło o to, że tam heros ział, a tutaj odpalasz broń lub przedmiot.

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Nie znam zapisu, ale u ogrów magiczny sztandar, dajacy breath weapon, daje zdolność. Tym samym ataki te nie są magiczne.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

to może dobrym zwyczajem jak o coś pytacie to podawajcie od razu cytat kto ma armybook, przy okazji to inni gracze się będą uczyć zasad

no dokładnie banner ogrów nie jest magiczny zdaje się :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Rune of Fire:

"A weapon (...) has the Flaming Attacks, and grants its wielder a S4 Breath Weapon..."

Fiery Ring:

"(...) gives its bearer a S4 Breath Weapon..."

Czyli wychodzi na to, ze oba przedmioty dają zdolnosć Breath Wepon, analogicznie do sztandaru ogrów.
Zgadza sie?
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Brygu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Brygu »

Na to wygląda. Czyli raczej te hity z Breatha nie są magiczne.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Brygu pisze:Nie znam zapisu, ale u ogrów magiczny sztandar, dajacy breath weapon, daje zdolność. Tym samym ataki te nie są magiczne.
na pewno?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Dymitr pisze:
Brygu pisze:Nie znam zapisu, ale u ogrów magiczny sztandar, dajacy breath weapon, daje zdolność. Tym samym ataki te nie są magiczne.
na pewno?
Śmiem twierdzić, że są. Ale w Starym Świecie pewne są tylko podwyżki cen.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zarówno te runy wg podanego opisu jak i banner ogrów dają zasadę specjalną posiadaczowi tych przedmiotów - zadane obrażenia nie powinny być uznane za magiczne, bo pochodzą z dodatkowej zasady specjalnej w sposób pośredni
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

misha pisze:zarówno te runy wg podanego opisu jak i banner ogrów dają zasadę specjalną posiadaczowi tych przedmiotów - zadane obrażenia nie powinny być uznane za magiczne, bo pochodzą z dodatkowej zasady specjalnej w sposób pośredni
Hmm, gram ogrami i tak na 90% jestem pewien, że Dragonhide banner może zostać użyty do zionięcia, co oznaczałoby, że to sztandar zieje a nie sztandarowy.

Maciek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ale to nie banner zieje tylko sztandarowy jako model dzięki uzyskanej ze sztandaru zasadzie specjalnej

jak to jest sędziowane to inna bajka :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ