Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: kubencjusz »

chłopcy nie zczaili się że przy domówkach pije się piwo :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Kiedyś było tak, że jak czymś szarżowałeś w coś to wiedziałeś, że zrobisz na 100% Break. Po prostu CR miał większe znaczenie.
Pamiętam też ciekawe koncepty wykorzystujące np. Outnumber-Fear i granie armią, która właściwie nie miała ani nic mocno bijącego, ani nic z dużym pancerzem, tylko parę sporych klocków zombie - tak swego czasu mój brat z sukcesami grał :)
Obecnie dużo bardziej się liczy w walce turlanie kostkami. Różnica polega po prostu na tym, że w 6/7 edycji często zabijałeś 2-3 modele i mając np. +5 czy +6 do CRa nie było jak tego ustać. Teraz ja zabijam 16 modeli, przeciwnik 10, a te marne np. +2 czy +3 do CRa za jakieś szarże i szeregi jest w tej skali mało istotne. W 8ej edycji mamy po prostu więcej rzucania, więcej modeli w oddziałach i też więcej ściągania ich w walce. No i większa walizka albo 2 potrzebne, chyba, że grasz np. Chaosem :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

Losowość? Dajcie spokój, im więcej kości rzucanych tym wyniki są bardziej zbliżone do rozkładu normalnego i rezultat jest bardziej przewidywalny. W poprzednich edycjach CR był dość łatwy do maksowania i prowadził często do dość chorych sytuacji, takich jak odziały głębokie na n szeregów i szerokie na 4 czy 5 modeli, będące o wiele skuteczniejsze niż ustawione odwrotnie.

IHMO problem raczej tkwi w mieszaniu nazwijmy to "statystyki miękkiej" (czyli dużej ilości rzutów o rozkładzie zbliżonym do normalnego: np. rozpatrywanie walki czy strzelania) z "twardą" (czyli nielicznych rzutach o bardzo dużym znaczeniu takich jak break testy, wchodzenie zaklęć). IHMO w grze należy stosować albo statystykę miękką albo twardą, rzuty w WFB to pewnego rodzaju archaizm z 2-3 edycji, po prostu w 8. o wiele bardziej zauważalny.

Kamyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 128

Post autor: Kamyk »

Plotunie:
- the next fantasy edition is no continuation of the 8th edition. It uses a
variant ruleset of 40k now
- Fantasy has no movement value anymore, but a armour saving profile
- there are still armour savings modifiers
- all special rules use the 40k rules
- units move like 40k units, but can assume one of three formations, block,
tortuga and arrow
- fantasy flyers can only be hit with minus three to the ballistic talent
and can hit models under their flight path
- there are allies in fantasy
- war machines are their own category like special and core now, 25% of
points can spent on war machines
- there is a system to buy terrain
- warlord tables, but can choose which trait to get
- weapons have a profile like 40k but no armour ignore column

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Wtf. :D 40k w świecie fantasy. Te plotki wcale nie są nieprawdopodobne, jakby się nad nimi zastanowić. Skoro jest prostsza w obsłudze, nadaje się dla młodszych graczy, więc zwiększa się zasięg targetowania produktu. Poza tym 40k jest popularniejsza i jeśli przyczyną są prostsze zasady - to jest to logiczna rzecz do zrobienia z WFB. Z drugiej strony, czy kreowanie dwóch systemów różniących się od siebie tylko settingiem tak naprawdę ma sens? Zobaczymy.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

ten "tylko" setting to kawał towaru, który się kupuje. Jak samo GW stwierdziło, główny zarobek mają z hobbystów a nie graczy :)

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16595
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pozyjemy zobaczymy, WE tez mialy nie byc supportowane, a kodex niebawem wychodzi.
Niech zmieniaja jak chca, byleby tylko allies nie bylo bo totalnie klimatem mi to popsuje - wszystkie dobre armie z dzialami imperium i pegazami :roll: :roll:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Ziemko, wiem że dla osób które grało od 2-3 edycji może to nie pasować, ale od kiedy się przerzuciłem na wh40k to ma mniejsze znaczenie. Przecież, dla większości graczy, którzy czytają historię swojej armii albo książki w BL to wydaje się naturalne, że maja wsparcie.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ziemko pisze:Pozyjemy zobaczymy, WE tez mialy nie byc supportowane, a kodex niebawem wychodzi.
Niech zmieniaja jak chca, byleby tylko allies nie bylo bo totalnie klimatem mi to popsuje - wszystkie dobre armie z dzialami imperium i pegazami :roll: :roll:
ETC zabrania tylu rzeczy, że zakaz brania sojuszników nikogo by nie zdziwił ;)
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ziemko pisze:Pozyjemy zobaczymy, WE tez mialy nie byc supportowane, a kodex niebawem wychodzi:
Skąd Ty masz takie info? GW ma nie wycofywać żadnych booków, ale z czasem uaktualniać i to o tym już słyszę od co najmniej roku ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Naviedzony pisze:Wtf. :D 40k w świecie fantasy. Te plotki wcale nie są nieprawdopodobne, jakby się nad nimi zastanowić.
jedna z niedawnych informacji mowila, ze pare ostatnich AB jest tworzonych juz wlasnie pod kolejna edycje.
nadal jednak: profil broni jest taki sam, sa rary a war maszyny nie maja osobnej kategorii, wartosc M tez pozostala (aczkolwiek krasnoludy by sie ucieszyly na brak tej wartosci i mozliwosc poruszania sie jak w czterdziestce).
wszystkie te ploty to sciema w uj. GW ma dwa systemy z roznymi zasadami. nie ma sensu wydawania dwoch roznych z tymi sami zasadami. gdzie tu sens i logika.

aczkolwiek powiem szczeze, ze rozne formacje oddzialow brzmia miodnie :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

jedna z niedawnych informacji mowila, ze pare ostatnich AB jest tworzonych juz wlasnie pod kolejna edycje.
Wiem, ale które to jest "parę ostatnich"? Z tego, co wiem zostały jeszcze 4 armybooki do zamknięcia aktualizacji 8mej edycji, może dopiero dwa ostatnie takie będą? :)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

nie bedzie wszystkich AB wydanych na 8 edycje.
teraz ma byc ostatni i pozniej ma wejsc 9 edycja. tak przynajmniej mowi plotka od grudnia, ktora sie zgadza z tym co bylo wydawane.

a co do tego co pisalem to przy ktorychs elfach bylo powiedziane, ze nowe AB sa tworzone pod nowa edycje.
nie mam jednak pewnosci czy chodzilo o dark czy o high elfy. cos mi sie jednak wydaje, ze bylo to mowione przy wydawaniu HE. co by oznaczalo, ze juz sa 4 AB na nowa edycje: HE, lizaki, DE i dwarfy oraz WE ktore maja wyjsc teraz w maju.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

A Bretki GW dalej nie kocha, chlip, chlip ](*,)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ot zwyczajny dla GW brak szacunku dla graczy konkretnej armii.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3084
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Morsereg pisze: co by oznaczalo, ze juz sa 4 AB na nowa edycje: HE, lizaki, DE i dwarfy oraz WE ktore maja wyjsc teraz w maju.
cos wskazuje w tych bookach, ze sa wydane na 9 ed ?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

NOAK pisze:A Bretki GW dalej nie kocha, chlip, chlip ](*,)
Wystarczy że ar.com kocha #-o
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Morsereg pisze:a co do tego co pisalem to przy ktorychs elfach bylo powiedziane, ze nowe AB sa tworzone pod nowa edycje.
nie mam jednak pewnosci czy chodzilo o dark czy o high elfy. cos mi sie jednak wydaje, ze bylo to mowione przy wydawaniu HE.
Dragon Princes of Caledor mogą brać Magiczny Sztandar do 75pkt, ale żadnego takiego dostępnego nie mają, zarówno w Army Booku, jak i w Rule Booku. Najdroższy z Rule Booka jest za 55pkt co sugerowałoby, że GW przygotowało sobie grunt pod nowo edycyjne Itemy :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Podobnie w booku HE jest wpis, który mówi, że jeśli w rozpie (fakt, że mowa tutaj o rozpie, a nie oddziale na stole, może sugerować, że może będziemy mieli do czynienia z czymś na miarę reinforcement z 40k, choć nie wiem dokładnie jak to tam działa), wrogiej armii znajduje się przynajmniej jedna jednostka DE, to modele posiadające zasadę Valour of Ages mogą przerzucić oblane testy paniki, strachu i terroru. Na obecną edycję wystarczyłoby napisać - jeśli grasz przeciwko DE, myślę, że może to być jakieś mini potwierdzenie plotek o sojuszach znanych z 40k. Tak czy inaczej, wszystko to to gdybanie, aczkolwiek sam wording nie wziął się znikąd.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Na obrazku jest Stara i Nowa wersja Valour of Ages:
Obrazek

Faktycznie dość skomplikowali Wording. Dodatkowo wygląda na to, że nie chodzi o obecny system sojuszy, bo "Opponent" i "Roster" występują w liczbie pojedynczej :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Zablokowany