Games Workshop - co to będzie, co to będzie?

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Re: Games Workshop - co to będzie, co to będzie?

Post autor: smiejagreg »

Hoax pisze: Z drugiej strony np nie wierzę, że przypadkiem jest, że akurat najmniejsze zyski przynoszą te armie armie, które mają najmniejszy firepower. Breta jest ok, ale prawie całość pochodzi z rynku wtórnego, a GW mało co do nich sprzedaje. A że np takie TK się kiepsko sprzedają pomimo nowego booka i super klimatu to już inna sprawa. Podobnie WE. Leśne elfy to klasyk występujący w prawie każdym świecie fantasy. To nie może się nie sprzedać. A jednak.
Tymczasem demony kompletnie do niczego niepodobne robią furorę.

Kompletnie zielony facet wchodzi pierwszy raz do sklepu - dobro: haje, breta, empire; mrok: dark elfy, woch, wampiry. Jakoś nie wierzę, żeby ktoś widząc na półce pudełko plagusów i będący zupełnie w temacie nieobeznany postanowił tak pyknąć sobie na to 100. Imo na pudełko kawy imperialnej, czy wojowników chaosu o wiele prędzej. A jednak demony są na topie.
Porządne, stare armie , takie jak breta, o której wspomniałeś, faktycznie pochodzą głównie z rynku wtórnego. Z jednego bardzo prostego powodu - po prostu stare figsy na kilometr wyprzedzają obecnie upychane gnioty. Podobnie jest z wochem, krasiami, itp... Wystarczy zerknąć na ebaya , jak to wygląda. Zabierając sie do zbierania brety, czy O&G, etc. etc. w życiu bym nie zaczął od kupowania obecnie wydawanych figsów. Na mur oparłbym sie na starociach z rynku wtórnego... Jestem typowym hobbystą. Skutek obecnej polityki firmy jest taki, że z armii, które sobie kolekcjonuję, nie kupiłem NIC z nowych rzeczy, bo mi sie zwyczajnie nie podobają. Wielu kolekcjonerów, których znam, postępuje podobnie... Nawet z czysto praktycznego punktu widzenia - wiekszość starych, metalowych figsów w ciagu dwóch lat podrożała o 50 - 100%. Jak się w tym czasie mają plastiki, wszyscy wiemy :mrgreen: ... Dla hobby przyszły ciężkie czasy, bo armie w szybkim tempie schodzą na psy przez stosowane materiały i rzeźbę figsów... kompletnie mnie nie dziwi, ze sprzedaz nowych rzeczy nie oszałamia, dziwne byłoby, gdyby było inaczej...

A czemu demony się sprzedają? Z dwóch powodów: bo silna armia i brak dobrych starych figsów z uwagi na podział chaosu...

A stówkę to ja mogę wydać na jednego figsa spokojnie, pod warunkiem, ze będzie mi pasował... Na pewno nie kupię go dlatego, że jest mocarny i must have w armii... I kompletnie nie zbieram armii dlatego, ze jest firepower. Zbieram to, co mi sie podoba i mam gdzies zasady GW, czy jakiekolwiek inne.

Fajnie, że jest scena turniejowa. To zupełnie inna grupa amatorów WFB, która równiez jest klientem i to wcale niemałym. Co do zasad, to uważam, że powinny być tworzone własne zasady, majace na celu zbalansowanie armii i maksymalne uatrakcyjnienie rozgrywki. Jeśli turnieje nie są pod auspicjami GW, a takich jest multum, to powinny być rozgrywane na własnych zasadach. Jak tak czasem czytam, jak to na turnieju są jakieś niezabijalne stwory, koszące pół i więcej armii, to jakoś mnie do takich bitew nie ciągnie. Nie rozumiem, co stoi na przeszkodzie, żeby osłabić jakiś przedmiot/potwora/figsa do rozsądnych statystyk. Co to za frajda kosić ludki tylko dlatego, że jakiś debil z GW dał takie, a nie inne statystyki i to one i tylko one decydują o tym, że tak luzacko koszę maluczkich...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, o 10:26 przez smiejagreg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

Smh pisze:
Kuros pisze:
Smh pisze: Dodatkowo w którymś wątku już pisałem, ale powtórzę... ilu jest aktywnych graczy turniejowych w PL? 500? W całym dolnośląskim znajdę więcej graczy, a jeszcze więcej kolekcjonerów figurek niż graczy turniejowych w PL....
ale szczęściarze , u mnie w promieniu 40km tylko ja gram :|
Lub szukasz graczy w złym miejscu ;)
naprawde nikt nie gra w promieniu 40km ,pokusił bym się i powiedział że nawet w promieniu 50km nikt nie gra;)

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Białobrzegi - Radom 30km :P co czwartek spotkanie battlowe :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

bronisławów nie białobrzegi


47km;), sprawdz na mapie i to od początku bronisławowa ,a ja mieszkam przy końcu czyli tak +-50km

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Kuros pisze:bronisławów nie białobrzegi


47km;), sprawdz na mapie i to od początku bronisławowa ,a ja mieszkam przy końcu czyli tak +-50km
Tak czy siak masz w zasiagu 50km :P
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

smiejagreg pisze:Dla hobby przyszły ciężkie czasy [...]
Chyba ciężkie czasy dla Games Workshop Hobby :twisted:
IHMO mamy teraz złotą erę hobby wargamingowego, z dostępnością modeli (GW, zamienników, innych skali), gier i akcesoriów z całego świata jak nigdy dotąd w sensownych cenach. Do tego bardzo intensywny rozwój produktów robionych przez niezależne mniejsze lub większe firmy, również w Polsce. Rynek rośnie, dojrzewa i się zmienia. A to że GW chce zdechnąć jak ów osioł u żłoba, bo zaczyna robić produkty coraz bardziej dla nikogo, to już inna bajka.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Dokładnie, wbrew pozorom mamy duży wybór. I co jest w tym najlepsze to, że jest coraz większy :)

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Co z tego że w modelach można przebierać , skoro zasady do nich pisze jedna firma, staczająca się po równi pochyłej. Zarówno pod względem finansowym jak i merytorycznym. Może się niedługo okazać że mamy piękne modele nadające się do gablotki i podziwiania. Nie mowię ty o grach domowych bo tam można robić o się chce. Ale o środowisku turniejowym , które nie zaakceptuje pisania nowych zasad przez ludzi z wewnątrz bo zaczną się od razu oskarżenia o prywatę stronniczość itp. Jakie by GW nie było to jednak wszyscy grają na ich zasady. Jedyne ograniczenia akceptowane szeroko jako zło konieczne, to ETC, powstające rownież bez wielkiego wpływu Polaków. Taka już nasza mentalność co do oddolnych incjatyw.

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Jeśli uważasz, że rynek gier bitewnych to jedna firma produkująca jedną linię figurek i pisząca zasady do niej, to fakt, cały rynek i wszyscy hobbyści mają przekichane.

Raczej nie o to chodziło MKG i Lechowi.

sYsek
Kretozord
Posty: 1516

Post autor: sYsek »

ej, etc nagina zasady bookowe do woli, więc każdy może to robić. turnieje nie zgłoszone do ligi ale z nagrodami odbywają się na pewno w warszawie, na pks, na open, na wszystko. Jest w czym przebierać. a na duże bitwy/kampanie tworzy się własne zasady.
Byłoby afrontem nie napić się z FRONTEM!

"Nie ma innych armii w WFB. Jest WoCh i są zbiory proxów na zasadach wochu prowadzone przez graczy nie mających jaj żeby grać WoChem oficjalnie!"
Szczur22

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

hypnotic pisze:Co z tego że w modelach można przebierać , skoro zasady do nich pisze jedna firma, staczająca się po równi pochyłej.
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Poprawiłeś mi dzień... mocno. Dziękuję :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Otrzymaliśmy informacje, że dział FAQ, którego zabrakło w nowej odsłonie strony internetowej, pojawi się niebawem. Prosimy o cierpliwość
Z fb GW. :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Post autor: Cylindryk »

Ale pierwszy kwietnia był tak z 10 dni temu, wiesz o tym, prawda?

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

hypnotic pisze:Co z tego że w modelach można przebierać , skoro zasady do nich pisze jedna firma, staczająca się po równi pochyłej.
ROFL! W samej naszej kochanej RP od 2011 zostało wydanych co najmniej 6 komercyjnych gier (pewnie więcej) nie licząc projektów hobbystycznych. Na świecie idzie to w setki, z czego na pewno w sporej ilości można użyć modeli fantasy 28/32mm.
Jojczenie, że jest jedna firma robi fe modele i fe zasady i nie będzie w co grać bo w ogóle jest fe zakrawa mi na masochizm :P

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Cylindryk pisze:Ale pierwszy kwietnia był tak z 10 dni temu, wiesz o tym, prawda?
nie wiem czemu tak piszesz.
ja na fb tez widze wpisy, ze faq powroci.

do tego dostali taka informacje mailem:
This is only temporary and these FAQ's will be made available again in the very near future
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Aktualnie gw do nowo wypuszczonych modeli dodaje na swoim kanale na you tube jak je pomalować
https://www.youtube.com/watch?v=qDO2adNZ9w8
Bardzo fajne porodniki sa tutaj
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

dobry pomysł :) mam nadzieję, że zrobią battle damage

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

After the Errata and FAQ articles were removed from the GW website following the update, I sent GW (UK) an email asking what had happened to them. I got this response this morning:

"Hi Sam

Thanks for the email regarding the FAQs on the new website.

Currently the FaQ's are not available on the website, as the design team are taking this opportunity to fully update all the FAQ and Errata articles. This is only temporary and these FAQ's will be made available again in the very near future.

I hope that this helps, but if you need anything further, please feel free to contact us again.
Kind regards
Lydia"

So apparently we should be getting a full update for ALL FAQ and Errata articles soon, straight from the horse's mouth.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

To by była świetna nowina, już rok odkąd ostatnio robili update FAQów. Oby tylko znowu nie pokręcili czegoś z tymi co już są :lol2:

Awatar użytkownika
Asgard
Mudżahedin
Posty: 345

Post autor: Asgard »

Bardzo fajne te nowe poradniki tj. proste i "szybkie" a techniki mozna przelozyc na inne modele

ODPOWIEDZ