Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Czucher »

Cześć,

Do tej pory zajmowałem się wraz z ojcem głównie modelami z II Wojny Światowej i powoli naszła mnie chęć na zagranie w WFB ( dzięki szanownej koleżance Mirabelce ). Grałem w II edycję w40k oraz trochę w Chronopię, Głównym motywatorem dla mnie przy wyborze armii jest wygląd figurek także zdecydowałem się na jedną z tych opcji:
- Empire jako armia czysto Ulrica
- Empire jako armia składająca się z Halflingów
- DoW ale takie ludzke ( strona ally a nie destro także dwarfy, ludzie i temu podobne nacje bezmieszania orków z krasnoludami )


Teraz kilka pytań w powyższej materii:
1. Czy można złożyć armię czysto Ulrykowską mającą ręce i nogi? Przejrzałem galerięPana Kefasa i myślę, że jestem w stanei zrobić Demiwolfy :P
2. Czy Armią Ulrika właśnie z takimi konwersjami itd będzie można normalnie z kimśgraćbez posądzania, że ta figurka to nie ta figurka ( mam namyśli np. zrobienie zamiast halabardników, maruderów z Chaosu z jakimiś większymi dzidami, futra itd i nazwanie ich właśnie Halabardnikami.
3. Pytanie tyczy się Armii Halflingów granej jako Empire - pytanie w zasadzie jak wyżej czy będzie to dopuszczone jeśli wystawię takązgarjęi powiem, że np. Ten trzy wozy z czterema falflingami ciągnięte przez kucyki do demigryfy?
4. Pytanie do graczy Dogs of War jak wygląda sprawa z tą armią? Przejrzałem kilka tekstów i niby ona jest ale jakby jej nei było. Na upartego można tym grać ale: Na jakim AB? Czy jest to oficjalnie dopuszczona armia do rozgrywek? Czy ludzie krzywo się patrzą jeśli stają przeciw tej armii i coś marudzą, że przecież ona jest nielegalna.... Wreszcie tutaj mam problem bo o ile w pozostałych moich wyborach wiem od czego zacząć ( bo jakośtam znam armięImperium ) tak tu co do zakupów chciałbym się już poradzić znawców: Zastrzegam, że na 100% widzę w tej armii Long Drongów, Hot Pota oraz Halflingów


Bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Granie modelami Ulrica jako Empire na pewno zostanie przepuszczone na turniejach, ale trzeba się trochę postarać przy konwersjach i dobrze wybrać modele. Maruderzy są na podstawkach 25x25, halabardnicy zwykli na 20x20, nie wiem czy uda się taka podmianka. Musisz pamiętać aby zachować ekwipunek, w przypadku halabard nie tylko broń ale także light armor. Wilcza kawaleria ze space wolfs przechodzi bez problemów, uzbrajając kawalerię w młotki zamiast lance możesz ewentualnie stracić WYSIWYG ale to wszystko.
Halfingi i DoW to moim zdaniem gorszy wybór niż Ulric, bardzo ciężko będzie z modelami oryginalnymi, jeśli już znajdziesz to drogie. Wózek z halfingami jako demigryf - możesz mieć problem z dopuszczeniem takich modeli. DoW właściwie nie istnieją na scenie turniejowej, mają funowskie kodeksy, ale może być różnie z ich uznaniem.

Czy fireball z pierścienia na WH korzysta ze snajpera? Czy dotyczy to tylko strzałów z pistoletu?

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

A gdyby taką laskę w ramach konnego magika zastosować? Klimatem trochę bardziej po bretońskiej stronie, ale ktoś by się jakoś konkretnie przyczepił?
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Powinni dopuścić, sam o tym myślałem, chociaż nie wiem czy we fluffie magami nie byli sami kolesie.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Była np. Malfleur - Czarodziejka z Imperium, która wraz z Maldredem uknuła intrygę (Affair of the False Grail) przejęcia tronu Bretonni :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

@ Czucher
Witaj wśród imperialistów ;)


Czucher pisze:1. Czy można złożyć armię czysto Ulrykowską mającą ręce i nogi? Przejrzałem galerięPana Kefasa i myślę, że jestem w stanei zrobić Demiwolfy
Inspirując się armią Kefasa idziesz w bardzo dobrą stronę ;)
Czucher pisze:2. Czy Armią Ulrika właśnie z takimi konwersjami itd będzie można normalnie z kimśgraćbez posądzania, że ta figurka to nie ta figurka ( mam namyśli np. zrobienie zamiast halabardników, maruderów z Chaosu z jakimiś większymi dzidami, futra itd i nazwanie ich właśnie Halabardnikami.
Tak jak napisał Stan ,armia Ulryka będzie spokojnie dopuszczona ,zwłaszcza jeśli modele będą fajnie skonwertowane (i co ważne) pomalowane. Wtedy dowalenie się do takiej armii ,że jest berdysz zamiast halabardy ,albo futro nie może robić za light armour to herezja. Herezja powiadam.
Podstawki można wymienić na odpowiednie.

Jednak widziałem już tyle rzeczy (specjalnie nie używam słowa "modeli") na stole i było to dopuszczone ,za co niektóre turnieje okrywaja się hańbą ,że z pewnością dopuszczą.
Czucher pisze:3. Pytanie tyczy się Armii Halflingów granej jako Empire - pytanie w zasadzie jak wyżej czy będzie to dopuszczone jeśli wystawię taką zgarję i powiem, że np. Ten trzy wozy z czterema falflingami ciągnięte przez kucyki to demigryfy?
IMO żaden problem ,jeśli rzeczywiście będzie widać co jest co. Jeśli będzie pomalowane ,ze zrobionymi podstawkami ,to nawet wózki przejdą.
Czucher pisze:4. Pytanie do graczy Dogs of War jak wygląda sprawa z tą armią? Przejrzałem kilka tekstów i niby ona jest ale jakby jej nei było. Na upartego można tym grać ale: Na jakim AB? Czy jest to oficjalnie dopuszczona armia do rozgrywek? Czy ludzie krzywo się patrzą jeśli stają przeciw tej armii i coś marudzą, że przecież ona jest nielegalna.... Wreszcie tutaj mam problem bo o ile w pozostałych moich wyborach wiem od czego zacząć ( bo jakośtam znam armięImperium ) tak tu co do zakupów chciałbym się już poradzić znawców: Zastrzegam, że na 100% widzę w tej armii Long Drongów, Hot Pota oraz Halflingów
http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=58



Powodzenia ;)

Hoax pisze:A gdyby taką laskę w ramach konnego magika zastosować? Klimatem trochę bardziej po bretońskiej stronie, ale ktoś by się jakoś konkretnie przyczepił?
Obrazek
NIKT ,chyab że heretyk...
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jaką wysokość ma model demisia?

EDIT: Dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2014, o 20:47 przez Stan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Model bez podstawki do szyj około 3,5cm ,do głowy około 5,5 cm
Jako jednostka ma wysokość 2 :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Czy 1 z heavena działą na gołębie? Tzn na woundowanie na bank, ale czy wystrzelenie ich jest rzutem to hit?

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

nie jest rzutem ,,to hit''.

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Hi,


nawiązując do mojego wcześniejszego pytania:

Z czego można zrobić Ulrykowych Halabardników, ze zwykłych będzie ciężko z uwagi na te bufiaste ciuszki, myślałem nad maruderami chaosu ale ich nie zmieszczę na podstawce 20x20 tak aby potem poustawiać ich obok siebie.

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

Mysle, ze daloby rade zrobic z rak czesci "ulrykowej" jazdy tylko mialbys strasznie duzo zachody ze zdobywaniem ich i potem jeszcze z konwertowaniem. No i zawsze mozesz spilowac
rekawy, zeby wygladaly na gole rece. Ale to takie ekstremalne propozycji. Na pewno jest latwiejszy sposob, tylko go nie znam:P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Części do jazdy nie są takie trudne do zdobycia, w sumie są w każdym pudle KO, a zdecydowana większość graczy skleja ich z lancami.
Takie rączki zawsze można też odlać.

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

Nie chodzilo mi o to, ze trudno je zdobyc, tylko, ze musialby brac od 2 osob (i troche wyolbrzymilem te "problemy") Ja sam mam te raczki i troche glow, z ktorymi bez problemu moglbym sie rozstac;)
A apropo, daloby grac staroedycyjnym Ulryk Priestem jak Warrior Priestem?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jak najbardziej, stare modele są zawsze dopuszczane jako nowsze odpowiedniki.
BTW tu masz ciekawy pomysł na ołtarz:
http://hoodlinghole.blogspot.com/2012/1 ... gress.html

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Jak die wskrzesza miski i tanka z lajfa?Nie wiem ilu 5 czar podnosi.
Brzytwa dziala tez na kucyki/orly itp?
Jak kogos podonie i go zlapie moge zrobic reforma?
Jak zyc?
Dzieki. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Fanatic pisze:Jak die wskrzesza miski i tanka z lajfa?Nie wiem ilu 5 czar podnosi.
NA demigryfach i na czołgu wskrzeszasz D3+1 albo D6+1 (jak masz tron) normalnie. Bez żądnych modyfikacji jak w kawalerii.
W demigryfach jednak wydaje mi się ,że jak uleczysz te które żyją i są ranne to potem wskrzeszasz kolejnego ,ale ma tyle woundów ile możesz mu dać z czaru.
Fanatic pisze: Brzytwa dziala tez na kucyki/orly itp?
W opisie czaru jest napisane ,że wszystkie modele w jednostce. Więc wierzchowce też ,ale używają własnej LD
Fanatic pisze:Jak kogos podonie i go zlapie moge zrobic reforma?
Nie
Fanatic pisze:Jak zyc?
Ora et labora :lol2:
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Czucher
Wałkarz
Posty: 96

Post autor: Czucher »

Stan pisze:Jak najbardziej, stare modele są zawsze dopuszczane jako nowsze odpowiedniki.
BTW tu masz ciekawy pomysł na ołtarz:
http://hoodlinghole.blogspot.com/2012/1 ... gress.html

Dzięki wielkie, pomysł bardzo dobry :) Ulrica już mam thunderwoolfy też są fenrisany idą w paczce.

Szkoda, że na greatswordach się nie gra bo teutogeni byliby dość ciekawi :)

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Jak chcesz zainwestować w armię i mieć świetne demigryfy to pomyśl nad tym:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=880 ,najnowszy post Czopka ;)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Czesc.
Mialem ponad rok przerwy w graniu. Ciezko mi sie odnalezc.
Prosze was o link do aktualnej erraty, ewentualnie nowych uscislen do przedmiotow/armi imperium itp.
poczytam

ODPOWIEDZ