Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Re: Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!

Post autor: Kopyt »

Dzięki.
No tylko co do hydry i krakena to:
poganiacze są w pudełku z najnowszym modelem a statystyk i zapisku o nich brak.
Rozumiem ze brak poganiacza w zapisku ab po prostu traktuje go jako dodatek nie wpływający na grę ?
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Gosh ;) stary przeczytaj army book w koncu, czy widzisz tam zasade gdzies monster and handlers ? ;) jak nie ma to poganiacze sa ozdoba podstawki jesli zechcesz
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Mnie zastanawia, czy jak shrine daje +1 do LD generałowi, to czy zwiększona LD generała się przenosi na inne oddziały, które korzystają z owego bonusu? Czy LD generała będzie tutaj niemodyfikowana?

Czy moża przekroczyć 10 LD na potrzeby sniperki z deatha? (na zasadzie kumulowania sztandaru +1 LD z shrinem). Zasady do niej się ciągle zmieniają, więc jestem ciekaw jak jest obecnie.

Czy zerówka z beasta wpływa na siłe impactów rydwanu? Wydaje mi się, że tak, ale chciałbym się upewnić.

Na ilu kostach szarżuje shrine? na 2k6 czy 3k6? Jako rydwan wydaje mi się, że na 3k6, ale także wolałbym się upewnić. Zastanawiam się czy oddział coków z +1M z shrinem w środku ma sens :D I jak wygląda przy okazji strzelanie bsowe do tego oddziału?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

1. Tak, generał rozdaje zwiększoną LD (ale zmniejszoną też, jeśli ma zmniejszoną).
2. Nie, 10 to maks każdej statystyki (chyba, że jest określona losowo, np. 3k6)
3. Jasne.
4. Jak jest rydwanem, to ma swiftstride. Jakma swiftstride, to na 3k6 (dwie wyższe). Shrine nie ma LookOutSir, bo nie ma tego samego troop type, co jednostka.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Mi nie chodzi o look outa tylko o rozdzielenie bsowego strzelania :P shrine to LT.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Też o to kiedyś pytałem ale bez oddzewu. Imo możesz rozdzielić BSowe strzelanie jak chcesz , byle każdy model dostał jedną ranę zanim dodasz drugą na inny ,zgodnie z opisem w rb. Innymi słowy ,z lekkiego ostrzału zawsze wrzucasz jedną ranę na cauldron/shrine ,bo go trudniej zranić.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Jeśli np. jest 5 strzałów w oddział z shrinem, to 4 idą w cok a 1 w shrine? czy rozdzielam jak chce? np. 4 w shrine a 1 w coki. Nie do końca zrozumialem. Możesz podać stronę w RB? Zastanawiam się nad sensem tego modelu w obliczu nowych WE. Kontrola ich strzelania byłaby bardzo dobra. Szczególnie, jakby tacy waye strzelali. Lepiej, żeby ciskali wszystko po shrine niż po cokach względnie piechocie.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Str 99 małego rulebooka, akapit shooting.
Zależy ile jest coldów. Jeśli 4+, to max 1 w shrine, reszta w oddział. W sumie moja wersja odnosi się do kotła, bo jest bohaterem. Shrine nie, ale nie wiem jak inaczej miało by to przy nim wyglądać.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A, czy shrine nie ma napisane w zasadach, że jak dołącza do oddziału to na zasadach herosa?

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Racja. Ma zapisane, że dołącza do oddziału jak bohater :P

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

No to dzielisz po równo. :)

wedelfach
Plewa
Posty: 9

Post autor: wedelfach »

Czy mógłby ktoś proszę wstawić link do domeny Dark Elfów?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 294
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Czy w przypadku miscasta i wyniku 8-9 na tabeli Warlocki dostają hita z S6 czy też nie? Pierwszy raz trafiła mi się taka sytuacja ostatnio i nie miałem pojęcia, jak to rozpatrzyć. Nie są zaś charakterami :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

Mam pytanie do witchbrewa na hadze, jeśli odział w którym jest haga nie miał wcześniej frenzy to jak testuje normalnie czy na -3?

Awatar użytkownika
Handelson
Mudżahedin
Posty: 200
Lokalizacja: Strefa Zero, Poznań

Post autor: Handelson »

Juz nie ma problemu znalazlem wszystko na ls

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tapio pisze:Czy w przypadku miscasta i wyniku 8-9 na tabeli Warlocki dostają hita z S6 czy też nie? Pierwszy raz trafiła mi się taka sytuacja ostatnio i nie miałem pojęcia, jak to rozpatrzyć. Nie są zaś charakterami :wink:
Warlocki mają swojego miskasta i nie rzucasz na żadną tabele tylko automatycznie dostają d3 ran i tyle.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Chodzi o miscasta, którego ma inny mag. Jest efekt, który powoduje, że każdy Wizard dostaje hita z S:6. Jeśli Warlocki są 2lvl wizardem to również dostają.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Naviedzony pisze:Chodzi o miscasta, którego ma inny mag. Jest efekt, który powoduje, że każdy Wizard dostaje hita z S:6. Jeśli Warlocki są 2lvl wizardem to również dostają.
Nie zrozumiałem dokładnie ;) faktycznie w takiej sytuacji masz racje.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

no ale jeśli tak jest to każdy z osobna może puszczać czary ?? Bo skoro każdy z nich jest magiem ?? A to nie jest tak ze jako oddział mają 2lvl (+1 za szereg 5) bo w sumie w ich zasadach nie pisze ze są 2lvl wizard, a jako tako Mlvl wykupuje się w sekcji ekwipunek.
Obrazek

ODPOWIEDZ