Army Book VIII edycja.

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Re: Army Book VIII edycja.

Post autor: Christos »

Urban pisze:to Te metalowe durthu to już za treekiny tylko mogą robić :lol2:
5 edycyjne metalowe Treemeny robią u mnie właśnie za Tree Kiny. Durthu miałem jako Treemana, ale faktycznie chyba wejdzie już w skład Tree kinów :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bigpasiak pisze:Działają jak najbardziej i można je używać z BotEF bo tylko magiczne bronie nie mogą korzystać z niego.
Strzały to EI a tylko ataki są traktowane jakby były robione z MW.
To nie są magic weapon.
czyli magicznych atakow tez nie maja?

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

All shooting attacks made with enchanted arrows count as having been mde with magic weapon
W wolnym tłumaczeniu wszystkie ataki są traktowane jakby były wykonane z magicznej broni. Co nie sprawia że strzały stają się magiczna bronią.. błagam.
Jedynym problemem w całej dyskusji jest zapis:
These are enchanted arrows
który w zestawieniu z powyższym cytatem traci mocno na znaczeniu, bo gdyby chcieli zabronić dublowania i jednocześnie dać magiczne ataki, napisaliby:
these are magic weapons
co załatwiłoby obie kweste w jednym zdaniu.

Edit. Poza tym bądźmy konsekwentni jeśli ma to być magic item to albo enchanted item albo magic weapon.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To prawda, ewidentnie strzały są Enchanted Items, a nie Magic Weapons.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Shino pisze:
bigpasiak pisze:Działają jak najbardziej i można je używać z BotEF bo tylko magiczne bronie nie mogą korzystać z niego.
Strzały to EI a tylko ataki są traktowane jakby były robione z MW.
To nie są magic weapon.
czyli magicznych atakow tez nie maja?
A czy zdanie, że ich ataki są liczone jak wyprowadzone z MW umknęło Twojej uwadze?
Może w końcu nauczymy się czytać całość a nie to co chcesz?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

no wlasnie. nauczmy sie czytac calosc. Skoro czytamy calosc a ataki sa liczone jak zrobione z magicznej broni, to bonusy, ktore nie przysluguja atakom z magicznej broni nie powinny sie liczyc, a bonusy, ktore wynikaja z posiadania magicznej broni powinny sie liczyc.

stad nie wiem jak doszedles do tego, ze te ataki sa plonace.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Widzisz różnicę "counts as" a "it is"?
Opisz mi proszę z obrazkami jak doszedłeś do tego, że jeśli coś jest liczone jakby było wykonywane z MW równoważy się z tym iż to jest MW.
Twierdzisz zatem, że te EI są jednocześnie MW?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

czy z Arcane Unforging mogę celować w sztandarowego i zdjąć mu magiczny baner z oddziału?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak.

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Shino pisze:no wlasnie. nauczmy sie czytac calosc. Skoro czytamy calosc a ataki sa liczone jak zrobione z magicznej broni, to bonusy, ktore nie przysluguja atakom z magicznej broni nie powinny sie liczyc, a bonusy, ktore wynikaja z posiadania magicznej broni powinny sie liczyc.

stad nie wiem jak doszedles do tego, ze te ataki sa plonace.
Moim zdaniem, chodzi tu o skutek ataku, który należy traktować na równi ze skutkiem magic weapona, tj. przysługuje mu status magicznego. Nie jest to równoznaczne z klasyfikacja przedmiotu jako magic weapona, gdyż ten sam skutek może byc nastepstwem różnych przyczyn - przedmiotów. A zatem bonusy z Beof, ktore nie przysluguja z magicznej broni, powinny działać i sie sumowac, bo zgodnie z powyższym nie jest to magic weapon, a zrownano jedynie skutek - nie klasyfikację przedmiotu. Nie jest to magic weapon wiec nie powinno się rozszezajaca interpretowac zasad, ktore dotyczą wyłącznie magic weapona i blokują dodawanie innych magicznych bonusów do tych jakie generuje sam magic weapon.
Najlepiej byloby aby autor booka napisał uzasadnienie pt. Co mialem na myśli?
Ostatecznie i tak mamy ograniczony wpływ na rozstrzygnięcie. Póki nie jest to oficjalnie zakazane winno być dopuszczalne. Jest to niestety wynik wyjatkow od ogólnych zasad RB. Chyba, że kwestia ta zostanie rozwiązana wraz z wejściem zasad 9 ed., o których wiemy całe "nic" a autor booka już je zna i co wiecej stosuje w zasadach armii.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Czyli w ogólnym rozrachunku i ten punkt jest dyskusyjny i póki co lepiej banneru z flamingami nie używać...? Zastanawiam się czy z jakimkolwiek innym armybookiem były takie przeprawy w kwestii różnych interpretacji zasad...

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Chciałem znów przytoczyć sprawę 7ed knightów i MW. Mieli o opisie "count as" mieli magiczne ataki i nie działąły na nich BoEF. Jak zaczynałem grać, już tak było,nikt się o to nie kłócił i nie wiem jak było z tym na początku. Jednak ostatecznie nie można było tego łączyć (a dodam, że była o już 8ed gry, a tylko AB 7ed)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

bo autor pisze oderwany od dotychczasowego dorobku mając w delikatnym poważaniu słownictwo dotychczas używane i nie rozumie, że po 2 stronie czytać to mogą inteligentni ludzie a nie 10 latki którym wszystko jedno byle turlać kostkami

zamiast napisać, że po prostu ataki są magiczne to piszą jakąś pierdołę o tym, że są jak wykonane jak magiczną bronią kiedy wcześniej jest to enchanted a rzesze graczy kminią co z tym kurde zrobić

z VC i WoCh też były przeboje :) zawsze tak jest jak nowy AB wydają.

@bela16
7ed to zamierzchłe czasy, ale tam było, że count as magic weapon czy count as magical attacks? bo teraz jest chyba mowa tylko, że to magiczne ataki więc sztandar działa o ile dobrze kojarzę obecnie
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Teraz jest jako magiczne ataki ale w poprzednim AB było:
Ensorcelled weapon count as magical weapon and grant +1 Strength to the wielder
I powtarzam również, że mimo AB z 7ed to jednak zasady w RB 8ed i nie można było dać flamingów na ten oddział.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

bela16 pisze:Teraz jest jako magiczne ataki ale w poprzednim AB było:
Ensorcelled weapon count as magical weapon and grant +1 Strength to the wielder
I powtarzam również, że mimo AB z 7ed to jednak zasady w RB 8ed i nie można było dać flamingów na ten oddział.
magic weapon to magic weapon, count as magic weapon to prosty zapis, z którego wynika że tak to trzeba traktować. A na magic weapon BoEF nie działa
strzałki magic weaponem nie są i żaden zapis tego nie sugeruje, BoEF psuje tylko magic weapony. Proste, klarowne i logiczne

Awatar użytkownika
Huss
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Huss »

Ja dostrzegam różnice: czy coś ma byc traktowane jako magic weapon- bron knightow, czy tez należy traktowac jakby bylo czynione za pośrednictwem magic weapona. A zatem tylko efekt ataku strzalami jest magiczny a nie broń (magic weapon), czyli np miecz knightow.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

udało mi się rozegrać w sumie już 3 bitwy nowymi WE i jestem więcej niż zadowolony:
- vs Dw 20:0 dobry paring dla WE;
- vs TK 19:1 pomimo masakrycznego zalewu magicznych pocisków hierofant w końcu pękł;
- vs VC 20:0 chyba VC będą teraz moim ulubionym paringiem :)

w czwartek testuję się vs Ogry i vs DE. Zobaczymy jak pójdzie.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Z DE będzie ciężko ;p z Ogrami nie wiem;)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Z de ciężko?
Obrazek

Awatar użytkownika
PDKonrad
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Opole

Post autor: PDKonrad »

Drodzy państwo, czytam i nie wieżę w to co czytam...

Ja rozumiem że skończyły się czasy że WE były darmowymi punktami i teraz poruszenie, po niemal jak się nie mylę 8 latach bez booka, ale zacznijmy od początku.

Co do dublowania strzał...

Dyskusją moim zdaniem jest bezzasadna ponieważ :
- w AB wykupowanie strzał jest PER MODEL nie PER UNIT, więc dywagacje na ten temat to jest "szukanie dziury w całym" jak powiedział jeden z moich przedmówców.
- Nawet jeśli podciągamy to jako "ENACHANTED ITEMS" to dlaczego nie ma ich na liście z magicznymi przedmiotami w dziale "EI"oraz...
- 1 Enchanted item przyapda na JEDEN MODEL, nie na jeden oddział, więc logicznie myśląc i idąc tropem wypowiedzi innych ludzi nie może być 2 bohaterów z "EI" w jednym oddziale co jest oczywiście bzdurą i co za tym idzie może być 20 modeli z "EI" w oddziale (czyt. 20 GG ), tym bardziej że jeszcze jest napisane że to "EI" to tak nie dokońca "EI" w AB WE po pozwala mieć strzały i np. Enchanted Shielda.

A teraz osobista refleksja na temat. Ograniczenie dublowania strzał na jednostkach jest dla mnie przykre, jest to bonus dany armii żeby była unikalna, znowu grywalna w chorej dla mnie 8 ed. WH, gdzie siedzę w systemie od 5 ed i nie było takiego podejścia, a tutaj zaczyna się płacz bo nie ma ogrania na WE ? Coś na zasadzie "O mój boże co zrobić, jaki OP ?! Wiem ! Potnijmy ich !" i przynajmniej ja to tak widzę, gdzie również tylko moim zdaniem, w innych armiach są absurdy wymagające prawdziwych cięć.

Kończąc. Czy strzały są mocne? Oczywiście że tak bo jest to AS w rękawie armii ale czy na tyle żeby to ciąć ? Nie.

Bardzo proszę wziąść to pod rozwagę i wyłączyć z kalkulacji myślenie typu "ale to mi utrudni grę na WE".

Pozdrawiam serdecznie i wyczekuję odpowiedzi :).
Nie wchodź do lasu, on gryzie ;)

ODPOWIEDZ