Rozpiski *8ED

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozpiski *8ED

Post autor: Azgaroth »

A pytanko - czy ktoś już testował wildwood rangers ?

Zastanawiam się jak taka jednostka z np 35-36 chłopa z FCG by się sprawowała. Obok nich piąteczka wardancerów (np z czempionem w kresce) na flance do zdejmowania bonusów za ranki przeciwnika + sygnaturka z beasta :twisted: Pewnie przerost formy nad treścią ale kto wie...:)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dla mnie wszystko rozbija sie o koszt ... za 208 pkt. masz 8 wildow ,za 5 placisz tylko 130 pkt. :mrgreen: Czyt. wiekszosc bijacych zlozen przegrywa cena/jakosc wlasnie z wildami :wink:



edit:

No dobra ,a tak ? Reszta pkt. co zostanie idzie w takie rzeczy jak tarcze na wildach czy muzycy ,czempioni na oddzialach itp. Ewentualnie jak bedzie bardzo brakowac skrola to wylatuje treeman ,za niego wlazi zwykly 4 lvl. mag ,a reszta pkt. do rozdysponowania ... Luc ? :wink:

Treeman Ancient: lvl4 ,Strangleroots.
Bsb: Hail of Doom Arrow.

20 GG : brak kar.
20 GG : multiple shot.

8 Wild Riders
8 Wild Riders
5 Wild Riders

5 Wardancer Troupe
5 Wardancer Troupe

Treeman: Strangleroots.
17 Waywatchers
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Na forum ar.com powoli zaczyna coś się klarować odnośnie nowych Wood Elves
Mamy 2 wersje "Soft" oraz "better safe than sorry"

Kod: Zaznacz cały

• Non-character model with Asrai bow (Hawk-Eyed Archer counts as 2. Hagtree Tip/Trueflight arrows after 25 count as 1.5), max 70
• 8 or more Sisters of the Thorn models in the same unit/Mounted Spellweaver with Death or Dark magic, max 1
• Lore of death on spellweaver/moonstone of the hidden ways/4 or more Waystalkers, max 1
oraz

Kod: Zaznacz cały

• Non-character model with Asrai bow (Hawk-Eyed Archer counts as 2. Hagtree Tip/Trueflight arrows after 25 count as 2), max 70
• 7 or more Sisters of the Thorn models in the same unit/Mounted Spellweaver with Death or Dark magic, max 1
• Lore of death on spellweaver/moonstone of the hidden ways, max 1
• Each Waystalkers after the 2nd/Each 10 (or fraction) Waywatcher models, max 2
Jeśli któraś z tych wersji przejdzie to tragedii nie będzie chyba :)
Dziwi mnie dlaczego tak bardzo chcą ciąć Waystalkerów.
Czy ten zapis: "• Each Waystalkers after the 2nd/Each 10 (or fraction) Waywatcher models, max 2" - pozwala mi na posiadanie w rozpisce:
2 Waystalkerów i 10 Wayów ?
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

no tak by wychodziło bo 1 waystalker nie liczy się, drugi zajmuje slot i 10 way'ów kolejny slot czyli maks 2

o duplikowaniu strzal cos napisali? :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze: Czy ten zapis: "• Each Waystalkers after the 2nd/Each 10 (or fraction) Waywatcher models, max 2" - pozwala mi na posiadanie w rozpisce:
2 Waystalkerów i 10 Wayów ?
Dokładnie tak :) Ograniczenia bardzo spoko, nie obraziłbym się jakby coś takiego miało być w finale
misha pisze: o duplikowaniu strzal cos napisali? :)

Wychodzi na to, że nie będzie zakazu dublowania, tylko trzeba będzie się trzymać limitów :)

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Raczej dwóch masz darmowych, dopiero trzeci zabiera slota. Czyli 2 stalkerow i 20 wayów

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Shenq pisze:Raczej dwóch masz darmowych, dopiero trzeci zabiera slota. Czyli 2 stalkerow i 20 wayów
Ooo jeśli tak to super :)

Natomiast jeśli chodzi o dublowanie strzałek to w FAQ etc chyba ktoś dawał linka, że można dublować....ale o tym wiadomo już od tygodnia prawie.
Tylko u nas na forum jałowa dyskusja trwa i trwa w najlepsze #-o

Powiem, że jeśli takie ograniczenia przejdą to jedyne co mnie ogranicza to tylko kilku łuczników Wayów raptem więc mi pasuje :mrgreen: a jak ktoś tam chce się bawić w "autobusy mourinho", i mu nagle teraz pocieli chore kombosy na Death...trudno :P

High Magic + Heaven + Moonstone + 2 Waystalkerów legalne :)
70 łuków, waye jako 2 - nie wygląda to źle, i tak więcej modeli bym nie uzbierał....w tym limicie ledwo mi figurek starczyło :P
Dobrze, że Wildów nie ruszyli :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

fajnie, że herosi się nie liczą do limitu, i szkoda, że 70 a nie 85 jak wcześniej :) tak mi się rozpiska nie mieści, a i szkoda, że jednak warhawki i GR się liczą do limitu, dobrze, że przynajmniej siostry nie

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Siostry są 12" strzelcem więc mega by nie pasowały do tego limitu :P

30" strzelanie robi kuku
12" nie za bardzo :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Mi wchodzi na ograniczenia

40 glade guardów, 13,12,15
6 warhawków
12 waywatcherów

Jedyne co to muszę kupić strzałki dla 15 coś innego niż poison lub trueflight. I teraz rodzi się pytanie czy flame i +1 na evil (tam jest więcej wysoko T niż w good) czy multiple shot, z tym, że rozumiem, że po wykupieniu multiple zawsze muszę korzystać z tego trybu i nie mogę strzelić singlem?

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Mi sie wydaje, ze działa jak normalny multi, decydujesz przed strzałałem który tryb wybierasz.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

war2bone pisze:Mi wchodzi na ograniczenia

40 glade guardów, 13,12,15
6 warhawków
12 waywatcherów

Jedyne co to muszę kupić strzałki dla 15 coś innego niż poison lub trueflight. I teraz rodzi się pytanie czy flame i +1 na evil (tam jest więcej wysoko T niż w good) czy multiple shot, z tym, że rozumiem, że po wykupieniu multiple zawsze muszę korzystać z tego trybu i nie mogę strzelić singlem?
S. 73 małego RB mówi, że nie musisz strzelać z Multi....ale strzałki Starfire (czyli +1 to wound vs Destro a zarazem flaming) uwierz mi....są mega.
Bestie nurgla ? Chimera ? Trolle wszelkiej maści ? Terrorgheist ? Arachnok i wiele innych modeli jest z którymi mamy problem, oni rewelacyjnie to ranią bo na 5+ ;] z trafianiem to już różnie (zależy czy ruch czy covery czy zasięg itd....ale licz, że tych 5-8 trafi)
Proponuje Ci zamiast 15 zwykłych GG zamienić na DeepWood Scouts z tymi samymi strzałkami...dopłacasz +1pkt do łucznika a zyskujesz Scouta, Skirmish (lepsze manewry - przeciwnik mocniej musi chować monstery) :mrgreen:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Coś trzeba mieć w core. Driady to wiadomo, eternal guardzi może ok, GR zajmują 5 łuków kosztują 95 goli i mają ambush imho lepsze warhawki za 135 ptk masz 3 łuki 9 W T4 skirmish vanguard move i są na stole od 1szej tury, nie wspominając o lepszych statach w szarży. Jedyna szansa u mnie jaką widzę na razie to zamiana WW na scoutów, ale czy się opłaca to nie wiem. Tak więc te 39 Modeli GG w corach to akurat 600 ptk :)

takie coś wymodziłem

Unnamed2400 Pts - Wood Elves Army

1 Spellweaver @ 275.0 Pts
General; Lore of High Magic; Magic Level 4
Wand of Jet [35.0] Elf Steed

1 Spellsinger @ 140.0 Pts
Lore of Metal; Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]

1 Glade Captain @ 164.0 Pts
Light Armour; Shield; Battle Standard; Spear
Helm of the Hunt [20.0]
Hail of Doom Arrow [30.0] Elf Steed

12 Glade Guard @ 180.0 Pts
Arrows: Hagbane Tips

12 Glade Guard @ 180.0 Pts
Arrows: Trueflight Arrows

15 Glade Guard @ 240.0 Pts
Arrows: Starfire Shafts

2x3 Warhawk Riders @ 270.0 Pts

9 Wardancers @ 135.0 Pts

6 Sisters of the Thorn @ 166.0 Pts
Musician

6 Wild Riders @ 168.0 Pts
Shield

5 Wild Riders @ 140.0 Pts
Shield

2 Great Eagle @ 100.0 Pts

2x6 Waywatchers @ 240.0 Pts

Models in Army: 83

69 strzałek

Total Army Cost: 2398.0

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

czyli nie ma już szans na mniejsze niż do 70 ograniczenia łuków ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

kurde 70... akurat zrobiłem nową mocna rozpę na 76 łuków ;P trzeba cos wymienić ;p

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

To pewnie sie okaże w praniu. Może cos sie zmieni w przyszłości. Bo faktycznie ograniczenie do 70 łuków w takiej postaci to troche lipa jednak.
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

a możecie dać linka do tej dyskusji o ograniczeniach czy to jest jakieś zamknięte forum ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

White Lion pisze:a możecie dać linka do tej dyskusji o ograniczeniach czy - to jest jakieś zamknięte forum ?
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 4&t=122928 - tutaj dostępne po zalogowaniu się.

http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 1&start=60 - tutaj temat otwarty.

Ja śledzę obydwa i generalnie to niektóre z ich pomysłów są tak szalone, że najchętniej to by widzieli WE tam gdzie były przed premierą, czyli na końcu stawki w szarej dziurze zwanej "Warzywniak"

Ale jeśli przejdą te ograniczenia co wyżej to jeszcze tak tragicznie nie jest :)
Jedynie zbanowane jedno nienormalne kombo z autobusem magów z Deathem i Moonstone - no to akurat logiczne, że zbanowali :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mnie boli 70 łuków w tym przeliczeniu.
bo do tej pory chciałem wystawiać 30 gladów, 10 rangerów i 2x 10 ww. a tu się nie da :(

na razie mi wychodzi:
10 trueflight
10 trueflight
10 poison
10 starfire
2x6 ww
2 stalkerów

i daje mi to 70,5 łuków.
na razie to zostawiam i liczę na jakieś lżejsze ograniczenia bo te są chore.
Większość naszej armii strzela i chętnie bym sobie Glade Ridersów albo Warhawki wystawił ale w limicie łuków się nie mieszczą.
Z d.. to jest.
Do limitu 70 powinni się wliczać tylko Glade Guardzi, Rangersi i WW, a bohaterowie, hawki i ridersi powinni być poza limitem.

za to wciskam w rozpę 3x Wildów bo nie mam czego bez łuków włożyć. :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

A może te ograniczenia są po to, żebyście czasem wystawili też jakąś niestrzelającą jednostkę? :D

ODPOWIEDZ