Jak zostać Generałem - pytania o HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Re: Jak zostać Generałem - pytania o HE

Post autor: olomir »

czy AFS się nakładają? chodzi mi o to czy jak rzucę 6 z lora światła na WL/SM to czy będą mieli działającego ASFa mimo ASL z great weapona?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Niestety nie :(
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jak sobie radzicie z Dark Elfami ?

3 klepaczy na pegazach , lord siła 7 1++ na koniku, baba z deathem, MR3 i scrollem, 2x warlocki, strzelające fasty, 4 bolce i 20 kuszników ??

Dark Elfy uderzają razem z nami i mają hate na nas w każdej turze oraz przerzut jedynek :/
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

skaventail
Wałkarz
Posty: 53

Post autor: skaventail »

olomir pisze:czy AFS się nakładają? chodzi mi o to czy jak rzucę 6 z lora światła na WL/SM to czy będą mieli działającego ASFa mimo ASL z great weapona?
tzn jeżeli elfy maja ASF i dwuraka z ASL, to te zasady się negują i w walce WL/SM etc. nie maja reroli i nie uderzają pierwsze?
bo nie bardzo rozumiem, a nie gram z elfami za czesto

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

skaventail pisze:tzn jeżeli elfy maja ASF i dwuraka z ASL, to te zasady się negują i w walce WL/SM etc. nie maja reroli i nie uderzają pierwsze?
Tak, uderzają wtedy po Inicjatywie i nie mają Re-Rolli :?
diuk pisze:i mają hate na nas w każdej turze
Tylko w 1 turze. Mają teraz zwykłe Hatred z Rule Booka. Jedynie jednostka Black Guardów ma zawsze Hatred ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

No to ładnego wałka mi ktoś sprzedał ;P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Są tam 2 kwestie:

1. Eternal Hatred, które Mroczne Elfy mają w Rule Booku, faktycznie pozwala na Re-Roll rzutów To Hit w każdej turze CC. Problem w tym, że zasadę Eternal Hatred nie ma żadna inna jednostka, tylko Black Guards of Naggarond. Pozostałe jednostki Mrocznych Elfów mają zwykłe Hatred(High Elves), które opisane jest w Rule Booku i działa to tylko w 1 turze CC :)

2. Always Strike First. Jeśli przypadkowo walczyłeś White Lionami lub Swordmasterami, a przeciwnik Kusznikami, Witchkami, czy inną jednostką z ASFem, która nie posiada Great Weapona, to Re-Rolle będzie miał zawsze, ale nie ze względu na Hatred, tylko właśnie Always Strike First. Jeśli ty masz ASFa i ASLa jednocześnie, a przeciwnik tylko ASFa, to twoje 2 zasady powodują bicie po inicjatywie, a jego ASF ciągle działa ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

DP dostaje z banisha 2d6 czy 3d6?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Daemon Prince i Hellcannon dostają 3D6 :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Tak czy siak ponawiam pytanie - jak radzicie sobie z Dark Elfami ?
3 klepaczy na pegazach , lord siła 7 1++ na koniku, baba z deathem, MR3 i scrollem, 2x warlocki, duży strzelający fast, jeden mały, 4 bolce i 20 kuszników
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
olomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 153

Post autor: olomir »

czy 2 i 5 z lora bestii działają zarówno na postać jak i na wierzchowca? jeśli 5 zrzucę na nobla na gryfie to ma 6ataków z S7 i gryf 7A z S8?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4750
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

tylko na herosa...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

rabsp, do takiej rozpy slomka i 1++

na dark elfy pierwsze ci sie zabija to tego latajacego cymbala z wardemna 3, bo on ustawia gre z nami. najlepiej go zlapac w cc feniksem, ale szarzujac :)
reszta jak z platka, a herosow w kawalerii, to sie nie zabija, chyba ze sa na tyle glupi zebywpasc w wl.
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

potestowałem sobie swordmasterów dzisiaj na turnieju na 1200, najgorszy występ ever, wracają w najciemniejszy kąt pokoju #-o :wink:
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Ja mogłem to samo powiedzieć po turnieju na ETC w zeszłym tygodniu. Najgorszy turniej ever, nawet mój pierwszy turniej poszedł mi lepiej;)
Ale co tam, dam im ostatnią szansę za tydzień, bo na UB jakoś lepiej mi się spisują. Tam 3/3 gry wygrane i to nie z byle jakimi przeciwnikami;P

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Wojtuś pisze:rabsp, do takiej rozpy slomka i 1++

na dark elfy pierwsze ci sie zabija to tego latajacego cymbala z wardemna 3, bo on ustawia gre z nami. najlepiej go zlapac w cc feniksem, ale szarzujac :)
reszta jak z platka, a herosow w kawalerii, to sie nie zabija, chyba ze sa na tyle glupi zebywpasc w wl.
Wojtuś równie dobrze mógłbyś pisać po chińsku, tyle samo można by wtedy zrozumieć, nie wiem może jakiś specjalista czy coś by ci pomógł :)

Awatar użytkownika
Wojtuś
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3830
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Wojtuś »

nie umiem po chinsku. po za tym ludzie tez nie umieja, a na dodatek nie wiem jak ustawic chinskie slaczki.
nie rozumiem, czego nie rozumiesz, bo ja wszystko rozumiem. no oprocz tego, czego nie rozumiesz. :roll:
https://idefly.pl - robimy koszulki, bluzy itd dla klubów!

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Wojtuś pisze:nie umiem po chinsku. po za tym ludzie tez nie umieja, a na dodatek nie wiem jak ustawic chinskie slaczki.
nie rozumiem, czego nie rozumiesz, bo ja wszystko rozumiem. no oprocz tego, czego nie rozumiesz. :roll:
o widzisz ten post rozumiem ;)

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Panowie - szybka piłka. Da się złożyć HE na samej kawie + jakieś jednostki wsparcia (bez klocków typu WL czy PG) - nie lubię piechoty HE ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Można, ale wtedy musisz wycisnąć Monstery w innych działach. (Lord,Rare).
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

ODPOWIEDZ