Pogłoski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Re: Pogłoski

Post autor: Artur »

Kapso pisze:Skoro ma wyjść nowy book, to się zastanawiam czy jest sens składać te 12 pegazów. Znając życie najbardziej grywalne jednostki ze starego w nowym booku będą ostro skopane.
Niekoniecznie patrz krasie, zawsze się grało na hammerers, a w nowym book-u są jeszcze lepsi i z tego co pamiętam to chyba nawet koszt pozostał ten sam ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Ja tam zawsze grałem na jednym unicie pegazów po 4 i dawało radę ale opłaca się wgl wystawiac 3 odziały?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Artur pisze:
Kapso pisze:Skoro ma wyjść nowy book, to się zastanawiam czy jest sens składać te 12 pegazów. Znając życie najbardziej grywalne jednostki ze starego w nowym booku będą ostro skopane.
Niekoniecznie patrz krasie, zawsze się grało na hammerers, a w nowym book-u są jeszcze lepsi i z tego co pamiętam to chyba nawet koszt pozostał ten sam ;)
White Lioni w HE także są grywalni od kilku edycji chyba :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

W takim razie może się mylę.
Po prostu bardziej w 40k się orientuję niż w wfb a tam bardzo często była taka tendencja.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Azurix pisze:
Artur pisze:
Kapso pisze:Skoro ma wyjść nowy book, to się zastanawiam czy jest sens składać te 12 pegazów. Znając życie najbardziej grywalne jednostki ze starego w nowym booku będą ostro skopane.
Niekoniecznie patrz krasie, zawsze się grało na hammerers, a w nowym book-u są jeszcze lepsi i z tego co pamiętam to chyba nawet koszt pozostał ten sam ;)
White Lioni w HE także są grywalni od kilku edycji chyba :)
Najbardziej ofensywny unit w HE , zawsze ich na stole widywałem
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

WE - wildzi - byli grywalni, są grywalni
HE - WL - byli grywalni, są grywalni
DE - wiedźmy - byly grywalne, są grywalne
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Kapso
Mudżahedin
Posty: 267

Post autor: Kapso »

no dobra, dobra :D mój błąd

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

@Sevi - a jak będzie pierwszy wyjątek to "będziesz odkupowywał"... ;)

Awatar użytkownika
Sevi
Niszczyciel Światów
Posty: 4777
Lokalizacja: Legion Kraków
Kontakt:

Post autor: Sevi »

To wtedy podaruję wygranego Kubusia :)
Wisła Kraków.

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Reguła to nie jest, ja nadal GW nie mogę wybaczyć imperialnych moździerzy - były grywalne, a nie są, inni zapewne przypomną o flagelantach, różnie to bywało ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wiedźmy na pewno były takie grywalne w 7ed? W rozpiskach pojawiali się raczej BG i CoKi, wiedźmy jako special rzadko się pojawiały w rozpiskach.

Z tą grywalnością to może się okazać, że nic nie straci ale pojawią się nowe jednostki przy których stare wypadną słabo.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Prawda jest taka, że zawsze warto mieć wszystkich oddziałów pod dostatkiem. Ja byłem lekkomyślny i po wyjściu booka do swojej armii posprzedawałem oddziały, które mi się wydawały bezużyteczne na nowych zasadach, a potem albo meta się zmieniała, albo wychodziła nowa edycja podręcznika głównego i trzeba było szybko odkupywać te modele co opchnąłem. Jeśli Breta faktycznie dostanie nowy book, to i tak pamiętajcie, że nowa edycja jest tuż za rogiem, więc te parę miechów jedno złożenie może być super, ale za chwilę już co innego będzie grać.

Ja już się zdążyłem nauczyć, że zamiast mieć kilka armii złożonych pod turniejową rozpiskę, lepiej mieć 1 armię, ale mieć do niej wszystkie możliwe modele i to w nadmiarze. Wtedy żadne zakupy Cię nie zaskoczą.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Gopal
Mudżahedin
Posty: 221
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Kontakt:

Post autor: Gopal »

Jasif pisze:Ja już się zdążyłem nauczyć, że zamiast mieć kilka armii złożonych pod turniejową rozpiskę, lepiej mieć 1 armię, ale mieć do niej wszystkie możliwe modele i to w nadmiarze. Wtedy żadne zakupy Cię nie zaskoczą.
Dokładnie! :D
Galeria rysunków: kliknij, na pewno Ci się spodoba! :D NSFW
http://jandraws.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Ehem, Jasif, GW płaci Ci za takie komentarze? :D "Kupujcie wszystko i jeszcze więcej, bo tak jest najlepiej"? ;)
Dziwnie to kontrastuje z Twoim awatarem :P
Vae victis!

Awatar użytkownika
Clark
Mudżahedin
Posty: 314
Lokalizacja: Warsaw

Post autor: Clark »

Myślę że większośc z nas będzie miała takiego awatara jeżeli okaże się ze pogłoski o nowej bretce były tylko plotką :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

IMO Jasif ma rację, kupując modele pod rozpiskę przy każdej zmianie w euro/mecie trzeba coś dokupować. Bez sensu sprzedawać figurki które obecnie wydają się słabe, bo ich użyteczność może drastycznie wzrosnąć a wtedy wzrastają również ich ceny. Chociaż to kupowanie wszystkiego wydaje się przesadzone, najlepiej kupować figurki potrzebne i te które nam się podobają.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jasif pisze:Ja już się zdążyłem nauczyć, że zamiast mieć kilka armii złożonych pod turniejową rozpiskę, lepiej mieć 1 armię, ale mieć do niej wszystkie możliwe modele i to w nadmiarze. Wtedy żadne zakupy Cię nie zaskoczą.
Szczególnie jak Ci wprowadzą nowe jednostki, z których co najmniej jedna będzie pozycją obowiązkową w armii. Nie mówiąc o kwestii estetycznej. Mogą wprowadzić nowe wzory starych modeli, które mogą Ci się bardziej podobać.

Poza kilkoma wyjątkami jest jednak tendencja uwalania hitów poprzednich booków. Na przykładzie DE: wiczki są obecnie w 90% turniejowych rozpisek, dawniej w 10-20%. Wariorów i harpii ze świecą szukać a dawniej byli w każdej. BG i kociołek podobnie, o hydrze szkoda gadać. Generalnie z dawnego standardu zostały pegazy i dark riderzy.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2014, o 09:50 przez hypnotic, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

Hypnotic, może nie wyraziłem się jasno : zakupy Cię zawsze czekają, bo, jak sam zauważyłeś, zawsze jakieś nowe modele wyjdą, które trzeba kupić. Chodzi mi o to, że mając dużą armię i szeroki wachlarz jednostek, w momencie wypuszczenia nowego podręcznika dokupisz tylko te nowości, bo resztę masz. Popatrz na turniejowych graczy WoChu na przełomie starego/nowego booka. Ci, co mieli rozpę 2400 ETC (2 x Helka + Choseni + 2 x warriorzy) musieli całą armię kupić od nowa. Ja mam 11k Lizaków i wraz z wyjściem booka kupiłem tylko 3 boxy Ripków i fajrant :wink:

No i warto pomyśleć o fakcie, że z każdym nowym bookiem, ceny oddziałów idą w górę, więc jak jest okazja nakupić jeszcze stare boxy, to zawsze warto. Kiedyś Metalowi Hammererzy chodzili po 8-10 zł, teraz nowi plastikowi kosztują 150/10. Bez względu na estetykę (nowe jak i stare modele mają swoich zwolenników), lepsza relacja pieniądza do wartości na stole jest PRZED wyjściem booka.

Takie moje 3 grosze, kto wyciągnie jakieś wnioski, to wyciągnie, reszta będzie mnie oskarżać o lobbying dla GW ;)

A odnośnie awatara, to ja tak na pół gwizdka ostatnio w battlu, dużo bardziej wolę inwestować w stabilniejsze systemy, gdzie moje zabawki się nie dewaluują co kilka lat 8) Na GW mam grubo wyłożone, ale to nie temat na dyskusję tutaj :)
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Moja histobretka jest gotowa na wszystko, może poza inwazją z Marsa :D
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Kurde środa a tutaj dalej nie ma "pirackiej fotki" white dwarfa, gdzie na tylnej okładce jest napis " Hear the hoofbeats of chivalry and honor"

ODPOWIEDZ