Wiedzmin

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Wiedzmin

Post autor: Kerim »

No masz, jestem pierwszy.

Pograłem jakieś 2-3 godziny.
Grafika terenu, pomieszczeń i t.d. wypas.
Postacie już gorzej, ruchy deko sztywne.
Srednio też interface mi podchodzi, jest tam parę irytujących drobiazgów, choć graficznie - miodzio. Rusza się z kłopotami, ale może trzeba się przyzwyczaić.
To co mnie najbardziej wnerwia, to walka w realtime - przyzwyczaiłem się do turówek, RPG mi się ze srzelanką nie kojaży.
Fabuła jak to fabuła - z początku nudno, zobaczymy jak dalej pójdzie.

Mam spore wątpliwości co do "międznarodowej kariery" tego towaru.
Obym się mylił

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

Grałem. Tzn zainstalowałem, obejrzałem intro (świetne!) i dalej mi nie poszło. Za słaby komp niestety, a gra wydaje się świetna.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

chodź mam od wtorku za długo nie grałem (problemy z komputerem) to gra strasznie wcąga gram na niskich bo ramu mało póki co ale i tak jest kozak :P. Fabuła mi osobiście pasuje :]

Awatar użytkownika
Wertus
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wertus »

A w jakim świecie to się toczy? mam na myśli "Wiedźmin Sapkowskiego" czy "wiedźmin filmowy" bo te dwa światy mają ze sobą niewiele wspólnego.

UWAGA !!!!!

Proszę pomyśl chwilę nim odpiszesz bo od Twojej odpowiedzi być może zależy czy tą grę kupię.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

fajna gra.
czasozerna, ladnie wyglada, mila muzyka.

filmiki itd sliczne

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

no, nie wiem, filmu nie widziałem, ale Autor w grze coś firmował, jakiś text do piosenki, może coś przy "story"
A kupić trzeba ze względów patriotycznych

Awatar użytkownika
Alvares
Mudżahedin
Posty: 216

Post autor: Alvares »

Gra jest jak najbardziej robiona pod książkową wersję Geralta. Wystarczy zauważyć, że na początku gry budzimy się w lesie, nie wiedząc co i jak, dlaczego, a Wiedźmin zginął w ostatnim tomie... taka jakby reinkarnacja. No ale nie będę już dalej dawał tylu spoilerów ;)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

A czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza wymóg posiadania aktualizacji Windowsa (czy jakoś tak w wymaganiach sprzętowych jest napisane).
Czy jeśli nie daj Boże gdzieś w Polsce jakiś użytkownik komputera ma Windowsa z niewiadomego źródła (nie wierze aby tak mogło być - pytam czysto teoretycznie) to nie pogra sobie w te gierkę?

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

podejrzewam ze chodzi o service packi ktore sa ogolnie dostepne; wiec nawet grzesznik z twojego przykladu da rade je sciagnac
Ale nic sobie uciac nie dam - ja jako porzadny czlowiek mam legalnego windowsa, i chula jak zloto :P

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Service packa vol 2 to wiem i z tym spoko, ale tam jeszcze w wymaganiach cos o mozliwościach aktyalizacji jest. O to mi chodzi.

A ja też oczywiście mam legalnego windowsa ;)

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

on zaraz po instalacji (dzień po premierze) sciągnął sobie pacza, jakieś 130 metrów. Instalował (po instalacji) kolejne 15 min.

Ale pies to...
Wracając do gry - łobrazki piękne, to już muwiłem. Fabuła na razie jakoś nie porywa (pod Wyzimą jestem, może jeszcze za wcześnie na dobrą zabawę)

Sex mocno przereklamowany - sciemnili ekran i tyle tego dobrego było.

Interfejs - bo ja wiem, widziałem wygodniejsze.

Najrozmaitych składników i recept na eliksiry jest w pytonga.

Postacie podczas dialogów dostają jakichś niekontrolowanych skurczów i podrygów, co w zamyśle było zapewnie ruchami naturalnymi - żal dupę sciska. Od razu widać, że Bagiński i Co. nie mieli nic wspulnego z animowaniem ruchu w grze (chyba o_O)

Walka - no nie lubię w RPGu realtime'u i już, zwłaszcza, że mimo kilku "stylów walki" i 2 rodzajów mieczy (na ludków i na potworków) cała nawalanka sprowadza się do sprawnościowego klikania na przeciwnika akurat w tedy, gdy pojawi się na nim płonący mieczyk.

Jakoś same pejoratywy, ale nic nie poradzę - sam piękny krajobraz nie działa, jak po dostaniu się do Wyzimy coś nie ruszy, wracam do Baldura dwójki.

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Był bym zapomniał - nawet jak wejdziesz do kurnika, zaczyna wczytywać lokację - wejście i wyjście z karczmy to dizascior.

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

Kerim pisze: Fabuła na razie jakoś nie porywa (pod Wyzimą jestem, może jeszcze za wcześnie na dobrą zabawę)
Zdecydowanie za wczesnie, 1 rozdzial to wlasciwie wprowadzenie/samouczek do swiata Wiedzmina. Ale juz od 2 rodzialu zaczyna sie robic polityczno-detektywistyczna. Miód
Kerim pisze: Walka - no nie lubię w RPGu realtime'u i już, zwłaszcza, że mimo kilku "stylów walki" i 2 rodzajów mieczy (na ludków i na potworków) cała nawalanka sprowadza się do sprawnościowego klikania na przeciwnika akurat w tedy, gdy pojawi się na nim płonący mieczyk.
Kerim pisze: wracam do Baldura dwójki.
Wiekszosc RPGów ma walke w realtimie. Cale szczescie niektóre, w tym Wiedzmin maja aktywna pauze. Wspomniany Baldur2 sprowadzał sie do jednego klikniecia na potwora i czekania az zginie. Wydaje mi sie ze oprocz Fallouta (wg mnie niedoscigniony wzor walki) kazde rozwiazanie walk w RPGach mozna latwo negatywnie skwitowac.

Mi w grze najbardziej przeszkadza chory system save'ów, nieczytelne inventory i brak broni zasięgowych dla naszego hero.

Nawet z tymi małymi uciążliwymi bobami GRA JEST WIELKA. Dla fanów Sapkowskiego koniecznośc. Dla reszty zalecane ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Panowie czy ktoś może tak na poważnie odpowiedzieć na moje czysto teoretyczne pytanie? Tak się nad tym zastanawiałem, bo chce napisać rozprawkę na temat: "Jak producent gry strzelił sobie w kolano" - no i dręcząca mnie kwestia jest najistotniejsza w tym zagadnieniu.

Poza tym mój kolega nie wie czy jest sens kupowac te gre jak nie pójdzie u niego bo ma niestety wiadomy problem z Windowsem.

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

chyba nikt nie wie - czemu?
przy instalacji nic o aktualizacjach sie nie pokazalo poprostu (przynajmniej mi)..

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

A czy przypadkiem kwestia tych aktualizacji nie dotyczy tylko Visty?

Grę już kupiłem, ale dopiero czekam na kompa (bestia ma być dzisiaj do odbioru). Mam nadzieję, że się nie zawiodę. A narzekania Kerima biorę za subiektywną opinię. ;)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

Krassus pisze: A narzekania Kerima biorę za subiektywną opinię. ;)
Bimbaj się, jo sem stary fan (choć nie wyczynowy).
Bania pisze: Wiekszosc RPGów ma walke w realtimie.
Tia, i tryb turowy, który ja akurat wolę. a ten tu turowego nie ma.
Nie wiem, czy to dla nich takie trudne było, może tak.
Christos pisze:...bo ma niestety wiadomy problem z Windowsem.
Ja nie mam, jak mówiłem, gra się zaktualizowała i załatała sama.


Kolejne mankamenty - nie ma skoków, nawet z małej wysokości, a przy 3D to już syf.
Tych lokacji też nie jest za dużo, ot, Wyzima i okolice. Nawet jak rozbudowane - nie ma tej "przestrzeni" co w fallout & baldur
Z rozważań bardziej ogólnych - to gra dla tych którzy czytali, ci co nie czytali (reszta świata) może nie skumać po co wydawać dulary na rpg'a z jedną postacią. I dołączenie jednego opowiadania do gry może być za mało. Ktoś gdzieś pisał jak tam sprzedaż?
O PL się nie martwię, ale ten assoult na świat...
Fajnie by było, zobaczymy.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Kerim pisze:
Krassus pisze: A narzekania Kerima biorę za subiektywną opinię. ;)
Bimbaj się, jo sem stary fan (choć nie wyczynowy).
Spoko Kerim, ja też jestem starym fanem. Ale wydaje mi się, że mimo niedociągnięć, które wymieniasz i tak gra będzie mi się podobać.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Krassus pisze:A czy przypadkiem kwestia tych aktualizacji nie dotyczy tylko Visty?

Racja. Dzisiaj trzymając pudełko w łapie doczytałem że chodzi o Viste. Luz blues.

Teraz muszę pamięć sobie dokupić (co i tak miałem juz zrobić) i myśle że w okolicach Świąt... Bożego Narodzenia, powiem Wam co myślę o grze.

Jako pasjonat świata Sapka i samego Geralta mam nadzieję że się nie rozczaruje (a to co do tej pory widziałem wskazuje że raczej nie )

Awatar użytkownika
Kerim
Master Convertor
Posty: 1193
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Kerim »

wiesz, podoba się czy nie - kupić trzeba.
zagrać też.
żeby nie było - 2 pozytywy :

Jak zaliczasz paniękę - dostajesz kartę z nią w stylu soft erotic

Jest tam gra w pokera kostkami - nieco inaczej niż pamiętam, ale i tak ją bardzo lubię, a graficznie gra zrobiona na 6+
Tylko komp gra jak podupcony

ODPOWIEDZ