Warszawa, 10.01.2015, 2250 pkt, Szturm #6 - Hobbystyczny

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Re: Warszawa, 10.01.2015, 2250 pkt, Szturm #6 - Hobbystyczny

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

Nie w nieskończoność, statystycznie 4 razy. :)
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Bobson pisze:Wracajac do bound spelli, to rozumiem, ze wybieram z ilu kosci bede rzucal i przeciwnik tez. (wg starych i normalnych zasad) Czy moze przeciwnik losuje ilosc kosci na dispell ?
Po pierwsze przepraszam że odpowiadam dopiero teraz, ale od świąt jestem chory a od paru dni leżę w łóżku z gorączką.

Odpowiadając na pytanie: Bound spelle traktujemy jak każdy inny czar, a więc rzucamy z D6 kostek, kontrujemy z D6 kostek i recastujemy. Tak będzie prościej. Wiem, że wcześniej pisałem co innego, ale po przemyśleniu sprawy zmieniłem zdanie. Jedynym bound spellem który mógłby poważnie zagrażać balansowi rozgrywki przy recaście jest kaszkietowy Light of Death, który jednak ma w swoich zasadach ograniczenie że dany oddział można targetować raz na fazę magii.
gervaz pisze:Jak traktować compscore jednostek, ktore wedlug wszystkich zasad licza sie jako soft i power jednoczesnie?
Np - verminlord - sam z siebie ma chyba soft, ale jest tez magiem czwartego poziomu.
Czy wszystko traktować tak, jak tych warlocków?
Tak, normalnie dodajesz i odejmujesz wszystkie "składowe" oceny.
Przykładowo, Vermin Lord dawałby w sumie +1 punkt do oceny kompozycji:
+1 czarodziej 4 poziomu
+1 czarodziej znający zaklęcia z więcej niż jednej domeny
-1 Vermin Lord

Wyjątkiem od tej zasady są bohaterowie specjalni (imienni), którzy są wymienieni w którejś z pul. Wtedy podana tam wartość jest ostateczna.

Przypominam także, że dziś o 23:59 upływa termin nadsyłania rozpisek. Nie zapomnijcie o wyliczeniu CompScore'a i wymaganym formacie :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

+1 czarodziej znający zaklęcia z więcej niż jednej domeny
Nie znalazłem w zasadach kompozycji (ogólnych i armii skavenów) takiego zapisu. Jeden z moich bohaterów ma dostęp do kilku szkół magii - a nie zwiększałem jego puli power o 1.
Jeśli ten zapis obowiązuje, to automatycznie moja pula zwiększa się o 1.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Mnie nie bedzie.
Niestety brak czasu wygral.

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

gervaz pisze:
+1 czarodziej znający zaklęcia z więcej niż jednej domeny
Nie znalazłem w zasadach kompozycji (ogólnych i armii skavenów) takiego zapisu. Jeden z moich bohaterów ma dostęp do kilku szkół magii - a nie zwiększałem jego puli power o 1.
Jeśli ten zapis obowiązuje, to automatycznie moja pula zwiększa się o 1.
Jest w puli ogólnej End Times. Wynika z magii Khaine'a w której znasz wszystkie czary z domeny. Uwzględnię w twojej rozpisce, nie wysyłaj drugi raz.
Smiechu pisze:Mnie nie bedzie.
Niestety brak czasu wygral.
Usunąłem Cię z listy.

EDIT: Proszę o cierpliwość w kwestii sprawdzania rozpisek przeze mnie - nadal leżę z gorączką w łóżku :(

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

A ja wciąż walczę, żeby zdążyć z malowaniem...

Właśnie zauważyłem, że przegapiłem termin składania rozpisek, czy to oznacza automatyczna dyskwalifikację?


Takie pytanie trochę na wyrost, kiedy ewentualnie można będzie się spodziewać następnego "Szturmu" po tym, co teraz ma być?

Pytam, bo malując figsy, by zdążyć, chodzą mi po głowie różne rzeczy. Między innymi, gdzie jest granica dobrego smaku :D Chce zdążyć z malowaniem, ale nie chce zkasztanic ogólnego wyglądu armii. Dwa, jako że jestem jednym z wolniejszych malarzy świata i nie znoszę pominiętych detali. Dodatkowo ciągle lecą jakieś kłody pod nogi, jak tylko siadam z tym malowaniem. Rodzina i znajomi wiedzieli, że do 10 stycznia jestem uziemiony z czasem wolnym, bo maluje, to i tak mimo to wydzwaniaj, robią awantury, ba nawet w pracy myślą jak tu człowieka okrasc z czasu itp. Czasem człowiek chciałby się gdzieś zaszyć na końcu świata ze swoimi figsami i stanowiskiem malarskim...



Trochę mi wyszło jakieś użalanie się, ale w sumie ostatnio nie mam komu się wyżalić, jak cały czas wolny siedzę nad paleta ;)



Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, o 19:29 przez Schalazar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
bayer
Mudżahedin
Posty: 337
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bayer »

Witam Panowie. Muszę zrezygnować, sprawy rodzinne i początkowo-rokowe mnie przerosły z czasem.
A tak chciałem Karolem Franciszkiem polatać :(
Nic to, innym razem.
Dobrej zabawy
Grejt Puzon of de Empajer

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Mnie niestety też nie będę. Też chciałem Karola wypróbować
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Problemy zdrowotne, odpadam. Bawcie się dobrze panowie.

Awatar użytkownika
Bobson
Masakrator
Posty: 2298
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bobson »

znowu 8 osób?

Awatar użytkownika
Schalazar
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Schalazar »

No i ja jednak też odpadnę :cry: Początek roku strasznie mi dowalił.

Andrzej się na mnie obrazi... i Olek...
Obrazek

Awatar użytkownika
liwan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: liwan »

Bobson pisze:znowu 8 osób?
z Olem na razie 12
ale wystarczą 4 żeby zagrać 3 bitwy, więc spoko :)
klub Adeptus Mechanicus
http://admech.club/

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Ja niestety z powodów zdrowotnych nie będę w stanie poprowadzić jutro turnieju :(

Zaktualizowałem listę zgłoszeń i na chwilę obecną wygląda to tak:
1. [AM] Jan "Kyoshi" Mejor
2. [AM] Andrzej "Dziekan" Bystrek
3. [AM] Szczepan "Bearded Unclean 'Un" Kalisiak
4. Michał "PanDwaM" Mońka
5. Karol "gervaz" Siadul
6. Edgar Czop
7. Patryk "cky3p" Postawski
8. Boguś "Bobson" Kułakowski
9. Bartłomiej "Mohort" Ciechomski
10. Radosław "radas" Lindner

Z powodu braku organizatora jesteśmy zmuszeni przełożyć turniej (prawdopodobny termin to 04.03.2015 - ale to jeszcze do potwierdzenia). Oznacza to, że jutrzejszy turniej nie odbędzie się. Przepraszam serdecznie wszystkich, którzy się przygotowywali i nastawiali na jutrzejszy turniej - z gorączkąi na antybiotyku nie dam po prostu rady :(

Pytanie do osób z powyższej listy (które na jutro zarezerwowały sobie już czas i nastawiły się na granie): Czy bylibyście zainteresowani nie-turniejowym spotkaniem w klubie, z pogrywaniem w Warhammera? Może być na zasadach Szturmu lub nie - pełna dowolność. Piszcie tu w temacie.

Awatar użytkownika
liwan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: liwan »

opcji jest kilka:

ktoś pociągnie Szturm, np. Janek
pogracie nie Szturmowo 3 bitewki
pogracie coś jakoś jak chcecie :)
klub Adeptus Mechanicus
http://admech.club/

Awatar użytkownika
Dziekan
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Dziekan »

Ja już zarezerwowałem czas na jutro. Mogę zagrać. Jak ktoś jest chętny na sparing 2250 to ja chętnie.
Pozdrawiam

Wasz Dziekan :wink:

Awatar użytkownika
liwan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 117

Post autor: liwan »

Janke napiera że ogarnie, Szczepan mu pomoże :) a Olo dogra co się da zdalnie i powinno być cacy ;)
klub Adeptus Mechanicus
http://admech.club/

Awatar użytkownika
Edomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Edomir »

Olo, nie przejmuj się, zdrowie ważniejsze, a figurki z głodu nie umrą :) Do zobaczenia w drugim terminie!
"Fight you? I think not. Can you not see what I hold in my hand? Don't you recognise your own beating heart?"

Awatar użytkownika
Kyoshi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101

Post autor: Kyoshi »

Olku - zdrowia życzę jak już Ci pisałem wracaj szybko.

Klub będzie otwarty od 8:45 (może wcześniej) - wszystkich chętnych do zagrania zapraszam. Umówmy się, że trzymamy format 2250 i rozp. przesłanych Olkowi. Zagramy sobie na luzie jakiś mini-turniej "Ku pokrzepieniu serc (i nie tylko)".
Obrazek

Mohort88
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Mohort88 »

Chłopaki mam małą sugestię.
Z tego co pamiętam z rozmów podczas ostatnego szturmu to format każdego następnego miał być zwiększany o +/- 250 pkt. Skoro jutro nie ma turnieju, to przekładajac go na marzec tracimy jeden termin. Moja propozycja dla wszystkich, którzy lubią format open - zagrajmy przełożony Szturm na 2500 pkt.
Zabawa bedzie fajniejsza i jest 6 tygodni na domalowanie tych 250 pkt dodatkowych. Myśle, że dobicie 250 pkt do rozpy nie bedzie żadnym problemem tylko czysta przyjemnością. Oczywiście, Aleksander ma tu decydujący głos...
x

PanDwaM
Plewa
Posty: 5

Post autor: PanDwaM »

Mi wszystko jedno, jeżeli będzie ktokolwiek to wpadam i gram:)

ODPOWIEDZ