ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ

Rupert
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rupert »

Pytanie do WE
Each 15 models (or part thereof) equipped with trueflight arrows or hagbane arrows
after the first 15 models 1
choice
Czy to oznacza, że pierwsze 15 trueflightów i pierwsze 15 hagbane'ów jest za darmo? czy też jak wezmę 15 trueflightów to 15 hagbane'ów kosztuje mnie już 1 pkt?

Przykład:

15 trueflight
15 trueflight
15 hagbane
15 hagbane

Kosztuje mnie to 2, czy 3 punkty?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

3
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

shakin' - właśnie temu ma służyć Eurocomp - ścinaniu przegięć i rzeczy nie doszacowanych - dlatego mournfangi są tańsze, o innych aspektach już wspominałem
Obrazek

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

JarekK pisze:z zapisu wynika, że nie, bo są wypisane krzyki które się liczą
Tyle to i ja umiem wywnioskować.
Pytam Brody, bo może się okazać że jest to kolejny bobol.
A co do mieczyka to Dymitr ma rację, a ja w ciemno biorę go wraz z deathem i 2 terrorami.
Dymitr nie dawaj głupich pomysłów.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Smiechu pisze:A co do mieczyka to Dymitr ma rację, a ja w ciemno biorę go wraz z deathem i 2 terrorami.
Nie wciśniesz:
May select up to 5 choices from the pool below:
● Terrorgheist – 1 choice
● 2nd Terrorgheist – 3 choices
● (...)
● Each character using the Lore of Death ­ 1 choice
● (...)
● Each banshee howl or terrorgheist death shriek after the first – 1 choice
1-wszy terror + 2-gi terror + 2-gi krzyk + 1 użytkownik death = 6

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Wokrze - przeczytaj pierw post Dymitra a później mój.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jarlaxle pisze:
Barbarossa pisze: Niedopuszczenie armii End of Times to kolejna dziwna decyzja - teraz właśnie wychodzi cykl tych armii, chyba dla wszystkich, potem nie będzie innych kodeksów do kolejnych edycji.
Jak się prezentuje twierdzenie A, czyli teorie o braku booków w 9 edycji, to wypadałoby powiedzieć B, czyli przedstawić dowód na potwierdzenie twierdzenia :P A jeżeli to jest tylko domysł, to po co siać panike? :P Brak booków byłby nie logiczny. Obecnie bardzo dużo oddziałów jest nie grywalnych, a po takim zabiegu jeszcze więcej oddziałów byłoby niegrywalnych.
A
nie
mówiłem?

:x

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Rozumieniem że wystawienie w meeting engagement as normal, znaczy po przekątnej stołu?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

@meeting. Tak po przekątnej stołu, ale bez tego rzutu z 1 na rezerwę.

@krzyki. Tak wymieniliśmy dokładnie, które krzyki są ograniczone a które nie.

@armie end times. Na ETC panuje (momentami) demokracja. Kapitanowie nie chcą wszystkich zmian od razu. W przypadku end times nie chcieli tych specjali i armylistów. Tą dziwną decyzję kolego Zbyszku podjęli kapitanowie i to nie przypadkowo sądząc, że za była tylko Walia.

@moutnfangi. Wydaje nam się że reszta armii, która jedzie z daną MC ma znaczenie. Nie jesteśmy nieomylni, jak się okaże że te fangi gną zabawę na pewno trafią do puli.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

kudłaty pisze:@meeting. Tak po przekątnej stołu, ale bez tego rzutu z 1 na rezerwę.
Dużo osób gra z wystawieniem battleline. Dałoby radę napisać o tym skosie w zasadach?
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

JaceK pisze:
kudłaty pisze:@meeting. Tak po przekątnej stołu, ale bez tego rzutu z 1 na rezerwę.
Dużo osób gra z wystawieniem battleline. Dałoby radę napisać o tym skosie w zasadach?
Przecież już to jest zrobione.

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1445
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Czy Anointed na ognistym feniksie z pałką +3S liczy się do poniższego ograniczenia?

Each flying strength 6 or greater large target after the second ­ 2 choices

Chodzi mi o intencje autorów draftu, bo można to dwojako interpretować.
"Armia baranów dowodzona przez lwa jest silniejsza niż armia lwów dowodzona przez barana"

Obrazek

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Lidder pisze:
JaceK pisze:
kudłaty pisze:@meeting. Tak po przekątnej stołu, ale bez tego rzutu z 1 na rezerwę.
Dużo osób gra z wystawieniem battleline. Dałoby radę napisać o tym skosie w zasadach?
Przecież już to jest zrobione.
Napisanie "as normal" wydawało mi się jasne, dopóki 2 osoby nie chciały grać ze mną z battlelinowymi strefami wystawienia w ME.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

X.Maciek pisze:Czy Anointed na ognistym feniksie z pałką +3S liczy się do poniższego ograniczenia?

Each flying strength 6 or greater large target after the second ­ 2 choices

Chodzi mi o intencje autorów draftu, bo można to dwojako interpretować.
Lord nie jest flying s6 large targetem :P tylko o ptaki i smoki chodzi. Czyli flamespire phoenixa i moon dragona możesz mieć.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dobra - słuchajcie - ostatnia szansa. Porównując różne ograniczenia armii chciałbym podyskutować o możliwościach armii bliskiej memu sercu :
Empire
May select up to 5 choices from the pool below:
● Steam Tank – 1 choice
● Second Steam Tank – 4 choices
● Crown of Command, Standard of Discipline, War altar, Great Cannon – 1 choice each
● Third Great Cannon – 1 additional choice
● 3 or more wizards using the Lore of Light ­ 1 choice
● Each unit of 4 or less Demi­Griffons – 1 choice
● Each unit of 5 or more Demi­Griffons – 2 choices
● Balthasar Gelt ­ 1 choice
● Karl Franz ­ 1 choice
May take any Empire special characters.


Niby fajne bo można wziąć dwa czołgi ale przyjrzyjmy się tak na prawdę co można z tego wyciąsnąć:

1.Czołg ,dział duży oddział demsiów i działo - (mamy na armii ld 9 bo nie można wziąć dysypliny , nie ma korony , nie ma lighta nie ma nic - szczerze też wątpię czy przy obecnej mecie i dużej awaryjności imperialnej artylerii dwa strzały armatnie wystarczą.

2. Dwa duże odziały demisiów lub 2 mniejsze i jeden duży - żadnego wsparcia dodatkowego

3. 3 x 4 Demisi i czołg - niby fajne ale nie ma nic dodatkowego.

4. Altar ,kolegium lighta , działo i czołg - niby fajne ale zero kontry .

5. Karol na smoku + czołg + 2 działa - niby fajne ale chyba nie muszę przekonywać nikogo jak bardzo to jest losowe:)


Jak to więc jest gdzie w dobie uwolnionych bohaterów i lordów tak mocno ogranicza się zawodną przecież artylerie -(działo i czołg imperialne praktycznie nie mają szans z ruchomą artylerią ogrów czy demonów ) powyższe zestawienie pokazuje , że właściwie w Imperium jakiegokolwiek wyboru by nie dokonało to z czymś będzie miało kłopot . To nigdy nie była topowa armia ani w Polsce ani za granicą - dlaczego więc tak źle to teraz wygląd? Obiecałem sobie że będę grał imperium ale jak np patrzę na ograniczenia ogrów czy innych armii jak np He to ogarnia mnie zwątpienie - nie dość że bazowo mają dużo większy potencjał to jeszcze ich ograniczenia są dużo bardziej delikatne nie tak głęboko wchodziące w ich struktury. Odkąd wyszedł nowy book do Imperium - czyli 3 lata prawie to wiedziałem różnie ograniczenia - lepsze i gorsze ,żadne jednak nie dawało tak mało opcji jak te teraz :(
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

W przypadkach które opisujesz masz wykorzystane 4 sloty, wystarczy wybrać kolejny i już jest lepiej.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

5 slot zarezerwowany na dysyplinę (rzeczywiście nie napisałem) . Choć oczywiście kto co lubi - mnie tylko chodzi o porównanie możliwości.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipti
Falubaz
Posty: 1429
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Lipti »

Nie obczajam. Myślałem, że teraz każdą rospę imp zaczyna się od wystawienia franciszka na habecie :wink: Albo na pegazie i do dużych demisiów :wink:
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9483
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Wy tam w stolicy wszystko na jedno kopyto robicie :D A draft miał róznorodnośc wprowadzić przecież ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

ODPOWIEDZ