End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: Byqu »

Nijlor pisze: :mrgreen: A czemu - będzie się działo ;)
Obrazek
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

Mam wrażenie, że faction nie równa się armia/rasa, więc o to aż tak bym się nie martwił.
Obrazek

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

Grimgor extra spis! Ma kto może coś takiego od samego początku eot?

Awatar użytkownika
przelas
Falubaz
Posty: 1099
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: przelas »

strona 18 tego tematu.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Doczytałem ostatnie punkty z opisu Grimgora.
Pełen szacun za chęci i wykonanie w dobrym stylu. Streszczać też trzeba umieć.

Co do kwestii nowego "świata" itd.
Z punktu widzenia np. Heroes 3 to normalne :), w końcu będzie 7 część.
A wracając do kwestii fluffu.
Pamiętajcie, że historia poszła do przodu, ale nie znaczy to, że gra od razu skoczy do punktu z książki.
Z punktu widzenia wh40k taki świat to pestka. Tam umierają całe systemy.
Wydaje mi się, że może nei z 9 edycją, ale 10 coś się zmieni.
Pamiętajmy, że nie chodzi o to by zakończyć grę. To jest bez sensu z punktu widzenia marketingowego.
Prawdopodobnie chodzi o to by zrobić odskocznię na wydawanie szmalu, podobnie jak to się ma w wh40k.
Wydadzą jakąś kampanię czy coś (shield of baal), gdzie dzielni Blood Angele walczą z Tyranidami (a przy okazji pojawiają się inne nacje), zrobią jakieś rozpiski, wydadzą ludki nowe (patrz w przypadku wfb te rat demony) i pchamy grę dalej.
Teraz kolejna książka przed nami, czyli Skaveniuchy.
Potem bym się nie zdziwił gdyby czasem Orki - bo jakoś o nich mało słychać - a to przecież jedna z najpotężniejszych ras.

Genialny Wydawca, może zawsze powiedzieć, że nadchodząca 9 edycja to ten moment w którym siły dobra i zła właśnie się ścierają, ale nie oznaczać to może, że nagle zaczniemy grać w "epika wfb" czy "skirmisha wfb".

Mateo
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Mateo »

przelas dzieki ;)

super ta historia! macie moze gdzies tu na forum lub gdzie indziej (jakis link) go nagasha i glotkina?

bo rozumiem ,ze elfy sa czescia 3? idzie to jakos chronologicznie czy kazda ksiazka sobie?

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Wszystko fajnie ale ja się okaże że 1/3 moich unitów jest martwa bo kiedyś tam skumała się z nie tymi co trzeba i została wyrżnięta w bitwie na bagnach to się wkurzę.
Wyjdzie na to, że obie moje armie elfów pójdą na Ebay :/

dlaczego zakończenie gry nie jest marketingowo uzasadnione? jeśli i tak pada im system to mogą zakończyć go z przytupem, dodatkowo zarabiając hajs na modelach i książkach opisujących koniec.

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Equos pisze:Wszystko fajnie ale ja się okaże że 1/3 moich unitów jest martwa bo kiedyś tam skumała się z nie tymi co trzeba i została wyrżnięta w bitwie na bagnach to się wkurzę.
Wyjdzie na to, że obie moje armie elfów pójdą na Ebay :/

dlaczego zakończenie gry nie jest marketingowo uzasadnione? jeśli i tak pada im system to mogą zakończyć go z przytupem, dodatkowo zarabiając hajs na modelach i książkach opisujących koniec.
1/3 jest martwa i 1/3 po prostu nie znajdzie się w nowych AB. Więc 1/3 to bardzo optymistyczna wersja skoro mają zostać 3 cory itp :)
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

No chyba że planują jakoś jednostki złączyć w jedno by można było i tak modele wystawić np: Warriorów Dark Elfów/High elfów/Wood elfów glade guardów z różnymi rodzajami uzbrojenia czyli możliwość wykupu kuszy rep lub łuku albo miecz tarcza lub spear....
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

a skąd to wiesz Equos? to tylko przypuszczenie warte tyle co skąd i jak oraz po co wybudowano piramidy - patrz program atm rozrywka koło 19.00

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Ale najbardziej ucierpią ludzie z mniejszymi i turniejowymi armiami. Kolekcjonerzy stosunkowo najmniej bo fakt że mają wszystko do swoich armii lub prawie wszystko sprawi że zachowają możliwość sensownego wystawiania się mimo że jednostki powypadają.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Equos pisze: Wyjdzie na to, że obie moje armie elfów pójdą na Ebay :/
A kto to niby kupi... ;)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

-Qc- pisze:
Equos pisze:Wyjdzie na to, że obie moje armie elfów pójdą na Ebay :/
A kto to niby kupi... ;)
Może ci legendarni kolekcjonerzy :lol2:

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Hoax pisze:
-Qc- pisze:
Equos pisze:Wyjdzie na to, że obie moje armie elfów pójdą na Ebay :/
A kto to niby kupi... ;)
Może ci legendarni kolekcjonerzy :lol2:
Jak sprzeda teraz, to jeszcze kupią :D
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

RIP Warhammer Fantasy Battle (1983-2015)
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Jak dla mnie to wyciągacie pochopne wnioski. Trzeba być dobrej myśli. W najgorszym wypadku zostanie się na 8 edycji (która jest de facto całkiem przyjemna), a kto wie - może nawet system ewoluuje na lepszy i bardziej zbalansowany?

Poza tym jeżeli GW zobaczy, że traci grunt pod nogami przez diametralne zmiany w 9 edycyjnym fluffie i systemie rozgrywki, to całkiem możliwe że wyciągnie z tego wnioski i nastąpi wielki come back w 10 ed. :wink:
Obrazek

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

no wlasnie okaze sie ze stary swiat nie zostal zniszczony tylko to byl czyis sen itd. :P
a tak serio to bardzo mozliwe

Nargh
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: Nargh »

Albo GW opracowało radykalny plan i nim go wprowadzi wypuszcza przecieki by zbadać rynek. Będzie widoczny silny opór to i zmiany w planach będą (może ktoś weźmie przykład np. z Blizzarda).

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Brzmi jak świetny plan, który mógłby na prawdę pomóc WFB. Szkoda, że poprzednie działania wfb jakoś nie specjalnie wskazują na to, aby GW wielce obchodziło zdanie graczy.

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 407

Post autor: Kolas111 »

Ta GW zrobi ctrl Z :P
A tak btw GW ma tylko jeden plan WYCISKANIE KASY
Ostatnio zmieniony 7 sty 2015, o 21:02 przez Kolas111, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ