Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Cyel
Oszukista
Posty: 821

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Cyel »

GrimgorIronhide pisze: Wątpię. Przecież w skali światowej to właśnie WFB przynosi im teraz największe obroty.
Poważnie :shock: ? Skąd takie dane ?

Prawdę mówiąc łatwiej mi uwierzyć w plotkę, że samo Horus Heresy z Forgeworlda sprzedaje się lepiej niż WFB (też taką słyszałem)
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie to nie jest przykre... to po prostu twarda rzeczywistość... każdy z nas lubi WFB ale z punktu widzenia producenta produkt nie przynosi takich zysków na jakie liczą i postanowili chyba dać mu ostatnią szansę zmieniając go a jak nie wyjdzie to cóż po prostu z WFB zrezygnują...
Oczywiście każdy zaraz poda jakąś magiczną receptę na to dlaczego tak jest i jak można zrobić, żeby było lepiej.
Jedni powiedzą, że to przez olewanie graczy przez GW jest powodem dlaczego WFB tak źle się sprzedaje... inny powie, że to wina nie zbalansowanych zasad itd... itd...
Po prostu obecnie fantasy nie jest tak popularne jak 40k i nie jest to kwestia zasad ale ogólnie, że tak powiem umiejscowienia w czasie... teraz dużo łatwiej dotrzeć do młodzieży (czyli potencjalnych nowych klientów) z produktem futurystycznym niż np. ze szczurem ganiającym z dzidą czy zielonym orkiem z toporem... bo w 40k mają Space Marinsa w pancerzu z giwerą albo orkasa z jeszcze większą giwerą no i oczywiście zmutowanych Space Marinsów...

Mi osobiście nie podobają się te ploty o WFB ale co ja poradzę przecież nie będę narzekał na złego wydawcę... toż jego produkt jak mi się nie podoba nie muszę go kupować. Jeśli produkt mi się nie będzie podobał to go po prostu nie kupię...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Chociaż już nie gram w WFB od 3 lat, to jednak te informacje jakie są przedstawiane traktuję z przymrużeniem oka. Edycja niby za pół roku. Do tego czasu wiele rzeczy może się zmienić, a GW musi jakoś przygotować graczy na zmiany (jeśli takie wyjdą). Dotychczas o tym co nowy podręcznik będzie miał dowiadywaliśmy się ledwie parę tygodni wcześniej (o ile nie tydzień), więc imo troszkę nie wierzę w ploty z tak dużym wyprzedzeniem.
Imo w wh40k póki co idzie sporo nowości i mam wrażenie, że jakiegoś re-balansu. Jeśli Nekroni wyjdą poprawieni wtedy mogę powiedzieć że dział GW odnośnie wh40k działa poprawnie.
Inna bajka że w "przyszłości" o wiele prościej jest dokonywać zmian i pisać nowe edycje - akcja dzieje sie na setkach planet, przez różne siły, więc i możliwości są różne.
A w WFb mamy ciągłą krucjatę sił destrukcji... jak nie chaos to skaveni, tudzież orki lub umarli.
Prawdopodobnie związane jest to z faktem, iż do pewnego stopnia tymi złymi dowodzi ktoś przez dłuższy czas, jest ich masa, mają ekwipunek, zaopatrzenie, masę ludzi, wiarę w zwycięstwo, wsparcie sił wyższych, a dobrymi... no cóż... bohaterowie z opozycją, oraz siłami bez wsparcia...
Ja i tak nie wiem jak państwo takie jak Bretka lub Imperium w ogóle funkcjonuje dostając ciągły wpier.... od wszystkich dookoła. Krasie zamkną twierdzę i mają żarcia w środku na kilka latek. No chyba że ktoś im ostatecznie wpiernicz spuści, ale zawsze z tym jest problem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ja slyszalem ze firma która wykupiła Magica i zrobiła z niego tak fajnie turniejowy system ma przejąć WFB - więc dla odmiany wrzucam coś pozytywnego :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam,
Grolshek pisze:
misha pisze:pytanie czy GW może sobie pozwolić na edycję jak każda inna, bo popularność WFB jest marna w porównaniu z 40K czy nawet WM&H, a i X-wing na rynku zdobywa coraz więcej miejsca.

ja też nie kupiłem niczego z EOT i dobrze mi z tym, poczekam popatrzę zrozumiem więcej a wtedy sprzedam swoje 2 armie gdzies na świat :) i zajmę się kolejkami PIKO
Zapraszam na pokaz Bolt Action. System w którym producent nie ma graczy w nosie i nie da się zmienić "fluffu" 8) Koszt wejścia w porównaniu z WFB zerowy.

Ja tylko dodam od siebie że system polecany przez szanownego forumowicza jest idealnym przykładem powiedzenia "kto raz się sparzył na zimne dmucha"... Nie dość że jest stworzony przez byłego pracownika GW, to mają jeszcze siedzibę w Nottingham :) A najlepsze jest to że nie można opatentować modeli do II WŚ więc jest wielka dowolność w modelach. Nie wiem czy równie wielka co we FoW ale nie trzeba trzymać się sztampowo jednego producenta, a na pewno Zvezda czy PSC ma modele w odpowiedniej skali:)

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

-Qc- pisze:Ja slyszalem ze firma która wykupiła Magica i zrobiła z niego tak fajnie turniejowy system ma przejąć WFB - więc dla odmiany wrzucam coś pozytywnego :D
A może disney? Skoro już skupują marki jak leci. Wtedy Morathi, Alarielle i Khalida zostałyby księżniczkami disneya?

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Ja slyszalem ze firma która wykupiła Magica i zrobiła z niego tak fajnie turniejowy system ma przejąć WFB - więc dla odmiany wrzucam coś pozytywnego
Hasbro kupiło Wotc w 1999r. i faktycznie ostatnio są na fali i coraz ciekawsze produkty wydają. Nie mniej plotka o wykupie GW ma już kilkanaście lat i jest powtarzana zawsze jak GW złapie zadyszkę finansową :mrgreen:. Jak za bardzo zepsują produkt, to nikt ich nie kupi, każdy weźmie swój udział kasy z upadłości i tyle.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

A co jeśli 9 to tak naprawdę Mordheim 2.0.
8ed jest ok i nie ma większych wtop, zostało kilka AB do wydania, to może być sposób aby mieć ciastko i zjeść ciastko. Bąble i system skirmish obniżą cenę wejścia do gry, a jak komuś się spodoba to ma ładny i spójny system w postaci 8 ed. Do którego musi dokupić masę core'ów itd. bo bohaterów już ma z ww systemu skirmish.

Oczywiście to moje spekulacje i użyłem słowa Mordheim luźno pewnie będzie się to nazywać Bąbelki albo Buble truble ;)

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dargor pisze:Witam,
Grolshek pisze:
misha pisze:pytanie czy GW może sobie pozwolić na edycję jak każda inna, bo popularność WFB jest marna w porównaniu z 40K czy nawet WM&H, a i X-wing na rynku zdobywa coraz więcej miejsca.

ja też nie kupiłem niczego z EOT i dobrze mi z tym, poczekam popatrzę zrozumiem więcej a wtedy sprzedam swoje 2 armie gdzies na świat :) i zajmę się kolejkami PIKO
Zapraszam na pokaz Bolt Action. System w którym producent nie ma graczy w nosie i nie da się zmienić "fluffu" 8) Koszt wejścia w porównaniu z WFB zerowy.

Ja tylko dodam od siebie że system polecany przez szanownego forumowicza jest idealnym przykładem powiedzenia "kto raz się sparzył na zimne dmucha"... Nie dość że jest stworzony przez byłego pracownika GW, to mają jeszcze siedzibę w Nottingham :) A najlepsze jest to że nie można opatentować modeli do II WŚ więc jest wielka dowolność w modelach. Nie wiem czy równie wielka co we FoW ale nie trzeba trzymać się sztampowo jednego producenta, a na pewno Zvezda czy PSC ma modele w odpowiedniej skali:)
Jest co najmniej dziesięciu producentów figurek do BoltA w skali 28mm oraz tyle samo różnych producentów pasujących modeli pojazdów. Wybór ogromny, ceny śmieszne.
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Jeżeli coś pomoże taka informacja to mogę potwierdzić (info od osoby która przesłała mi AB do He przed premierą o czym kilka osób na forum wielotematyczne)

- napewno będą okrągle podstawki
- armie z 8ed będą grywalne w 9ed ale nie będą supportowane ale bretka nadal jest grywalne wiec nie będzie trzeba od początku nowej armii zbierać tylko raczej zmienić podstawki
- Nowe armie frakcje będą zupełnie na tyle odmienne wizerunkowo fluffier itd. Ze raczej nie będzie możliwości używania innych figurek
- Będzie 6 frakcji i wychodzi w tym roku.

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Oby tych okrągłych podstawek nie było. O ile wszystko to co się do podstawki przykleja, można przestawić to 200 starterowych szczurów jest ze slotami wklejone w podstawki i nie widzę tego jak je zdjąć. Z resztą kwadratowe podstawki to jeden z największych plusów WFB. Jeśli ten konkretny fakt okaże się być prawdą, to albo 8ed, albo ebay/gablotka i sayonara GW.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Durant pisze:A co jeśli 9 to tak naprawdę Mordheim 2.0.
Moim zdaniem będzie to raczej mechanika z 40K + część o specjalnych zasadach zrobiona tak, żeby supportować 8 ed. księgi armii oraz "formacje".

Awatar użytkownika
lividius
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: głęboka prowincja

Post autor: lividius »

Tak czy inaczej nie modeluję podstawek, póki nie pojawi się oficjalne info. Mam nadzieję, że organizatorzy wszelkiego turlania będą w tej sytuacji łaskawie dopuszczać/przymykać oko na goły plastik pod stopami.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Bez sensu ta zmiana podstawek. Do tego jeszcze dojdzie potrzeba zakupu specjalnych movement trayów, aby te dziwne twory można było w ogóle umieścić w odpowiednich formacjach.. :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Okrągłe podstawki to już pewne.

Ale czy to jest jakiś problem ? Ja mam armie z mega podstawkami ale jak coś to się je wymieni nie jest to jakiś ból straszliwy, skoro sama armia w 9ed będzie grywalna jak bardzo grywalna to inna kwestia. A movement traye aby pasowało okrągłe podstawki można samemu zrobić albo kupić na pewno od innej firmy która takie coś zrobi (a pewnie zrobi)

Po prostu jak dla mnie idea Warhammera w takiej formie jak 8ed się wyczerpała, głównie z punktu widzenia marketingowego. GW podobno więcej zarabia na samych Space Marines niż na całym WFB. Po prostu nowi gracze kupują 40k, ale też ma z tym związek cena armii do WFB. 8ed np. w porównaniu do 6ed jest mało grywalna na małe punkty, aby mieć armię trzeba wydać masę kasy i pomalować masę figurek.

Nie wiadomo jak się klimat gry zmieni nikt nie powiedział że to będzie jakieś steampunkowe fantasy. Chociaż to co słyszałem pod względem fluffu nie powala wręcz niepokoi, ale mi sam sposób pisania ET podoba a ET to celowy zabieg aby wprowadzić fluffowo i zasadowo nową edycję (gdyż listy z ET są już robione pod 9ed ) Po prostu taki model że będzie 6 frakcji i będą one regularnie uaktualniane jest dla mnie też bardziej atrakcyjny niż czekanie kilka lat na nowy AB, zasady i jakąś figurkę. Teraz ma to być regularnie robione więc jak dana frakcja dostanie coś nowego np. raz rocznie to jest to super model, dla kogoś kto lubi figurki. Jak ktoś klepie w turniejach tylko to mniej bo nowości raczej będą zmieniać kompozycje armie więc będzie zmuszony częściej coś nowego do armii razem z zasadami kupić. Może częściej niż raz na rok.

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Durant pisze:A co jeśli 9 to tak naprawdę Mordheim 2.0.
8ed jest ok i nie ma większych wtop, zostało kilka AB do wydania, to może być sposób aby mieć ciastko i zjeść ciastko. Bąble i system skirmish obniżą cenę wejścia do gry, a jak komuś się spodoba to ma ładny i spójny system w postaci 8 ed. Do którego musi dokupić masę core'ów itd. bo bohaterów już ma z ww systemu skirmish.

Oczywiście to moje spekulacje i użyłem słowa Mordheim luźno pewnie będzie się to nazywać Bąbelki albo Buble truble ;)
Dokładnie o tym samym pomyślałem jak przeczytałem te plotki. I to by miało ręce i nogi. Zresztą w zeszłym roku pojawiły się plotki ze GW ma reaktywować Mordę

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

GW podobno więcej zarabia na samych Space Marines niż na całym WFB.
odkad pamietam (czyli tak od okolo 2005tego) gw zarabialo wiecej na opakowaniu taktycznych marines i chaos black niz na calej reszcie asortymentu.

Nie zmienilo to dotad faktu, ze wszystkie ich farbki sa czarne ;)

natomiast widze, ze w dobrym momencie sie zainteresowalem innymi bitewniakami z wmka i boltem na czele :D

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Loremaster pisze:Okrągłe podstawki to już pewne.

Ale czy to jest jakiś problem ? Ja mam armie z mega podstawkami ale jak coś to się je wymieni nie jest to jakiś ból straszliwy, skoro sama armia w 9ed będzie grywalna jak bardzo grywalna to inna kwestia. A movement traye aby pasowało okrągłe podstawki można samemu zrobić albo kupić na pewno od innej firmy która takie coś zrobi (a pewnie zrobi)
Chyba nie wiesz co mówisz z tym wymienianiem podstawek. Cóż, ja raczej nie planuję tego robić. Da się grać Demonami do W40K na Okrąglakach w WFB, poprzez odpowiednie dopasowanie Trayów, więc można to zrobić również w drugą stronę :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Shino pisze:natomiast widze, ze w dobrym momencie sie zainteresowalem innymi bitewniakami z wmka i boltem na czele :D
Mam dokładnie takie samo wrażenie. Szkoda tylko, że armia WFB na 6k przestanie być grywalna, bo stoi na złych podstawkach :lol2: Żeby to się chociaż sprzedać dało i na WM&H wymienić... [-o<
O ile oczywiście okrągłe podstawki okażą się być prawdą, w przeciwnym wypadku nie ma o czym gadać...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Khooornie. Jak pomyślę że prawie 2tysie podstawek bym miał wymieniać to mi się słabo robi.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Zablokowany