End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: QQrydza »

Podobno to ma byc tylko do scenariuszy

Co do "zastępowania" tych modeli rat ogrami uważam że powinno się to wyrzucać ze stołów i tyle. Rat ogr to nie stormfiend i dopóki nie zobacze turbo konwersji to zdania nie zmienię.

Jakby muchy czy skule były wiele tanśze (a to mniejsze i pozbawione tylu opcji złożenia modele)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

-Qc- pisze:no i to tylko 4W z 4T i bez save'a
Strzelające Stormfiendy mają AS 6+. :mrgreen:

Btw, jeżeli dobrze zrozumiałem ich zasady ekwipunku i rozdzielania ran, to można zrobić unit składający się z kilku panów z bronią strzelecką i jednym gościem z bronią do cc aby mieć AS 4+ na całym unicie na strzelanie tak długo jak będzie żył szczur ze zboostowanym armorem (rany są mu przydzielane w pierwszej kolejności).

Całkiem fajne.
Kopyt pisze:Najbardziej interesujące jest to ze jednostki na fotkach są w skrimishu zarówno imperialni jak i lizaki, i pewnie chodziło o to w zmiance o przeniesieniu całego warha na skrim, a pewnie bedzie chodzić o EoT.
Owszem, są w jakichś luźnych formacjach, ale nie wiadomo czy ma to odzwierciedlenie w zasadach, czy tak ich tylko ustawili do sweet foci. Poza tym są w dalszym ciągu na kwadratowych podstawkach. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Kopyt pisze:Najbardziej interesujące jest to ze jednostki na fotkach są w skrimishu zarówno imperialni jak i lizaki, i pewnie chodziło o to w zmiance o przeniesieniu całego warha na skrim, a pewnie bedzie chodzić o EoT.
Równie wiele jednostek stoi w normalnej formacji na tych zdjęciach, a otoczone ratogry to raczej kadr na reklamę a nie z bitwy.

Awatar użytkownika
Solo
Falubaz
Posty: 1330

Post autor: Solo »

No i jest sprawiedliwość w końcu grywalne ratogry.
Jeczenie co tydzień w całej Polsce o przgietych zasadach to lubię.

Awatar użytkownika
c4h10
Masakrator
Posty: 2437

Post autor: c4h10 »

Przegietosc, przegietoscia. Niepodobaja mi sie zasady z racji na potencjalne konflikty. Będziesz miał Solo pole do popisu.

1. Stand and Shoot robiony Fire Throwerem (Quick to Fire)
2. Przydzielanie ran (przykladowo Maneaterzy posiadają odpowiedni zapis).
\/\

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jak dopuszczą na turnieje to pewnie będzie pozycja nr 1 w rozpach :)

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

c4h10 pisze:Przegietosc, przegietoscia. Niepodobaja mi sie zasady z racji na potencjalne konflikty. Będziesz miał Solo pole do popisu.

1. Stand and Shoot robiony Fire Throwerem (Quick to Fire)
2. Przydzielanie ran (przykladowo Maneaterzy posiadają odpowiedni zapis).
Stand and shoot fire throwerem już jest u szczurów, to nie jest nic nowego.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

dwie obserwacje ze strony GW
1. Lizaki mają latające świątynie, co może oznaczać że zostają w bąblowym świecie
2. Ogry walczą ramie w ramię z Dwarfami

http://www.games-workshop.com/en-PL/blog/blog.jsp

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Durant pisze:2. Ogry walczą ramie w ramię z Dwarfami
Bazując na informacjach z warseera, to słabi z nich sojusznicy:
There are some Ogres in the thanquol novel, led by Golgfag Hired by Belegar to defend the Eight Peaks, they then double-cross him and start fighting for Skarsnik instead.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Fuxiorr »

Obrazek
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

zajebiste

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Fotka zaiste epicka :)

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

Durant pisze:dwie obserwacje ze strony GW
1. Lizaki mają latające świątynie, co może oznaczać że zostają w bąblowym świecie
2. Ogry walczą ramie w ramię z Dwarfami

http://www.games-workshop.com/en-PL/blog/blog.jsp
Clan Skryre start work on a very large rocket :D
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Szkoda tylko że tak epickie zdjęcie przedstawia kolejną przegraną dla krasnoludów bitwę. Tak przynajmniej wnioskuję po obecności Belegara, aktualnie już nieboszczka jak można wywnioskować z informacji o kolejnym tomie eot. Straszny oklep dostają brodacze w tej kampanii, i to od każdego kto się nawinie. Ciekawe czy zostanie im jakiś żywy hero imienny poza Ungrimem na koniec końców.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Bjouy
Zabójcy mają przerąbane - wszyscy chcą umrzeć chwalebną śmiercią w walce, a i tak zawsze są wśród nielicznych ocalałych ;)
Obrazek

Bjouy
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 138
Lokalizacja: Cieszyn, Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Bjouy »

Milutki pisze:Zabójcy mają przerąbane - wszyscy chcą umrzeć chwalebną śmiercią w walce, a i tak zawsze są wśród nielicznych ocalałych
Wyjdzie na to, że w 9 edycję wejdziemy tylko z zabójcami, a z bohaterów będą Ungrim, Gotrek i Malakaison ;)
Swoją drogą, wszystkie figurki jakie dostałem od żony już zginęły w EoT, teraz pyta czy jakiegoś bohatera nie lubię to mi go kupi :P
Kiedy możemy się spodziewać jakiegoś streszczenia z booka skavenów?;)

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Fuxiorr pisze:Obrazek
No i to jest bitewka :mrgreen:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Ogry się chowają za krasiami
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Dieter Morinem
Mudżahedin
Posty: 201
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Dieter Morinem »

-Qc- pisze:
Co do "zastępowania" tych modeli rat ogrami uważam że powinno się to wyrzucać ze stołów i tyle. Rat ogr to nie stormfiend i dopóki nie zobacze turbo konwersji to zdania nie zmienię.
A po co niszczyć piękne modele rat ogrów, żeby zrobić z nich stormfiderów? Szczerze to wolał bym kupic kwadratową podstawkę, zrobić na nią kupe i by lepiej wyglądało niż ten śmierdzący robot z obrazka.

Heh. Taki tam moment narzekania się ponownie włączył jak widzę te śmierdzące (I nie mówie tu w pozytywnym znaczeniu:P) nowe modele skavenów. Mieliśmy piękne szczury wcześniej (clanraty, rat ogry, monki, stormy, abominacja, latarka, wheel, dzwonek) a to co tutaj to nowe jest to nie mam pojęcia.
Obrazek
"10 lat zbierałem w bitwach wpierdziel. Dowartościowałem [dużo] lamusów - moje miłosierdzie."

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

na storm fiendy nadają się te z ioba bo ze standardowego boxa faktycznie nie pasują :roll:

ODPOWIEDZ