ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Re: ETC 2015 | Army Restrictions - 1. post up 04.02.2015

Post autor: Furion »

Andrzej pisze:Akurat tereny są zajebiste. W końcu na stołach pojawiły się z powrotem smoki i inne large targrty, czego nie było od bardzo dawna. Za to wielki plus.
To bardziej kwestia ograniczeń i 50% lordów. Ostatni raz smoki latały w 7 edycji, ludzie są spragnieni przesuwać po stole przejebanie mocne modele za 700 pts.

ślivek
Kretozord
Posty: 1661

Post autor: ślivek »

JarekK pisze:
ślivek pisze:
JarekK pisze:... Należy nadmienić, że przy 3 herosach jeden ma save 3+ w kombacie bo nie da się wszystkich złożyć z save 1+...
chaos armour, demonic z bardingiem i tarcza = 1+ save. Bez magicznych broni czy giftów. Ojej tarcza jest plewna? To może Khornik na juggerze - też 1+ bez tarczy. Ale frenzy? Może jednak da się złożyć ale marudzimy i wyolbrzymiamy ;)
Mówię, że jak masz na 2 kolesiach warda 3+ to drugi koleś ma save 3+ w cc (jeśli zużyjesz scaled skin na 3 typka, który wgl nie ma warda).
Widzę co piszesz. Wciąż jednak uważam, że Twoje "nie da się" zakłada grę standardem. Przeczytałeś co napisałem? Możesz mieć tyle bohaterów z 1+ w combacie ile tylko punktów Ci styknie. Ale oczywiście będą mniej optymalni od standardowych to się nie bierze tego pod uwagę i się pisze "nie da się".
Bierzesz scaled skin na kolesia co bierze AoD (bo zastępuje mu lepszego armoura) a reszta wyborów już Ci problemów nie robi jak zaczniesz brać tarcze zamiast dwuraków i może juggera zamiast demonica czy dysku poza dragonhelmem (który jest faktycznie jeden).
Ogólnie to trochę się czepiam ale chodzi mi o to, że za szybką reakcją jest bezmyślne marudzenie, że nie da się.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Nie mówię, że nie da się grać na te ograniczenia. Są sposoby żeby wykręcić tego save 1+ z wardem. Ale uważam że dodawanie 1 punktu kompozycji za gościa który i tak ma tak na prawdę tylko tego warda w większości przypadków nie jest konieczne.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Tu nie chodzi juz o fakt ze to przerabanie drogie modele, a bardziej o to, ze smoki to kwintesencja fantasy, wyglądają zajebiscie na stole i ogolnie sa zajebiste. Przedtem nie graly, bo jak juz furion napisał, po prostu sie nie miescily w limitach. Teraz majac mozliwosc grania na star dragonie staram sie to wykorzystac na maxa, bo zaraz zmieni sie drft i smok wroci na półkę. ..
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

JarekK pisze:Nie mówię, że nie da się grać na te ograniczenia. Są sposoby żeby wykręcić tego save 1+ z wardem. Ale uważam że dodawanie 1 punktu kompozycji za gościa który i tak ma tak na prawdę tylko tego warda w większości przypadków nie jest konieczne.
powalający obiektywizm...
fajny drafcik, znowu coś ciekawego poskładało się w tym moim wochu. Ale prawda jest co do postu Kacpra kilka stron temu: myszy lepsze w opór
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

@TK.
Arkhan pozwala być hierofantą bez lore of nehekara.
czyli dowolnie wybierac sobie lore'y. Nie jest to bonus dostepny w zasadzie w kazdej armii z mniejszym kosztem?

parafrazujac:
2x liche jest lepszy niz 1 arkhan i male licze

A tak serio to patrzac po wynikach na masterach u nas i za granica tk nie sa armia robiaca wyniki.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Powtórze pytanie bo zadaje je całkiem serio:
kudłaty pisze:Pamiętajmy, że comp to nie tylko Polska. Gdzie indziej też mają swoją lokalną metę, ETC stara się to jakoś łączyć.
No właśnie tak ciekaw jestem jak poza polską sobie radzą WE, możesz to jakoś przybliżyć?
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

SK od 2-3 lat nie dało się grać na więcej niż 12, więc fajnie że teraz będą deptać :)

Furek - tylko dla Ciebie jest wszystko takie proste i oczywiste :D

Ale wiadomo, będzie co ma być :) i tak wymysli sie coś co tworcom drafta nie przyszło do głowy
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Danrakh
Falubaz
Posty: 1100
Lokalizacja: Legion Kraków klub pijaków ;)

Post autor: Danrakh »

Laik pisze:No właśnie tak ciekaw jestem jak poza polską sobie radzą WE, możesz to jakoś przybliżyć?
Asrai.org?
Zniosę wszystko pod warunkiem, że to komplement.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nic tam nie ma. Bardziej mi chodzi o informacje na których opierali się twórcy dramatu, o wyniki gier/turniejów na ETC
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Chalice of Blood and Darkness (may be used only before casting a spell) ­ 1 choice
Czy kielich może być użyty:
a) przed rzuceniem jakiegokolwiek czaru przez gracza lub przeciwnika, czyli w zasadzie na początku fazy magii,
b) przed rzucenie pierwszego lub następnego czaru przez gracza lub przeciwnika np. rzucam czar, używam kielicha, rzucam następny czar?

Z góry dzięki za odpowiedź.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Po prostu nie może być użyte pomiędzy rzutem na cast a rzutem na dispell.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Czy czegoś nie widzę czy brak ograniczenia na dogenerowane kostki w death?
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

JaSzczuras
Chuck Norris
Posty: 484
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: JaSzczuras »

Mam pytanie czysto teoretyczne, jeżeli 9ed pojawi się w maju ( rok temu w maju pojawiła się 7ed wh40k ) to czy ETC będzie na 9 ed czy zostanie na 8ed??

Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

Karli pisze:Czy czegoś nie widzę czy brak ograniczenia na dogenerowane kostki w death?
Na dole ograniczeń jest magia. Wszystko po staremu: Max 12, max +2, death 4 kości itp.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Możesz wygenerować pierdyliard, ale użyć tylko 2 dodatkowe i max 12 na fazę.
Ta kwestia jest niezmienna od 3 lat.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

rzut 6+4, z dorzutu 2x 6 więc mam 12.

Słońce z 4 kości rzucam (a przecież nie zaznaczam czy teraz korzystam z 2 dodatkowych czy z puli), wypada 6666. zabijam 20 zombich, dogenerowuję 5 kości.

z tabelki miscasta tracę 6 kości powera.

Jak dla mnie zostały mi właśnie 2 kości powera. Ale z wypowiedzi Śmiechu nie wynika to aż tak jasno albo tylko ja potrafię jego wypowiedź odrobinę odrębnie zinterpretować.

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

@kudłaty

Ponawiam pytanie o Malekitha... Czy ma już uwzględniony koszt mounta czy należy jeszcze doliczyć +1, a w zasadzie +0,5 ? (zapis o mount nie pojawił się w obecnym drafcie, ktory był uwzględniony w poprzednim)

Pytanie drugie o Morathi. Czy jej koszt (4 choice) uwzględnia +1 za LD10 i generowany Lore of Death w armii ? Czy należy liczyć ją de facto za 5 choice ?
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

To samo pytanie tyczy się także Teclisa w HE i Manfreda w VC. Jak to jest z "Death Icluded" przy nich i +1 Slot za LD10 + Death? :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

@kudłaty

Ponadto może wypadało by przemyśleć kwestię 3+1 w przypadku Morathi ? Co w przypadku gdy ktoś chce grać np. tylko na Shadow lub Dark ? Dlaczego miałby ktoś w takim przypadku płacić 1 choice za "możliwość", z której nie korzysta ? Trochę by to może ją uwolniło i częściej gościła by na stołach ? 3 choice to nie 5...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

ODPOWIEDZ