End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhammera

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: End Of Times - czyli na bieżąco co tam w świecie Warhamm

Post autor: GrimgorIronhide »

krzychoss pisze:Trochę się pogubiłem ale czy dobrze zrozumiałem że teraz każdy sobie rzepkę skrobie i walczy z kim i przeciw komu popadnie w swoich osobistych celach?
Już wam wyjaśniam, bracia słowianie...
Hellebron pewnie uzna, że z chaosem lepszy fun będzie, niż ze sztywniakiem Malekithem i zdradza z większością wiedźm. Jako że Shadowblade jest jej wiernym pupilkiem (pewnie hag queen ma klucz do jego pasa cnoty czy coś) to zapewne pani powierzy mu zadanie zlikwidowania Malka. Tymbardziej, że ów raz już chciał go zabić będąc pod zaklęciem Morathi. Czyli teraz drugi wpierd***. Ostateczny.
Drycha i część Driad od dawna już były złe (oddały Moriganę le Fay Arkhanowi), najpewniej skaza chaosu zalęgła się im w korach.
Karl Franz najwyraźniej skumał się z Nagashem i wspólnie idą po trzecią liczącą się siłę potrzebną do sojuszu Ocalenia Naszego Zjednoczenia. Dlatego umarlaki wkraczają do Athel Loren.
A Konstant Drachenfels vel Nameless opętał Luthora Hussa... po to żeby wreszcie miał model do pokazania w książce. Gorzej, że Izabellę oddał Nurglitom.
Na 90% powyższe powinno się sprawdzić. Nie każdy vs Każdy tylko trudny sojusz przeciw Chaosowi co jest jeszcze dziwniejsze.
Dziwi mnie natomiast "oblężenie Middenheim", to tam juz nie zdobyto miasta ?

Politycznie patrząc, na placu boju pozostały takie stronnictwa:
- Elfy (uszczuplone o zdrajców Drychę i Hellebron)
- Karl Franz z ocalałym wojskiem Imperium i Elektorami, całe ocalałe Imperium skupione w Averlandzie + hulający gdzieś rycerze Gillesa i niedobitki Bretonni + niemal zapomniane komanda Kislevitów pod wodzą Katariny Ice Queen. Frakcja wygląda na ogólnie "ludzi".
- Nieumarli czyli Nagash i jego królestwo, wewnątrz którego ocaleli Tomb Kingowie na czele z Khalidą mogą dokonać zdrady.

do tego radosna siła nawalanki, niezwiązana z nikim ale tłukąca przypadkowo "złych", czyli
- Zieloni i Ogry pod wodzą Grimgora

naprzeciw nich
- Chaos + Skaveny (misz masz apokalipsa)

RIP
- Lizaki, uratowały świat, straciły ubermagów, wysłały dziedzictwo w kosmos i jakieś Saurusy zostały pośrodku rumowiska nie wiadomo po co
- Nippon, Kitaj, Ind, Arabia, Albion, Border Princes, Estalia, Tilea - wszystkie padają albo po zdaniu albo po jakimś tam oporze, wymyślono klimatyczne kraje ludzi, żeby w uniwersum nie było tak tylko nasrane elfami, chaosem i ogrami, ale po co...
- Krasie, coś o nich mało słychać w plotach do Archaona więc pewnie je dorżną, tak jak Ungrima... ale na szczęście zostaje AWATAR PIWA! Josef Bugman! No i Burlokk, jego syn i Malakai :P

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

Grimgor kiedy będziemy mogli liczyć na streszczenie thanquola ?

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

W weekend streszczę to co juz przeczytałem, jak będzie czas to dalej będę leciał na bieżąco. Nie czyta się tego tak fajnie jak Khaine'a... Poza fragmentami Skarsnika to bieda, normalnie nagle okazało się że szczury mają dość sił by rozwalić cały świat i robią to win po winie...

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Szczury od zawsze miały siłę aby zdobyć cały świat, po prostu wcześniej były zajęte wbijaniem sobie noży w plecy, teraz jednak pojawił się Rogaty Szczur i skończył z tym.

Awatar użytkownika
Andrew
Masakrator
Posty: 2196
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Andrew »

GrimgorIronhide pisze:
Na szybko kilka wniosków z japońskich kawaii:
- Ungrim ginie :evil:

ale ... jak ...
XIII Kohorta Bydgoszcz

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Andrew pisze:
GrimgorIronhide pisze:
Na szybko kilka wniosków z japońskich kawaii:
- Ungrim ginie :evil:

ale ... jak ...

Ogniem wojował i od ognia zginął.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Andrew pisze:
GrimgorIronhide pisze:
Na szybko kilka wniosków z japońskich kawaii:
- Ungrim ginie :evil:

ale ... jak ...
Nic nie wiadomo. Nawet nie wiadomo czy zginie. Wiadomo tylko, że Caradryan jest Incarnate of Fire a był Ungrim. No ale z drugiej strony Thorgrim przez pewien czas był Incarnate of Metal ale potem wiatr go opuścił, jeszcze zanim zginął.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

nic się tych krasnali nie trzyma, ani kobiety, ani magia ;)

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1251
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

mam pytanie bo trochę miesza mi się od natłoku informacji: Czy to prawda że wydarzenia opisane w End of Times omijają czasy Storm of Chaos tworząc alternatywne równoległe uniwersum Warhammera??!?

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Nie, Storm of Chaos został wywalony z kanonu, a End Times to oficjlane zakończenie 8 edycji i najprawdopodobniej Starego Świata.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

nie alternatywne tylko właściwe, EoT został Retconowany.
Chociaż z tym to jest różnie, są dwie teorie, ja jestem zwolennikiem tej drugiej, którą przyjął autor Kinslayera z Gotreka I Felixa.
Teoria retocnu spowodowałaby, że musiałby cofać się w dzieła Willa Kinga i z Zabójcy Ludzi oraz Zabójcy Orków wykreślić połowę treści, a przynajmniej spooro fragmentów, traktujących o inwazji Archaona.
Toteż wg Kinslayera, jest to Druga inwazja Archaona (w SoC w sumie i tak każdy przeżył).

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

GrimgorIronhide pisze:nie alternatywne tylko właściwe, EoT został Retconowany.
Chociaż z tym to jest różnie, są dwie teorie, ja jestem zwolennikiem tej drugiej, którą przyjął autor Kinslayera z Gotreka I Felixa.
Teoria retocnu spowodowałaby, że musiałby cofać się w dzieła Willa Kinga i z Zabójcy Ludzi oraz Zabójcy Orków wykreślić połowę treści, a przynajmniej spooro fragmentów, traktujących o inwazji Archaona.
Toteż wg Kinslayera, jest to Druga inwazja Archaona (w SoC w sumie i tak każdy przeżył).
Jak druga inwazja On pierwszej nie skończył. Po prostu stracił avangardę swojej armii na początku :)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Wrath of Khorne Bloodthirster 550 pkt

M8 WS10 BS 10 S6 T6 W5 I9 A6 LD9

Daemon of Khorne, Daemonic, Devastating Charge, Fly, Frenzy, LT, MR 3, Stubborn, Terror

Breath weapon S5 flaming, Hatred (characters), dodaje 3 cale do szarży w bohatera lub unit z bohaterem

Wrath Axe and Bloodflail - +2S w 1 CC, +1A; Heavy Armour, może dobrać gifty za 100 pkt


Bloodthirster of Unfettered fury 400 pkt

M8 WS10 BS 10 S6 T6 W5 I9 A6 LD9

Daemon of Khorne, Daemonic, , Fly, LT, MR 2, Terror

Axe, Whip (additional hand weapon), Heavy Armour, może dobrać gifty za 100 pkt


Bloodthirster of Insensate rage 500 pkt

M8 WS10 BS 10 S6 T6 W5 I9 A6 LD9

Daemon of Khorne, Daemonic, HKB, Fly, Frenzy, LT, MR 2, Terror

Great Weapon, Heavy Armour, może dobrać gifty za 100 pkt

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Ja uważam że mimo całej tej kampanii End of Times nasz system nie zostanie wywrócony do góry nogami i nadal będą dostępni wszyscy Bohaterowie imienni, nawet Ci co zginęli. To jest po prostu kolejny dodatek, który jedyne co spowoduje w przyszłości to zmianę niektórych zasad grania jak np działanie magii. W nowej edycji pewnie będą bardziej rozbudowane zasady sojuszy. Żadna armia nie zniknie, a Skaveny, Beastmeni i Bretonia doczekają się wreszcie nowych kodeksów.

EDIT. Kolega za 550 pkt robi wrażenie, prawdziwy zabójca Herosów.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, o 18:22 przez Karlito, łącznie zmieniany 2 razy.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Karlito pisze:Ja uważam że mimo całej tej kampanii End of Times nasz system nie zostanie wywrócony do góry nogami i nadal będą dostępni wszyscy Bohaterowie imienni, nawet Ci co zginęli. To jest po prostu kolejny dodatek, który jedyne co spowoduje w przyszłości to zmianę niektórych zasad grania jak np działanie magii. W nowej edycji pewnie będą bardziej rozbudowane zasady sojuszy. Żadna armia nie zniknie, a Skaveny, Beastmeni i Bretonia doczekają się wreszcie nowy kodeksów.
I żyli długo i szczęśliwie :D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Archaon Everchosen (865 pkt chyba :) )

M8 WS9 S5 T5 W7 I7 A8, LD10

Eye of the Gods, Daemonic Attacks, Unbreakable, Strider

Lvl 4 Wizard with access to fire, death, metal, shadow and tzeentch lores.

Ma wszystkie marki chaosu :shock: , może przerzucić oko bogów, może dołączać do każdej jednostki. Musi być generałem, Insipring Presence 24 cale.

Sword of Chaos - one unit of Chaos Knights without a mark gets Hatred and Unbreakable.

The Slayer of Kings - Magical attacks, no AS. He can activate it's power at any phase to increase his A to 12, but any to hit of 1 hits either him or another friendly model in base contact - it can't be rerolled. This lasts until the end of the game.

Magic armor that makes max to wound for enemies attacking him is 3+.

Crown gives him terror and allies units in 12" reroll successful break tests.

The talisman is 4+ ward which is 3+ by Mark of Tzeentch
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, o 18:51 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Wszystkie marki to już miał w Army Booku.
Teraz dostał:
- Unbreakable
- 2 levele (miał tylko 2gi level)
- przerzut Oka Bogów
- Insipring Presence 24 cale (miał tylko 18)
- dopakowani Swords of Chaos (mieli tylko Hatea)
- przeciwnicy muszą przerzucać Break Test
Ostatnio zmieniony 11 lut 2015, o 18:37 przez Karlito, łącznie zmieniany 1 raz.
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Azgaroth pisze:Archaon Everchosen (865 pkt chyba :) )

M8 WS9 S6 T6 W7 I7 A8, LD10

Eye of the Gods, Daemonic Attacks, Unbreakable, Strider

Lvl 4 Wizard with access to fire, death, metal, shadow and tzeentch lores.

Ma wszystkie marki chaosu :shock: , może przerzucić oko bogów, może dołączać do każdej jednostki. Musi być generałem, Insipring Presence 24 cale.

Sword of Chaos - one unit of Chaos Knights without a mark gets Hatred and Unbreakable. Magical attacks, no AS.

He can activate it's power at any phase to increase his A to 12, but any to hit of 1 hits either him or another friendly model in base contact - it can't be rerolled. This lasts until the end of the game.

Magic armor that makes max to wound for enemies attacking him is 3+. Attacks that wound auto - on 2+.

Crown gives him terror and enemies in 12" reroll successful break tests.

The talisman is 4+ ward which is 3+ by Mark of Tzeentch
Pomieszałeś zasady Swords of Chaos z The Slayer of Kings, poza tym Archaon ma 5 sily i 5 tafa :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Slayer Zabójców pisze: Pomieszałeś zasady Swords of Chaos z The Slayer of Kings, poza tym Archaon ma 5 sily i 5 tafa :P
A rzeczywiście teraz spojrzałem :) Na warseerze upierali się przy S6 i T6 :)

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

I Crown of Domination daje przerzuty breaków przyjaznym jednostkom, nie sprawia, że przeciwnicy muszą przerzucać udane breaki :P

Edit: Szczerze to Archaon jest strasznym siuśkiem jak na głównego antagonistę całego End of Times, spodziewałem się zupełnie czego innego.
Obrazek

ODPOWIEDZ