Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Re: Rozpiski

Post autor: Hoops »

a nie byłoby jednak lepiej zrezygnować z warda na kmiotkach w zamian za scrolla lub falcona.. ??
Przetestuj lub przetestujcie (bo przecież Wujo ostatnio nudzi się i gra rozpiskami różnymi) może czy ta ikona jest konieczna... kto będzie bił kmiotów jak pany są cenniejsze.. ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja teraz testuję 19 pegazów w rozpie. Chłopów z wardem zostawiam Matisowi.
Paradoksalnie taki duży unit chłopów z ikoną i halabardami to w walce wręcz najlepsze co mamy np. na White Lionów :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Chłopi wbrew pozorom sprawdzają się fantastycznie. Kmiotki od dużej lancy biegają z bodaj LD 10 i przerzutami na liderkę. Więc mogą strzec lancy. Moim zamysłem jest rozpiska defensywna na mocnej magii, chłopach z solidną kontrą. Jak już napisałem, najpierw będę testował mój wariant, jeżeli 2x3 pegazy i lord na pedziu nie będą się sprawdzać, wprowadzę Dębkowe zmiany.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Mi też taka 50-tka spisywała :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie uciekniemy jednak od pewnych porównań.
50 chłopów z 5+ wardem w corach jest ciekawym wyborem. Problem w tym, że taki zestaw kosztuje 372 pkt (w tym 95 za pieszą magicę).
Za te same punkty mamy 10 relmów fcg z konną czarką z dispel scrollem, która siedzi bezpiecznie w środku.
Pytanie co lepsze?
Moim zdaniem odpowiedź jest dość jednoznaczna. W większości przypadków więcej zdziałamy lancą rycerzy, a scroll to scroll. Pozwala zneutralizować jedną, niekiedy kluczową fazę magii przeciwnika. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że nasi bohaterowie zazwyczaj jeżdżą konno, więc drugi oddział rycerzy, gdyby z pierwszym nagle się coś stało, daje nam dodatkowe zabezpieczenie. Ifka na słonko, strzał z latary. Oblewamy więcej testów/wardów niż powinniśmy i z jedynej lancy zostają smutne resztki.
Przy rozpie na 2500 możemy opierać cory na 2 dużych oddziałach do walki. Nie przeczę, że chłopi w dużej ilość mogą się sprawdzić lepiej w paru sytuacjach, ale globalnie, w mojej ocenie, będą odstawać od rycerzy, którzy dodatkowo nie blokują magiczce możliwości wzięcia dispel scrolla.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Dla odmiany coś małego. Rozpiska na lokalny turniej w najbliższy weekend, format 1200, ograniczenia poznańskie. Zastanawiam się cały czas na wyborem majchra dla generała - bardzo lubię Anty-Herosa, ale na małe punkty jego efektywność spada dość mocno. Jakieś pomysły co do alternatywy? Stado łuczników to mój standardowy wybór, nie wiem jak to robię, ale w moich rękach zawsze dokonują cudów waleczności ;)


Paladin on Royal Pegasus; Questing Vow, Dragonhelm, Sword of Anti-Heroes, Gauntlet of Duel
Paladin BSB; Gromril Great Helm, Dragonbane Gem
Damsel of the Lady; lvl 2 / Beasts, Dispel Scroll

10 Knights Errant; FCG, Standard of Discipline
20 Longbowmen; muzyk, czempion, ogień
20 Longbowmen; muzyk, czempion, ogień

3 Pegasus Knights, muzyk

1 Field Trebuchet
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ja z kolei zamierzam grać na standardowym (prynajmniej dla mnie buildzie) uzupełnionym o GK, który idealnie wpasowuje się w mój zamysł gry tą rozpą.

Lord pegaz HKB, reroll sava, ward na flame, ASF
Green Knight
Duża Magica na koniu Niebo, Mirror, Falcon
Mała Magica na koniu bestia, scroll
BSB 1+ reroll, wyrmlanca

11 KOTR Dyscyplina
12 KOTR WB

3 pedzie
3 pedzie
3 pedzie
fast

2 treby

Myślałem o złożeniu na którym grał Dębek w KRK (2 duze magice life i beast + GK) I niby fajnie by było buffować naszego specjaliste, ale koszt takiego złozenia i warunki jakie trzeba spełnić by działało mnie zniechęcają. Myślę że GK i 3 eskadry ptaszorów będą robić spore zamieszanie i dobrą robote na tyłach wroga. Jedyną rzeczą nad którą się waham to złożenie BSB - Wyrmlanca czy jest mu jeszcze potrzebna? I to ze gdyby ją wywalić to mam jakiegoś herosa bez magicznych ataczorów co w kontekscie WL jest dość ważne.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Dębek ma oczywiście rację - w tym porównaniu rycerze zawsze wygrają. Aczkolwiek ja, jako gracz powiedzmy dość okazjonalny, stawiam na niekonwencjonalność rozpiski i obserwuję reakcję przeciwników na taką "chłopską" armię :) Po prostu myśląc Bretonnia gracze widzą oczami wyobraźni kilka lanc wspomaganych pegazami. A tu zonk :) Wychodzi różnie, ale jest zabawnie. Teraz myślę o rozpisce bez koni na jakiś najbliższy lokal we Włocławku/Łodzi :mrgreen: .
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

@ Gniewko
1. Lepiej dać herosa - generała na kucu. Odstrzelą Ci go jak psa(pegaza ;)). Wywalasz pegaza+QV z niego, zamieniasz Erranty na Realmy i wrzucasz sztandary na łukach [jak nie starczy pkt to wolałbym nawet zmniejszyć po 1-2 łuczników].
Złożyłbym go Heroism + Dragonhelm.

@ Suchy
Zamiast fasta zawsze wole paladyna, ale to kwestia gustu.
Co do Wyrmlancy - wg mnie jest potrzebna. Nie lubie jej dawać na bsb, bo później boję się wyskoczyć nim, żeby zionąć po jakimś klocku. [dlatego kolejny paladyn z wyrmlancą zamiast fasta bardziej mnie przekonuje]. Szkoda , że nie masz guantleta - IMO jeden z najlepszych przedmiotów w brecie.

Pjona!
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ja tam rzadko kiedy mam jak zionąc z tej wyrmlancy, bardziej chodzi o te flamingi na grube czy demony. Co do rękawiczki właśnie ona zamiast wyrmlancy by wchodziła :wink: razem z drugim wardem na flame :wink:

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ja też chyba wolę kolejnego paladyna zamiast tych chłopków.
Jak się dobrze zakombinuje to wchodzi nawet niegłupi ziomek z 1+ savem i luckstonem.

To co skłądałem po dopuszczeniu speców wygladało w zasadzie tak samo jak u Ciebie Suchy.

Lord pegaz HKB, reroll sava, ward na flame, ASF
Green Knight
Duża Magica na koniu Niebo, Mirror, Falcon
Mała Magica na koniu bestia, scroll
BSB 1+ reroll, wyrmlanca
Paladyn z ench schield, gaundletem, luckstonem, lancą i morningstarem

11 KOTR Dyscyplina
12 KOTR BoEF, aczkolwiek po pojawieniu się motomyszy z masa skłaniam się bardziej w stronę banner of chalons. Ogólnie widzę coraz więcej parringów, w których ten sztandar mógłby mieć fajne zastosowanie (namnożyło się tego szamba z quick to fire).

3 pedzie
3 pedzie
3 pedzie

2 treby

Problem w tym, że to w zasadzie cały czas to samo czym grałem, tyle, że zamiast małych grali wszedł mi GK.
Obrazek
Obrazek

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Ja tam zostaje przy swoim, jakos zawsze ten fast mi sie spłaca, do tego moze odciąć wiecej niz jeden unit. No i wystawienie więcej. ;-) 19 pegazów - lordzio i 3 szóstki czy jacys kowboje na ptaszorach? Pomysł ciekawy, ale niestety imo pedzie coraz bardziej odstają (jak cala armia) i bez buffow to sobie srednio radza z czyms wiekszym. A nie bierzesz przeciez 5 czy 6 ptakow w oddziale zeby czyscic smieci i zjadac maszynki tylko.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

4 pedzie, 4 pedzie, 7 pedziów, 3 bohaterów i lord.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Boli trochę panika na tych 4kach pegazów. Nie lepiej było by dać 3x5? Wtedy jak ginie Ci 1, to nie musisz zdawać tego nędznego testu, który niejednokrotnie niszczy cały plan.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Potrzebuję jednego większego unitu by mieć LOSa dla bohaterów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Królewskie pegazy nie mogą chyba hasać sobie w oddziale ze zwykłymi?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 932
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Nie, jednak o ile pamiętam w 6" mają look outa na 4+ jeśli jest 5 lub więcej pegazów.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

W 3''. Pegazów musi być minimum 5 nie wliczając championa, czyli de facto 6.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Dlatego też przy braniu Fey warto wziąć również pod uwagę wystawianie takiego unitu.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Pytanie będzie może idiotyczne, ale, czy jak mamy Fay w lancy i obok stoi sobie 6 pegazów to mamy na niej LOS?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ODPOWIEDZ