ETC 2015 | Army Restrictions - finalne, pierwszy post

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Re: ETC 2015 | Army Restrictions - 1. post up 09.03.2015

Post autor: Spawn »

Urban pisze:
Tirit pisze:
kudłaty pisze: Tak zdaję sobie sprawę. Putridzi budzili niestety bardzo dużo emocji w Dochu, a ich legalność w tej armii jest mocno dyskusyjna. Tak dostało im się trochę prewencyjnie.
Troche slabo dla ludzi ktorzy (jak ja) graja demonami, kupili figsy ktore nie sa wcale takie tanie i okazuje sie ze conajwyzej mozemy sobie na nie popatrzec. A co do 'demonowosci' tych jednostek to mysle ze to tylko i wylacznie kwestia gracza i zlozenia modelu. Moje np maja glowy typowo demonowe i wygladaja bardziej jak plagusy na sterydach niz warrior mortali. No nic, nie bede narzekac, moze 9ed cos zmieni.
A co maja powiedzieć Wochowcy co nakupowali po 2 chimery i hellki, putridów, skulki, szrajny czy gorebeasty i nagle grają na samych hero i corach?
Co mają powiedzieć gracze DoChem, którzy mają po 60 bloodletterów, a nie wystawiają ich od czasu 8ed booka? Ja tam uważam, że Putridów wogóle nie powinno być w DoChu, to by nie korciło. I słusznie ich pocięto, bo są sporym boostem na HE i wobec pocięcia innych rzeczy, stali się takim nobrainerowym dodatkiem.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Putridzi do jedyne logiczne ataki z fajną siłą w tej armii, rozwiązują wiele problemów więc są punktem. Za slot można mieć kilka oddziałów, więc super dramatu nie ma.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Haha że co? Ludzie zaczęli grać putridami bo resztę buildow pocięto. Zawsze tak jest ze gracze dążą do najlepszej rozpy z tego co jeszcze im zostało. Putridy zostały pocięte to przestanie się je wystawiać i złoży się kolejną rozpiske. Problem tylko jak ta okaże się mocna i znowu będzie trzeba coś pociąć.
: Według mnie wszystkie ograniczenia idą za daleko, a większość graczy co pisze na Warhammer.org nie wypowiada się po praktycznych grach tylko teoryzuje na temat przegietych buildow. Jak np spam morghastow lub właśnie te putridy na które każda armia znajdzie kontrę- wystarczy zmienić trochę rozpę.
Wiem bo sam trochę grywam na ub i większość ich opini wynika z pojedynczych gier, jak np ostatnio moja 5 putridow przyjęła na klatę lance bretonska z bohaterami i ja rozniosła.
Kudlaty nie róbcie już więcej ograniczeń grywalnych rzeczy bo już jest coraz mniej takich zlozen. I nie poddawaj się presji jaką nakładają gracze He bo to wciąż mocna armia.
Pzdr
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Generalnie oprócz korekt wordingu i ewentualnie jakichś poluzowań dla klimaciarzy nie planujemy obecnie zmian.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2834
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ciekawe jest to, że obecne ograniczenia są 3 razy dłuższe niż stare :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ale opcji wiecej
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Ograniczą Sh, łuki w we, zombie, wiedzmy, i 50 innych rzeczy też będzie więcej opcji, bo czymś będzie trzeba grać.

W sumie powinny być chociaż 1 turniej po kaźnym drafcie w każdym z państw i na podstawie top10 poszczególnych państw robić dalsze cięcia..

I takie pytanie co z draftem gdy w maju wyjdzie nowa edycja.
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Albo_Albo pisze:ciekawe jest to, że obecne ograniczenia są 3 razy dłuższe niż stare :)
Pewnie dlatego, że są specjalni herosi i scenariusze?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Kopyt pisze:Ograniczą Sh, łuki w we, zombie, wiedzmy, i 50 innych rzeczy też będzie więcej opcji, bo czymś będzie trzeba grać.

W sumie powinny być chociaż 1 turniej po kaźnym drafcie w każdym z państw i na podstawie top10 poszczególnych państw robić dalsze cięcia..

I takie pytanie co z draftem gdy w maju wyjdzie nowa edycja.
Jeżeli wyjdzie nowa edycja decyzja jak zawsze należy to kapitanów. Ale znając środowisko ETC na 90% main event odbędzie się na starej edycji.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Kopyt pisze:...
Sprobuj zrobic jakis draft w tych warunkach - uslyszysz ze jest nieelastyczny, ze "ale tu takie przegiecie odpuszczone a zmiana dopeiro za 3 miechy" itd itp. Slowem nikomu nie dogodzisz nie ma jednej slusznej odpowiedzi i cieszmy sie tym co mamy

A edycja nie ma sie co przejmowac, bo ETC bedzie na 8ma, a skoro ETC bedzie na 8ma to i sezon do DMP bedzie na 8ma :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

9 edycja zresztą najwcześniej wyjdzie w lipcu (Maj jest zarezerwowany dla Horus Heresy) - a propos 9 ed. mówi się coraz więcej o dacie - 10 lipca :)

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Czy mi się wydaje, czy zniknęły restrykcje odnośnie magii i antymagi?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

sa ponizej w rules changes scrolluj w dol za army restrictions
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »


Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Janus pisze:...jak np ostatnio moja 5 putridow przyjęła na klatę lance bretonska z bohaterami i ja rozniosła... Pzdr

W jakiej grze? bo chyba nie WFB ;>
Shino pisze:...mapki na najblizsze kilka miesiecy...
+1. Duzo miejsc na chowanie Bloodiego :twisted:
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Jędrul
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jędrul »

ws 6 + mark of nurgle + T5 + Sv 3/4+ do tego champion/banner robi tam jakas robote, przynajmniej na papierze :)
MARK OF MARKI MARK

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Nie od dzisiaj wiadomo ze zdecydowana większość ludzi idzie na łatwiznę. brzmi to pejoratywnie, ale nie mam takich intencji.
jesli chodzi o gry, nie ma tutaj wyjątku. latwiej znerfic jedna armie i miec "z głowy" niż od nowa napisać cały draft, co czasami jest niemozliwe ze względu na uprzedzenia które piszący wynieśli z wcześniejszych doświadczeń.
takie podejscie strasznie mnie dziwi w srodowisku w którym nikt nie ma z tego korzysci finansowych. w lolu nerfienie champów ma sens ze względu na kase. jakimi champami graja akurat pro playerzy ma większą sprzedaż. a więc znerfienie tristany i bufnięcie gravesa ma sens dla Riotgames. tak ten swiat jest zbudowany, nie mam z tym najmniejszego problemu.

dlatego pytam, dlaczego nie mozna po prostu poluzować innych armii? albo usiąść i napisać wszystko od nowa...
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 294
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Each two or part thereof other characters on mounts after the first ­ 1 choice
DE ofc.
Trochę zagubiłem się w interpretacji, mam do wyboru jednego wolnego bohatera na zimnym (tak to rozumiem) czy tez dwójkę nim zje mi 1 choice???
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

@Aldean:
Ale o co chodzi, bo nie ogarniam?
Która armia niby ma być poluzowana?
Jeśli ten draft Ci się tak bardzo nie podoba, to proponuję żebyś zrobił turniej z własnymi ograniczeniami, gdzie wszystko będzie sprawiedliwie.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Jędrul pisze:ws 6 + mark of nurgle + T5 + Sv 3/4+ do tego champion/banner robi tam jakas robote, przynajmniej na papierze :)
200ptk za 5 modeli, przyjmuja stompy, 4Mv, bez warda, 1 choise, 8ld....

Nie sa to jednostki totalnie nie grywalne ale w sytuacji gdzie mozna wybierac
4 bestie nurgla albo 5 putridow
to hmmmm....ciieeeeekawe gdzie padnie wybor.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ