Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
King Thorgrim
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 101
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: King Thorgrim »

Jakaś dobra rozpiska na 1500pkt.?

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

King Thorgrim pisze:Jakaś dobra rozpiska na 1500pkt.?
Max pegazów, bolców i warlocków, nic więcej nie potrzebujesz ;) Generalnie macha w każdym przypadku ;) jak bez lordów, to tym bardziej :) im mniejsze punkty tym DE są mocniejsze :)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

Kadra:
Dreadlord (korona, dragonhelm, preserw, halabarda, pegaz) S.5, Sv.1+, WSv. 4+ (297pkt.)
Supreme Sorceress (ds, obsidian am. MR2, dark steed) Lore? (295pkt.)
Master BSB (charmed sh, dawnstone, som, pegaz) s.5, Sv.1+ reroll (205pkt.)
Crone Hellebron General (310pkt.)

Reszta:
34 Witch Eleves FCG (razor stand) (449pkt.)
6 Dark Riders (dowódca, sztandarowy, kusze, tarcze) (140pkt.)
6 Dark Riders (dowódca, sztandarowy, kusze, tarcze) (140pkt.)
5 Doomfire Warlocks (125pkt.)
5 Doomfire Warlocks (125pkt.)
3 Reaper Bolt Thrower (210pkt.)
1 War Hydra (fiery breath) (180pkt.)

2476 pkt/ 2400 pkt.
z zasady Crone idzie do witchek, hydra osłania klocek przed ostrzałem zanim dojdzie do walki, a reszta zagania, niszczy co może i ustawia.

problemy/pytania:
1) jak to odchudzić do 2400? :)
2) jaki lore na babie? (przez Crone ciężko bustować klocki combatowe, więc chyba najbliżej jestem shadow z miazmą, -do siły, - do tafa. (tyle że to dosyć drogi lore i tak naprawdę tylko 3 czary mnie urządzają)
3) czarka na dsie do warloków i nie wiem czy 5 da jej wystarczającą obronę, z kolei łączyć ich w jeden oddział to szkoda tych doomboltów i soulblightów.

dzięki za pomoc i rady :)

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

To jest na Euro? Jeśli tak to masz 6 wyborów wykorzystanych. Przytnij cory to się zmieścisz na 2400. Co do lora to raczej shadow ewentualnie haven, sam mam ten dylemat.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Słaby ten BSB, łucznikami/kusznikami ściągają Ci charmed shield, zbierasz działo/katapę na twarz i 305pkt w plecy na starcie. Już chyba lepiej go dać na piechotę.
Przeinwestowane cory, wywal jednych DR i wrzuć czwartego bolca.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

hypnotic pisze:To jest na Euro? Jeśli tak to masz 6 wyborów wykorzystanych. Przytnij cory to się zmieścisz na 2400. Co do lora to raczej shadow ewentualnie haven, sam mam ten dylemat.
słusznie zapomniałem policzyć czarkę na steedzie. Ona raczej musi zostać na steedzie więc, pewnie bsb pójdzie pieszo z witchkami (ale to się robi miliard punktów w jednym klocku). Może w takim razie babe wrzucić na colda? wtedy chyba nie wykorzystuje się punktu?

Chyba że wsadzić ją na colda i włożyć do ridersów,? wtedy 1 oddział ridersów wywalić (tak jak mówi Stan), a drugich delikatnie dopakować (do np 8-9), i dać jej hoteka dla mr3?

Stan pisze:Słaby ten BSB, łucznikami/kusznikami ściągają Ci charmed shield, zbierasz działo/katapę na twarz i 305pkt w plecy na starcie. Już chyba lepiej go dać na piechotę.
Przeinwestowane cory, wywal jednych DR i wrzuć czwartego bolca.
Jeśli grałbym przeciwko takiemu zestawieniu to raczej, startowałby nie solo tylko np z dr/warloków/witchek i po podjechaniu bliżej by wyszarżowywał na te działa/łuki.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Na bsb lepiej dać warda 4+ i charmed shielda. Cold pod czarkę będzie ci spowalniał fasty i dodawał głupotę więc to nie najlepsze rozwiązanie. Już lepiej dać ją z buta zamiast bsb ale to ci zmienia układ corów bo w wiedźmach nie posiedzi.
Na pegazie nie masz LoS w kawie.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

hypnotic pisze:Na bsb lepiej dać warda 4+ i charmed shielda. Cold pod czarkę będzie ci spowalniał fasty i dodawał głupotę więc to nie najlepsze rozwiązanie. Już lepiej dać ją z buta zamiast bsb ale to ci zmienia układ corów bo w wiedźmach nie posiedzi.
Na pegazie nie masz LoS w kawie.
tylko skąd tego warda 4+ wziąć? lord ma prezerw i hełm dzięki czemu ma save 1+ i do tego bez tarczy (lata z halabardą). Jak wezmę charmed shielda to nie mogę mieć zbroi z wardem na bsb.
Z kolei dając zbroje lordowi, nie mogę wziąć dragonhelmu tylko dragonbanegem i save wychodzi mi 2+ (mogę dać tarczę, ale wtedy w walce lord bije z siłą 4 więc jest bidnie). więcej możliwości robi się wyrzucając koronę bo dochodzi CoT, ale korona czasem również się przydaje.

Tak jak mówisz z buta czarki nie dam bo nie wejdzie do witchek. Zresztą wole ją mieć w oddziałach które do walki się jednak nie pchają (dr lub warlocki), stąd pomysł z coldem (zdaje sobie sprawę że nie jest najlepszy)

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

OK, nie doczytałem lorda, korona faktycznie komplikuje jego złożenie. Imo zostaje ci samo armour of destiny na BSB ewentualnie CoT. Brak warda na pegu to jednak proszenie się o kulę w łeb.

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

hypnotic pisze:OK, nie doczytałem lorda, korona faktycznie komplikuje jego złożenie. Imo zostaje ci samo armour of destiny na BSB ewentualnie CoT. Brak warda na pegu to jednak proszenie się o kulę w łeb.
dokładnie, albo armour of destiny albo CoT, i wtedy w obu przypadkach chyba najlepiej dać lance i tarcze ->w pierwszej turze S6 i zawsze ten save 1+.

a co z czarką? myślałem jeszcze żeby może bsbka na colda dać, dzięki temu miałby 1+ save zawsze i do tego np.halabarde z S5 zawsze, i wtedy czarka na konia. Szkoda mi tylko tych 4 wytrzymałości co pegaz daje bsbkowi oraz lotu. :/ i tak źle i tak niedobrze.

konan
Wałkarz
Posty: 79
Lokalizacja: Jaworzyn

Post autor: konan »

Mozna takze pegaziste wsadzic do jednostki, co wy nato?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Słaba opcja, nie masz ''Look out sir'' z racji innego typu jednostki.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 280

Post autor: cluzoe »

Wywal Hydrę, dodaj bolca i masz dodatkowe 34 punkty do wydania.
BSB na piechotę - pomyśl o Hadze BSB
Czarka na pegaza z CoT + MR1 i proponuje Shadow bo Death się nie mieści.
Inny lore będzie miał czary wspomagające wiedźmy a przeciwnik ma +4 do dispela.
Pomysł jeżdżenia czarki w piątce warlocków jest obarczony dość sporym ryzykiem straty "Look out Sir" i przyjęcia klopy czy armaty na klatę.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Uważam ze COT na czarodziejce to zbędna rzecz,marnujesz potencjał ofensywny, a i Hagi BSB bym nie brał
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

oak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 166

Post autor: oak »

Haga piesza bsb do witchek z Crone to sie robi masa punktów w jednym oddziale. Btw zagrałem bitwę z lizakami co prawda inna rozpiska ale z 35 witchkami i Crone . I generalnie te 7 cp to jest bidnie strasznie jak maja zdawać szał, nawet z przezutem od bsb. Straszna loteria.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Możesz wystawić harpie i blokować nimi szarże a tym samym konieczność testowania frenzy.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Jak ktoś będzie chciał wymusić Frenzy, szykując pułapkę na ten oddział, to zwyczajnie odstrzeli Harpie w swojej turze ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Harpie to skirmish, nie jest to takie łatwe, zresztą jak będzie do nich strzelał to nie strzeli do czegoś innego.

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Ja ostatnio gram czymś takim z dobrymi wynikami. 18 z SK i 20 z BRE.

Lord na pegazie. BSB na pegazie. Duża czarka. Crone.
2x5DR, 24WE, 10 korsarzy, 15 shejdów, 5 i 9 locków.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Lord: 895
Dreadlord on dark steed 270
* Dark steed [20]
* SCD (8), HA (6), GW (6), [20]
* Dragonhelm [10]
* Talisman of prevention [45]
* Crown of commander [35]

Sumpreme sroceress 315
* dark steed [20]
* Lore of dark art 4 lvl [35]
* Ring of hotek [50]
* scroll [25]

Crone Hellebron 310


-----> lords&heroes 895

Core: 600
10 corsaris 110
* handbow [20]
10 corsaris 110
* handbow [20]
9 dark riders 190
* champion[10]
* reaptercrosbow [27]
* shiled [9]
9 dark riders 190
* champion [10]
* reaptercrosbow [27]
* shiled [9]

Special: 667
3 x bolce 210
24 egzekutorów 313
* champion [10]
* standard [10]
* przerzut ld [5]
8 shades 144
* GW [16]

Rare: 235
9 doomfire warlock 235
* champion [10]
-----> army 1502

Total: 2397

Ostatecznie nie miałem okazji przetestować poprzedniej wersji rozpiski, ale jutro mam turniej, więc na turnieju przetestuje grę bez bsb :mrgreen: Magiczka będzie biegać z hotekiem, bowiem de facto może w każdym oddziale siedzieć. Zamiast heavna dałem dark arta. W sumie nie mam kompletnie pomysłu na magię, a ta z booka powiedzamy, że ma umiarkowny potencjał w tej rozpisce :P

Swoją drogą, direct damge wymaga, aby magiczka widziała cel? Tak samo Vortex i hex? Druga sprawa, czy Vortex może przechodzić przez obstacle, domki etc. ?

ODPOWIEDZ