Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Cylindryk »

Mam tylko nadzieję, że poczekają jeszcze z miesiąc przed całkowitą kasację, parę rzeczy planowałem jeszcze do Bestii kupić a do wypłaty daleko...

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Wujek Fester pisze:Przestali by wogole grac w battla?
Żeby grać, trzeba mieć z kim :mrgreen: . Jak system przestaje być wspierany/atrakcyjny, to nie ma napływu nowych graczy, czyli prędzej czy później system bitewny zdycha.

Awatar użytkownika
beszcza
Chuck Norris
Posty: 573
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: beszcza »

Nie do końca się zgodzę. Prosty przykład Mordheim. mimo tego, że system dawnoooo już nie jest wspierany przez GW znam wielu graczy a mało tego wielu nowych przybywa ;)

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

pod względem przyjemności z grania Malifaux i Infinity biją WFB na głowę (chodzi o aspekt zasad gry). GW musi zmienić swoje podejście do tworzenia gry do grania, a nie samych pacynek do patrzenia ;P

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

wszędzie to znaczy gdzie? chętnie się dowiem gdzie można nimi pograć w masowe bitwy poza Kings of War.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Naviedzony pisze:A jakby nikt w nią nie grał, to nikt by w nią nie grał, genialne. :D A teza... cóż, prawdziwa.
To się nazywa konformizm :P 7 edycja była lepsza od tego, co mamy teraz :P 8 edycja jeszcze, jako tako broniła się na początku swego istnienia (ale w bólach i spazmach), a teraz kolejne FAQi ją dobijają. 7 edycja była w znacznie większym stopniu grą taktyczną, a w 8 losowość ma znacznie większy wpływ na przebieg gry. Armie w 8 edycji może ładniej prezentowały się na stole na samym początku, ale teraz prawie niczym się nie różnią od armii z 7 edycji. Poza tym, że jest więcej bohaterów i są nieco większe oddziały :P Ostateczny bilans wychodzi korzystnie na rzecz 7 edycji.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jaki konformizm? :D O co chodzi? Co ma do tego konformizm?
Cóż, kwestia gustu. Ja grałem w tę grę od szóstej edycji, pamiętam więc wszystkie trzy i siódma według mnie była najgorsza.

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Wszystko. Ktoś może uważać, że poprzednia edycja względnie była lepsza, ale gra w obecną i na aktualnych FAQch, bo zdecydowania większość tak robi.

Możesz tak uważać, nawet wbrew faktom :P kwestia tego co ma większe znacznie: wygląd armii na stole, czy taktyka. Jeżeli, wygląd, to wiadomo. 8 edycja wygrywa. Jeżeli taktyka, no to 7 :P

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Jarlaxle pisze:
Naviedzony pisze:A jakby nikt w nią nie grał, to nikt by w nią nie grał, genialne. :D A teza... cóż, prawdziwa.
To się nazywa konformizm :P 7 edycja była lepsza od tego, co mamy teraz :P 8 edycja jeszcze, jako tako broniła się na początku swego istnienia (ale w bólach i spazmach), a teraz kolejne FAQi ją dobijają. 7 edycja była w znacznie większym stopniu grą taktyczną, a w 8 losowość ma znacznie większy wpływ na przebieg gry. Armie w 8 edycji może ładniej prezentowały się na stole na samym początku, ale teraz prawie niczym się nie różnią od armii z 7 edycji. Poza tym, że jest więcej bohaterów i są nieco większe oddziały :P Ostateczny bilans wychodzi korzystnie na rzecz 7 edycji.
Nie zgodzę się. Zasady 8ed bardziej mi się poboają, ale ja gram dla funu. 7 ed. była bardziej przewidywalna, więc może dla turniejowców jest bardziej atrakcyjna.
8 ed. broniła się? Przed czym? Słyszałem, że część turniejowców się obraziła. Grono w którym regularnie gram, przyjęło 8ed z otwartymi rękami :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Jarlaxle pisze:Wszystko. Ktoś może uważać, że poprzednia edycja względnie była lepsza, ale gra w obecną i na aktualnych FAQch, bo zdecydowania większość tak robi.

Możesz tak uważać, nawet wbrew faktom :P kwestia tego co ma większe znacznie: wygląd armii na stole, czy taktyka. Jeżeli, wygląd, to wiadomo. 8 edycja wygrywa. Jeżeli taktyka, no to 7 :P
Sranie w banie, 7ed z zasadami jeśli się nie mylę "zabiłem ci 5 ludków oddaje mi 1" 10 figurek gniotące 40-ci, mało tego breakujące i zjadające 4 razy więcej modeli w jedna ture ... 8ed wprowadziła więcej logiki, ładu i składu przynajmniej armie wyglądały tak jak powinny, podział jednostek na infrantry, monstrus infrantry itp i wynikające z tego profity by to wszystko miało sens.
Obrazek

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Pierdoły gadasz. Wiele razy zastanawiałem się nad tym która edycja jest lepsza i nieodmiennie wychodziło mi, że 8ma. Ani tak samo uważa. Konformizm nie ma tu nic do rzeczy. Można sobie uważać, że najlepsza była szósta, a ósma edycja jest od niej gorsza, ale jeśli nadal podoba ci się ta gra, to będziesz grał w ósmą edycję też. Jeśli nie będzie ci się podobać, to nie będziesz w nią grał, tylko skrzykniesz takich jak ty i będziecie grali sobie na inną albo na domowe zasady jak wam się podoba. Twoje podejście jest bliższe hipokryzji niż moje konformizmowi.

Losowość zawsze była w tej grze, a mimo tego top masterowy się nie zmienia zbytnio, bo dalej kluczowe są umiejętności. Jest takie coś jak zarządzanie ryzykiem, proponuję przyswoić temat. ;)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Sranie w banie, 7ed z zasadami jeśli się nie mylę "zabiłem ci 5 ludków oddaje mi 1" 10 figurek gniotące 40-ci, mało tego breakujące i zjadające 4 razy więcej modeli w jedna ture ... 8ed wprowadziła więcej logiki, ładu i składu przynajmniej armie wyglądały tak jak powinny, podział jednostek na infrantry, monstrus infrantry itp i wynikające z tego profity by to wszystko miało sens
8 edycja ledwo się broni jako system. Gra na openie bez żadnych restrykcji, to jest suchar. Szczególnie na małe punkty. Ot, wystawie sobie smoka na 1200 punktów albo maga 4 lvl. Dalej, o tym właśnie piszę, w 8 edycji armie ładnie wyglądają. Koniec, kropka. Jedenym czarem można wygrać bitwę :P ot, rzucę sobie dwallersów, słoneczko, brzytwę z 6 kości. Dziękuję, do widzenia ;) Szansa na wysadzenie maga niewielka, a często na wygranie gry na 4+. 7 edycja, jak zauważył Blaesus była bardziej przewidywalny i to była jej zaleta. A u DE na starym booku można było sobie rzucić na 12 kościach :mrgreen:

W 7 edycji rzeczywiście była taka zasada, że szarżujący jak wyklepał kontakt, to nikt mu nie oddawał. Przynajmniej, nie było deatstarów złożonych z 40 Whitelionsów :P i liczył się element taktyki, kto pierwszy zaszarżuje. Niemniej, rozumiem, że samą zasadę można uznać za dyskusyjną. Ma ona swoje plusy i minusy.

W gruncie rzeczy, także zdecydowanie więcej gram towarzysko, aniżeli turniejowo, ale nawet w trybie "fanu" wolę, aby gra miała większy stopień przewidywalności. Losowość dodaje smaczku, ale nie jak zdecydowanie wpływa na wynik bitwy. Na system nie ma co się obrażać :P Tak samo, jak na zaminy booka. Ot, trzeba zaakceptować i już, bo samemu nic się nie zmieni.

Edit:
Można sobie uważać, że najlepsza była szósta, a ósma edycja jest od niej gorsza, ale jeśli nadal podoba ci się ta gra, to będziesz grał w ósmą edycję też. Jeśli nie będzie ci się podobać, to nie będziesz w nią grał, tylko skrzykniesz takich jak ty i będziecie grali sobie na inną albo na domowe zasady jak wam się podoba. Twoje podejście jest bliższe hipokryzji niż moje konformizmowi.
Proponuję sięgnąć do słownika zanim zacznie się używać określonych słów względnie czytać ze zrozumieniem, a ostatecznie myśleć. Nigdzie nie napisałem, że w 8 edycją nie da się grać(=nie podoba mi się, strzelę focha) Tylko, że 7 miała lepsze zasady. Tutaj żadnej hipokryzji nie ma. Poza tym, argument: "nie podoba Ci się, to nie graj" jest wzięty kompletnie z dupy. Najlepiej, to pokazać na zasadzie analogii: "jak ci się nie podoba w Polsce, to wyjedź, a nie krytykuj. Inni wyjechali". Super. Genialne. Kwestia polega na tym, że np. turnieje są organizowane na 8 edycję z modyfikacjami. Idąc na turniej godzę się na każde zasady, jakkolwiek absurdalne by one nie były. Dalej, w grach domowych, także się ogranicza pewne zasady z booka. O czym sam dobrze Naviedzony powinienieś wiedzieć. Nigdy nie graliśmy na opena w 8 edycji. A przynajmniej nie wspólnie. Zawsze były modyfikacje. I zasady z booka modyfikowaliśmy równo, np. sojusze, czy magię. W 7 edycji tego nie robiliśmy nigdy :P a w 8 edycję będę grał, zapewne w 9 także, nie zależnie od sucharów jakie mogą w niej powstać. Z prostego względu. Wszyscy dookoła także będą grać na tych samych zasadch :P Konformizm, jak nic.

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2683
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

To nie jest temat na dyskusje która edycja była najlepsza. Zaprzestańcie offtopu.
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kruszyna
Mudżahedin
Posty: 264
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Kruszyna »

Byqu pisze:To nie jest temat na dyskusje która edycja była najlepsza. Zaprzestańcie offtopu.
+1
Krasnoludy, krzaty, Dorfy (znani też jako ważniacy ze złotem) – jedna z ras humanoidalnych, są to praktycznie niscy Żydzi zrobieni z mięśni, alkoholu, bród i zarąbistości.

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Formacje formacje formacje dodatkowo będzie bardzo podobny system do wh40k - tak czuję w kościach
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

"via Steve the Warboss on Faeit 212
EARLY MAY
Codex Eldar (already confirmed by Lords of War)

REST OF MAY
Warhammer 9th

EARLY JUNE
Warhammer Fantasy Content

MID JUNE
Codex Tzeentch Deamonkin

LATE JUNE
40k Expansion Part 1

EARLY JULY
Dark Angels vs. CSM Boxed Set

MID JULY
40k Expansion Part 2

LATE JULY
Warhammer Fantasy Starter Set

AUGUST
Codex Space Marines

SEPTEMBER
Warhammer Fantasy Content

OCTOBER
40k Expansion Part 1
Space Marines vs. Tau Empire Boxed Set"
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

brzmi groźnie ale jakby miało być za miesiąc to chyba by już oficjalnie zapowiedzieli ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Nie żebym coś wiedział ale brak tu miejsca dla 30tki

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Vesemirus pisze:
AUGUST
Codex Space Marines
Naprawdę?
W takim razie gdybym kilka lat temu nie zaprzestał grania Kosmicznymi Marynarzami to w sierpniu na półce miałbym 5 już kodeks. 8)

Natomiast Bretonnia przez 19 lat dwa "kodeksy"... Brawo GW. =D>

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Steve ma 50% skuteczność - albo będzie tak jak podał albo nie będzie :-P Na razie ja to traktuje z dużą dawką ostrożności...
Nagash is coming...

Zablokowany