Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: misha »

Dydu powinienes pisac uscislenia ;)
Swiat bylby weselszy z twoja autokorekta
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ale ja wiem o co mu chodzilo.
rzucasz koperte i czekasz na decyzje przeciwnika czy juz sie poddaje. tak wiec moze sie zdarzyc, ze bedziesz mial ich 6 na stole ;) wprawdzie koperty powinno sie dawac pod stolem by nikt nie widzial ale to juz kwestia dogadania z przeciwnikiem ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Morsereg pisze:ale ja wiem o co mu chodzilo.
rzucasz koperte i czekasz na decyzje przeciwnika czy juz sie poddaje. tak wiec moze sie zdarzyc, ze bedziesz mial ich 6 na stole ;) wprawdzie koperty powinno sie dawac pod stolem by nikt nie widzial ale to juz kwestia dogadania z przeciwnikiem ;)
Wszystko jasne, teraz pytanie kim w takim razie jest Brzuszek? Kolega musiał się nieźle obłowić, jeżeli dopiero po 6 odpuścił.
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Dwarfy trollują elfa. Ach, te uroki fantasy. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Czy można rzucić pitkę do CC? Jest to direct damage, ale w opisie czaru jest napisane, że templatkę można położyć gdziekolwiek w 24 calach.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Ale jest to direct damage.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Zgadza się, to jest DD. Niemniej, opis czaru wzbudza już kontrowersje. Nie targetuje wszak bezpośrednio oddziału, tylko kładę wzronik gdziekolwiek w 24 calach. W teorii mogę położyć wzornik przy oddziale.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

masz zle zalozenia. Jest to dd, wiec targetujesz bezposrednio oddzial.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jarlaxle pisze:Zgadza się, to jest DD. Niemniej, opis czaru wzbudza już kontrowersje. Nie targetuje wszak bezpośrednio oddziału, tylko kładę wzronik gdziekolwiek w 24 calach. W teorii mogę położyć wzornik przy oddziale.
Ale ty kombinujesz... :D Każdy czar oprócz Vortexu ma swój target, niezależnie od jego opisu. Nawet kometa ma.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

W teorii mogę położyć wzornik przy oddziale.
Jeśli kładąc wzornik dotkniesz nielegalnego dla DD celu, to nie możesz położyć wzornika.
Str. 31 BRB -
Sometimes a direct damage spell will use a template to determine which models are hit. When this happens, the template cannot be placed in such a way that it touches friendly units or enemy units that are in close combat — this is not to say that the template won't scatter onto friends later, depending on the spell.

Awatar użytkownika
Pająk
Masakrator
Posty: 2669
Lokalizacja: Gdynia/Poznań- BWT Klika

Post autor: Pająk »

Siemka.

Czy dt z klątwy z lore of beast są magiczne? Czy to po prostu zwykłe dt wymuszone czarem i Np. Botwd i resistance nie działają?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

czar wymusza test, ale rana nie jest magiczna, zwyklak :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Naviedzony pisze:
Jarlaxle pisze:Zgadza się, to jest DD. Niemniej, opis czaru wzbudza już kontrowersje. Nie targetuje wszak bezpośrednio oddziału, tylko kładę wzronik gdziekolwiek w 24 calach. W teorii mogę położyć wzornik przy oddziale.
Ale ty kombinujesz... :D Każdy czar oprócz Vortexu ma swój target, niezależnie od jego opisu. Nawet kometa ma.
Tylko głośno myślę :P


A jak w końcu jest z siatką z lighta? Jeżeli mag w oddziale, chce rzucić czar, to zdaje na własnej sile. Niemniej, jeżeli obleje, to czy hity idą w niego? czy w oddział? Kwestia nie jest uściślona nigdzie. A w erracie, czy tam faqu, jest napisane, że jeżeli bohater chce wyjść z oddziału i mu się nie uda, to on bezpośrednio, a nie oddział, dostaje hity. W teorii można zastosować analogię...

Edit:
Jeżeli ktoś rzuca czar typu flamesy z high magic, to jeżeli ktoś użyje przeciwko niemu shielding scrolla, to czy jak długo działa shielding scroll? Przez jedną turę, czy dopóki dziłają flamesy?

Opis shieldinga: "the spell is cast normal, but the target of the spell is granted a 4+ ward save against any wounds by the spell".

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Działa tak długo jak flamesy.

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Jestem pewny że był już ten temat poruszany, ale wyszukiwarka na stronie mi coś nie działa, więc zapytam.

Jak jest rozpatrywane rzucenie czaru doom and darkness na oddział który znajduje się w zasięgu generała?

Zawsze graliśmy że oddział bierze LD od generała a następnie jest zmniejszane o 3.
Jednak ostatnio znów pojawiły się te problemy w kilku bitwach, jest t gdzieś uściślone faq lub na ETC?

Z góry dziękuję za pomoc :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

ech to ukrywające się FAQ :)
wpisanie w wyszukiwarke google Warhammer FAQ games workshop rzeczywiscie moze byc kłopotliwe

prosze
Q. If an enemy unit is affected by the Doom and Darkness spell,
and the unit is within the general’s Inspiring Presence radius, does
the Leadership value conferred by Inspiring Presence suffer the
modifier even if the General is not affected? (Reference)
A: Yes.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Koorn
Wałkarz
Posty: 87
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Koorn »

Przyznaje się, jestem leniem i polegam na pomocy użytkowników BP

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Jakie podstawki i jakie modele potworów są wymagane przy Transformacji Kadona ?
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Nie wiem czy źle szukałem czy może złą frazę wpisywałem ale...
na ETC loremaster pozwala magowi wylosować i powielić czary.
Jak ma się sprawa z boundspellami na oddziale? załóżmy na sisterkach WE, czy dany czar z lifa lub beasta które mają mogę mieć na magu 2gi raz czy na danym wyniku traktuję jakbym miał ten czar i wybieram co chcę?

Awatar użytkownika
RedScorpion
Falubaz
Posty: 1161
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: RedScorpion »

Czy atrybut heavena działa na jednostki z zasadą hover?

ODPOWIEDZ