Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Grofar
Warzywo
Posty: 14

Re: Szybkie pytania

Post autor: Grofar »

Po sieci krążą zdjęcia Lizaków na owalnych podstawkach. Czy ktoś potrafi zidentyfikować podstawkę użytą pod Bastiladona?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Si ta sama co pod wielkie stwory w 40k taka owalna. Choćby xv104 na takiej się buja
Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Zna ktos jakies fajne tutoriale odnosnie malowania skory? Niekoniecznie chodzi mi o ludzka, orkowa czy alienowska. Bardziej cos w stylu wariacji elfickiej skory (bardzo jasna, szara etc.)
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

http://www.coolminiornot.com/articles/1 ... -skintones

To świetny poradnik jak malować różne rodzaje skóry

Awatar użytkownika
Lonewolf
Warzywo
Posty: 12

Post autor: Lonewolf »

Jaką wiertarkę ręczna do pinowania polecacie kupić ? Mam aktualnie tą z army paintera ale najmniejsze wiertło 1mm jest i tak zbyt duże i spinacze biurowe po włożeniu do wywierconego otworu latają swobodnie na boki... A mniejszego wiertła, pod spinacze to chyba 08mm tu nie da rady wstawić.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Kup inne wiertła a nie nową wiertarkę. Polecam wiertła do dremela:
Obrazek
Są sporo droższe ale dużo lepsze; ostrzejsze i wolniej się tępią. No i są rozszerzone na końcu więc nawet i najmniejsze (0,3 albo 0,5 jest najmniejszym dostępnym, nie pamiętam dokładnie) mieszczą się zarówno w ręcznych jak i w elektronicznych wiertareczkach (choć nie wkładałbym mniejszych niż 0,8 do takiego Dremela czy Proxona). Tylko takich używam od dłuższego czasu i polecam. do kupienia w marketach budowlanych.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Albo kup inne spinacze, ja mam tę samą wiertareczkę, wiertła 1mm z marketu, ale żadnych luzów nie mam.

Awatar użytkownika
LoudLord
Oszukista
Posty: 783

Post autor: LoudLord »

Miałem właśnie polecić kilka sklepów modelarskich, ale widzę, że w ofercie ostały się tylko te modele ze sprężyną :shock: A i zestawy wierteł zanikły. Osobiście sprawdziłbym, czy masz gdzieś w okolicy jakąś wystawę modelarską, niemal zawsze jest kilka stoisk , doradzą. Ja swojej wiertarki używam już 8 lat, nie narzekam.



Tak przy okazji - nie polecam kombinowania po pijaku z wiertłem 0,2 , znalazłem po kilku godzinach poszukiwań z lupą i magnesem , kiedy wbiło mi się w kolano 8) A zatem nie wiercimy źrenic w stanie wskazującym, choć i ręka zdaje się pewniejszą, i duch w nas silny dzięki produktom krajowych cudotwórców.
"Musimy podjąć męską decyzję- albo jesteśmy zadowoleni, albo nie."
- M.Malicki

Maniek
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Maniek »

Macie jakieś porady odnośnie podkładowania modelu białym sprayem ? Kombinowałem z nim właśnie na kilku niepotrzebnych modelach i ciągle nie mogę osiągnąć dobrego efektu, robi się chropowata powierzchnia.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Kolor nie ma znaczenia. Musisz "wyczuć" odpowiednią odległość z jakiej należy podkladować.Ważna jest też temperatura otoczenia w jakiej się podkładuje. Sam kiedyś uszkodziłem sobie Abominacje podczas podkladownia - trzymałem puchę za daleko od modelu.
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

Awatar użytkownika
Mirabelka
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: Mirabelka »

Ja psikam białym podkładem na świeży podkład czarny w ten sposób jeśli ma powstać jakaś chropowatość to się rozpływa :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

No i trzeba też dobrze wymieszać puszkę, kiedyś tego nie zrobiłem i klops...

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Jakie masy polecacie do maskowania połączeń elementów figurki? Tylko green stuff, czy istnieje jakaś sensowna alternatywa?

Jakiego producenta farbek polecacie na początek?
Ostatnio zmieniony 9 cze 2015, o 13:14 przez Barski17, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Kiedyś używałem masy Milliput (czy jakoś tak)
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Też mi się tak kiedyś z białym zrobiło, z czarnym nigdy, myślę, że może to mieć znaczenie.

Maniek
Plewa
Posty: 9
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Maniek »

Dzięki za rady, próbowałem tego co mówicie, testowałem odległości od 40 cm do 20 cm, wstrząsnąłem nim porządnie, ponad 2 minuty, staram się nakładać dość cienkie warstwy, ale to nic nie daje ciągle efekt mierny. Używam aktualnie białego primera Army Painter, ale co ciekawe ze sprayem białym Citadel miałem podobne problemy. Tutaj wstawiam zdjęcie jak to wygląda i to chyba najlepsze podejście z tym sprayem : http://i.imgur.com/Yo3ptfA.jpg?1. Praktycznie fałda na fałdzie, przy naprawdę cienkich warstwach.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

fota słaba ale wygląda to nieciekawie. Polecam eksperyment; zmyj ten sztandar:
1) jak fałdy zostaną to znaczy że rozcieńczalnik w sprayu pali plastik. wtedy:
a)masz wadliwą sztukę sprayu (zdarza się choć rzadko), musisz kupić nowy.
b) pryskasz ze zbyt bliska.
c) byłaby jeszcze możliwość że kładłbyś zbyt grubą warstwę ale w twoim przypadku ta opcja odpada

2)Jeśli po zmyciu plastik będzie jak nowy to wina albo sprayu gdzie pigment się zbrylił albo metody nakładania.
W pierwszym przypadku teoretycznie powinno pomóc wymieszanie, a jak nie pomaga to wymiana sprayu (choć wątpię żeby u ciebie to było winą skoro z innym sprayem miałeś podobne przejścia). W drugim może być ciężko poradzić przez net, skoro działasz według standardowych zaleceń i nie daje to efektu. Z domowych metod możesz też spróbować kłaść jeszcze cieńsze warstwy (tak żeby przy pierwszej plastik wręcz prześwitywał), dając pomiędzy warstwami czas na wyschnięcie poprzedniej. I tak jakieś 3 warstwy. A najlepiej jak pójdziesz ze sprayem do jakiegoś znajomego który lepiej działa przy figurkach (niestety nie orientuje się czy w Kielcach jest jakiś zawodowy malarz więc nie wskaże konkretnej osoby) i niech on popróbuje powalczyć i postawić diagnozę.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kacpi 1998
Masakrator
Posty: 2195

Post autor: Kacpi 1998 »

Zawodowy z Kielc jestem tylko ja :mrgreen:
Mam nadzieję że się niedługo spotkamy Maniek, ba może nawet zagramy :wink:

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

A psikasz ciągłym strumieniem w figurkę czy ruchem posuwistym omiatasz swój malowany model...?
Na puszce zdaje się napisane ze max odległość to 20cm
Ja tam nawet wolę lekko chropowatą powierzchnię podkładu - lepiej się farba trzyma - chyba że ten detal na zdjęciu dość duży jest i widać fakturę gołym okiem z pewnej odległości.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1470
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

2/5 bejcy armybuilder wygląda jak galareta i nie da rady malować , czyms to da rade rozpuścić żeby można było malować czy nie?

ODPOWIEDZ