Gra o Tron - serial

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Re: Gra o Tron - serial

Post autor: Never »

Chrzanię serial, właśnie kupiłem Taniec Smoków i zabieram się do lektury. Stannis tam wygrywa. W serialu zrobili z niego jakiegoś fanatyka. A według książek, których czytałem miał jasność umysłu równą terminatorowi. Bunt!
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Grabaarz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Grabaarz »

Never pisze:Chrzanię serial, właśnie kupiłem Taniec Smoków i zabieram się do lektury. Stannis tam wygrywa. W serialu zrobili z niego jakiegoś fanatyka. A według książek, których czytałem miał jasność umysłu równą terminatorowi. Bunt!
Gdzie tam masz że Stannis wygrywa?

Spoiler Alert!

Wątek oblegania winterfell nie jest dokończony.
Wygrywa, albo jego głowa wisi na murach Winterfell (jak pisał Snow'owi Ramsey w liście).
Czołg może być odpowiedzią na każde pytanie. Złomiarz Fanatyk

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Wyciekłe rozdziały z Wichrów.
Spoiler pisze:Boltonowie nie docenili Stannisa i rozniósł ich w kawałki. Dzięki wiadomości, którą wysłał przez tego bankiera z Braavos, Tycho Nestorisa Jon Snow ostrzegł Stannisa i ten pojmał Arnolfa Karstarka i jego ludzi zanim zdradzili. No a dowodzący siłami Freyów Aenys Frey wpadł w zasadzkę Umbera i z racji że Freye stracili dobrego dowódcę to jego brat bęcwał wgalopował prosto w zasadzkę stannisowskich górali z większością sił.
Poza tym to było dość oczywiste - wszystkie rody łącznie z Manderlymi były przeciw Boltonom

Awatar użytkownika
Grabaarz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Grabaarz »

Gdzie są te wyciekłe rozdziały!? :shock:
Czemu ja nic o tym nie wiem? Jaki wstyd.
Ale też mu kibicowałem. (chociaż nie jest prawdziwym Azorem Ahai ;P )
Czołg może być odpowiedzią na każde pytanie. Złomiarz Fanatyk

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Hulają po internecie, gdzieś nawet je przetłumaczono na Polski.

Jest o:
- Barristan Selmy toczący bitwę z oblegającymi Meereen
- rozdział Theona uciekającego z fałszywą Aryą
- rozdział Stannisa rozbity na POV Ashy i Davosa
- rozdział Sansy w Dolinie

Awatar użytkownika
Grabaarz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Grabaarz »

Dzięki za info.
Chociaż pozostawiam sobie pewną dozę nieufności w stosunku do wycieków, jeśli chodzi o książkę.

Może Martin się wku#@!& i pisze to na nowo, i będzie bardziej jak w serialu...?
Albo sam puścił fałszywe "wycieki" do internetu?
To byłby wałek. :B
Czołg może być odpowiedzią na każde pytanie. Złomiarz Fanatyk

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Martin sam puszcza :D Masz tu rozdział Alayne/Sansy
http://www.georgerrmartin.com/
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Rozdziały jak najbardziej 100% legit. Martin tłumaczy że nie zmieściły się w Tańcu, no i tak długo pisze tę nową książkę, że postanowił czymś połechtac fanów

Skarabek99
Wałkarz
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź/Kruszów

Post autor: Skarabek99 »

Ja i tak najbardziej licze na cleaganebowla w 6 sezonie (Ogar nie zginął jakiś pastor go uratował i on groby teraz kopie. I dochodzi do walki między ogarem a górą aka Robertem Strongiem)
Armie:
TK - 3500 pkt

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Scimitar pisze: Akurat jest tak jak Grimgor napisał i mnie uprzedził - w świecie GoT nie ma magii poza Dziećmi Lasu, Innymi i Smokami oraz Kapłanami z Ashai. To co robią w Domu Czerni i Bieli to jakiś rodzaj treningu pewnych technik - nic więcej. Plus jakieś miksturki - żadnej magii.
Może nie jestem ekspertem ale jak ktoś może sobie nosić twarz jakiegoś zmarłego człowieka jak własną to brzmi to dość magicznie.
Poza tym tej magii tak naprawdę jest więcej. Bran i wszyscy inni wargowi też poniekąd posługiwali się magią, bo generalnie przeskakiwanie do ciał innych osób nie jest normalne. Tak samo wskrzeszanie Dondariona, Catelyn przez kapłanów R'hllora i czarnoksiężnicy z Quarthu (Pyatt Pree i takie tam). To że w danym świecie jest mało magii to nie znaczy że nie istnieje wogóle.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
MGM
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 47

Post autor: MGM »

Zresztą wraz ze wzrostem smoków magia jest coraz silniejsza w tym świecie, wiec nie jest powiedziane że istoty/przedmioty z pozoru nie magiczne/o malutkim potencjale, zaczną mieć coraz większą moc.
Widzę że tu również odpowiedź "Dziękuję jednak nie jestem zainteresowany" przerasta wielu użytkowników, dlatego proszę o to minimum kultury i potwierdzenie jeżeli ktoś rezygnuje z kupna/sprzedaży a nie zostawianie urwanej korespondencji.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
Jasif
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3016

Post autor: Jasif »

http://www.theguardian.com/books/2016/j ... ?CMP=fb_gu

Ciekawe, czy spadnie oglądalność? Ja nie zamierzam oglądać zanim nie przeczytam książki.
paulinka17 pisze:Mówiłem, jabaniutki nawet oczka zmrużył z rozkoszy.
Dziedzic pisze:JH i UD razem, piekło zamarzło i serce Szaitisa pękło.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Większość oglądaczy i tak nie wie, że są jakieś książki. Najwyżej ja sam przestanę i inni fani 'dobrej GoT'

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Martin w **ja leci, otworzył w książkach tyle wątków, tak rozwiezla historie stworzył, że aż sam nie wie jak to logicznie zamknąć w całość bez wydawania kolejnych 5 tomów.
Atak innych i powrót denerys ze smokami możnaby śmiało wpakować w 1-2 tomy i zamknąć rozbiegajaca się historię. Wydaje mi się, że mu już die po prostu odechciało tego tematu, lata swoje facet ma.
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

No ja nie mam wielkich nadziei na ta książke w sensownym czasie o ile w ogóle więc będę oglądał.

A jak się w końcu WoW pojawią to i tak trzeba bedzie przelecieć poprzednie tomy żeby sobie wszystko przypomnieć
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Pieta
Chuck Norris
Posty: 493
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Pieta »

Premiera szóstego sezonu będzie 24 kwietnia 2016r. Przy okazji oznajmili, że będzie jeszcze pełny siódmy i ósmy sezon. W nowym czekają nas nowi bohaterowie i nowe wątki. Bez przypomnienia sobie poprzednich sezonów też będzie ciężko coś skumać, szczególnie jeśli się nie czytało nic wcześniej.

Z kolei tempo Martina nie daje nadziei na skończenie całości i dobrze bo nie wyobrażam sobie zakończenia. Dopóki istnieje ludzkość, będzie tron, a gra o niego nie ustanie.
Zniszczenie świata byłoby taką samą sztampą jak End Times w Warhammerze. Kompozycja powinna pozostać otwarta.

michal.sulejman
Plankton
Posty: 2
Kontakt:

Post autor: michal.sulejman »

Serial zbyt się rozjechał z książkowym pierwowzorem, ale mimo wszystko wykonanie jest super. Fajnie się ogląda seriale, w które producenci wpompowali miliony zielonych i to widać.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Czy ja dobrze kojażę że już w poniedziałek pierwszy odcinek nowej serii?

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

DWUDZIESTY czwarty, a nie czwarty kwietnia.:)

ODPOWIEDZ