Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Post autor: Kal_Torak »

dzikki pisze:Sporo osób nie zaufa KoW po zabawach z Dreadzone np.
Zobaczy się. Jak KoW nie wypali to jakaś inna firma spróbuje swoich sił. Ew. Warmachina i hordy zdobędzie dominację.
Po zarżnięciu WFB bitewniaki w klimatach fantasy pewnie zaczną się pojawiać jak grzyby po deszczu, o dużych fanowskim projektach już nie wspominając.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ranndolf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Ranndolf »

Ja póki co zamówiłem starter AoS - najwyżej będę to traktował, jako jedną ze swoich planszówek, a swoją wielką armią Dark Elfów grał w 8 edycję ze znajomymi. Liczę na bardziej rozbudowane zasady dla klocków jeszcze w tym roku, a jeśli nie, to cóż - chciałbym takie zasady od np. raging heroes, bo ich modele mi się bardzo podobają. Manticowi na pewno nie dam zarobić na figurkach, bo te niestety są okropne.

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Kal_Torak pisze: Zakładając, że AoS będzie miał wynik zadowalający GW to oczekiwałbym, że po przeniesieniu się na WH40k ten system by przestał istnieć zanim bym zebrał armię do Wh40k ;P.
LOL

To WFB przynosiło straty a nie 40k. Nie ma sensu ruszać dojnej krowy

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Nie no, sztandarowy i nowi maruderzy naprawdę klasa, podobają mi się :D Kurczę może sobie kupię chaos, tylko tego grubego brzydala i chłopa z biczem sprzedać, a reszta bardzo ładna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Ja też zamawiam boksa;) Zobaczę tych WFB space marines. Fakt modele chaosu super :D
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Milutki pisze:Nie no, sztandarowy i nowi maruderzy naprawdę klasa, podobają mi się :D Kurczę może sobie kupię chaos, tylko tego grubego brzydala i chłopa z biczem sprzedać, a reszta bardzo ładna.
Akurat sztandarowy jest paskudny. Nie technicznie. Technicznie chaos jest przecudowny, niestety designem ten sztandarowy to jakiś debilizm. Zwłaszcza sztandar, jakiś łysy łeb z łańcuchami i ten naszyjnik khornowo-czaszkowy.

Lord jest epicki gdyby ten łeb paskudny zastąpić hełmem z Jugger Knightów.
Warriorsi są przerysowani wielkością oręża, ale w sumie bezsprzecznie piękni.
Bestia i poganiacz to kupa.
Marudy byłyby fajne, gdyby nie te nierealistycznie wyrzeźbione klaty z płaskimi miliardpackami. IMO klaty starych marudów by się nadały.

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Bzdura, świetne są te modele chaosu. Ja na pewno kupię box i dam temu systemowi szansę.
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 563

Post autor: Cylindryk »

Sztandarowy fajny. Nie świetny, ale fajny. Jako BSB pieszy Khornowy - w sam raz. :)
Marudy... kurde, z jednej strony, bardzo fajni, z drugiej - do klocka się nie nadają... no i jednak obecny wzór chyba jednak lepszy, mniej tych popierdółeczek ma... ale jako Championi w sam raz... :)

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Debilny może i tak, ale to chaos... Czy chaos ma być racjonalny ? Sanity is for the weak, jak mówił czempion chaosu w grze Dawn of War :) Klaty może rzeczywiście przerysowane, ale mi tam pasują. A łeb łysy, no cóż, jakby nie patrzeć to tacy chaosowi dresiarze, łyse pały jak najbardziej na miejscu. Dla mnie zdecydowanie najlepsze modele GW od czasu Putridów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kilkerin
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Kilkerin »

W piątek/sobote powinny pokazać się zdjęcia tych maruderów obok innych figurek, po
nich najlpiej będzie oszacować czy skala uległa zmianie, niż po półboskim, nieśmiertelnym wojowniku zesłanym z innego wymiaru do naparzania się z chaosem

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

Serwus.
Czy CHAOS został zredukowany w AoS do wyznawców Khorna?

Bastor
Chuck Norris
Posty: 451

Post autor: Bastor »

http://captiongenerator.com/48299/Hitler-reacts-to-aos

Tak się prawidłowo reaguje na AoS :twisted:

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

E tam, przesadzasz. Nawet jeszcze nie widziałeś finalnej wersji AoS.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
^Karpiu^
Kretozord
Posty: 1614
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: ^Karpiu^ »

Equos pisze:
Kal_Torak pisze: Zakładając, że AoS będzie miał wynik zadowalający GW to oczekiwałbym, że po przeniesieniu się na WH40k ten system by przestał istnieć zanim bym zebrał armię do Wh40k ;P.
LOL

To WFB przynosiło straty a nie 40k. Nie ma sensu ruszać dojnej krowy
dude od kilku lat dojna krowa genialnego wydawcy jest 40k. Cale stany w to graja i wydaja duzo wiecej niz na wfb. Popatrz na baya w usa jaka masz roznice w ilosci aukcji

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Pomacalem podstawke. Wiekszosc figurek bezsprzecznie ladna, tylko sigmarini zupelnie nie pasuja do konwencji. Ale niezly material na jakis nowy chapter do 40k. Ksiazeczki ladnie powydawane. Niestety, ich tresc przekresla dla mnie ten produkt.
Jakbym mial szescioletnie dziecko to moze bym kupil coby pozajawiac bitewniakami.

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

dzikki pisze:Sporo osób nie zaufa KoW po zabawach z Dreadzone np.
Yeah, I've been bitten too many times by Mantic to really trust them anymore. The rules for Deadzone and Mars Attacks turned out pretty terrible in the end - unbalanced, and unfinished. And the quality of their resin/plastic hybrid was lacking to say the least. Having to hit up Jake Thorntons blog for the FAQ's and missing rules instead of the Mantic site was incredibly annoying too.
To zabawne, przytaczasz jakiś anegdotyczny argument. Ja bym polegał na szerszym gronie odbiorców; wejdź sobie na BGG, największą stronę z planszówkami, tam masz kupę ocen graczy i Deadzone zbiera bardzo pozytywne recenzje:

https://boardgamegeek.com/boardgame/142063/deadzone

Na pewno prędzej zaufałbym Manticowi jeśli idzie o kwestię zasad niż GW, bo Mantic swoimi działaniami udowodnił, że zależy mu na zbalansowanym produkcie - przez ostatnie lata ciągle działał z graczami aby zbalansować 2-gę edycję KoW. W tym samym czasie GW kompletnie odcięło kogokolwiek od informacji i po prostu uśmierciło grę wprowadzając na jej miejsce coś kompletnie nowego. Aha i podręczniki armijne z 7 edycji, Imperium, Demonów albo Wampirów, tak dla przykładu, to jedne z największych i najbardziej niezbalansowanych syfów spod znaku GW, od czasu tamtych książek nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien mieć zaufania do możliwości balansu dokonywanych przez GW. Ta gra była wtedy grywalna tylko i wyłącznie dlatego, że coś z tym zrobiło środowisko.


A teraz większa część osób kompletnie nie rozumie skąd wśród niektórych graczy chęć zmiany systemu. Przecież Age of Sigmar to nie jest żadna nowa edycja WFB, to kompletnie odrębny twór, który ciężko nawet nazwać bitewniakiem. To jest jakaś taka gra karciano-figurkowo-skirmishowa; przecież celowo nie masz w niej rozpisek bo po prostu zagrywasz sobie w fazie rozstawienia karty jakie Ci pasują, jak w karciance, a potem "wyprowadzasz kombo" które budowałeś w fazie rozstawienia. Powtarzam to, co pisałem w jednym z wcześniejszych postów, Age of Sigmar wcale nie musi być złą grą, sam ją nawet wypróbuję w najbliższą Sobotę, ale to nie jest następca WFB. GW rezygnuje z wydawania bitewniaka aby zrobić miejsce nowej grze karciano-figurkowej. A teraz część ludzi sama się oszukuje i próbuje podciągnąć tą grę pod kategorię do jakiej należał WFB. Jak myślicie, dlaczego GW nie nazwało tej gry 9 edycją? Prawdopodobnie z przyzwoitości, bo tej gry 9 edycją po prostu nazwać nie można - zupełnie inny świat, zupełnie inna mechanika. Jedyne co łączy te gry to to, że Age of Sigmar wskakuje na miejsce WFB jako produkt wspierany przez GW.
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Bałagan
Chuck Norris
Posty: 507

Post autor: Bałagan »

Kal_Torak pisze:
JarekK pisze:@Embir, ale butana to ty szanuj. Chcesz grać w KOW. Super. Napisałeś że KOW jest fajny, też super wszyscy czytamy ten wątek i raz na stronę w twoim poście jest coś o KOW. No już zrozumieliśmy nie musisz nas tym bombardować co chwile. Skończy się tym, że dostaniesz się na czarną listę tak jak już u niektórych Loremaster co chwile narzekający a to, że ETC zabija GW.
Problem w tym, że ten dział nazywa się:
Co zmieni się w 9 edycji?
Odpowiedź już poznaliśmy.
- Nic.
Dlaczego?
- Bo 9 edycji nie ma, podobnie jak świata Warhammera.

Po kasacji WFB, GW wypuszcza AoS. System bliższy mordheimowi czy nawet warmachnie.
Pada pytanie co dalej.
Jedni pisali wcześniej, że przerzucą się na 40k, albo już w niego grają i wiele nie tracą.
Inni proponują, aby grać w AoS.
Inni proponują, aby spróbować w KoW bo najbliższy w sposobie rozgrywki do WFB.
Inni zwracają uwagę, że można zainteresować się systemem klocowym, który zamierza wydać Avatars of War i właśnie prowadzi tłumaczenie zasad na język angielski.
Inni wspominają jeszcze o systemie wargamera w klimatach fantasy.
Każdy będzie chciał uszczknąć coś z trupa WFB
Trup zaś leży w rogu i jest jeszcze ciepły.

Na tą chwilę najwięcej z "Co zmieni się w 9 edycji" ma projekt 9 edycji pisany przez szwedów.
Aczkolwiek mogą taki projekt również pisać Niemcy, Bułgarzy czy Włosi, a nawet Polacy - niech zostanie wyłonione międzynarodowe jury albo referendum w sieci i wybierze się najlepiej napisaną 9 edycję wraz z armylistami ;P
Ten temat z pewnością pozwoli się zorientować osobom w alternatywach do WFB. Gdyby nie ten temat nie dowiedziałbym się o szwedzkiej 9 edycji, która wzbudziła moje zainteresowania.
Dlatego temat ten spełnia swoje założenie, aczkolwiek nie odpowiada teraz na pytanie nie co zmieni się w 9 edycji (bo już wiemy, że jej nie będzie), tylko stara się odpowiedzieć na pytanie.
"Co dalej po zarżnięciu WFB?"
jak dla mnie to wygląda jak skok na kasę GW, nie pierwszy zresztą

krok 1: zróbmy i sprzedajmy system dla przedszkolaków z ładnymi figurkami, może starsi też go kupią, później nazwiemy go warhammer skimirs
krok 2: po 2-3 miesiącach wydajmy prawdziwą 9 edycję "niby kontynuację AOS" znowu sprzedając zestawy początkowe i książki dla "starych" i "najnowszych" graczy

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Ostatnio zmieniony 2 lip 2015, o 20:14 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 1 raz.

-DE-
Mudżahedin
Posty: 263

Post autor: -DE- »

Ilustracje prima sort.

Czyli juz wiem, skad te liche rysuneczki w 40K ostatnio - najlepsi rysownicy dlubali obrazki do AoS :)

Zablokowany