Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Re: Oldhammer Rage of Zigmar (6ed armybook 7ed RuleBook)

Post autor: Scimitar »

Remo pisze:Tak samo jak w WD wyszła w końcu errata do DE - czy po tej erracie DE dalej były niegrywalne?
Niestety. Za dużo ona nie pomogła. Podręcznik do 6 edycji dla DE i Dwarfów pisał Gav Thorpe. Gdzie były te armie wtedy to sami wiecie. Po prostu Gav miał inną wizję army booków. Gdyby pisał wszystkie to nie byłoby problemu. Po prostu dawał mało zasad specjalnych i raczej upraszczał wszystko nie dając mega bonusów. Dla kontrastu Alessio Cavatore napisał między innymi VC i Skaveny :) On z kolei lubiał dawać dużo zasad specjalnych.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

errata była kosmetyczna

6M dla poganiaczy bo nie nadarzali za hydrą
H. armour (tylko) dla exeków i gwardii
i jakieś misscliki

Nic wartego uwagi nie dali a powinni

Rozszerzenia Hydry tez mistrzowskie nie były

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Obniżyli koszt Warriorów, zwłaszcza kuszników. To już mogło robić jakąś różnicę.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Cyel pisze:Obniżyli koszt Warriorów, zwłaszcza kuszników. To już mogło robić jakąś różnicę.
Tylko te "ulepszenia" nie adresowały dokładnie podstawowych problemów jakie ta armia miała. Głębsza zmiana w statach w 7-edycyjnym booku sporo poprawiała. Przede wszystkim Ld 9 na jaszczurkach i rydwanach. Do tego dodanie siły dla Exeków i Rycerzy oraz AP na kuszach sporo tej armii pomogło. 7-edycyjny book przeszarżował mocno z hydrą i paroma giętymi przedmiotami, które potem trzeba było ograniczać różnymi comp scorami.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Cyel pisze:Obniżyli koszt Warriorów, zwłaszcza kuszników. To już mogło robić jakąś różnicę.
Co zmieniało
Każdy kto nie trafiał na turbo-ogarnietego DE uważał go za freefraga
Niektóre armie jak trafiały na powyższego nadal uważały go za freefraga

To tez OK i DE dostaną pierwsze małą errate ale najpierw zobaczymy jak działają po zmianach armie
Myśle ze nic wielkiego (żeby nie robic nadziei)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Moim zdaniem po zmianach, które wprowadzimy, grywalne będą takie rozpy DE:
- kloc COK - z BSB, dreadlordem i dodatkowym atakiem, re-roll na głupotę rozwiązuje kluczowy problem tej jednostki w 6ed. Banner +1A sprawia, że robi się mocna, acz bardzo droga.
- piechotne MSU - już było jako tako grywalne, po zmianach piechota ma w praktyce 2x więcej ataków
- smokorozpy ze strzelaniem pozostaną w miarę solidnym wyborem, CO rydwany ze wsparciem BSB też są dużo lepszą propozycją


Idąc dalej: w każdym booku GW są babole. CSy radziły sobie z tymi babolami bardzo niezgrabnie, bo zamiast po prostu zmienić koszt punktowy oddziałów wprowadzano jakieś limity, co jest rozwiązaniem słabym.

Mając większą wolność kreatywną, jeśli system się przyjmie w jakikolwiek sposób, moim zdaniem należy po prostu ponownie ocenić koszt punktowy lub/i kategorię jednostek (w sensie special/rare/core). Nie wymaga to tytaniczej pracy jak ktoś zna armię. Nie ma IMO sensu zmieniać zasad, bo to zabija klimat armii.

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Zwroccie, prosze, uwage, ze w proponowanych zmianach jest 'BSB jak w osmej Edycji', co jak rozumiem przeklada sie ne przerzuty wszystkich testow pyschologii. To kapitalnie zmienia Stupidity, Frenzy czy Fear/Terror.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Właśnie właśnie.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A kompozycja jest oparta o sloty (6 i 7 ed.) czy też o % pkt. jak w 8 ed. Bo to też diametralnie zmienia konstrukcję. Wiele rozpisek to były takie minimaxy, np. 3x 5 wilków, 3x 5 DR, 3x 8 driad w core. Reszta pakowana w herosów i special/rare. Czy aż takiej mocnej ingerencji nie będzie?
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Scimitar pisze:A kompozycja jest oparta o sloty (6 i 7 ed.) czy też o % pkt. jak w 8 ed. Bo to też diametralnie zmienia konstrukcję. Wiele rozpisek to były takie minimaxy, np. 3x 5 wilków, 3x 5 DR, 3x 8 driad w core. Reszta pakowana w herosów i special/rare. Czy aż takiej mocnej ingerencji nie będzie?
nie będzie, ale nie mówimy nie w przyszłości np Core minimum 25%

Na dzień dzisieszy zakończylismy - po DMP bierzemy na testy

Jezeli ktos gdzies testuje to gorąco proszę o feedback
kazda informacja się przyda

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

ninjaska pisze:Zwroccie, prosze, uwage, ze w proponowanych zmianach jest 'BSB jak w osmej Edycji', co jak rozumiem przeklada sie ne przerzuty wszystkich testow pyschologii. To kapitalnie zmienia Stupidity, Frenzy czy Fear/Terror.
Frenzy nie wymaga chyba żadnych testów Ld, działa automatycznie.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

Errata do DE była całkiem duża, ld 9 dla głupoty, poleprzony hatred dla BG i coś tam jeszcze. Ma może ktoś pdf do tych zmian albo pamięta nr white dwarfa?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Mogę mieć gdzieś w starym segregatorze lub na dysku - jak wrócę to sprawdzę i najwyżej wrzucę tutaj.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

zaf pisze:Od razu mówie MI nie ma żadnych suporting ataków

suporting ataki przewidzxiane są tylko i wyłacznie dla piechoty man-sized

!!
Czyli jesteś niepoważny. Przepraszam cie ale twoje podejście do gry jest niezbyt miłe. Udupiasz armię OK bo co? Bo grają na MI? Już widzę to edycje na herohamerze i nic poza tym. Już widzę tą różnorodność w armiach. Wasz "patch niestety ale ma wiele kardynalnych błędów np. Jak zamierzasz liczyć steadfasta jeżeli oddział został zaszarżowany z frontu i przez jakiś shit od boku? Które rany będą się liczyły do steadfasta a które nie?

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

as1 pisze:
zaf pisze:Od razu mówie MI nie ma żadnych suporting ataków

suporting ataki przewidzxiane są tylko i wyłacznie dla piechoty man-sized

!!
Czyli jesteś niepoważny.
Odkąd gram w hipki tak jestem niepoważny
Przepraszam cie ale twoje podejście do gry jest niezbyt miłe. Udupiasz armię OK bo co? Bo grają na MI?
Nie ja wydałem słabe zasady do OK, postaramy się poprawić ją na zasadach armii a nie "rozdupcę balans" bo OK mają pod górkę
Już widzę to edycje na herohamerze i nic poza tym.
6 i 7 ed była grą oddziałów ze wsparciem bohaterów, wiec nie rozumiem zarzutów
czekaj ile bitew grałes na 6ed/7ed?
Już widzę tą różnorodność w armiach. Wasz "patch niestety ale ma wiele kardynalnych błędów np. Jak zamierzasz liczyć steadfasta jeżeli oddział został zaszarżowany z frontu i przez jakiś shit od boku? Które rany będą się liczyły do steadfasta a które nie?
Żaden kardynalny błąd - nie masz steadfast bo masz szarże z boku(chyba ze ta jedn nie zdejmuje rank), ale dodam to żeby nikt się nie pomylił
przejżę zasady żeby wyjaśnić o co chodziło autorowi
dziekuje za refleksje

Errata DE

https://web.archive.org/web/20051109075 ... kelves.pdf

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

Nie ja wydałem słabe zasady do OK, postaramy się poprawić ją na zasadach armii a nie "rozdupcę balans" bo OK mają pod górkę
Posłuchaj jeżeli uważasz MI za jakieś totalne Op shit to nie mamy o czym rozmawiać. O co ci szkodzi? Tak trudno jest Dać te supportingi dla MI? Bo mają tą jedną literkę więcej? Obecnie nie mamy żadnych zalet a z tą zasada dałoby się przynajmniej pograć bo chyba o to tu chodzi? Ile masz MI w grze poza ogrami? 2-3 unity? Ile masz iflantrów? Kilka razy więcej.
6 i 7 ed była grą oddziałów ze wsparciem bohaterów, wiec nie rozumiem zarzutów
czekaj ile bitew grałes na 6ed/7ed?
Żaden kardynalny błąd - nie masz steadfast bo masz szarże z boku, ale dodam to żeby nikt się nie pomylił
Grałem wystarczająco dużo aby mnie wyśmiano za wystawienie 6 irongutów w jednym oddziale, co niestety ty promujesz i dążysz do tego bo żadnego racjonalnego wytłumaczenia nie widzę z twojej strony.
twoje słowa tylko potwierdzają tezę o herohammeru czyli piątka light cAVALERY łamie odział i 100 halabardnigów bo tak. Grywalne będą jednostki szybkie, latacze herosi potworki i jakieś unity z stabbornem i unbreakable i nic poza tym.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

@as1 - Wyluzuj - pogramy, zobaczymy.

Jak zawsze do zmiany zasad zmieni się kształt rozpisek. Jeśli będziesz obawiał się "piątek" kawalerii to będziesz musiał wystawiać więcej małych kontr na te piątki - czyli np. mały oddział strzelców żeby z tej piątki zrobić dwójkę a dwójka już na flance nie taka straszna. :wink:

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

W ramach zmniejszenia bolączek 3 armii wprowadziłem errate

DE
OK
HE

Wiem że każda armia miała jakaś urazę z dzieciństwa ;) ale te armie miały albo słabe zasady albo bezsensowne
czesc tych zasad jest do testu
Nie przyjmuję lamentów innych armii

EOT

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a co z ekwipunkiem BSB? 6 army bookowo?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

potrzebna jest zmiana?

ODPOWIEDZ