9 age - Pytania ogolne

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 900
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Re: 9 age - Pytania ogolne

Post autor: Milczek »

Laik pisze:
Shino pisze:
Gracz, który rozdziela hity w zasadzie decyduje w jakiej kolejności spadają członkowie FCG.
tu moim zdaniem sie mylisz.

Tzn. mozesz targetowac sztandar/muzyka, ale gracz, ktory zdejmuje model moze uznac, ze inny model z fcg (ktory jest r&f wg. zasad) za niego schodzi.
Why?
"If a Musician or Standard Bearer is to be removed as a casualty, replace another Rank-And-File model with the Musician or Standard Bearer"

"Another" czyli np. muzyka zamiast sztandarowego.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ale jest napisane: jeśli ginie muzyk lub sztandarowy zastąp inny/kolejny/następny R&F model muzykiem lub sztandarowym. Po mojemu zastępować można tylko inne R&F modele niż te wymienione.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Milczek
Kradziej
Posty: 900
Lokalizacja: Gorzów Wlkp., "Rogaty Szczur"

Post autor: Milczek »

Mam wątpliwości co do liczenia odległości maksymalnego ruchu.

Opis mierzenia dystansu:
"Measure the distance moved by the Unit by using the distance covered by the outermost model's outer edge. In addition
to this, when one or more wheels are made as part of a move, no model in the Unit can move more than its Movement
value in inches (or more than twice its Movement value during a March) from its starting position.",

wraz z obrazkiem c) ze str. 33 podręcznika i jego opisem.

Wskazuje, że poszczególne modele jednostki mogą ruszyć się więcej niż Movement x 2 o ile ich końcowa pozycja nie jest większa niż Movement x 2.

Oznacza to, wheel o 180 stopni + ruch do równoległej pozycji mierzy się tak:

Obrazek
Tak, to bretońska lanca.

Czarny prostokąt wykonał ruch o 10".


Czy też ruch czarnego prostokąta liczymy po półkolu + prosta?
Czyli Pi*3"+8" = 17,24"

Zakładam, że to drugie jednak w tym wypadku, ruch pozostałych modeli nie był większy niż 10" ?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2015, o 11:23 przez Milczek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Dębek pisze:Ale jest napisane: jeśli ginie muzyk lub sztandarowy zastąp inny/kolejny/następny R&F model muzykiem lub sztandarowym. Po mojemu zastępować można tylko inne R&F modele niż te wymienione.
tak. tylko imo wlasnie dotyczy to tylko modelu zwoundowanego. Dlatego za sztandarowego moze zejsc muzyk i na odwrot. Inaczej moznaby dojsc do interpretacji, gdzie nagle mamy 2 sztandary w oddziale.

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

Milczek pisze:Mam wątpliwości co do liczenia odległości maksymalnego ruchu.

Opis mierzenia dystansu:
"Measure the distance moved by the Unit by using the distance covered by the outermost model's outer edge. In addition
to this, when one or more wheels are made as part of a move, no model in the Unit can move more than its Movement
value in inches (or more than twice its Movement value during a March) from its starting position.",

wraz z obrazkiem c) ze str. 33 podręcznika i jego opisem.

Wskazuje, że poszczególne modele jednostki mogą ruszyć się więcej niż Movement x 2 o ile ich końcowa pozycja nie jest większa niż Movement x 2.

Oznacza to, wheel o 180 stopni + ruch do równoległej pozycji mierzy się tak:

Obrazek
Tak, to bretońska lanca.

Czarny prostokąt wykonał ruch o 10".


Czy też ruch czarnego prostokąta liczymy po półkolu + prosta?
Czyli Pi*3"+8" = 17,24"

Zakładam, że to drugie jednak w tym wypadku, ruch pozostałych modeli nie był większy niż 10" ?
Tam jest "in addition " oba warunki muszą być spełnione. Ten drugi to ograniczenie bardziej dla jednostek z free reform, i długich wagonów, żeby za bardzo nie machaly ogonem

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino pisze:
Dębek pisze:Ale jest napisane: jeśli ginie muzyk lub sztandarowy zastąp inny/kolejny/następny R&F model muzykiem lub sztandarowym. Po mojemu zastępować można tylko inne R&F modele niż te wymienione.
tak. tylko imo wlasnie dotyczy to tylko modelu zwoundowanego. Dlatego za sztandarowego moze zejsc muzyk i na odwrot. Inaczej moznaby dojsc do interpretacji, gdzie nagle mamy 2 sztandary w oddziale.
Ja twierdzę tylko, że za muzyka nie może zejść sztandar, a za sztandarowego muzyk. Dla mnie to co piszesz to nadinterpretacja zasady, z której miało wynikać tylko tyle, że sztandar i muzyk, w przeciwieństwie do championa, nie mogą zejść, jeśli w oddziale są nadal inne niż FCG modele R&F. Może się mylę, ale widzę tu znane mi doskonale z poprzednich edycji naciąganie nieprecyzyjnego zapisu. :wink:
Pomijam już fakt, że to prowadzi do naruszenia innej, nowej zasady, że teraz to atakujący rozdziela hity, a co za tym idzie decyduje o kolejności zdejmowania modeli.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

no wlasnie ja tamnie widze tego fragmentu: jeśli w oddziale są nadal inne niż FCG modele R&F

poza tym sporo modlei ma zapis, ze przekierowywuje hity. Chocby harbringer z tk i wight king z vc ;)

Choc zgadza sie. Ogolnie teraz atakujacy rozdziela hity.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Shino, moim zdaniem w tej części 9th age stanowi kontynuację tego co było w 8ed. Świadczy o tym brak niebieskiego koloru. Zdaję sobie sprawę, że zapis nie jest w 100% jednoznaczny, ale to nie znaczy, że można wyciągać wnioski sprzeczne z dość oczywistą intencją autorów, którzy mogliby bardziej precyzyjnie się wyrazić.
Inna sprawa, że nawet literalnie przyjęcie, iż w obu przypadkach chodzi o inne modele R&F niż sztandar i muzyk nie jest pozbawione sensu.
Ginie sztandar lub muzyk - zdejmujesz inne modele niż sztandar lub muzyk.
It is assumed that another soldier picked up their tool and responsibility.
Inny żołnierz podnosi ich narzędzia i przejmuje funkcję - inny żołnierz niż oni.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wrzuce na ich forum. niech oni rozstrzygaja co mieli na mysli.

tak bedzie i lepiej i przejzysciej.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Jak to jest celowaniem dział itp do króla na tronie w klocku piechoty? Ciągle nie można go brać na cel dla oddzioału 5+ modeli r&f?
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Jeśli jest piechotą i siedzi w unicie 5 lub więcej r&f, to nie można.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Dobrze rozumiem, że Champion jest modelem R&F i nie da się go wyeliminować poza pojedynkiem w żaden sposób? :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Da się.
Jak masz herosa i 5 r&f, to heros nie może zostać trafiony (chroni go 5 r&f).
Jeśli jednym z tych pięciu r&f jest champion to możesz championowi przydzielać hity.
Do championów stosuje się te same zasady co do cherosów przy atakowaniu dystansowo. Jedyna różnica jest taka, że champion jest r&f na potrzeby liczenia min. 5 modeli, które chronią herosa. W walce wręcz możesz championa atakować tak jak to było do tej pory.
Obrazek
Obrazek

Dreef
Falubaz
Posty: 1300
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Jesli bohater jest w drugim szeregu a modeli r&f jest <5 to czy moze zostac trafiony z bolca? Czy najpierw trzeba zabic model w pierwszym szeregu i pozniej dopiero trafia sie bohatera?
Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Czy są jakieś informacje o tym na ile ptk będą grane turnieje na etc. Wiadomo u nas po tym każdy tur będzie na takie ptk. Na dużej ilości filmików na stronie 9 ed są filmy na 2500
Obrazek

Anadim
Chuck Norris
Posty: 551

Post autor: Anadim »

Dreef pisze:Jesli bohater jest w drugim szeregu a modeli r&f jest <5 to czy moze zostac trafiony z bolca? Czy najpierw trzeba zabic model w pierwszym szeregu i pozniej dopiero trafia sie bohatera?
Bolec ma ograniczenie max ilości trafionych do ilości szeregów, a nie ma tam nic o kolejności wyboru. Taki mały, zdalnie sterowany bolczyk...

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Czy jeśli mam dla przykładu chaos warriorow gdzie musze mieć 10, to mogę wziąć dodatkowo 15 czyli oddział 25 czy oddział liczy max 15?
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Warlordus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Warlordus »

Shino pisze:
Dębek pisze:Ale jest napisane: jeśli ginie muzyk lub sztandarowy zastąp inny/kolejny/następny R&F model muzykiem lub sztandarowym. Po mojemu zastępować można tylko inne R&F modele niż te wymienione.
tak. tylko imo wlasnie dotyczy to tylko modelu zwoundowanego. Dlatego za sztandarowego moze zejsc muzyk i na odwrot. Inaczej moznaby dojsc do interpretacji, gdzie nagle mamy 2 sztandary w oddziale.
Czyli nie ma jak w 8, że zwykły model podnosi sztandar? W teorii każdy może proporzec trzymać albo wybiac rytm na bębenku...
High Elves 2 Win/1 Draw/2 Lose
Sprzedam 20 maruderów(sklejeni pod broń i tarcze, czarny podkład, zaczęte malowanie, tarcze osobno w ramkach) chaosu lub wymienię w zamian za wojowników. Zainteresowanych proszę priv

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Możesz mieć 25 warriorów w 9ed.

Awatar użytkownika
Pallker
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Pallker »

Czy war machines i infantry na górce, widzą jednostki (np large target) które znajdują się za poprzednią górką? Nie mówię tutaj o bezpośrednim styku z przeciwległą górką

Zablokowany