9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th Age WoCH

Post autor: JarekK »

Smutno wygląda magia w tej rozpie. Dodatkowo jak trafisz jakiekolwiek cięższe strzelanie, to masz co najmniej 2 tury ostrzału na twarz zanim zadeklarujesz szarże. 8M na lordzie nie wygląda fajnie przy braku marszu...
Serio rozważasz hellcannon?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Helcannon ma mieć teraz 2 opcje strzału. Brakuje tylko -1 do ld. - Już teraz jest fajny, a rozpa tylko przykładowa, choć nienajgorsza:)
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Z tego co udało mi się dowiedzieć odnośnie helki :twisted:
Albo Move or Fire: 60", S4[9], AP1, [Multiple Wounds (Ordnance)]
albo 24", S3, AP1.
+ w obu przypadkach test paniki.
(dane poufne, prośba aby nie przekazywać dalej)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Poufna? Na forum gdzieś znalazłem:p
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Poufne? Teraz tu na forum ogólnodostępnym;)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Możliwe, że coś już się zmieniło :P
Widziałem tylko info, że ma 2 opcje, żadnych konkretnych statystyk.

ajt
Kradziej
Posty: 970

Post autor: ajt »

Znajdzie się ktoś "życzliwy" i stracisz dostępy na 9th;)

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Mam nadzieję, że nikomu aż tak bardzo nie podpadłem :P

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Jezeli to ma byc balans WDG, to slabo u nich z mysleniem.
Obrazek

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Zapowiadane zmiany to jakaś bzdura ... aż się modeli z pudła nie chce wyciągać.


Popłynęli z T9A .... krasnale biegają jak elfy po lesie, rzucają spelle like a boss, elfy nagle stają na polu bitwy w ciężkich zbrojach, VC które mocno cisną dostaną boosta ... a chaos? Chaos to żal. Zabrana mega klimatyczna tabelka a w zamian rerolle i to tylko na jedną turę (WTF), Barbażyńcy dostają "boosta" do ceny modeli, Warriorzy jak byli bezużyteczni tak będą nadal, Chariot wypada z core, Warshrine nie zagra już do wcześnia w jakiejkolwiek rozsądnej rozpie ... Crushersi znów znerfieni, boję się co znów wymyślili z markami, bo jako jedyna armia za swoje Special Rules musimy płacić i jak zwykle oprócz minimalistycznych plusów... mamy zawsze drawback (bzdura). Lordowie Chaosu to nic specjalnego w porównaniu z innymi, Core w 0.12 to dowcip, zabrane najlepsze i grywalne itemy ... serio - coś w ogóle z Chaosu zostało w Chaosie?

Coś mi się zdaje, że 20ppm za warriora i 11 za Barba to nie jest jakieś sci-fi ...


Chyba komuś w głowie coś nie zaskoczyło, zaczyna mnie drażnić ten hate na WDG i ciągłe spłaszczanie kodeksu w T9A. Zaczyna wiać bzdurą, nudą i powerlevelem topowej armii 3 tieru.
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Padre przesadzasz. Nie jest tak źle. W corach masz: fasty, fallenow i barbarianow do wystawienia. Naszych herosów też można fajnie składać, a dodadzą nowe gifty więc i nowe kombinacje będą. Czarioty w specialach beda tansze, bo nie beda płaci core taxu już i wróci T5. Z tej tabelki i tak sie nie korzystało, no chyba że trollami. Gigant podobno będzie mógł czarować. Shrine dobrze ustawiony daje -1 do hita w pierwszej turze jak zaczynasz, a w drugiej nie powinien być już potrzebny wiec nim poczarujesz. Hellcanon jest fajna opcja teraz skoro bedzie walił co ture nieważne czy sie ruszał czy nie (inna templatka). Da sie grac. Posiedz nad army builderem i sobie coś złuż.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Znana jest data marcowego update'u ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Sami nie wiedzą, dodatkowo mają tylko część (około połowy) AB zrobioną na wersję 0.99, które najpewniej wejdą wcześniej od pozostałych.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Jak nie wiesz to nie pisz xD. Wersja 0.99 to jest właśnie ta wersja marcowa, którą większość nazywa 0.12. Update wszystkich booków ma pojawić się w pierwszej połowie marca.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

JarekK pisze:Padre przesadzasz. Nie jest tak źle. W corach masz: fasty, fallenow i barbarianow do wystawienia. Naszych herosów też można fajnie składać, a dodadzą nowe gifty więc i nowe kombinacje będą. Czarioty w specialach beda tansze, bo nie beda płaci core taxu już i wróci T5. Z tej tabelki i tak sie nie korzystało, no chyba że trollami. Gigant podobno będzie mógł czarować. Shrine dobrze ustawiony daje -1 do hita w pierwszej turze jak zaczynasz, a w drugiej nie powinien być już potrzebny wiec nim poczarujesz. Hellcanon jest fajna opcja teraz skoro bedzie walił co ture nieważne czy sie ruszał czy nie (inna templatka). Da sie grac. Posiedz nad army builderem i sobie coś złuż.
Falleni mają dostać totalny rework "bo grali". Nie jest to oficjalna informacja ale trollując odpowiednio długo forum T9A obijają się o uszy informacje takie jak heavy zamiast plate na nich, czy zwiększenie kosztu... z fastów widzę w grze tylko psy, kawaleria barbażyńców do mnie w ogóle nie przemawia. Barbarianie dostają rework, flaile mają być droższe, nowy MoW nie daje już im immuna na panikę, daje jedynie +1 do hita i to tylko z przodu oddziału. Wszystkie marki zmieniają punktację.

Dodatkowo, jeden z gości od tworzenia rulesetu (fjugin) napisał, że on widzi elfy jako armię, która musi mieć "większy wygar" w CC ponieważ mają niską wytrzymałość a WDG wysoką. Jeśli od gościa tworzącego rule słyszę, że elfy powinny uderzać mocniej niż chaos... to ja nie mam pytań. Drugi gość przekonywał rzeszę, że Wasteland Warriors są fantastyczni bo to najlepszy oddział do trzymania objectives (!!!). WTF się dzieje z T9A? Ja z tabelki korzystam praktycznie w każdej grze. I to nie tylko trollami ;-) Gigant ma rzucać Pink Fire... szał ... Shrine ma dawać -1 do hita ... ale w 6". Szał. Usłyszałem też, że według testerów Hellcannon to najlepsza maszyna w grze (doczytałeś, że traci unbreakable i -1 do Ld przy teście paniki?).

Znika sztylet Tzeentcha (usunięty z dexu!!), znika dodawanie 1 punktu do dowolnej statystyki. Dodatkowo, gifty będą limitowane... do danego Marka. !! Kolejne cięcie. O tym jak zmiana MoW wpłynie na i tak już pociętych Crushersów nie będę się rozpisywał.


Póki co, ma być drożej w pts, mniejszy limit maksymalnej ilości ziomków w odzdziałach, osłabione itemy, ograniczone gifty, znerfione marki... no żyć nie umierać :) Jako jedyna armia w grze płacimy za swoje Special Rule (marki) i dodatkowo devsi upierają się, że zawsze mark musi dawać dwawback ... jak -1 do Nurgla. No wypas. Koszt Warriora 20 pts ze sprzętem? Nic tylko grać :D

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Poczytałem sobie forum i jak tak sobie patrze, to RT/BB nie ma zielonego pojęcia jak się wochem gra. Jeden uważa, że hellcannon to najlepsza maszyna w grze, drugi pisze, że on to w sumie się nie udzielał w dyskusji, ale jest ok. Trzeci, że elfy powinny mocniej uderzać, bo słabo, przeżywają, za to woch przeżywa dobrze, więc nie musi mieć aż takiego wygaru i w sumie, to te elfy w combacie przy wochu to wypadają słabo. Nie żeby miały jeszcze bolce, feniksa i ancient dragona do zabawy i lepszą magię. Wygląda to słabo. Przesiadłem się z VC na woch, bo się na kawalerii nie da grać, to leci seria nerfów na woch. Jak żyć panie premierze?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Sprzedam chaos. Do końca marca będzie tt
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Nie, no bez przesady.

Jest też info od tinniego, że jak WDG będzie totalnie ssać to dostanie rework ... we wrześniu ^^
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Raczej w kwietniu.
Nie macie co robić tylko marudzić nad książką której nie ma?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

No jak cytujecie takie autorytety jak tiny w kwestii tworzenia zasad to się nie dziwię, że Wam się nie podoba xD. Koleś jest tutaj pseudo-właścicielem, ale z zasadami nie ma wspólnego zupełnie nic :roll:

ODPOWIEDZ