Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Rince »

Sisterki sa mega za drogie.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Właśnie dlatego czekamy na cene każdej jednostki :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Okoń pisze:
Glegut pisze:Jesli pytasz o to czym wspanial Janus to odpowiadam -nie.
Lepiej miec 2 Male suki z lv 2i scrolem niż duza z 3lv bez scrolla:)
Pokrętne porównanie. Dlaczego przywilej posiadania scrolla przypisujesz małym czarodziejkom, jak gołe 2x2 lvl i 1x3 lvl wychodzą punktowo tak samo?
A no dlatego że, tak wychodzi w pkt przy dwóch lordach klepaczach zostaje co najwyżej gola 3lv bez scrolla - to tak a propo zbicia argemuntu Janusa ze u nas sie to miescie.

Nie nie miesci i dlatego lepiej miec 2 x 2 z scrolem niz 3lv bez, kumasz ? 8)

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Bez odpowiedniego kontekstu takie twierdzenie nie ma najmniejszego sensu.

Wszystko zależy od rozpiski. 2 lordów klepaczy na wypasie na kucach spokojnie mieści się nawet z 4 lvlem ze scrollem.
Obrazek

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Rince pisze:Sisterki sa mega za drogie.
Czy teraz także będą polepszenia do ''chosen of...'' ?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Okoń pisze:Bez odpowiedniego kontekstu takie twierdzenie nie ma najmniejszego sensu.

Wszystko zależy od rozpiski. 2 lordów klepaczy na wypasie na kucach spokojnie mieści się nawet z 4 lvlem ze scrollem.
Na pedziach już niestety nie:)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

mówimy o rozpie z warlockami;p ale ja tez wolę mieć 2xlvl 2+ arcany niż lvl 4, jeśli kosztuje mniej
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Kozioł »

Kiedy te zmiany mają w ogóle wyjść ? Tzn wiem że w marcu, ale czy jest ustalony jakiś konkretniejszy termin ?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

W teorii miało być 1 marca. Ale w praktyce będzie 7 marca:)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

no jestem po pierwszej dawce nowego i przyznam, że koszty mnie trochę zbiły z tropu. i didn't see it coming :)

poza tym całkiem spoko. tylko Amulet of Spite do dupy (znów komuś.zabrakło odwagi).

ktoś już obczaja rozpę na sisterkach ze skirmishem z +1M i trzema ukrytymi assassynami. dobre, ale też będzie kosztować :)

ogólnie - trza się będzie nauczyć grać na MSU. takie jest życzenie RT!
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

oj tam oj tam jest kilka mocnych kombosów:)

Grunt ze koszty pkt tych kultów to jakas padaka jest i ktoś musiał ćpać coś mocnego :roll:

Przykład: 140 Lord + 20 koń + 10 barding + 20 Cult of Yema + 25 mozliwość biegania /robienia free reform = 205 pkt :) za gołego elfika to troche sporo...

A to dopiero początek kosztów bo każdy bohater musi mieć na sobie Cult no i oddziały rownież np takie warlocki :)

B-I-E-D-A


Gdzie Dark Raidersi z mozliwością bycia scoring unitem kosztem Fast Cavalary? Nie będe znów płakać ale to frustrujące że WoCH czy nawe Wood Elfiki mogą zrobić sobie z lekkiej kawaleri - koniki z 3+ SV dzięki czemu moga scorować.

Nie lubie być zmuszany do rozwiązań które wpycha mi się na siłe... 8)

Czy naprawde ABC z RT osiagneli cel pt: zachować balans wewnetrzny aby każda jednostka była wystawialna?
- nie nie sądze

EDIT: Cult Nabh będzie spoko opcją jak ktoś zamierza grać w corach 2 x 30 Witchek. Wtedy stary dobry hate+poison zrobi robote 8)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jest mega spoko
Nawet nie wiem czy nie lepiej :P Kijowe jest to że jak generał należy do kultu to bohaterom tez trza wykopywać ten sam kult :?
Assasyni są przez swój koszt tak znerfieni że nie widzę możliwości ich brania :(
Jak rozumiem jeśli bohater z kultem nabyth siedzi w oddziale z blood bannerem to nie dość ze przerzuca pały to jescze 2 ? :twisted:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

nie, bo jak ma Cult to nie ma KI. a.tylko modele z KI dostaja ten przerzu.

@Glegut dwa klocki z frenzy? to się może źle skończyć. grałem na jednym i ten przymusowy overrun/gonienie czasami nieźle mieszał szyki.

Assassyn to niezła zagwostka. licho wie, jak go teraz pożądnie złożyć. pewnie bloodroot i potka siły. albo ten nowy mieczyk dla herosów. w każdym razie skończy się ich spamowanie.

ale dla mnie zwycięzcą jest champion TG z Beast Bane Halberd. co za fluff! :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Klaudel również go rozkminiłem :)

Spoko "koleszka" w sumie z niego jest :) ma - 3A z S5 AP1 z WS6 z przerzutem gał na ranienie z MW (2) na wszystko co większe od niego :P za 46 pkt ?:)

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Klaudel pisze:nie, bo jak ma Cult to nie ma KI. a.tylko modele z KI dostaja ten przerzu.
Nieprawda :D Proszę doczytać zasady 8)
Jest napisane że nie mogą korzystać z KI ale go nie tracą a opis sztandaru jest taki że jednostki z KI mogą przerzucać 1 i 2 na ranienie a nie że zamiast 1 mogą 1 i 2 :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Czy naprawde ABC z RT osiagneli cel pt: zachować balans wewnetrzny aby każda jednostka była wystawialna?
Jak widzę to raczej bawili się z Cultami... A wcześniej kilka osób pisało by wywali Culty i bardziej skupili się na wewnetrznym balansie.
Powiedz mi jedno - na forum t9a pan Joker pisał, że Cult Army nie ma być zdecydowanie lepsza od zwykłej. Z tym bym się zgodził gdyby nie to, że to zbyt dużo kosztuje (przymusowe bonusy dla wszystkich bohaterów - okrojona magia dla Yemy i brak możliwości wzięcia Beast/Fleetmastera, utrata KI i inne dodatkowe koszty).

Ciekawe czy ktokolwiek weźmie Dread Guardians za 3(!) pkty za model.

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

nie taki był zamysł. no ale w sumie sami kazali zawsze stosować RAW...
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

JA black guardów już teraz biorę a Dread Guardians bym wykupił gdyby zamiast fight in extra rank było ze można bić 2 ataki z supportu :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Teraz można wystawic black guardów bo punktowo na tle innych źle nie wychodzą ,ale bardziej interesuje mnie opcja tanich cold one chariots dla bohaterów .
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

kangur pisze:ale bardziej interesuje mnie opcja tanich cold one chariots dla bohaterów .
Na papierze wszystko fajnie wyglada... na ostatnim turnnieju zagralem na mantysi, 3 altarach i 2 hydrach i skutecznie zostalem wyleczony z LT... Spalona szarza, ostrzal, uwalony ward i do piachu... albo zostawalo takie cos na ostatnim woundzie i nie bylo wiadomo co z tym zrobic...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

ODPOWIEDZ