Coś dla początkujących

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Najlepiej Waye, a jeśli nie to GG robiący za Scoutów.
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Oczywiście że Waye :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Deadwit pisze:Ja bym wziął wayów. Kasowanie marszu, można nastraszyć przeciwnika :twisted:, KB czasem przydatny. Ale ogólnie mam do nich sentyment.
IMO zależy jeszcze czy masz jeszcze jakichś łuczników, jeśli dużo, to waywatcherzy, jeśli mało, to zwykli GG.
nasz "obszerny" deploy to całe 2 armaty ...reszta idzie na pełnej ku**ie do przodu
do tego brać 10 GG (jedyne strzelanie nie licząc armat i pistoliersów)
czy 5 WW? gramy na wardancerze z teleportem i moze być w lasku ciasno :lol2:
tak więc teraz patrząc na sytuacje co doradzacie? do Wayów mam RESPEKT po tym jak dwa modele zabiły greey seera (szarżowałem był na dwóch ranach) 2 ataki miałem...trafiłem zraniłem thx 450 pkt zgarnąłem 8) w każdym razie w grze z HE niezrobili nic...3 jedynki na trafianie...

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Raczej bym GG wziął

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Myślę, że zależy to od tego, z kim grasz. Jeśli z czymś, czego jest dużo ale ma małą Tafkę (np. Gobliny) to lepsi GG - więcej strzał, więcej ran. Jeśli natomiast grasz z czymś, co ma np. wkurzające maszyny lub inne cuda kampiące z tyłu to lepsi Waye. W końcu BS 5 (champion 6), scout, KB i inne bajery :D (np. modyfikator -1 do trafienia) o czym świadczą. Jeśli natomiast nastawiamy się na "coś" (nie wiemy z kim zagramy, np. na turnieju) to IMO lepsi mimo wszystko Waye. Po prostu - większa uniwersalność. :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Biorąc GG miałem na myśli wywoływanie paniki w szeregach wroga we wsparciu artylerii
IMO waye się do tego tak nie nadają ;p

Ale właśnie jak pisze Qbas. Wszystko jest zależne od tego z kim się gra.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Deadwit pisze:Biorąc GG miałem na myśli wywoływanie paniki w szeregach wroga we wsparciu artylerii
IMO waye się do tego tak nie nadają ;p

Ale właśnie jak pisze Qbas. Wszystko jest zależne od tego z kim się gra.
koncepcja armi to w 2 turze dojść do Close combatu
uważam że GG są zbedni/łatwe punkty dla przeciwnika
skoro w 2-3 turze jesteśmy w walce to niemają w co strzelać (2k to empire)
a waye są właśnie na takie upierdliwe rzeczy jak fasty czające się na tyle czy zdjecie jednego szeregu z klocka, pozatym z skavenami pięknie panikują jezzaile i tną ratlingi :twisted:

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Moim zdaniem nie sa plewni spokojnie moga zabic obsluge jakiejs maszyny zabijaja fasty (S4 bliski zasieg a to 15 cali) Moim zdaniem jest to dobra jednostka warto miec jeden oddzial ja sam gram na dwoch

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

00dexter pisze:Moim zdaniem nie sa plewni spokojnie moga zabic obsluge jakiejs maszyny zabijaja fasty (S4 bliski zasieg a to 15 cali) Moim zdaniem jest to dobra jednostka warto miec jeden oddzial ja sam gram na dwoch
o czym mówisz? ani Waywatcherzy ani scouci NIE PODLEGAJĄ zasadzie "Długie Łuki Strażników Polany" (tak mówi przynajmniej Army Book;orzy GG jest to zaznaczone a przy scoutach jest ze są scouci i skirmish) :roll:
gdyby scouci bili z S4 na krótkim dystansie byliby bardziej grywalni :twisted:

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Co do koncepcji "w 2 turze być u przeciwnika" to bym trochę polemizował. WE nie są armią, która pcha się do close combatu. Oczywiście trzeba jak najszybciej iść do przeciwnika, ale sprawy załatwiać raczej po kolei, cichcem :) Jak chcesz w 2 turze mieć close combat, to się przerzuć na ogry :P
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

A co Ogry mają do tego? :D

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Qbas pisze:Co do koncepcji "w 2 turze być u przeciwnika" to bym trochę polemizował. WE nie są armią, która pcha się do close combatu. Oczywiście trzeba jak najszybciej iść do przeciwnika, ale sprawy załatwiać raczej po kolei, cichcem :) Jak chcesz w 2 turze mieć close combat, to się przerzuć na ogry :P
to tylko koncepcja zeby szybko dojść do walki i niedać przeciwnikowi szansy na strzelanie do nas bo my nie mamy kontry
oczywiście że WE się kitram ale spróbuj schować 10 kavy imperialnej i steam tanka...chcac niechcąc trzeba tym w 2-3 walce szarżować w coś(no dobra jeżeli NAPRAWDĘ siępostarasz schowasz to ale masz tu ok 700-800 pkt które nic nie robi...jaki to ma sęs?)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Artemis pisze:A co Ogry mają do tego? :D
Ogry są mocne w close combacie: duża siła, tafka :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Wiem ze skauci nie maja tez zasady w poprzednim poscie mowilem o Glade Guardach skauci maja inne swoje zasady i wcale nie sa slabe

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Mimo wszystko, scout za 17 pkt. z siłą 3, Longbowem, taffem 3 nie jest świetny. Stokroć wolę wystawić Wayów.
P.S. Fajni scouci są ze skinków. Kosztuje on jakieś 7 pkt. a staty ma nie wiele gorsze :P. Nie no, trochę gorsze, ale mimo wszystko zainwestowałbym i tak w niego. :D
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Ogry są mocne w close combacie: duża siła, tafka
Nie jest to, co prawda, temat o Ograch, ale musze sie pochwalilc ze moje driady juz 2 razy wytrzymaly a w nastepnych turach rozwalily: szarze 3 Irongutow + butcher i drugi raz: 2 Maneaterow + Butcher. Inna sprawa ze kiedy moji Wild Riders zaszarzowali od boku 3 Ironguty to zadaly chyba z jedna rane a w odpowiedzi stracili 3 Wild Riderow :roll:

Wniosek : Ogry są mocno nieprzewidywalne, brak szeregów, czasem outnumbera nie rekompensują zadane woundy.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Jak wiadomo driady, Treekiny i wiele, wiele więcej stworzeń WE jest leśnymi duchami. W AB jest napisane, że wszystkie ataki leśnych duchów uznawane są za magiczne. I tu rodzi się moje pytanie: Czy od magicznych ataków jest Armour Save? Bo wiem, że Warda nie ma...
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Pewnie że jest armour save, nawet ward savy są. Tylko ward save forest spiritow i demoniczny spada przy magicznych atakach.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Aha. Dzięki. Czyli, jeśli mam powiedzmy np. warda 3+ ze Stone Of The Crystal Mere, to on jest?
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Qbas pisze:Aha. Dzięki. Czyli, jeśli mam powiedzmy np. warda 3+ ze Stone Of The Crystal Mere, to on jest?
Jeśli chodzi Ci o to, czy działa przeciwko magicznym atakom, to tak.

ODPOWIEDZ