Temat filmowy

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Re: Temat filmowy

Post autor: Naviedzony »

A po za tym dla anglika czy amerykanina to brzmi tak samo jak dla nas w ich własnym języku.
Nie. Dla Anglika, czy Amerykanina to ZNACZY to samo, ale brzmi ciągle inaczej.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Naviedzony pisze:
A po za tym dla anglika czy amerykanina to brzmi tak samo jak dla nas w ich własnym języku.
Nie. Dla Anglika, czy Amerykanina to ZNACZY to samo, ale brzmi ciągle inaczej.
tak jest;]

rogue ma wiele znaczeń, i tutaj moim zdaniem jest zle trafione,

jest przeciez powiedzenie, "agent went rogue"

i to na pewno nei znaczy agent stał sie lotrem ;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Jeśli już tłumaczyć na polski jako "Łotr", to najwłaściwsze byłoby według mnie byłoby "Łotr 1". Bo Łotr Jeden brzmi trochę jak "A to łotr jeden, ukradł Naviedzonemu figurki!" No i skoro Rogue One to czyjść kryptonim, to raczej kryptonimy z cyframi zapisuje się... cóż, cyframi. Nikt chyba nie wpadł na to, żeby Jamesa Bonda nazywać "Agent Zero Zero Siedem".

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

Fanboye DC wyjaśni mi któryś kogo tyłek będzie kopany przez Suicide Squad? BO z ostatniego zwiastuna gówno rozumiem :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Entombet
Chuck Norris
Posty: 503

Post autor: Entombet »

Gokish pisze:Fanboye DC wyjaśni mi któryś kogo tyłek będzie kopany przez Suicide Squad? BO z ostatniego zwiastuna gówno rozumiem :D
Jedna z mozliwosci jest Floronic Man.

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Wróciłem własnie z seansu Batman vs. Superman (bo na deadpoola sie nie załapałem). Ogólnie dawno takiej żałości nie widziałem. Nie jestem może komiksowym fanboyem, ale wiele jestem w stanie wybaczyć blockbusterom. Ale poziom żenady tego filmu jest porażający. Chyba tylko muzyka w tym filmie jest dobra.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

wind_sower pisze:Wróciłem własnie z seansu Batman vs. Superman (bo na deadpoola sie nie załapałem). Ogólnie dawno takiej żałości nie widziałem. Nie jestem może komiksowym fanboyem, ale wiele jestem w stanie wybaczyć blockbusterom. Ale poziom żenady tego filmu jest porażający. Chyba tylko muzyka w tym filmie jest dobra.
Miałem na to iść ale coraz bardziej mi się nie chce. Za to Deadpool kozak, byłem i się mocno uśmiałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ironią losu jest w sumie to, że o ile BvsS jest zły, mimo tego iż trzyma się dość mocno komiksów, to deadpool jest świetny właśnie z tego powodu :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Gokish pisze:Fanboye DC wyjaśni mi któryś kogo tyłek będzie kopany przez Suicide Squad? BO z ostatniego zwiastuna gówno rozumiem :D
Nie musisz :*
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Chomikozo
Chuck Norris
Posty: 598

Post autor: Chomikozo »

-Qc- pisze:
Gokish pisze:Fanboye DC wyjaśni mi któryś kogo tyłek będzie kopany przez Suicide Squad? BO z ostatniego zwiastuna gówno rozumiem :D
Nie musisz :*
Pewnie będą walczyć z jakimiś generycznymi mobkami, których będzie łatwo wygenerować dzięki CGI. Tak, obie części Avengers, patrzę na was.
Prawdziwy krasnolud gardzi słonecznikiem.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Ale wiecie panowie, ze do kina nie ma obowiązku chodzic, zwlaszcza na filmy, ktore wam sie z defnicji nie podobajo? :D

SS to ma byc napierniczanka, parę fajnych gagów i kolejny może najlepszy Joker ever + coraz lepiej wyglądająca Harley, albo się uda albo nie. Wzorem takiego filmu - zbudowania ekipy herosów z pod ciemnej gwiazdy z fajnym bakcgroundem i generalnie przyjemną zabawą - są guardiansi gdzie to wyszlo, ale przy 8-9 psotaciach w Squadzie imo im się to nie uda

Na szczescie jestem fanboyem, co mi rzucą to przełknę (Poza GL :D)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

jest kilka momentów w BvS których nie ogarniam:
1)Ludzie spokojnie pracujący w biurowcu którzy nie zwiewają gdy w okolicy Supermen z Ziomkami wyburza budynki. Dopiero dzielny Bruce musiał zadzwonić że zwalnia ich z roboty na dzisiaj?
2)Mega kretyńskie otrzeźwienie Nietoperza......bo matka miała tak samo na imię? O boziu, co by było jakby jedli te same płatki śniadaniowe? Romans murowany!
3)Technologię obcych rozpracowują ostatnie trepy z wojska. A przeca wystarczyło przyłożyć rękę trupa do pulpitu.....
4)I co najważniejsze - Krypton był NASZ! Językiem urzędowym był amerykański!
prawdziwą katastrofą byłoby jakby kołyska z małym rozbiła się np pod Bombajem.
Wyobraźcie sobie wcześniejszego Supermena w stylu kina akcji z Bollywood? I ten wąs - o niebo lepszy od loczka.
5) wracając do loczka -> to najlepsze przebranie EVER! Loczek i okulary i nikt nie rozpozna was na ulicy (nawet wtedy kiedy pokazywali wasze wyczyny w TV)
6)trochę popieprzyli w montażu kwestie "wrobienia Supermena", albo to był ten fragment dla dociekliwych/inteligentnych.
7) i dlaczego do uja wafla bronią do rozebania złego musiał się posługiwać jedyny Dobry który był na nią wrażliwy?
8) nie znam sie na tej komiksowej mitologii ale czyżbym widział Olimpijczyków? kobita powinna się nazywać Atena, był Prometeusz i Posejdon......hu hu czyżby reklamówka kolejnej sieczki?

film trochę przydługi.....ale skoro zdecydowano się na przyciężką patetyczną formułę to jako odbiorca mam prawo fabułę przyporządkować do realiów (co nie bardzo można zrobić w typowym SF)
jak dla mnie max 5/10 (z duzym plusem za muzykę i dźwięk)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, o 09:18 przez quas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

QC no właśnie chciałbym wiedzieć bo z tego ostatniego tak pokrętnie zrobionego trailera (chociaż dobrego) mi wynika, że SS vs Joker i + Batman polata xD


i uwaga Qc będzie happy.

Póki co po tym pierwszym trailerku Doktora Dziwnego nie czaje :D
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

quas pisze:jest kilka momentów w BvS których nie ogarniam:
....
1) W filmie nagrano te scene źle - jak ogladasz MoS i coś kojarzysz to moment, kiedy Bruce do nich dzwoni jest mniej wiecej dokaldnie wtedy, kiedy rozpierducha się dopiero zaczyna, wiec timing jest dobry. No ale nikt nie każe oglądać Man of Steel :)
2) "Meg kretynskie" - nie to co "swietnie wyważone" w Winter Soldier... film buduje - w sposob marny i źle zmontowany - wizje Batmana z zfiksowanym umyslem, ktory jest nakrecony na wizje tego, że odpowiada za smierc swojej matki. Obcy SUperman w momencie kulminacyjnym mu to rzuca w twarz co rozwala mu blokady w mozdzku i dezorientuje. + od krywa sie dla niego, ze Loczek tez czlowiek. Dla mnie propsy za scene.
3) Nukt nie wpadl na najprostsze rozwiazanie :) + nie posiadali narzedz z kryptonitu do obciecia kawalkow skory. Przylozenie reki trupa moglo nic nie dac bo sprzet rozpoznawal zycie? Kto wie - blad filmu, ze kaze sie domyslac a nie sugeruje odpowiedzi
4) Totalnie nie rozumiem o co Ci biega. Znaleźli to zabrali, jakby to pierwszy raz w zyciu Amerykanie ukradli czyjs dorobek kulturowy :D W kreskowkach zreszta byl to "jadeitowy smok" a nie swiecacy sie kamien no ale whatever
5) Man, taka jest konwencja komiksu. Moze i smieszna, ale tak jest od 70 lat. Dla niektorych to smieszne i infantylne - ale tacy nie chodzą do kina na BvS :)
6) No ja z tej calej sekwencji prawie nic nie zalapalem (dalej nie rozumiem jak wrobiono co wrobiono i po co tak do konca) po prostu bez ladu i skaldu - ten fragment pewnie najbardziej pocieto (zobaczymy przy wersji rezyserskiej)
7) a ogladales moze film? Tak poleciala kolej zdarzen, że tylko on mial supersluch w ekipie i wolna chwile zeby uzyc wloczni. Shit happens, superman umarl, bedzie fajnie ;)
8) Nie znasz. Bogowie greccy sa elementem unwiersum DC. Diana to ksiezniczka Amazonek, "Posejdon" to krol atlantydy, z Posejdonem raczej majacy spinę. Swoja droga widac tez znaki nowych bogow (motherboxy, Darkseid) ale to tylko fani komiksow przyuwazyli (ja nie, musialem recki na YT obejrzec :D nowi bogowie to dla mnie troche czarna magia)

Generalnie filmu nie chce mi sie bronic, no ale jak pisalem wyzej - ni lubicie superhero, nie trzeba chodzic do kina.

A doktor Strange powiela w 100% fabule z animki ktora wypuscili pod koniec zeszlego roku, co ma wady i zalety. Wada, ze to samo, zaleta ze bylo to bardzo dobre :) + Moj ulubiony Khan!!! Gokish - obejrzyj animke to wszystko zrozumiesz ale zepsujesz sobie zwroty akcji w filmie. Dla mnie to bedzie super film. Tylko wiesz, raczej sporo filozofii Dalekiego Wschodu tam jest. Mało avocado i tego typu tekstow :) Nie bedzie to tez film "zabawny" raczej.

Co do SS - nie do konca jest wazne z kim beda walczyć :D Wolałbym, żeby wprost tego nie zdradzali. Ale generalnie nie powinni wprowadzac batmana do fabuly, wiec moze to jakis nietoperkowy imposter :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

moj bład, nie kryptonit tylko Krypton -zedytuje posta.
wiesz, ze obsluga glosem to ok....ale ze po angielskiemu to juz słabawo.

i z ta wolna chwila to troche przesada. miał czas na spokojne i nieco ckliwe pozegnanie. tak samo mogl to zrobic nietoperz.

wrobienie Supcia - jego nie sadzili za to ze zastrzelil tylko ze w wyniku jego interwencji (prywaty w tym wypadku) rozwinęła się strzelanina i zgineło dużo tubylców.
stąd też linią obrony Lois było skąd Tuaregowie (to ci z bronia?) mieli eksperymentalną/ultra rzadką broń. Swoją stroną - jak na tak przewalony umysł który przez 2 lata prowadził Rząd/Agencje Wywiadowcze/Supcia/Nietoperka na smyczy zrobił tak słaby błąd jak użyci broni którą dysponowała tylko jego firma.
Motyw albo w całości do wycięcia albo do rozwinięcia - kastrat był słabawy. Można było cały niepokój budować na kalece i porównywaniu do Boga.

MoS kiedys widzialem, byl calkiem niezly jak na Supcia (którego nie do konca trawię - jakoś nie do konca przemawia do mnie koncepcja ogladania/czytania o przygodach kogoś kto jest niezniszczalny, najsilniejszy, najszybszy itd z tymi naj- . No i po akcji z Lobo straciłem resztki szacunku :twisted: )

Qc, ja nie porównuje BvS do innych filmów, poszedłem do kina jako laik - nie ogladam tez tych wszystkich seriali o chlopcach w rajtuzach z jakims supersprzętem/supermocą.
scena otrzeźwienia Batmana jest po prostu słaba. Jestem wkurfiony, adrenalina buzuje, realizuje cel nadrzędny który mnie nakręcał w ciągu ostatnich miesięcy - zniszczenia zagrożenia względem ludzkości. Bełkoczący wróg - jedno słowo : Martha.....i voila. Wstawaj Kumplu, idziemy razem naparzać się z WROGIEM. Nie kupuję tego, równie dobrze mógł by ich łączyć karnet na squosha albo prenumerata Życia na Gorąco.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, o 09:27 przez quas, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To jak mocny jest superman zalezy od scenarzysty/autora komiksu :D

Chyba w MoS sie pojawilo, ze na kryptonie funkcjonuja systemy z uniwersalnym tluamczem i sie dostosowują do jezyka tego kto obsluguje, Ale glowy za to nie dam ;)

No z tym wrobieniem imo bez sensu. Plus zmarnowano swietny pomysl na proces supermana, nawet nie dano nam posluchac mowy oskarzyciela i obroncy - gora 5-10 minut a ile by tresci dodano i jaki fajny konflikt aksjologiczny no ale ; /
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

najbardziej z filmu podobało mi sie że luthor>>superman, bog na kolanach.
a fanboye supermana tyle krzyczeli ze super wygra z batem xD

edit,

w ogole to dopiero teraz jakos do mnie trafilo jakim superman jest prostakiem i simpletonem xD
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Chlopak ze wsi to jeszcze nie prostak :D (co by było jakby kiedys supermana komunsite zekranizowali... :D)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

ODPOWIEDZ