9th Age - WDG ogólnie

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Re: 9th Age WoCH

Post autor: Artur »

I weż to skumaj ... warshrine jest monstrus infrantry wchodzi do oddziału one chosen i jest bajerancko ten sam typ jednostki - ale - daje bonsu hard target dla jednostek które, nie są large target, tak więc jednostka one chosen z siedzącym w niej warshrinem ma hard target czy nie ? Skoro warshrine jest large targetem ...
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Shrine jest jednostką a nie postacią, więc nie może się do niczego dołączyć (choć też tak z automatu pomyślałem z początku).

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

Ej, a do Shrine'a da się dołączyć postać czy jest jakiś zakaz?

A i przy okazji: dobrze widzę, że na Marauder Chiefa bogowie nie patrzą? Takie trochę bez sensu....

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Do shrina oczywiście można się dołączyć.

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 559

Post autor: Cylindryk »

debelial pisze:Do shrina oczywiście można się dołączyć.
I jak wtedy wygląda sprawa z Hard Targetem? Bo jeśli dobrze pamiętam, mamy gifta dającego MI.
Takie pytanie trochę dla samego pytania, ale wypadałoby kwestię do końca wyczerpać.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

No pozmieniali i to mnóstwo.

Koniec z siłą 5 czy tafem 5 z marka na Once-Chosen i Chosenach. Teraz duży mark daje Fear zamiast +1T i Frenzy zamiast +1S. Charioty wciąż w core z gienka na chariocie, ale generał musi wybulić po 20 pts za każdy model przeniesiony do Core. Czyli trzy rydwany = 60 pts. Szał. Podrożała Waste Hardened Skin do 30 pts.... słabo. Bonus modelu na piechotę 5+ zamiast 6+, ale wciąż uważam, że pieszy heroł to strata pts.

Na plus - Warriorzy i Choseni dostali tarcze za free, choseni 1 pts tańsi, oba oddziały mogą wstawić po 5 ludków więcej. Heroł barbażyński -10 pts z bazy. Jeśli dobrze pamiętam, to Crushersi dostali Fear zamiast Frenzy a jeździec Gaze od the Gods. Chimera 1 atak więcej.


I inne zmiany jak droższa baza centaura czy szybszy (wciąż beznadziejny) Bloodbeast :)



Takie sobie te zmiany.
Wygląda na to, że "u mnie lokalnie" zostaniemy przy 8 edycji bo jakoś zajawka 9 minęła.
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Ale wcześniej chariot dla postaci kosztował 80 punktów, a teraz kosztuje 40. Czyli jeśli chcesz zrobić to co wcześniej, czyli 3 rydwany w core, to kosztuje 20 pkt więcej. To chyba niewiele za coś, co jest zbyt powszechnie używanym buildem - mogło być znacznie gorzej.
Fear i Frenzy to dobry kompromis, który umożliwił powrót kumulowania się ze zwykłym markiem. Oczywiście że wolałem S i T, ale tak też jest ok.

Właściwie wszystkie zmiany, które zrobiono mi się podobają (poza zbyt małą ingerencją w Bloodbeasta)

Nie podoba mi się tylko, że pewnych zmian nie zrobiono, ale to kwestia przyszłości (tu głównie chodzi mi o rycerzy, dragon ogry i bloodbeasta)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

debelial pisze:Właściwie wszystkie zmiany, które zrobiono mi się podobają (poza zbyt małą ingerencją w Bloodbeasta)

Nie podoba mi się tylko, że pewnych zmian nie zrobiono, ale to kwestia przyszłości (tu głównie chodzi mi o rycerzy, dragon ogry i bloodbeasta)
BB - ja chciałem zrobić z niego największego potwora z S7 T6 z rare za ~280 punktów, chłopaki chcieli koniecznie zostawić go w special.
No a jak w special, to musiał być wyraźnie słabszym wyborem od EDC. No i taki tam potworek powstał, pewnie pierwszy kandydat do odstrzału w przyszłości.

Rycerzy i dogry chcieliśmy potanić, ale RT nam powiedzieli - jeśli bustujemy piechotę, to nie bustujemy innych stylów gry.
Z perspektywy czasu uważam że to dobra decyzja, wyraźnie widać w książce na co położony jest w patchu akcent.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

debelial pisze:Do shrina oczywiście można się dołączyć.
Zasada Large Target nie uległa zmianie, więc nie bardzo. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Znowu automatyzacja :oops: Uznałem jak MI to nie LT.

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

swieta_barbara pisze:
debelial pisze:Właściwie wszystkie zmiany, które zrobiono mi się podobają (poza zbyt małą ingerencją w Bloodbeasta)

Nie podoba mi się tylko, że pewnych zmian nie zrobiono, ale to kwestia przyszłości (tu głównie chodzi mi o rycerzy, dragon ogry i bloodbeasta)
BB - ja chciałem zrobić z niego największego potwora z S7 T6 z rare za ~280 punktów, chłopaki chcieli koniecznie zostawić go w special.
No a jak w special, to musiał być wyraźnie słabszym wyborem od EDC. No i taki tam potworek powstał, pewnie pierwszy kandydat do odstrzału w przyszłości.

Rycerzy i dogry chcieliśmy potanić, ale RT nam powiedzieli - jeśli bustujemy piechotę, to nie bustujemy innych stylów gry.
Z perspektywy czasu uważam że to dobra decyzja, wyraźnie widać w książce na co położony jest w patchu akcent.
Przy drugim podejściu do deksu muszę przyznać jedno - jest bardzo spójny i wygląda solidnie.
Włożyliście w niego dużo pracy, "nerfy" które na pierwszy rzut oka wydawały się straszne, są jak by nie patrzeć OK - i razem z całą resztą kodeksu ładnie zagrają.


Gratuluje Barbara.
Kawał dobrej roboty.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Poczytałem, jest lepiej niż było, największe patologie wywalono, da się grać, choć przedmioty z AB dalej są śmieciowe, a część jednostek ciągle obsysa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a takie fajne marki były no :mrgreen:
Obrazek
T

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

poza warriorami corowymi nie widzę tych zmian na plus[no dobra zwiększenie mv na bb czy mi na srinie ale nadal LIPA], on choseni niegrywalni, choseni też nie bardzo, EDC droższy, herosi jednak okazało się wychodzą trochę drożej[mark change zmiana kosztów- ale dano magical attacks więc spoko], dragon ogry nic ne warci,mutalith też, gigant chyba droższy, ale i tak go nie wystawiałem, skulki za drogie,
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Wszystko za drogie i chujowe. Jest balans :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

Na plus na pewno powrót mantikory pod markowanych bohaterów.
Ładnie wchodzi BSB i Lord na mantikorze obaj 2+ i 4++ do tego duży mag na piechotę. Mamy wtedy dwa bąble na 18 cali - 9LD i przerzutów.
W core idealnie wchodzi 30 Warriorów TC z halabardami i bannerem +1Mv i 3 oddziały psów.
Co prawda choseni wrath z frenzy jakoś do mnie nie przemawiają a fear na pestilience również wydaje się mało przydatny (choć on akurat nie przysparza problemów)zawsze na czempiona można było dać screaming swords.
Warshrine z markiem change może okazać się solidnym wyborem. Choć tutaj po cichu liczyłem ,że stanie się war platformem i będziemy mogli stosować go jako dodatkowe wypełnienie oddziałów piechoty.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jak dajesz mark inny niż true chaos to jest dopisek max 25 models.

Plague
Chuck Norris
Posty: 442
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Plague »

No tak jest dopisek ale nie bardzo widzę punkt w którym twierdzę ,że warriorów z markiem można dać 30 :) :twisted:

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Nie wiem czemu uznałem tc za tzeentcha xD

PadrePadre
Wałkarz
Posty: 91

Post autor: PadrePadre »

Janus pisze:poza warriorami corowymi nie widzę tych zmian na plus[no dobra zwiększenie mv na bb czy mi na srinie ale nadal LIPA], on choseni niegrywalni, choseni też nie bardzo, EDC droższy, herosi jednak okazało się wychodzą trochę drożej[mark change zmiana kosztów- ale dano magical attacks więc spoko], dragon ogry nic ne warci,mutalith też, gigant chyba droższy, ale i tak go nie wystawiałem, skulki za drogie,
Czytając tematy innych armii na forum T9A po najnowszym update zauważyłem iż wszyscy piszą, że wszystko hój i niegrywalne. Serio, od krasnali które "niegrywalne bo slayerzy już sami gry nie zrobią" przez wampiry i "omg, koniec świata" aż po powyższą ocenę mogę stwierdzić, że...



Skoro wszystko jest hój i niegrywalne... no to mamy upragniony balans. hójowo ale jednakowo ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ