[Warszawa], AoS, 07.05.2016, Szturm #11 - Campaign Day

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
akorav
Warzywo
Posty: 13

Re: [Warszawa], AoS, 07.05.2016, Szturm #11 - Campaign Day

Post autor: akorav »

Cześć!
Chciałbym wziąć udział , posiadam armię Order( głównie Aelfy)
Adam Kasztankiewicz

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

akorav pisze:Cześć!
Chciałbym wziąć udział , posiadam armię Order( głównie Aelfy)
Adam Kasztankiewicz
Dopisałem Cię, Adam. Super, że będziesz :)

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Dziś pierwsza część obiecanego wcześniej fluffu:

Ghyran zniewolony
Od ponad pięciu stuleci Świat Życia był zalewany sługami Boga Zarazy. Kwitnącymi niegdyś polanami i dolinami zawładnęły zgnilizna i zepsucie. Druzgoczące ataki sługów Nurgle'a miażdżyły ostatnie ślady oporu.

Grzmot dociera do Ghyran
W obliczu zwycięstwa w Aqshy i zabezpieczenia Bram Azyru, Stormcast Eternals przybywają do Świata Życia, a wraz z nimi - po raz pierwszy od stuleci - nadzieja, gdy ruszają do walki przeciwko legionom Nurgle'a. Wojownicy Sigmara, Hallowed Knights, otrzymują rozkazy odszukania a następnie odcięcia Bram skażonych przez Nurgle'a oraz odnalezienia ukrywającej się bogini Alarielle.

U stóp Bramy Brzasku
Hallowed Knights, najwierniejsi ze wszystkich Stormhostów, pod dowództwem Lorda-Celestanta Gardusa, maszerują na Bramę Brzasku, prowadzącą niegdyś bezpośrednio do Azyr. Odkrywają, że została ona wypaczona i teraz prowadzi bezpośrednio do Ogrodu Nurgle'a. Z jej skażonych podwojów wylewa się niekończąca się fala demonicznych stworów. Do bitwy po obu stronach dołączają posiłki: Skaveni z Klanu Pestilens (efekt sojuszu Nurgle'a i Rogatego Szczura) oraz Stormcast Eternals ze Stormhostu Astral Templars, którzy walczą ramię w ramię z Hallowed Knights oraz Driady i Drzewce Sylvaneth. Zwycięstwo wydaje się niemożliwe gdy dostępu do Bramy broni monstrualna sylwetka Bolathraxa, Wielkiego Nieczystego...

Obrazek

Ofiara Gardusa
Lord Celestant Gardus poświęca się, by ocalić swych braci i zapewnić zwycięstwo siłom Sigmara. Uderzając młotem w podstawę Bramy, zawala ją na siebie i Bolathraxa, odcinając siebie i jego w Ogrodzie Nurgle'a. Jego los wydaje się być przesądzony. Ubolewając nad stratą, Hallowed Knights ślubują uczcić jego pamięć, dokańczając to co on rozpoczął swoją ofiarą. Morale armii utrzymuje Lord Castellant Lorrus Grymn.

Zawodzący Róg
Pozbawieni przywódcy, Stormcast Eternals kontunuują poszukiwania Alarielle, zbliżając się do straszliwego regionu, znanego jako Gnilne Trzęsawisko. Każda chwila staje się męką przez nieustające brzmienie w oddali Zawodzącego Rogu - artefaktu, którego kakofoniczny ryk potrafił zdruzgotać morale nawet Stormcast Eternals. Chwilę wytchnienia daje im odpoczynek przy źródle czystej wody, do którego prowadzą ich Driady. Wkrótce docierają do źródła hałasu, wywiązuje się bitwa ze Zwierzoludźmi i Wojownikami Nurgle'a, w której Lorrus Grymn walczy z czempionem Nurgle'a, Gutrotem Spume. Pokonuje go, jednak sam zostaje poważnie ranny. Zawodzący Róg zostaje uciszony.

Obrazek


CDN...

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Fajna akcja =D>
Właśnie czytam drugą część Realmgate Wars :)

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

@ Kerwantes:
Dzięki :-)

A jak ci idzie malowanie? Dotrzesz na Szturm? Chaosowi przydałoby się wsparcie :)

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

YoungOlo pisze:@ Kerwantes:
Dzięki :-)

A jak ci idzie malowanie? Dotrzesz na Szturm? Chaosowi przydałoby się wsparcie :)
Powinienem dać radę, wstępnie możesz mnie wpisać z moim Khorne Bloodbound.

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

U mnie spore szanse że będę ale pewny będę dopiero w piątek po południu. Tak że Chaos wesprze Chaos, biore trole.

Ryoga
Plankton
Posty: 2

Post autor: Ryoga »

Usa mi się wziąć udział. Reprezentować będę chaos.
Wiktor Makowski

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Kerwantes pisze:Powinienem dać radę, wstępnie możesz mnie wpisać z moim Khorne Bloodbound.
chaoslo3 pisze:U mnie spore szanse że będę ale pewny będę dopiero w piątek po południu. Tak że Chaos wesprze Chaos, biore trole.
Ryoga pisze:Usa mi się wziąć udział. Reprezentować będę chaos.
Wszyscy dopisani, bardzo się cieszę że będziecie!

Zostało ostatnie miejsce (w drużynie Chaosu) - jacyś chętni?

Przypominam też o wejściówce, w dniu eventu jest drożej więc warto wcześniej ;-)

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

No ja pewnie zapłacę tuż przed lub w dniu turnieju bo jeszcze mi się malują Blood Warriors, a bez nich nie pogram, choć w zasadzie już ich kończę.

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Dziś mały przedsmak tego, czego możecie się spodziewać w kwestii zasad na najbliższym Szturmie :)

Ghyran, Świat Życia, w czasach swej świetności niemal w całości porośnięty był lasami. Z nadejściem Chaosu, wiele z nich zostało wyciętych, spalonych lub splugawionych, jednak dopóki żyje Alarielle, magia życia wypełnia każdy skrawek Ghyranu. We wszystkich bitwach na najbliższym Szturmie będą obowiązywały następujące zasady otoczenia:
Times of War: Greenglades pisze:Nagłe Rozkrzewienie
Rzuć kostką na końcu każdej swojej fazy Hero. Jeśli wypadnie '6', możesz ustawić model scenerii przedstawiający Knieję Sylvaneth (Sylvaneth Wyldwood). Model musi zostać ustawiony na płaskiej powierzchni pola bitwy, w miejscu gdzie da się go zmieścić. Tymczasowo usuń wszystkie modele z obszaru gdzie wyrasta Knieja, po czym ustaw je w Kniei, możliwie jak najbliżej ich poprzednich pozycji.

Tarcza Cierni
Magowie (Wizards) w Świecie Życia znają dodatkowo zaklęcie Tarcza Cierni. Tarcza Cierni ma trudność rzucenia czaru 6. Po pomyślnym rzuceniu czaru, wybierz przyjazną jednostkę w 18" od rzucającego zaklęcie. Do twojej następnej fazy Hero, każda jednostka wroga znajdująca się w 3" od wybranej jednostki na koniec fazy walki otrzymuje D3 obrażenia śmiertelne.

Rozkwit Życia
Jeśli w teście strachu (battleshock) jednostki wypadnie '1', to jednostka ta otrzymuje błogosławieństwo magicznej witalności i żaden z modeli nie ucieka, niezależnie od modyfikatorów. Dodatkowo, magia życia w cudowny sposób leczy rany wszystkich modeli w oddziale.

Gnijący od Środka
Wszystkie elementy scenerii mają dodatkowo zasadę specjalną "Gnijący od Środka". Rzuć kostką za każdą wrogą jednostkę znajdującą się w 1" od elementu scenerii na koniec twojej fazy Hero. Dodaj 1 do wyniku, jeśli twój generał ma słowo kluczowe Nurgle i nie został jeszcze wyeliminowany. Jeśli wynik rzutu to 5 lub więcej, to ta jednostka otrzymuje 1 obrażenie śmiertelne (Mortal Wound). Jeśli ta jednostka posiada słowo kluczowe Nurgle, to zamiast otrzymać obrażeń, leczy 1 ranę na jednym z modeli.
Jak wam się podoba?

akorav
Warzywo
Posty: 13

Post autor: akorav »

Wygląda fajnie :)

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Całkiem w pytkę, tylko czy starczy makiet lasów :wink:

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Fajne

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

Kerwantes pisze:Całkiem w pytkę, tylko czy starczy makiet lasów :wink:
Powinno starczyć, w klubie jest ich sporo. Wbrew pozorom, wiele tych lasów się nie pojawia, zwykle 1-2 na bitwę. Ale jak ktoś ma i chce przynieść to tym lepiej. :)

Awatar użytkownika
chaoslo3
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Opole

Post autor: chaoslo3 »

Jednak mnie nie będzie. Za słabo rzucam sejwy.

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Ok ja będę na 100%, choćbym miał do rana wykańczać podstawki moich Blood Warriors :)

Awatar użytkownika
YoungOlo
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 159

Post autor: YoungOlo »

chaoslo3 pisze:Jednak mnie nie będzie. Za słabo rzucam sejwy.
:( :cry: :cry: :(

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Niestety muszę się wycofać z turnieju. Najgorsze jest to że armia spakowana, już jadę tramwajem nr 15 do Instytutu i teraz muszę z niego wysiąść i wrócić do domu :(

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Takiej oto ekipy dzisiaj zabrakło na turnieju :cry:
Obrazek

ODPOWIEDZ