HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Re: HE w 9th AGE by ETC - ROZPISKI I ROZKMINY

Post autor: DarekH »

...chyba, że ugrzęźnie taki rydwan w bagnie :wink: albo nabije się na stado szczurów z włóczniami... i teraz pytanie techniczne: jeżeli ów rydwan pędzi sobie w kloc piechoty w obstawie kawalerii, wpada w piechtę i są zabójcze uderzenia od włóczni - rozumiem, że jeżeli konkretne trafienia nie są przydzielone do rydwanu, idą w szeregową kawalerię?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Najpierw decydujesz w co uderzasz, bo kawa i szef mają różnego wsa.
Potem uderzasz.
Zawsze możesz bić w szeregowych.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Mam pytanie odnośnie Seaguardów - co wynika z zasady specjalnej weapon master, którą posiadają? czy w cc seaguardzi zamiast walczyć wręcz mogą wybrać łuk i strzelać do innej jednostki?

Edit: i czy ten lwi rydwan może wleźć do fastów? :)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

weapon master daje mozliwosc wybory broni w cc, czyli walczysz wloczniami albo hand weapon i shield i wtedy masz parry save.

Moze wjechac do fasta ale wtedy fast juz nie jest fastem
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Semi pisze:weapon master daje mozliwosc wybory broni w cc, czyli walczysz wloczniami albo hand weapon i shield i wtedy masz parry save.
O kurcze wielkie dzięki za odpowiedź, do teraz myślałem, że jeżeli nie wybieram broni w oddziale, a na wyposażeniu jest np włócznia i ludek posiada tarczę - to również ma parysejwa.

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

SkavenLord pisze:
Semi pisze:weapon master daje mozliwosc wybory broni w cc, czyli walczysz wloczniami albo hand weapon i shield i wtedy masz parry save.
O kurcze wielkie dzięki za odpowiedź, do teraz myślałem, że jeżeli nie wybieram broni w oddziale, a na wyposażeniu jest np włócznia i ludek posiada tarczę - to również ma parysejwa.
Ten wybór jest możliwy w każdej rundzie walki - bez weapon master model może wybierać dowolną broń ale na całą walkę (dodatkowo bez weapon master nie możesz wziąć hand weapon jeżeli masz inną broń na modelu).

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4747
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

1 Lord: High Prince @ 545.0 Pts
General; No Mount; Light Armour
Beast-Bane Halberd [25.0]
Lucky Shield [5.0]
Divine Icon [15.0]
Gemstone Amulet [15.0]
1 Ancient Dragon @ [100.0] Pts

1 Hero: Commander @ 255.0 Pts
Royal Huntsman; Heavy Armour; Battle Standard
Daemon Hunters' Helm [25.0]
Lucky Charm [5.0]
Fleshrender [20.0]
1 Lion Chariot @ [0.0] Pts


1 Hero: Mage @ 130.0 Pts
Magic Level 2; Path of Wilderness
Dispel Scroll [35.0]

1 Hero: Mage @ 110.0 Pts
Magic Level 2; Path of Wilderness
Tome of Arcane Lore [15.0]

14+1 Highborn Lancers @ 380.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Mounts Protection (5+); Shield; Veteran Magic
Standard; Musician
War Banner [15.0]

5 Highborn Lancers @ 125.0 Pts
Lance; Heavy Armour; Mounts Protection (5+); Shield; Standard

10+1 Citizen Archers @ 129.0 Pts
Longbow; Light Armour; Standard; Musician


28+1 Lion Guard @ 446.0 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Fur; Standard; Musician
Holy Icon [30.0]

10 Grey Watchers @ 160.0 Pts
Bitter Arrows, Scout; Light Armour

10 Grey Watchers @ 160.0 Pts
Bitter Arrows, Scout; Light Armour

1 Giant Eagle @ 50.0 Pts

Models in Army: 78
Total Army Cost: 2490.0

upgrade ropy o BSB na rydwanie :)
Bolce wyleciały bo tylko sam sobie przeszkadzam i strzelam caly czas na coverze, mag spadl z konia i dlatego luki dla magow aby mieli gdzie wystartowac pozniej maja przeskakiwac do scoutow.
Obrazek
Highborn Elves Only!

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Mam drobne pytanie, bo bardzo podoba mi się pomysł bsb na lwim rydwanie, jest tylko jeden drobny problem, jak to zrobić ? w naszym podręcznik jest wyraźnie napisane, że zarówno prince jak i noble mogą brać jako mounta jedynie reaver chariota, nie ma żadnej wzmianki o lion chariocie ? mógłby mi ktoś to wyjaśnić ?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Anamesh pisze:Mam drobne pytanie, bo bardzo podoba mi się pomysł bsb na lwim rydwanie, jest tylko jeden drobny problem, jak to zrobić ? w naszym podręcznik jest wyraźnie napisane, że zarówno prince jak i noble mogą brać jako mounta jedynie reaver chariota, nie ma żadnej wzmianki o lion chariocie ? mógłby mi ktoś to wyjaśnić ?
jak kupisz HONOR dla lorda albo heroesa to mozesz


Royal Huntsman (60 / 45 pts)
The model gains Valiant and Lion’s Fur (see Lion Guard special unit), but cannot take Dragonforged
Armour. When fighting with a Great Weapon the bearer gains Multiple Wounds (2, Monstrous Beast,
Monstrous Cavalry, Monsters, Ridden Monsters).
The model’s unit is immune to the effects of Terror and Fear.
Mounts: pts
May only mount a Lion Chariot 35 / 60

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

AHA :D oki, dziękuje

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Koncepcja lwiego rydwanu dla kozaka jest mega zajefajna...

i tak się zastanawiam: gdyby wsadzić go do dragonprinców i dać jednostce baner +1A w 1 turze po szarży a kozakowi kolejny baner +1S w 1 turze po szarży to można by było statystycznie rozjechać takim klocem z 10 czołgów imperium gdyby nie miały obostrzenia 1szt/armię :wink:

DragonPrince mają wtedy 2 ataki (1 z banera) z siłą (4 +2 za lancę +1 za niszczycielską szarżę) =7S i bije ich 1 model szeregowych po 2 ataki 5 modeli po 1 ataku i dowódca 3 ataki= 10 ataków z siłą 7.
do tego kozaki z rydwanu mieliby wtedy dodatkowo po 1 ataku (chyba, że banery by na nich nie działały?) . No i całość dopełnia fakt (z odpowiedzi konkursu turnieju klasy master), że można by było cofnąć się kawalerią i uderzyć szarżą - gdy zajdzie taka potrzeba w odpowiednim momencie. :D

Do tego prince na starym smoku i drugi prince z magią "zagubionej ścieżki) jako generał w piechocie i można szarżować do woli ;)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, o 22:04 przez DarekH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Nie ma banneru z +1 atak. To devasting charge, które kosztuje 5 pkt na dragon princie :)
I nie wiem czy to nie jest marnowanie punktów, DP z takim wyposażeniem są już skuteczni, a tak po prawdzie to wymieniasz 6 ataków DP na 5/6 ataków (z taką sama siłą acz bez +1 to hit) kolesi plus 4 kotów za bardzo dużo punktów.

W SH jak najbardziej tak, bo oni wygaru nie mają, princeski mają i nie trzeba go im podnosić już.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

już edytowałem poprzedniego posta: +1S to nie za baner, masz rację i lightning reflexes w trafianiu błędów :wink:

edit:
Kosa pisze: I nie wiem czy to nie jest marnowanie punktów, DP z takim wyposażeniem są już skuteczni, a tak po prawdzie to wymieniasz 6 ataków DP na 5/6 ataków (z taką sama siłą acz bez +1 to hit) kolesi plus 4 kotów za bardzo dużo punktów.
108 pkt za 4 DP i dokładam 121pkt do rydwanu z sztandarowym z wyposażeniem reat weapon + hełm + łuk + ciężka zbroja, gdzie sam sztandarowy z banerem kosztuje 105pkt - goły. No i mają multiple wounds 2 - no i z uderzenia może coś wpaść

O takie coś dla przykładu:
Highborn Elves Army

1 Lord: High Prince @ 328.0 Pts
General; Master of Canreig Tower; No Mount; Magic Level 1; Longbow; Light Armour
Dispel Scroll [35.0]
Hardened Shield [5.0]

1 Lord: High Prince @ 545.0 Pts
Giant Blade [60.0
Ancient Dragon @ [100.0] Pts

1 Hero: Commander @ 225.0 Pts
Royal Huntsman; Great Weapon; Longbow; Heavy Armour; Battle Standard
Dragonscale Helm [10.0]
Lion Chariot @ [0.0] Pts
2 Crew @ [0.0] Pts
Great Weapon
2 Lion @ [0.0] Pts

10 Sea Guard @ 150.0 Pts
Normal Bow; Light Armour; Shield; Ambush

23 Sea Guard @ 308.0 Pts
Normal Bow; Light Armour; Shield; Standard
+Champion @ [10.0] Pts

23 Sea Guard @ 308.0 Pts
Normal Bow; Light Armour; Shield; Standard
+Champion @ [10.0] Pts

14 Queen's Guard @ 250.0 Pts
Longbow; Spear; Moonlight Arrows; Light Armour
+Champion @ [10.0] Pts

9 Knights of Ryma @ 380.0 Pts
Lance; Dragonforged Armour; Mounts Protection (5+); Shield; Standard;
Musician; Devastating Charge(Rider only)
War Banner of Ryma [30.0]
+ Champion @ [10.0] Pts

Models in Army: 79
Total Army Cost: 2494.0
Do powyższego brakuje jedynie dużego wiadra na kości - gdyż w 1 turze można oddać 83 strzały :D

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

ciekawa rozpa ale chyba jednak latwo ja bedzie odgiac albo utchnac w jakims klocku smiecia

z drugiej strony brak silnego strzelania ja nie wiem czemu ale jednak bolce to wg mnie obowiazek ew moze byc ten latajacy rydwan tez ciekawe ma rzecyz do tego czaruje no i lata

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Czy ja wiem 83turlania kośćmi na turę rozwalił trochę śmieci albo odginaczek a na jednostki pancerne jest 2 kozaków

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2828
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

Semi pisze: upgrade ropy o BSB na rydwanie :)
Bolce wyleciały bo tylko sam sobie przeszkadzam i strzelam caly czas na coverze, mag spadl z konia i dlatego luki dla magow aby mieli gdzie wystartowac pozniej maja przeskakiwac do scoutow.
moglbys dac latajace rydwany :)

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Mam pytanie? Na czym się gra według mety teraz? Pytam o rzeczy must have? Słyszałem o bsb na chariocie on może wejść do konnicy ? - próbuje koledze złożyć dobrą rozpe, bo po stracie world dragon banera, nie potrafi się odnaleźć chłopak :) Kumpel ma prawie wszystkie możliwe pomalowane modele, więc nie ogranicza go prawie nic.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wszystko teraz gra, można złożyć defens jak i ofens na kawie, chyba nie ma warzywnych wyborów w tym momencie.
Ważne żeby to wszystko współdziałało ze sobą.

BSB na rydwanie może dołączyć do kawy ale wtedy kawa nie maszeruje.

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Czy jak mam BSB na Lion chariocie + 2 Lion charioty, to mogę to wystawić jako jeden oddział?
Obrazek

Anamesh
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 123
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Anamesh »

Lion charioty mogą być wystawione jako pojedyncze modele, wydaje mi się że możesz co najwyżej do jednego lion chariotu dołączyć bsb z lion chariotem i to tyle

ODPOWIEDZ