Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Re: Nowe modele od GW

Post autor: wind_sower »

Powiem szczerze, ze cała ta sytuacja z GW wygląda tak jak bym Porsche zadecydowało, że zacznie produkować traktory. Rolnicy są zachwyceni, ale dotychczasowi klienci Porsche narzekają na słabą stylistykę. Jest też grupa uberfanów marki, którzy dalej dzielnie jeżdżą traktorami na wyścigi na 1/4 mili, zamiast w spokoju orać pole najlepszymi jakościowo traktorami dostępnymi na rynku.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Porsche od dawna produkuje traktory - Cayenne i teraz Maccan więc porównanie raczej totalnie chybione.

Mi się figurki podobają, pasują do Driad i Treemana, a chyba jednak na tym ta armia polega. Jak większość nowych modeli GW mi się nie podoba, Slayerzy czy jak oni się zwą i Space Marines byli fatalni, to już Orki były lepsze a te są całkiem fajne. Poczekam na ten nowy podręcznik i zobaczę czy da się w to grać.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Z dakkadakka

Bliższe foty Alarielle i żuczka

Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Problem z figurką Alarielle jest taki, że kompletnie nie kojarzy się z ucieleśnieniem/avatarem/bóstwem natury. Jedyny element nawiązujący do natury to pomalowane na zielono piórka. Wybór wierzchowca na wielkiego żuka też nie jest zbyt "reprezentatywny". Równie dobrze mogliby na tym żuku postawić demona tzeentcha i jako "ptakolud" według tej koncepcji byłby równie dobry jako bóstwo natury.
wind_sower pisze:Powiem szczerze, ze cała ta sytuacja z GW wygląda tak jak bym Porsche zadecydowało, że zacznie produkować traktory. Rolnicy są zachwyceni, ale dotychczasowi klienci Porsche narzekają na słabą stylistykę. Jest też grupa uberfanów marki, którzy dalej dzielnie jeżdżą traktorami na wyścigi na 1/4 mili, zamiast w spokoju orać pole najlepszymi jakościowo traktorami dostępnymi na rynku.
Bardzo ciekawe i obrazowe porównanie ;P

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

Kiedy te modele wychodzą ?
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

2 tygodnie chyba
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Tutajec pisze:Kiedy te modele wychodzą ?
Preorder w weekend więc od przyszłego week powinny być w sklepach

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »


Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... 0002a-flat Savage Orki już "skonwertowane" do AoS.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Z punktu widzenia GW to przecież wszystko całkiem niezłe ruchy, Savage Orków przecież nie zlikwidują.
, Starter Set za 100 zł + kolejne z farbami za 50 zł ? (i to ceny GW ze strony pewnie można lekko 15% taniej będzie dostać)



Coś się stało że powoli zaczynają coś rozumieć.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5209

Post autor: Stan »

Zestaw farb za 50zł to 6 kolorów po 3ml, kupując jedną farbkę 12ml płacisz 13zł (piszę o cenach gw).
Wiadomo na 5 modeli starczy farby, ale troszkę drogo to w takim wypadku wychodzi.
Dla porównania army painter zestaw 10 podstawowych kolorów po 15ml z sprayem i dwoma pędzlami sprzedawał chyba za stówkę (nie wiem czy nadal jest ten zestaw w ich ofercie).

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

No tak ale należy też brać pod uwagę, że za 100 zł dwie osoby mogą sobie kupić :

starter, gdzie mają zasady i mogą nawet poturlać sobie kostkami plus dwa zestawy farbek żeby to pomalować. Całkiem niezły deal na start.
Szczególnie że potem są start collecting sets w przystępnej cenie - można dostać je już poniżej 200zł. ( a 250 to cena oficjalna)

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

Jak ja zobaczyłem to automatycznie sobie pomyślałem o gównotoczu, od tamtego momentu nie jestem wstanie tego modelu ocenić. Za każdym razem wyobrażam sobie zdegustowaną Arielkę jak żuczek toczy sobie smocze g.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Deszczyk pada ziemia równa Żuczek Arieli toczy kulki z gówna.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Elfiaki zrobili fajne, ale orki straciły cały klimat.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »


Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

To nie żadna nowa odsłona tylko zwykły Slayer z 8 edycji z pomalowaną na biało brodą...

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

żenadłem..


1. wycofaj slayerów
2. Pomaluj slayera z białą brodą i nazwij go Grombrindal i wypuść jako znanego białego krasnouda jako nowy produkt
4...
5. Profit.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 338

Post autor: Varulf »

To nie żadna nowa odsłona tylko zwykły Slayer z 8 edycji z pomalowaną na biało brodą...
Nie zauważyłeś uśmieszku w moim poście?

W pierwszym momencie pomyślałem, ze to jakis żart, ale niestety to jest żanująca prawda...

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie zauważyłem. Za to zauważyłem "nowego" krasnoluda i ból ścisnął mi pewne miejsce. :D

ODPOWIEDZ