Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Re: Śródziemnomorski wyścig zbrojeń

Post autor: Martin von Carstein »

O właśnie, na tego bloga natrafiłem. Polubiłem i dodałem do swojego aby być aktualnie choć byłoby fajnie gdybyś te zdjęcia zamieszczał w temacie. ;)


Ilu już ludzi zbiera figurki do HC w kraju? Będzie 10 osób?

Awatar użytkownika
Pan Janek
Czasowstrzymywacz
Posty: 3458
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Pan Janek »

Martin von Carstein pisze:O właśnie, na tego bloga natrafiłem. Polubiłem i dodałem do swojego aby być aktualnie choć byłoby fajnie gdybyś te zdjęcia zamieszczał w temacie. ;)
Proszę:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Od razu lepiej. ;)

Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak się gra prezentuje w praktyce:

https://www.youtube.com/watch?v=aZjVzRjWLuE

Oraz na innych filmach jakie znajdują się w zbiorze właściciela konta. Nie jest zbyt skomplikowana, brakuje ucieczki oddziałów oraz ich zbierania ale Hail Caesar umożliwia całkiem fajne odwzorowanie taktyki rzymskich legionów i ich formacji jak chociażby głowa dzika.

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Myślę, ze w tym momencie więcej niż 10 osób :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Faktycznie będzie na tylu graczy / zbieraczy. To już coś. ;)

Z gorszych nowin - spadek kursu funta przyniósł pierwsze efekty czyli podwyżkę cen w Aventine Miniatures. :(

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Niestety, też zauważyłem... zdążyłem zrobić pewien zakup przed... :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Pyrrus
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Pyrrus »

Cześć
Mam do zbycia 30 metalowych hoplitów greckich atakujących włóczniami firmy Old Glory. 4 popaćkanych, reszta czysta.
Cena 60zł
zainteresowanych proszę o kontakt: hamilkar216@interia.pl
Mam jeszcze sporo około55figurek pieszych z cesarstwa rzymskiego
firm wargames foundry i imago militis oraz 12 figurek jazdy wargames factory i 6 jeźdxców wargames foundry jazda auxiliarów.
Całość 180zł.
jeżeli ktoś chciałby tylko jazdę to wargames foundry 60zł
wargames factory 45zł

Z piechoty oprócz legionistów mam 3 figurki centurionów i 2 signiferów oraz 1 cornicena.
Z zainteresowanymi na pewno się dogadam.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Jeżeli ktoś szuka, to w cdp.pl ciągle można znaleźć zestawy hoplitów i Rzymian Warlorda za połowę ceny. Wystarczy wpisać "Warlord" w sklepową wyszukiwarkę.

https://cdp.pl/classical-greek-phalanx-40.html

Hoplici greccy nadają się np. jako najemnicy do "wczesnej" armii Kartaginy (I wojna punicka).

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

JasiekG - =D> kartagińczycy są super, a jeszcze lepsze jest tempo w jakim ich skończyłeś!


Wyszukiwarka w cdp coś szwankuje, przy przeglądaniu produktów z kateogrii "gry figurkowe" hoplitów już nie ma... Szkoda, że nie odkryłem tego sklepu wcześniej. Niestety hoplitów nie będę potrzebował już żadnych - od Warlorda skończyłem niedawno dwa boxy:

Obrazek

teraz czeka na mnie horda z victrixa :)

Prace szły mozolnie, a i tak wszystko nie jest gotowe w 100%. Figurki czeka kilka drobnych poprawek - teraz widzę kilka miejsc, gdzie farba wymknęła się spod kontroli. Podstawki to wersja minimum - na trawkę poczekam, aż zbiorę się do kupienia tuftów - mam na oku kilka rodzajów, ale nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak mogą wyglądać na żywo w połączniu z trawką elektrostatyczną (dwa rodzaje "ściółki" wyglądają wg mnie najciekawiej, celuję w coś przypominającego brązowo-zieloną wypaloną trawę + jakąś bardziej soczystą roślinność). Martin, możesz powiedzieć skąd są te "kwiaty" na podstawkach thorakitai, których kiedyś wrzucałeś?

Jakby ktoś mógł wrzucić przepis na jakieś w miarę "wyględne" śródziemnomorskie podstawki też będę bardzo wdzięczny. Te z kartaginy JaśkaG są troszkę zbyt "suche" jak na mój gust - jeśli wierzyć obrazom podsuwanym przez google Sycylia jest całkiem żyzna i zielona.

Jeszcze kilka zbliżeń dwóch oddziałów, których nie wrzucałem poprzednio:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I trochę bardziej wyraźne niż ostatnio zdjęcie stratega:

Obrazek

To chyba na tyle jeśli chodzi o bliższe spotkania z hoplitami z Warlorda - może nie są najbardziej idealni do reprezentowania okresu jaki wybrałem dla armii (hełmy, transfery z wzorami na tarcze, które choć ładne to podobno bardziej popularne dla wojen z Persami, dwie "beockie" tarcze czempionów), ale na usprawiedliwienie mogę dodać, że porównując zdjęcia modeli z pudełka classical greeks a to co trafiło się u mnie, najprawdopodobniej miałem w środku wypraski z zestawu spartan. Same modele zdecydowanie polecam - mimo kilku wad (jednolite pozy czy dziwne proporcje - gdyby ramiona z włóczniami zwisały swobodnie wzdłuż tułowia byłyby zdecydowanie za długie) jestem zdecydowanie zadowolony - maluje się przyjemnie, jako całość -oddział - prezentują się jak dla mnie świetnie.

Jedna nauczka jaką wyniosłem z malowania - kiedyś myślałem, że transfer nakłada się na już pomalowaną powierzchnię - zasadniczo, to prawda, ale lepszy efekt daje położenie go na powierzchnię z położonym kolorem bazowym, a potem malowanie po transferze - nie widać lekkiego połysku przezroczystej folii naokoło wzoru, sam wzór można lekko przycieniować czy stuningować, naklejki z Little Big Men Studios można trochę "obrysować", żeby ładniej komponowały się z powierzchnią tarczy, której nie pokryły.

I na koniec lania wody, żeby w pełni skorzystać z tego, że wreszcie zebrałem się do napisania posta, kilka rzeczy do polecnia:

http://balagan.info/ - zwłaszcza wszystkie posty z tagami Punic Wars i Painting Guide, wśród nich bardzo poręczne kompilacje "jak malować..." - tabele z zestawieniami jakich kolorów używać na jakie elementy modeli różnych nacji - Syrakuz niestety nie ma, ale jest sporo innych które wykorzystam w oddziałach najemników

http://www.livius.org/ - zbiór artykułów, w sam raz do czytania w komunikacji miejskiej

http://www.thegreatcourses.com/courses/ ... world.html - audibook -cykl wykładów o wojnach w starożytności. Nie ma w nich bardzo szczegółowych informacji ani rewolucyjnych nowości, ale to dobrze - można słuchać w trakcie malowania bez ryzyka zgubienia wątku, poza tym wykłady są całkiem dobrze przemyślane i czytelnie pokazują ogólną tendencję zmian w historii antycznej wojskowości -czasem mam wrażenie, że łatwiej znaleźć w sieci informację na temat subtelnych różnic między hełmami hoplitów czy tarczami legionistów niż klarowne wytłumaczenie co wynikało z czego i kto wpadł na co jako pierwszy. Ale największą zaletą wykładów jest forma - jak macie jakieś ciekawe audiobooki do polecenia dajcie znać, szybciej uwinę się z malowaniem :)

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

No kurcze - wreszcie! Odświeżałem ten temat dziś kilka razy dziennie w oczekiwaniu na tego posta! No i jest, i jest bardzo dobry. Oddziały wyglądają bardzo zacnie. Te tarcze i kolorystyka to rewelacja. Niestety nie mogę się podzielić zdjęciami z podobnego postępu - konnicę galijską maluje się cholernie długo, ma mnóstwo szczegółów w różnych kolorach. Ale dzień za dniem, element za elementem - idzie do przodu, ku ukończeniu.
Wpis kończę tradycyjnym wezwaniem do udostępnienia tych zdjęć w facebookowej grupie hail caesar!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

=D> Puchacz =D> Jeszcze jakaś lekka piechota, kilka machin i Syrakuzy będą się bronić mocno :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

I lasery Archimedesa!

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

:mrgreen:
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Jeśli chodzi o machiny to zasady HC przewidują dla Syrakuz dwie alternatywy - średnia artyleria (w tej roli widziałbym rzymską ballistę z warlorda) i gastraphetes -Ci drudzy brzmią bardziej kusząco, ale konwertowwnie oddziału zajmie mi pewnie trochę czasu... Na razie zajmę się lekką piechotą i kolejnymi oddziałami hoplitów.

Zbliża się koniec roku i z tego co obserwuję, kilka osób ma już pokończone dywizje (tzn. nie wiem czy legalne wg list armii, ale po 4 oddziały) -jeśli zebrałaby się nas parzysta ilość, można próbować ustawić się w okolicach stycznia na bitwę powiedzmy po dwie dywizje na stronę...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Na styczeń powinienem mieć dywizję pomalowaną :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Pamiętajcie, że oprócz unitów w jednostce liczą się tez punkty oddające siłę. Cztery oddziały Iberów nie równają się czterem oddziałom legionistów. Warto to mieć na uwadzę aby radość się nie ulotniła. :P

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

a dwie "falangi" po 40 sarissophoroi ;)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Oddział sarissophoroi lub Hoplitów to 32 pkt.
Warband Galów 28 pkt.
Libijska piechota 29 pkt.
Mały oddział principes 23 pkt.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Być może do końca listopada będę miał już skompletowaną (tzn - z gotowymi podstawkami) jedną dywizję kartagińska, ale nieregulaminową. A do stycznia - może nawet dwie regulaminowe.
Ale spokojnie możemy się umawiać na granie. HC to nie jest system do zrównoważonych gier. Zacząłem dziś pisać recenzję, i dam ją w przyszłym tygodniu na swoim blogu. Mam nadzieję, że dzięki niej potencjalni grający będą wiedzieli, na co mają się nastawiać w przypadku tej gry.

http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Post autor: dumny puchacz »

Martin jak nazywa się i gdzie dostać takie łodygi z listkami jakich użyłeś napodstawkach thureophorosów?

40 falangistów? Domagam się zdjęć!

ODPOWIEDZ