Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Kal_Torak »

Gervaz, zgadza się!
To odpowiedź na pytanie Kołaty, dlaczego wymyślają takie modele.
Nikt o zdrowych zmysłach nie wypuści zamienniki do takich figurek ;P

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »


argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Stan pisze:Są gorsze i są lepsze, np.:
https://www.games-workshop.com/en-PL/Kh ... d-Warriors
Chyba nie sugerujesz, że te modele są lepsze? Sztandarowy nie jest klasycznie biały, mężczyzną, co - jak można wyczytać na tym forum (a nawet w tym wątku jeśli mnie pamięć nie myli) - jest obrazą dla prawdziwego Warhammera i policzkiem dla prawdziwych fanów systemu :roll:

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

argh pisze:
Stan pisze:Są gorsze i są lepsze, np.:
https://www.games-workshop.com/en-PL/Kh ... d-Warriors
Chyba nie sugerujesz, że te modele są lepsze? Sztandarowy nie jest klasycznie biały, mężczyzną, co - jak można wyczytać na tym forum (a nawet w tym wątku jeśli mnie pamięć nie myli) - jest obrazą dla prawdziwego Warhammera i policzkiem dla prawdziwych fanów systemu :roll:
Chyba nie pojmujesz źrodła poirytowania - WFB miała swoją koncepcję, tamtejsze frakcje wzorowane były na historii tego świata. Wojownicy chaosu pochodzili z północy, Bretonia wzorowana była na Albionie, Imperium na Cesarstwie Niemieckim. Robienie Khorne'owców lub kapłanów bitewnych czarnymi narusza tą koncepcję.
To tak jakby ktoś zaczął wydawać białe Salamandry do 40k albo idąc dalej - nakręcił film o nazistowskich Niemczech, gdzie w gestapo służyliby głównie czarnoskórzy i peruwiańczycy :)

Może koncepcja AoS jest inna, nie znam tamtego fluffu, więc możesz mnie douczyć :) Skąd się biorą tam wszystkie rasy? Jakie są tam społeczności?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Modele nie są lepsze bo jeden ma pomalowaną na czarną twarz?

...

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Kal_Torak pisze:To wygląda jak wyciąg abstrakcji z horroru 3-latka ;P
Kołata pisze:Bez kitu.. niebiescy kozo-ludzie z dziobami. Kto to wymyśla?!
To efekt nowej polityki GW, czyli wymyślania takich modeli i nazw, aby nikt nie chciał ich kopiować, a jeśli ktoś takowy się znalazł to nie ma zmiłuj się - myśliwce GW z prawnikami na pokładzie zostają odpalone i zamiatają takowego delikwenta ;P
Przecież tzaangory, pestigory itd. to nazwy funkcjonujące od dziesięcioleci... Pojawiły się już w oryginalnych Realms of Chaos, jak nie wcześniej, czyli pod koniec lat 80. Określały zawsze i nadal określają zwierzoludzi wyznających/stworzonych przez konkretne bóstwo Chaosu.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Stan pisze:Modele nie są lepsze bo jeden ma pomalowaną na czarną twarz?

...
Dobre :mrgreen: :mrgreen:

Btw, akurat warriorzy chaosu z AoS mi się podobają.

InkubPendragon pisze:
Kal_Torak pisze:To wygląda jak wyciąg abstrakcji z horroru 3-latka ;P
Kołata pisze:Bez kitu.. niebiescy kozo-ludzie z dziobami. Kto to wymyśla?!
To efekt nowej polityki GW, czyli wymyślania takich modeli i nazw, aby nikt nie chciał ich kopiować, a jeśli ktoś takowy się znalazł to nie ma zmiłuj się - myśliwce GW z prawnikami na pokładzie zostają odpalone i zamiatają takowego delikwenta ;P
Przecież tzaangory, pestigory itd. to nazwy funkcjonujące od dziesięcioleci... Pojawiły się już w oryginalnych Realms of Chaos, jak nie wcześniej, czyli pod koniec lat 80. Określały zawsze i nadal określają zwierzoludzi wyznających/stworzonych przez konkretne bóstwo Chaosu.
Wiem, mam ich modele. Ale kozy khorna to były kozy w zbrojach z markiem khorna, a kozy nurgla w szmatach, rdzy i syfie. Nadal to byli klasyczni beastmani, tylko w innej stylistyce.
Natomiast to niebieskie z dziobem i rogami to jak dla mnie zdecydowana przesada, wygląda to na jakiegoś demona tęczy, a nie beastmana.

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Blaesus pisze:
argh pisze:
Stan pisze:Są gorsze i są lepsze, np.:
https://www.games-workshop.com/en-PL/Kh ... d-Warriors
Chyba nie sugerujesz, że te modele są lepsze? Sztandarowy nie jest klasycznie biały, mężczyzną, co - jak można wyczytać na tym forum (a nawet w tym wątku jeśli mnie pamięć nie myli) - jest obrazą dla prawdziwego Warhammera i policzkiem dla prawdziwych fanów systemu :roll:
Chyba nie pojmujesz źrodła poirytowania - WFB miała swoją koncepcję, tamtejsze frakcje wzorowane były na historii tego świata. Wojownicy chaosu pochodzili z północy, Bretonia wzorowana była na Albionie, Imperium na Cesarstwie Niemieckim. Robienie Khorne'owców lub kapłanów bitewnych czarnymi narusza tą koncepcję.
To tak jakby ktoś zaczął wydawać białe Salamandry do 40k albo idąc dalej - nakręcił film o nazistowskich Niemczech, gdzie w gestapo służyliby głównie czarnoskórzy i peruwiańczycy :)

Może koncepcja AoS jest inna, nie znam tamtego fluffu, więc możesz mnie douczyć :) Skąd się biorą tam wszystkie rasy? Jakie są tam społeczności?
Nie wiem, przyznaję że czekam aż rozwiną fluff w AOS i zabiorę się wtedy za niego. Póki co nie mam dość czasu by czytać na bieżąco wszystko co wypuszczają :oops:

Póki co, załóżmy że przywiozły ich zielone ludziki wyznające religię Jedi. Pewnie w podobny sposób na dworze Henryka VIII pojawił się czarny trębacz http://www.nationalarchives.gov.uk/path ... blanke.htm - i wcale nie jako część królewskiego zoo.

Jeśli chodzi o peruwiańczyków służących w Gestapo - polecam lekturę o oddziałach Waffen SS, które wcale aż tak czysto białe nie były.

Jeśli chodzi o wojowników chaosu pochodzących z północy. To fluffowo z północy pochodzili (rodzili się i wychowywali), czy tam ściągali pod swoje sztandary? I jeśli to drugie, to czy na granicy był kontrola, która weryfikowała kolor skóry, a dyżurny frenolog sprawdzał czy kandydat się nadaje? Pytam, bo nie wiem. :roll:

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Nie mam pojęcia :) Mi się warriorzy kojarzą z wikingami, jak ktoś chce sobie inaczej ich malować, to proszę bardzo. Jakoś jednak z mroźną północą kojarzą mi się brodaci blondyni i rudzielce.

Zapewne w AoS nie ma fluffu tak głębokiego, może wszyscy powstają przez pączkowanie?
To inny świat, może Khorne'owcy pochodząc z cieplejszych krajów. - nic nie stoi na przeszkodzie. Salamandry z 40k, jesli mnie pamięć nie myli pochodzą z bardzo gorącej planety.
Stan pisze:Modele nie są lepsze bo jeden ma pomalowaną na czarną twarz?...
Wcale nie oceniam modeli (akurat mi się podobają), to jak zostały pomalowane wskazuje na to jak ma ten świat wyglądać.
Jeśli pomalowaliby zbroje na różowo w zielone ciapki - rozumiem, że Stan w ogóle by tego nie skomentował, bo negatywne komentarze nie leżą w jego naturze. ;)

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Blaesus pisze:Nie mam pojęcia :) Mi się warriorzy kojarzą z wikingami, jak ktoś chce sobie inaczej ich malować, to proszę bardzo. Jakoś jednak z mroźną północą kojarzą mi się brodaci blondyni i rudzielce.

Zapewne w AoS nie ma fluffu tak głębokiego, może wszyscy powstają przez pączkowanie?
To inny świat, może Khorne'owcy pochodząc z cieplejszych krajów. - nic nie stoi na przeszkodzie. Salamandry z 40k, jesli mnie pamięć nie myli pochodzą z bardzo gorącej planety.
Stan pisze:Modele nie są lepsze bo jeden ma pomalowaną na czarną twarz?...
Wcale nie oceniam modeli (akurat mi się podobają), to jak zostały pomalowane wskazuje na to jak ma ten świat wyglądać.
Jeśli pomalowaliby zbroje na różowo w zielone ciapki - rozumiem, że Stan w ogóle by tego nie skomentował, bo negatywne komentarze nie leżą w jego naturze. ;)
1. O ile wiem to GW nie sprzedaje pomalowanych modeli. Więc jaki to problem pomalować je wedle własnych upodobań?
2. Może kolor skóry nie jest spowodowany pochodzeniem, ale mutacją tak samo jak np. rogi u Bloodreavers?

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Rogi u wojownika to niekoniecznie efekt mutacji :)))

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Blaesus pisze: Zapewne w AoS nie ma fluffu tak głębokiego, może wszyscy powstają przez pączkowanie?
Czy gdzieś w warhammerowym fluffie był opisany sposób rozmnażania ludzi, elfów, krasnoludów? Szczury i jaszczurki kojarzę - ale one faktycznie przez pączkowanie jeśli mnie pamięć nie myli :P

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

argh pisze:Czy gdzieś w warhammerowym fluffie był opisany sposób rozmnażania ludzi, elfów, krasnoludów?
Temat był zgłębiany w FAQ do 1ed. WFRP :lol2:
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Kołata pisze: Wiem, mam ich modele. Ale kozy khorna to były kozy w zbrojach z markiem khorna, a kozy nurgla w szmatach, rdzy i syfie. Nadal to byli klasyczni beastmani, tylko w innej stylistyce.
Natomiast to niebieskie z dziobem i rogami to jak dla mnie zdecydowana przesada, wygląda to na jakiegoś demona tęczy, a nie beastmana.
Tylko właśnie we fluffie Beastmeni zawsze byli bardziej różnorodni, nie tylko kozy, ale i wilki, jelenie, nietoperze czy węże....

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »


mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

Kołata pisze:Bez kitu.. niebiescy kozo-ludzie z dziobami. Kto to wymyśla?! :shock:
Pomijam już fakt grania na trąbie dziobem...
E tam, dla mnie to akurat miły odpoczynek od armii praktycznie identycznych kozo-klonów. Taki obraz zwierzoludzi powstał dopiero z plastikami wydanymi na potrzeby rozdzielonych ksiąg chaosu. Wcześniejsi beastmeni to były po prostu mutanty i wzory były dosyć zróżnicowane. Wliczając w to kolesi z dziobem.

Maciek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tzaangors stuff:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Czy tam jest kawaleria powietrzna kozoludzi na dyskach :O
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Najwyraźniej i chyba jeszcze jeden z nich ma łuk?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Nigdy nie marzyliście o latających na dyskach kozo-wronach z lukami?
Słabo..

ODPOWIEDZ