7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Szkodnik
Wszystko w armii he jest dobre ale jest tego mało,w związku z czym bardzo trudno się nimi gra(co nieznaczy że są słabe wręcz przeciwnie,ale wymaga gracza)
Co do kwestii swordzi,wl,pohenixi,chyba stwierdze że każda z tych jednostek jest dobra,wybór jest uzależniony od gustu,bo jak widać mamy zdania podzielone w tej kwestji,ja osobiście najbardziej cenie swordmasterów,choć wl też dają rade,ale z bsb.

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

ależ panowie ja poweidzialem tylko że SM wyszli blado na tle Wl DP i PG gdyby dali Sm I 6 to rozumiem ale teraz zamiatają ich DP nawet jak ja zaszarżuję to nieżle oberwę stracę ok 4.
proszę cię... od dwóch edycji kawaleria zamiata piechotę... tak jest i w tym wypadku. W poprzednim AB, SM również przegrywali starcie z DP...

Grając bretonnią, jedyny oddział którego się boję to SM... reszta to dalej śmiech na sali.

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Nie powiedział bym. Zawsze masz jeszcze bolce :D Poza tym WL mogą Ci trochę napaskudzić.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No jeżeli do kogoś to nieprzemawia to powiem tylko że w średniowieczu też tak było,że kawa robi jak z masełkiem,ale warda niemieli i tego ja niemoge zrozumieć że bretka ma warda :(

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Pff. Do momentu kiedy piechota zaczęła się formować w szyki anty-kawaleryjskie i używać pik to jeźdźcy byli wielkim postrachem. A potem skończyła się era kawalerii :)
I nad jednym się teraz zastanawiam. Czy 20PG z FCG i WB przetrzymała/pogoniłaby bretońską lancę. Teoretycznie trafiają 4 ataki, ranią 3. Przeciwnik zda 2 savy, odda nam tyle ataków, ze masakra :?

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Po co HE fluff ?? przecież dostają ogromną nowelę z Black Librery "Defenders of Ulthuan" - tam będzie przedstawiona akutalna historia a book jest po prostu bardziej "historyczny" mi się taka zamiana podoba

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

I nad jednym się teraz zastanawiam. Czy 20PG z FCG i WB przetrzymała/pogoniłaby bretońską lancę. Teoretycznie trafiają 4 ataki, ranią 3. Przeciwnik zda 2 savy, odda nam tyle ataków, ze masakra
taką lancę 9 realmow/ errantów to może i tak... ale za te punkty to jest już cały wagon grali :)

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Grale to inna historia :P Zazwyczaj ludzie wystawiają trebutchet, który da się jakoś zneutralizować.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

na ostatnim turnieju widzialem klocek 20 PG ktory starl sie z 5 gralami i generalem w sordku. PG przegrali o 1 i nie zdali brejka z przezutem :P \
wiec nie jest zle... taki klocek na zatrzymanie kazdewj szarzy a potem od boku wpakuja sie SM albo WL i pozamiatane :D
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Guard
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Guard »

MR (3)... jeszcze tego sv 4+ rozumiem. Ale porównaj sobie SM 6ed z tymi teraz. Za dwa pkt więcej dostajesz +1A i ASF co przy GW jest sporym kopem...
Ja też często sobie myślę, "a jakby ta jednostka dostała jeszcz to i to to było by wy...ie". Ale potem przychodzi konkluzja że to WFB gdzie każdy bonus przekłada się na wyższy koszt punktowy.

Ostatnio zauważyłęm pare nieścisłości:
-w nowym AB w zdjęciu armii na 2000pkt jest bohaterów na 5 slotów,
-adam troke w WD z listopda napisał, że silverzy potanili i że white lioni na chariocie mają S6...
Uwielbiam takie kfiatki...
$$$ KUPIĘ KONIE do nowego tiranoc chariotu!!! (sztuk od 1 do 5) $$$

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Są sporym.... olbrzymim problemem. Kiedyś sm byli tylko i wylacznie do trzymania BoS a teraz to zamiataja wszystko jak sie patrzy. Tak samo Wl i Pg tylko trzeba dostosowywac jednostki do jednostek przeciwnika. WL chetnie poleca na WE, SM na undedow oraz skaveny, pg wejdzie gdzie gra sie na magicznych rozpiskach.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Belaner7 pisze:No jeżeli do kogoś to nieprzemawia to powiem tylko że w średniowieczu też tak było,że kawa robi jak z masełkiem,ale warda niemieli i tego ja niemoge zrozumieć że bretka ma warda :(
no fakt nielicha zagadka
podpowiem ci:
bo to system fantasy?
moglbys sie o to rzucac jakbysmy grali w WABa
w takim razie ja nie moge zrozumiec dlaczego jakis chudy elfik z siłą 3 mieli dwurakiem szybciej od dark elfickiego assasyna ze sztyletami? :roll:

w ogole nie rozumiem, mieliscie kodeks z dupy, dostaliscie naprawde duzego kopa (pod wzgledem sily i urozmaicenia) do armii i dalej narzekacie.
zmiencie armie albo hobby?

Awatar użytkownika
Fensir
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Fensir »

Jasne, wszystko naraz :D
A tak na poważnie to IMHO to jest to teraz jedna z najfajniejszych armii, zbalansowana, ale z kopem.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

e tam marudzicie jak stare baby, owszem dla mnie mega fajni są lionsi, dzięki stubornowi, bo w kosekwensji i tak wroga pokroją, zaś SM boli jedno nie mają zasady specjalnej, jakiejkolwiek coby ich wyróżniało.

WL mają ich dużo, stuborn i woodsmen oraz płaszcze, PG warda i feara zaś Sm żadnej, nikt tu nie mówi o czymś przegietym ale po prostu aby coś mieli, cokolwiek ale i tak są abrdzo miłą piechotą na kontre, chowasz ich przed ostrzałem w defensywnej armi i kiedy trzeba to wyskoczą i pokroją niemalże wszystko co nie ma sporego sava.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

nie rozumiem czemu gracze HE utożsamiają stubborn na 8LD z unbreakable... :roll:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

bo praktycznie nigdy go nie mieli :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

A jak jest generał 12 calach od WL albo bohater w WL to maja liderkę 9 tak czy nie bo nigdy nie mogę do tego dojść t osie spytam przy okazji
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

a niby czemu mieliby nie mieć podwyższonej liderki?? w koncu dostaja generalską


;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
szkodnik
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 178

Post autor: szkodnik »

Kosa pisze:a niby czemu mieliby nie mieć podwyższonej liderki?? w koncu dostaja generalską


;)
I co z tego? :)
Korzystasz z niezmodyfikowanej oddziału, bądź pomniejszonej o przegraną z generała, jeśli mimo to nadal jest wyższa od Ld stubborniarzy... więc jeśli nie przegrasz jedynie brakiem muzyka, to i tak zdajesz tą 8-kę. Zrozumiałe? :) Jeśli nie, to zajrzyjcie do rulebooka.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ja tylko odpowiedziałem na pytanie kolegi, kóre cytując brzmiało:
A jak jest generał 12 calach od WL albo bohater w WL to maja liderkę 9 tak czy nie bo nigdy nie mogę do tego dojść t osie spytam przy okazji

a moja odpowiedz jest na 100% pewna. Jak Szkodniku uważasz inaczej, to sam poczytaj rulebboka, tam jest taka sekcja o generale.



;)


[/list]
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ